Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
29-10-2022okraglygęś nie jest głupia
czemu gęsi chodzą gesiego, a my libki, chcemy by każdy chodził indywidualnie, wolny, zgodnie z naszą wiarą w boga zwanego liberalizm (narzuconą nam przez patoelity)
ja bym chciał sie zsynchronizować z moim stadem, życ w komunie i chodzić gesiego, ale patoelity powiedziały, że to niezgodne z naszym bogiem (ba, kto szerzy komunizm podlega karze więzienia do lat 5)

gęś nie jest głupia, głupi byłem ja, libek niedorozwojek, który uwierzył w brednie patoelit, i ich tzw liberalizm- indywidualizm, wolność, własność- celem mnie zniewolenia
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-10-2022MaxGolonko3JWST daje kolejny impuls naukowy dla sceptycyzmu
Zdjęcia:
pbs.twimg.(*)wAMosa4?format=jpg&name=medium
i
pbs.twimg.(*)WYAA5Dp_?format=jpg&name=large
i
pbs.twimg.(*)WYAAPgU8?format=jpg&name=large
i
pbs.twimg.(*)ak-9?format=jpg&name=4096x4096


Porównanie zdjęć ze starszego i z najnowszego teleskopu latającego w kosmosie.
HST i JWST sfotografowały obiekt w kosmosie o nazwie "Filary Stworzenia".
To miejsce gdzie nadal czyli obecnie powstają nowe gwiazdy i planety z zapadającego się gazu i pyłu.
Jest to sprzeczne ze Starym Testamentem kolejne odkrycie nauki, po ewolucji, obalające definitywnie słuszność chrześcijaństwa.
Według tamtego przekazu wszystkie gwiazdy miały powstać tylko raz - w całej historii naszego wszechświata.
___
"Rzymski zachód słońca".
Powietrze bardziej wpływa na kierunek lotu fotonów niebieskich niż czerwonych dlatego wieczorem, gdy jest więcej "przeszkadzającego" powietrza na linii Słońce-człowiek,
z naturalnej mieszanki fotonów słonecznych, tworzącej subiektywnie białe światło, dociera do nas więcej fotonów czerwonych, pomarańczowych i żółtych.
Można zauważyć, że na szyi rzeźby konia siedzi żywy ptak - bo trudno wymyślić inne wytłumaczenie.
__
"Pont du Gard" we Francji to rzymski akwedukt zbudowany ok. 19 pne. Niezwykle trwała budowla.
"Tajemnica twardości i ścisłego przylegania do kamiennych bloków rzymskiej zaprawy polegała na dokładnym jej wymieszaniu i ubijaniu po wylaniu".
Na długości 50 kilometrów uzyskali spadek..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
19-10-2022okraglywc usa
w stanach drzwi do kibla sa 40 cm nad podłoga ale i szpary pomiędzy ościeżnica a drzwiami wynoszą 4 cm, tak że spokojnie można spojrzeć w oczy osobie sie wypróżniającej

w raju kupe robiliśmy w odosobnieniu, spokoju, w liberalizmie wszystko jest odwrotnie, czekam więc kiedy ta wspaniała usamoda przyjdzie do nas, wszak są naszym wzorem cywilizacyjnym

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
13-10-2022okraglyuniwersytety to wstecznictwo
uniwersytety to dziecko kościoła, tak jak liberalizm, mają takie same antyludzkie paradygmaty
-indywidualizm- każdy indywidualnie odpowiada przed bogiem u libkow też świety
-wolność, że niby mamy wolna wole i jak będziesz grzeczny trafisz do nieba, u libkow też świeta
-własnośc i tu i tu jest świeta

Nawet rytuały mają podobne np. procesja; a w niej przebierańcy, rektor, dziekani, profesorzy w gronostajach i inna kadra i na koncu studenci w tych swoich śmiesznych czapkach, pelerynach, każdy, w zaleznosci od miejsca hierarchii ma iny strój (tak jak w kk)
Nazwy (np katedra, dziekan)



Mamy 4 429 876 magistrów
134 uczelni publicznych i 340 prywatnych
przez masową produkcje libkow niedorozwojkow upadamy, tak jak bysmy produkowali 4 mln teologów, nie ma zadnej różnicy

kościół wymiera i my, libki niedorozwojki, przyczyna jedna, anty ludzka ideologia INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ
uniwersytety to wstecznictwo, w średniowieczu były częścią systemu pogardy, ciemnoty i upodlenia, tak i dzisiaj, ma zwyciężyć liberalizm, system zniewalania, bo tak chcą patoelity

www.youtube.com/watch?v=ANylPvVXkzU
nie skończył uniwersytetu dlatego nie byl libkiem
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
30-09-2022romaroDonosik - Szefowa obserwowała ją z okna.
Jak informuje RadioZET_NEWS prokurator Ewa Wrzosek może mieć postępowanie służbowe za próbę udzielenia wywiadu telewizyjnego. Została już wezwana do udzielenia pisemnych wyjaśnień.
To poniżej to jednak nie powieść sensacyjna tylko notatka przełożonej ⁦ Pani Wrzosek. Wróciła SB-cka mentalność. PRL-PiS-bis. Z każdego zdania tego donosu przebija towarzysz Szmaciak. Kadry PiS.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
26-09-2022romaroO przyszłym fałszerstwie
Meloni (prawdopodobnie przyszła premier Włoch) jest proatlantycka (we Włoszech stosunkowo niezbyt popularna postawa, gdzie wrodzony jest elitarny antyamerykanizm) i najbardziej z koalicji proukraińska, co bardzo ważne w kontekście obecnej sytuacji społ.-międz. I wcale się nie zdziwię jeżeli za kilka miesięcy PIS i na niej, jak na Ursuli von der Leyen zacznie psy wieszać, mimo że wcześniej pokładali w przewodniczącej Komisji przecież wiele nadziei...
Obwąchiwanie się naszych prawicowców z faszystami nie sprawi, że Polacy wybiorą Kaczynskiego. Kopa w dupe dostaną, że nawet im korpus faszystowski nie pomoże. Ludzie w całej Europie mają dosc obecnie rządzących. Czy to prawicowców czy lewaków aktualnie rządzących. Strach przed wyborami na prawicy jest olbrzymi, dlatego Kaczyński znowu włączył starą zdartą płytę - opozycja chce zfałszować wybory.
Nic to, że PKW obsadzona przez PiS, o ważności rozstrzyga SN z I prezes od Z.Ziobry, a PiS od lat ma najwięcej mężów zaufania i rządzi od 7 lat.
Tak więc gdy PJK mówi o fałszerstwie wyborów, to albo chce je sfałszować, albo przygotowuje grunt pod ich unieważnianie w przypadku przegranej



Jeszcze tylko jedno, jeżeli ktoś myśli po Kaczemu, że we Włoszech wygrywają wartości: RODZINA, TRADYCJA i WIARA, to może się zdziwić. Otóż Giulia Meloni od 7 lat żyje na kocią łapę z Andrea Giambruno, z którym ma 6-letnią córkę. Jest gorzej: nie planują się pobrać, a Giambruno jest (używając terminologii prezesa) lewakiem.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
21-09-2022romaroTwardziele.
Putler dziś rano podpisał dekret o częściowej mobilizacji obejmujący rezerwę. Od razu wchodzi w życie. W jego przemówieniu było sporo o wrogach Rosji, Waszyngtonie i Brukseli oraz o rusofobii Zachodu.
Minister Kowalczyk dał jasno do zrozumienia, że i Polska ma tych samych wrogów co Rosja.

Minister RP Janusz Kowalski:
2027 r., kiedy zakończy się obecna perspektywa budżetowa, to będzie czas, kiedy może być referendum w sprawie wyjścia Polski z UE. Jeśli nie zatrzymamy eurokratów, koszty życia w Polsce będą zbyt duże. Wyjście Polski z UE uderzy w gospodarkę niemiecką, dlatego musimy zacząć grać twardo.


Anglicy w podobnie twardy sposób - robiąc referendum - zagrali... ze swoim społeczeństwem.
Od siedmiu lat twardo gra Kaczyński ze społeczeństwem, tylko dlaczego ten twardziel sam nam tego nie obwieścił i wysyła przedstawiciela kanapowej partyjki?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
19-09-2022romaroPolska jego marzeń
Każda ze słynnych ławek kosztowała 100 tysięcy złotych. Ale to nie cały koszt, bowiem należy doliczyć jeszcze 5 mln z rezerwy budżetu państwa jakie wydano na promocję tych patriotycznych bubli. Stety/niestety te propagandowe buble będą rozbierane w październiku.
Ktoś zgarnął niezłą kasę za zbicie kilku sklejek do kupy. Był tak pazerny, że nawet na farbie zaoszczędzić musiał

Dla porównania kosztów, rzeczoznawcy z CPK zaproponowali jednej z rodzin 152 tys. zł za dom z działką.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
15-09-2022romaroFałszerstwa podkomisji
Częsc pierwsza

Z 30 mln zł, które w latach 2016-21 pochłonęły prace podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza, prawie 8 mln zł kosztował raport NIAR (National Institute for Aviation Research), czyli Narodowego Instytutu Badań Lotniczych z amerykańskiego Uniwersytetu Wichita.
Na ustalenia NIAR podkomisja powoływała się w raporcie końcowym, głosząc, że 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu na polski tupolew 154, w efekcie czego zginął prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką i 94 inne osoby, w tym parlamentarzyści, wielu dowódców polskiego wojska, ważni urzędnicy państwa. Tyle że badania NIAR nie potwierdziły tego, co chciał Macierewicz i politycy PiS. Dlatego zostały ukryte, sfałszowane i zmanipulowane. Dowody na celowe fałszerstwo pokazała w poniedziałek wieczorem telewizja TVN 24 w filmie „Siła kłamstwa". Jego autor Piotr Świerczek, dziennikarz od lat badający katastrofę smoleńską, ujawnił, że podkomisja Macierewicza, dążąc do udowodnienia tezy o zamachu, sfałszowała eksperymenty i wyniki badań.
10 kwietnia 2022 r., w 12. rocznicę katastrofy, Macierewicz ogłosił ustalenia swojej podkomisji. 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku doszło do zamachu, a w prezydenckim samolocie wybuchły dwie bomby – jedna na skrzydle, druga w kabinie pasażerskiej. I że zostały zapewne podłożone podczas remontu tupolewa w rosyjskiej Samarze.
Był to dla partii rządzącej uroczysty dzień, od którego politycy PiS, z prezesem Jarosławem Kaczyńskimna czele, mówią, że zamach został..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-09-2022okraglyspadłem z konia
spadłem z konia, małego konia, kuca, mocno sie poturbowałem, powiedzenie, że jak spadac to z dużego konia jest słuszne, z dużego spadałem wiele razy i nigdy tak sie nie potłukłem co spadając z konusa. Uzasadnieniem jest, że spadając z dużego konia moje cialo mialo czas sie przygotować, wygiąć w kłębek okragły, spadając z kuca, choć jest 1m niżej, dlatego cialo nie zdążyło się przygotować(nie zdążyłem rozwinąć skrzydeł
powiedzenie; "jak spadać to z dużego konia" jest prawdziwe, sprawdzone w praktyce

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)