Słońce rozgrzewa się już teraz a potem nagle spuchnie. W końcu bardzo się rozdyma i straci połowę masy i stanie się bardzo nieużytecznym białym karłem. Ziemię musimy opuścić. Tymczasem Jezus tu kazał czekać na koniec świata. Póki kler będzie miał cokolwiek do gadania (np mówił ludziom z ambon na kogo mają głosować) to będziemy brnęli w samozagładę. Tak będzie wyglądał koniec dobrego czasu Słońca jak ta mgławica. Zdjęcie: apod.nasa.(*)tterfly_HubbleOstling_3656.jpgMgławica planetarna NGC 6302 albo Motyl. Widok z dramatycznego momentu z końca zasadniczego okresu istnienia gwiazdy średniej wielkości. Pyły i gazy zostały wyrzucone z zewnętrznych warstw atmosfery powiększającej się gwiazdy w obszar o średnicy aż 3 lat świetlnych. Zwykle taka mgławica znika po około 20 tysiącach lat, gubiąc sporo materii z gwiazdy w kosmosie. Światło emitowane przez tlen pokazano jako niebieskie, przez wodór jako zielone i przez azot jako czerwone. (APOD) Zdjęcie z kosmicznego teleskopu Hubble. Zdjęcie i opis na bazie: apod.nasa.gov/apod/ap221121.htmlSiema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |