Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
10-02-2022romaroDzień Solidarności
Dzień Solidarności z mediami niezależnymi na Białorusi. "Mija półtora roku od punktu bez odwrotu"

Cytat:
Na środę przypada Dzień Solidarności z niezależnymi mediami na Białorusi, o którego obchodzenie zaapelowała liderka opozycji tego kraju Swiatłana Cichanouska. Tymczasem ponad 30 dziennikarzy przebywa na Białorusi za kratami, a władze w Mińsku uznały najważniejsze media niezależne za "formacje ekstremistyczne".

tvn24.pl/s(*)swiatlany-cichanuskiej-5592481

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
10-02-2022ArminiusAmerykanie nie chcą walczyć
Ponad dwadzieścia lat nieustannych amerykańskich interwencji militarnych zmęczyło i sfrustrowało mieszkańców USA. W USA odradza się współczesna odmiana izolacjonizmu. Przeprowadzony ostatnio sondaż pokazuje, że tylko 27 % Amerykanów popiera ewentualną wojną USA z Rosją, przypadku zaatakowania Ukrainy przez tę ostatnią Ukrainy.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"With Russia and Ukraine now potentially on the verge of major war, again most Americans have little appetite for shedding blood on behalf of a putative partner. A recent poll by YouGov, commissioned by the Charles Koch Institute, found that only 27 percent of Americans think the United States should go to war in the event of a Russian invasion of Ukraine. Four times as many respondents wanted less rather than more U.S. military engagement around the world."

www.newswe(*)lly-tiring-war-opinion-1673292

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
09-02-2022kobietaProfesor "Nie jest źle uprawiać seks z roczniakami"
"Profesor etyki broni pedofilii: Nie jest źle uprawiać seks z roczniakami"

Kontrowersyjne filmy wywołują zdenerwowane uczucia. Nie ma problemu z zmuszaniem dzieci do seksu, twierdzą badacze etyki- nie on sam.
"Trudno dostrzec", że uprawianie seksu z rocznymi dziećmi byłoby złe, twierdzi amerykański profesor filozofii i etyki, który również nie widzi problemu w zmuszaniu dzieci do seksu. Został zawieszony w nauczaniu po tym, jak filmy z jego wypowiedziami zostały szeroko rozpowszechnione w Internecie.
W wywiadach Kershnar przekonuje, że powinno się pozwolić dorosłym na uprawianie seksu z dziećmi.
- Istnieją dobre powody, by sądzić, że seks między dorosłymi a dziećmi przynosi ogromne korzyści.

Korzyści płynące z pedofilii mają charakter ewolucyjny, mówi profesor naukowiec, który uważa, że seks między dorosłymi a dziećmi może wzmocnić spójność rodziny i przygotować dzieci do długotrwałych związków.

Kershnar uważa, że nie powinno być żadnych specjalnych ograniczeń co do tego, z jakimi małymi dziećmi dorośli mogą uprawiać seks.
- Pomysł, że byłoby źle nawet z rocznym dzieckiem, nie jest dla mnie całkowicie oczywisty, mówi Kershnar i kontynuuje:
-Jeśli informacja jest poprawna, "trudno dostrzec w niej coś złego", mówi kontrowersyjny naukowiec, który uważa, że jest to argument przeciwko jakimkolwiek ograniczeniom wiekowym.

Zmuszanie dzieci do seksu jest, zdaniem Kershnara, bezproblemowe, ponieważ dorośli wciąż zmuszają dzieci do robienia innych rzeczy, których nie chcą robić:
-..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
09-02-2022MaxGolonko3Pochodzenie Księżyca obala wszystkie religie
NAUKA ustaliła, że

Thea uformowała się w punkcie libracyjnym Ziemi, to znaczy na tej samej orbicie, ale około 60° przed lub za Ziemią.

Kiedy protoplaneta Thea urosła do rozmiarów Marsa, jej masa stała się za duża, aby mogła utrzymać stabilne położenie względem Ziemi.

Wtedy odległość kątowa między Ziemią i Theą zaczęła podlegać coraz większym oscylacjom, aż w końcu nastąpiło zderzenie.

Zdarzyło się to 4,533 miliarda lat temu, czyli tylko 34 miliony lat po uformowaniu się Ziemi – Thea uderzyła Ziemię pod kątem (nie centralnie), ulegając zniszczeniu, oraz wyrzucając większość swojej masy i znaczną część masy płaszcza Ziemi w kosmos.

Symulacje komputerowe wskazują, że około 2% masy Thei po wyrzuceniu w kosmos utworzyło orbitujący wokół Ziemi pierścień materii.

W ciągu stu lat po uderzeniu około połowa masy pierścienia skumulowała się, tworząc Księżyc.
Pierwotny okres obrotu i nachylenie osi proto-Ziemi uległy po uderzeniu zmianie. Dzięki powstałemu nachyleniu osi obrotu zachodzi zjawisko pór roku.

Siema
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
09-02-2022romaroPudrowanie portalu
>Narracja [...] typowa dla Żydów i filosemitów wszelakiego autoramentu i nie ma najmniejszego waloru prawdy.
>Palestyna został podbita w formule kolonialnej prze żydowski faszyzm (syjonizm) a następnie zaprowadzono w niej, typowy dla faszyzmu system apartheidu wymierzonego w ludność palestyńską.
A kto podbił Amerykę? Cokolwiek napiszesz, nie ma najmniejszego waloru prawdy. Kto jest odpowiedzialny za całe zło? Zamiana ról - za całe zło, które ma miejsce w USA i Kanadzie, odpowiadają wszelakiego autoramentu autochtoni.

Tekst ten będę zamieszczał do znudzenia, ponieważ co jakiś czas ktoś nowy tutaj zagląda. Polska jest właśnie taka jak ten portal - rasistowska i homofobiczna. Szumny cytat na stronie głównej jest tylko pudrowaniem tego portalu i niektórych forumowiczów.

A więc do rzeczy.

Wyobraź sobie, że ty i twoja rodzina mieszkacie na ziemi, którą posiadacie od dziesięcioleci - może nawet blisko wieku. Prowadzisz proste, spokojne życie w małej wiosce w społeczności ludzi,

których znasz od tak dawna, jak długo pamiętasz. Następnie, pozornie znikąd, nowa grupa ludzi, buduje swoją własną wioskę na ziemi twojej wioski. Nie tak jak sąsiedzi - raczej zamierzają cię wyprzeć i zastąpić. Budują SWOJE domy na WASZEJ ziemi za zgodą rządu i ochroną wojska. Teraz drut kolczasty, ogranicza teren, na którym twoje owce się pasły. Teraz żyjesz w cieniu, dosłownie, domów, które wyglądają, jakby zostały przeszczepione z Ameryki XXI wieku do twojej rustykalnej wioski. To właśnie dzieje się teraz..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
09-02-2022ArminiusJak książka B. Tuchman ocaliła świat od wojny nuklearnej
Każdemu interesującemu się historią znana jest książka B. Tuchman "Sierpniowe Salwy". Jednakże już bardzo niewielu spośród wyżej wymienionych zdaje sobie sprawę z tego, iż książka ta odegrała kluczową rolę w podejmowaniu przez prezydenta Kennedy'ego decyzji o deeskalacji kubańskiego kryzysu rakietowego w 1962 roku - co być może uratowało świat od zagłady nuklearnej.
Podlinkowany materiał traktuje właśnie o tym zdarzeniu. Zainteresowanym bardzo go polecam, tłumacząc jego najbardziej newralgiczny fragment:

"Podczas napiętych debat w październiku 1962 roku, Kennedy przywołał rozmowę odnotowaną w książce Tuchman, w której były kanclerz Niemiec wyraził zdziwienie co do początku I wojny światowej zapytując "jak to właściwie się zaczęło"? Jego następca odpowiedział: "czy ktokolwiek może o tym wiedzieć"? Kennedy, mając na myśli kryzys rakietowy wykrzyknął: "jeżeli ta planeta zostanie dotknięta wojną nuklearną, nie chcę aby jeden z tych co przeżyją ją i jej konsekwencje zadał drugiemu z ocalonych pytanie "jak do tego doszło", otrzymując niewiarygodną odpowiedź "czy ktokolwiek może o tym wiedzieć? Kennedy zadeklarował następnie," nie zamierzam postępować w sposób, który umożliwi kiedyś w przyszłości napisanie podobnej książki o obecnym czasie zatytułowanej "Październikowe rakiety". Jeżeli ktoś zdecyduje się na napisanie takiej książki, zrozumie uczyniliśmy wszystko co było możliwe aby ocalić pokój i zapewnić naszemu przeciwnikowi możliwość manewru"(nie przygważdżając go do muru)...

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
08-02-2022ArminiusJak tanie jest życie palestyńsko - amerykańskiego starca?
W styczniu bieżącego roku żydowscy żołdacy pozbawili życia Omara Asaada, obywatela amerykańskiego pochodzenia palestyńskiego przebywającego na terenach Palestyny okupowanych przez Izrael. Osiemdziesięcioletni Asaad doświadczył ataku serca po tym jak został przez żołdaków jak wyżej wyciągnięty brutalnie z auta w środku nocy, następnie związany, zakneblowany i pozostawiony własnemu losowi na wiele godzin w opuszczonym, zimnym magazynie.
Żołdacy jak wyżej po śledztwie przeprowadzonym pod presją USA zostali ukarani...naganą ora zakazem dowodzenia akcjami jak niniejsza opisana przez okres dwóch lat.
Administracja amerykańska nie jest usatysfakcjonowana "ukaraniem" zbirów jak wyżej - co jednakże nie ma najpewniej żadnego znaczenia, zważywszy na potęgę lobby żydowsko - syjonistycznego nad Potomakiem.
zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowaneog materiału.

The Israeli army concluded its investigation last week into the death of Omar Asaad, an 80-year-old dual Palestinian-American citizen who was killed during a violent Israeli raid on his hometown in the occupied West Bank in January.

Asaad suffered from a heart attack on January 12th, after he was dragged out of his car in the middle of the night by Israeli soldiers, bound, gagged, and left in a cold abandoned warehouse for hours.

In its own internal investigation, which came after mounting pressure from US officials, the army concluded that Asaad's death was a "grave and unfortunate event, resulting from a moral failure..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
05-02-2022MaxGolonko3Absolutną sensacją udowadniającą brak boga jest ...
Rozwój zarodkowy człowieka.

Embrion kolejno jest podobny do ryby, kijanki, żaby i w końcu małej owłosionej mocno małpki.

To nie cud ani przypadek.

To naturalna, nieuchronna pozostałość po przodkach człowieka.

Grafika:

pbs.twimg.(*)WUAIFaiP?format=jpg&name=small

Siema
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
04-02-2022MaxGolonko3Anglicy są najlepszym dowodem na brak boga Jahwe
Grafika:
pbs.twimg.(*)XEAAKh8w?format=jpg&name=large

Anglicy zrozumieli zgniliznę moralną i 100% ateizm papieży i odeszli od tej, fałszywej wyroczni o rzekomym bogu którego myśli przekazuje papież

Odejście od ponurych zasad katolicyzmu dodało im skrzydeł i są mocarstwem!

Sięgali daleko! Example:

Sto lat po tym, jak statek Ernesta Shackletona Endurance zatonął na wodach Antarktydy,
co doprowadziło do jednej z największych historii walki o przetrwanie,
zespół nowoczesnych poszukiwaczy przygód, techników i naukowców wyrusza na poszukiwanie wraku.

Shackleton nie osiągnął swojego celu, ale kiedy wrócił do Wielkiej Brytanii,
ratując całą swoją załogę po epickiej podróży otwartą łodzią przez zdradzieckie morza,
okrzyknięto go bohaterem.

Południowoafrykański lodołamacz wyruszy w sobotę z Kapsztadu, kierując się na Morze Weddella.
Tam zespół ma nadzieję znaleźć wrak i zbadać go dwoma podwodnymi dronami.

Oczekuje się, że wrak będzie w stosunkowo dobrym stanie ze względu na zimną wodę
i brak organizmów żywiących się drewnem w morzach Antarktyki.

Ekspedycja jest sfinansowana kosztem ponad 10 milionów dolarów przez anonimowego darczyńcę,
Jeśli Endurance zostanie znaleziony, drony wykonają zdjęcia i filmy oraz wykonają precyzyjne skanowanie laserowe wraku.
Ale miejsce to nie zostanie naruszone, ponieważ zostało uznane za zabytek historyczny
zgodnie z warunkami Traktatu Antarktycznego, podpisanego w 1959 roku międzynarodowego porozumienia
mającego na celu zachowanie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-02-2022ArminiusKolejni szrajbełasi z branży podsłuchiwania
Jeszcze nie przebrzmiały echa afery z Pegasusem, a już druga firma żydowskich geszefciarzy, z tej samej branży znalazła się na czołówkach gazet. Tym razem chodzi o firmę Quadream - założoną podobni jak NSO przez byłych żydowksich wojskowych. Jej program Reign tak samo szpieguje jak Pegasus. I wiadomo już jest, że z produktu tych szrajbełasów korzystało kilka krajów, w tym Arabia Saudyjska.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkownaeog materialu. Polecma go szczególnie koemntatorowi Paolo Monstro. czytaj pan, ucz się i nie wypisuj lewackich bredni.


"Second Israeli company exploited Apple flaw to hack into iPhones – report
Quadream’s REIGN spyware said to have used same exploit as NSO Group’s Pegasus, before being patched in September; clients also include Saudi Arabia.
A second Israeli spy firm exploited a flaw in Apple’s security to hack into iPhones, numerous sources told Reuters on Thursday.

Five individuals with knowledge of the matter said Quadream gained the ability last year, around the same time as the NSO Group, letting the two companies break into iPhones without the user needing to click any link.

Bill Marczak, a security researcher with Citizen Lab, told Reuters that the company’s so-called “zero-click” abilities appeared to be “on par” with NSO’s."

www.timeso(*)w-to-hack-into-iphones-report/

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)