Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
07-11-2020okraglyfraktal
Nasze ciała składaja się z 36 985 310 komórek, tyle co obywateli w kraju. jedne umieraja, inni sie rodzą, kazdy od urodzenia wie co ma robić. Mamy na usługach krowy, świnie, kury –w ciele naszym „krowami” sa bakterie, Tak jak zwierząt hodowlanych jest więcej od nas, tak tez mamy w naszym organizmie więcej ciał „obcych” niż własnych
Czy nasz kraj nie mógłby się zorganizowac na kształt TWOJEGO organizmu?
Byłby to fraktal, obiekt samopodobny (tzn. taki, którego części są podobne do całości)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
27-10-2020okraglyzęby niewolnika
na targach koni (do pracy) zagląda sie im w zęby
na targach niewolników zagladało sie im w zęby
czemu pany (pracodawcy) nie zaglądaja nam w zęby? to jest oczywiste, prosisz pana o prace, ON, pokaż zęby

tylko 1 na 23 001 zebów znalezione z złotego wieku (raj) miało próchnice
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
19-10-2020okraglymogę wybrać miejsce urodzenia
Mogę wybrać miejsce powtórnych narodzin (póki co nie umieram), tylko nigdzie nie byłem, nic nie widziałem…. Co wybrać? Zdać się na przypadek?

A gdzie Wy chcielibyście się urodzić? może to będzie wskazówka
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
18-09-2020okraglynależy się jak psu dupa
"należy się jak psu buda/ zupa" Czyli coś się komuś bezwzględnie należy.
Co należy się człowiekowi?

Pies w największa zime, na pustym polu, noca, zamieć, śnieżyca, deszcz, skuli się, to jest jego stan naturalny, człowiek zginie

Jakbyśmy ekstrapolowali te powiedzenie na nas, ludzi, to co się należy każdemu z nas? Mamy liberalizm (indywidualizm i wolność) wielu umiera zimą w sieciach ciepłowniczych, wyjeżdża do komunistycznej „Hiszpanii”. Co sie należy człowiekowi wg ideologii/ religii liberalnej (świętą własność, wolność, indywidualizm)?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
23-08-2020okraglyzadanie na niedziele
Znamy warunki początkowe zdarzenia -Na rajskiej, bezludnej wyspie lądują młodzi, inteligentni, wykształceni; 8 kobiet i 8 mężczyzn, każdy z innego obszaru językowego, 16 różnych języków po jednym, Rosjanin, Mongoł, Japończyk, Chińczyk, Niemiec, Nigeryjczyk, Indianin, Anglik, Brazylijczyk, Hindus, Arab, Turek itp. Mamy 16 różnych i równorzędnych bytów, każdy zna tylko swój rodzony język, po roku rodzi się 8 bąbelków, po kolejnych 6 latach następne.

Zadanie na niedziele. Który język zwycięży? I kiedy? A może powstanie nowy, jaki? Z jakimi regułami? Od czego zależy, od kobiet? mówią do dzieci, a może od wzrostu mężczyzny? od klimatu, diety? Jak długo będzie się kształtował, wszyscy mieszkają w jednym pokoju, wspólnie zdobywają pożywienie, przyrządzają, spożywają, odpoczywają. Dzieci tam spłodzone bawia się w jednym małpim gaju, może to dzieci będą decydować jaki jezyk się wyłoni (nie ma szkoly, książek, radia, internetu, nauczycieli)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
11-08-2020okraglygupi ja
Definicja głupoty wg prof dr hab inż - Osoba jest głupia jeśli czyni szkodę innej osobie lub grupie osób bez jakiejkolwiek korzyści a nawet ze szkodą dla siebie samej.

-nie doceniamy liczby głupich. Np na fR jest nas 80%
-prawdopodobieństwo że osoba jest głupia nie zależy od jakichkolwiek innych cech, jest nimi 80% robotników, 80% profesorów, 80% kierownikow
-osoby niegłupie nigdy nie doceniają potencjalnej szkodliwości osób głupich. Jakiekolwiek obcowanie i wiązanie się z głupimi jest kosztownym błędem.
-osoba głupia niebezpieczniejsza nawet od bandyty.
-z czasem ilość głupoty w każdym zamkniętym układzie społecznym rośnie, czyli rewolucja jest OK?

Głupich nie sieją; sami się rodzą Najczęściej jest, że traci się pieniądze, czas, energię, apetyt, wesołość, albo zdrowie z powodu działań pewnych absurdalnych osobników, którzy dzięki temu niczego nie zyskują sami, a tylko sprawiają kłopoty i trudności innym, nie wiadomo i w żaden sposób nie potrafi się wytłumaczyć, dlaczego takie absurdalne kreatury to robią, jest tylko jedno wytłumaczenie: oni są po prostu głupi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 82 (przedawniony)
08-08-2020finerbijkWspólne dobro, czy jest coś takiego?
Wspólne czyli czyje? Niby większości, a co jak ta większość jest prawie równo podzielona? Żadna, nawet totalna katastrofa nie potrafiła zjednoczyć Polaków, od potopu do 2WŚ. Jest coś co może? Czy już podzieleni na zawsze?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
31-07-2020tobimadaraLiczba ochrzczonych?
Witam,

Zastanawia mnie jedna sprawa i nie znalazłem jak dotąd żadnych sensownych informacji na ten temat, może jest ktoś tutaj bardziej obeznany.

Z tego co mi wiadomo, w statystykach dotyczących ilości wiernych bierze się pod uwagę liczbę ochrzczonych. I nawet w przypadku apostazji chrzest nie jest unieważniony, więc osoby które jej dokonały nadal są liczone jako wierni kościoła katolickiego.

Co w takim razie w przypadku zmiany religii, np. na islam? Czy w takim wypadku ktoś jest liczony podwójnie, zarówno jako katolik, jak i islamista? Wydaje się to bez sensu, bo w takim przypadku liczba wiernych byłaby większa niż całkowita liczba ludności...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
29-07-2020okraglyw raju słońce było bogiem
sungazing Patrzenie w słońce jako terapia dla ciała i duszy, może np wyleczyć z depresji, dodać energii Oczy nie są przyzwyczajone do patrzenia wprost, można uszkodzić wzrok. Patrz raz dziennie kiedy słońce na horyzoncie. Pierwsza sesja 12 sekund. Następna 24. codziennie, o 11 sek dłużej przez 12 miesięcy. Światło słoneczne jest rozprowadzane do narządów wewnętrznych np wątrąby. Zmienia się metabolizm. organizm żywi się energią światła, zapotrzebowanie na kalorie spada Patrzenie w boga -słońce było powszechne w raju
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
27-07-2020finerbijkZło to zło
"- Zło to zło, Stregoborze - rzekł poważnie wiedźmin wstając. - Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. Nie jestem świątobliwym pustelnikiem, nie samo dobro czyniłem w życiu. Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
Nic dodać, nic ująć.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)