 |
Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 31-03-2022 | Arminius | Do jakiego stopnia Zachód jest zdegenerowany i skretyniały? |
Krzysztof Bosak - poseł Konfederacji słusznie wskazuje na skur...nie wielu zachodnich rządów - które nadal chcą robić interesy z Putinem. Podaje też przykłady natychmiastowych sankcji do zastosowania - gdyby tylko była taka wola owych państw. Fenomen powyższy dowodzi nie tylko sku...nia owych zachodnich rządów. To także przykład ich bezdennej głupoty i skretynienia. Bo robienie interesów z Putinem to nic innego jak zakładanie sobie stryczka na szyję. Kto tego ciągle nie widzi - jest zdegenerowanym kretynem. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.
"W Unii Europejskiej najbardziej wpływowe państwa, przede wszystkim Niemcy, są przeciwne sankcjom na zakup surowców. Można by na przykład wstrzymać płatności i zobaczyć, jak Rosja na to zareaguje, a te płatności lokować na specjalnym funduszu, który byłby zamrożony do czasów pokoju. Jeśli Niemcy nie chcą zerwać kontraktów, to mogłyby chociaż rozważyć wstrzymanie płatności. Większość belgijskich firm nie zdecydowało się wyjść z rynku rosyjskiego, duże francuskie firmy nie wyszły – mówił w programie "Onet Opinie" Krzysztof Bosak."
"Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski określił dalsze zakupy energii jako "dawanie pieniędzy terrorystom", ale jego wezwania odbijają się w Unii o twardy mur – jak na razie. Kanclerz Niemiec Olaf Scholz utrzymuje, że Europa nie ma obecnie alternatywy dla rosyjskich dostaw, premier Holandii Mark Rutte ostrzega przed "ogromnymi konsekwencjami" takiego działania, a premier.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 30-03-2022 | MaxGolonko3 | Nawet Papież ustępuje przed kosmicznymi dowodami podkopującymi boga |
Grafika: pbs.twimg.(*)s6ER?format=jpg&name=4096x4096Życie w kosmosie jest praktycznie pewne. Wynika to z eksperymentu Stanleya Millera (na samo-powstawanie aminokwasów na planetach początkowo bez życia) oraz z ilości i specyfiki planet i gwiazd odkrytych oraz oszacowanych w kosmosie. pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Stanleya_MilleraGwiazd z planetami podobnymi do Ziemi może być prawie lub nieskończenie wiele. Nawet Papież robi ukłon wobec istnienia kosmitów a więc, praktycznie, wobec ateizmu. "Naukowcy odkryli planetę bliźniaczo podobną do Ziemi. Jeśli uda nam się kiedyś do niej dotrzeć to nie wykluczone, że staniemy oko w oko z kosmitami. A to już będzie prawdziwe wyzwanie dla Kościoła! Papież Franciszek nie ma wątpliwości: trzeba ochrzcić istoty pozaziemskie! Nie wszystkim podobają się takie dywagacje." Jest to bowiem sprzeczne z biblijną, wyjątkową rolą człowieka i służebną jedynie rolą reszty przyrody (kosmici to niesfornie mądra przyroda by była i dziwnie odległa - ludzie w wielu przypadkach nigdy tam nie dolecą, a więc i nie wykorzystają). Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne www.fakt.p(*)chce-ochrzcic-kosmitow/qt318b8 |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 29-03-2022 | Arminius | Cały Hollywood do.... przetopienia |
Zbydlony, zepsuty, zmanierowany, zażydzony Hollywood totalnie skompromitował się podczas gali oskarowej. Jeden sprawiedliwy spośród oskarowych celebrytów Sean Penn zapowiedział jeszcze przed rozdaniem Oskarów - że stopi swoje dwa Oskary jeżeli Akademia Filmowa się skompromituje. Wygląda na to, że będzie musiał spełnić swoją obietnicę. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału Prezydent Wołodymyr Zełenski nie wystąpił podczas gali rozdania Oscarów, choć jak informował "NYT", strona ukraińska zabiegała o możliwość łączenia na żywo lub wyemitowania wcześniej nagranego wideo. Po gali Akademia Filmowa znalazła się w ogniu krytyki za to, że zbyt mało uwagi poświęcono wojnie, która toczy się w Ukrainie. Aktor Sean Penn zapowiedział jeszcze przed rozdaniem Oscarów, że w geście protestu publicznie stopi swoje statuetki. Czytaj więcej na wydarzenia(*)dium=paste&utm_campaign=chrome | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 29-03-2022 | okragly | raj miasto |
Çatalhöyük (dziś Turcja) najstarsze miasto, sprzed 9 000 lat, a więc prawie raj i 8 000 mieszkanców, nie miało elit (wszystkie domy takie same, tak samo urządzone) nie było hierarchii, przemocy (na szczatkach ludzkich nie natrafiono na jej ślady), nie bylo świątyni ani kapłanów. Miasto bez ulic, domy z cegły, bez drzwi, wchodzilo się przez komin  (jak mikolaj) Czy daloby sie odtworzyc takie żywe miasto, matriarchalne, bez elit, wójta, urzedu miasta i gminy, szkoły, policji. Oczywiście NIE, patoelity mówią, ze bez nich jestesmy głupi, ślepi, głusi, po prostu zwierzeta, pozabijamy się, a oni sa crème de la crème, i mamy sie ich sluchać (patoelit?) www.youtube.com/watch?v=gq3tWDhoSOUpl.wikipedia.org/wiki/Çatalhöyük | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 28-03-2022 | Arminius | Trzykrotny laureat Oskara - Zatwardziałym rostrollem |
Świat - a przynajmniej ta lepsza jego część - jest zniesmaczony galą oskarową - na której hollywoodzcy kretyni i kretynki bawią się i trzepią po facjatach w najlepsze - w sytuacji gdy trwa dramat Ukrainy. Warto w tym kontekście przypomnieć iż Hollywood to biznes sensu stricto żydowski oraz że wielu spośród hollywoodzkich "celezboków" oddało i nadal oddaje Putinowi nieocenione usługi propagandowe. Jednym z takich kwalifikowanych szubrawców jest Oliver Stone, trzykrotny laureat Oskarów. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału:
"Oliver Stone zamieścił na Facebooku długi komentarz dotyczący trwającej od 24 lutego rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Laureat trzech Oscarów oraz autor dokumentu "Oliver Stone vs Putin" przyznał, że zbrojna napaść była niesłusznym posunięciem. Nie potępił jednak dyktatorskich zapędów Putina. Zdaniem słynącego z prokremlowskich sympatii reżysera prezydent Rosji Władimir Putin dał się zwieść i wpadł w pułapkę zastawioną przez USA. Zaangażował swoje wojsko, przyczyniając się w ten sposób do wyciągnięcia przez Zachód najgorszych możliwych wniosków. Oliver Stone komentuje rosyjską inwazję na Ukrainę Niestety, to nie pierwszy raz, gdy twórca "Plutonu" szerzy putinowską propagandę. Tuż po inwazji na Ukrainę Stone zamieszczał na Twitterze wpisy obwiniające za wybuch konfliktu USA oraz NATO. Spore kontrowersje wzbudził także wspomniany wyżej 4-godzinny projekt "Oliver Stone vs Putin", na który złożyły się przeprowadzone.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 27-03-2022 | Arminius | Czy Biden rozczarował czy też usatysfakcjonował??? |
Wielu czekało na orędzie Bidena licząc na jakiś ogromny przełom jakie ono przyniesie w polityce i działaniach NATO. Niestety - w mojej subiektywnej opinii - przyniosło ono raczej rozczarowanie. Chyba że jest tajna klauzula - o której nie wiemy. Jednakże jeżeli jej nie ma. To zasadnicza linia postępowania NATO się nei zmieniła. To znaczy oddaje ono inicjatywę w ręce Putina ustawiając się w roli gracza pasywnego i reaktywnego - reagującego na ruch przeciwnika. A czas najwyższy ( i najlepszy - bo Rosja jest bardzo osłabiona) na przełamanie się i podjęcie działań zaczepnych względem Rosji. Primo, likwidacja Transdniestrza, secundo, rozpalenie irredenty na Białorusi, tertio, dozbrojenie Ukrainy dużą ilością broni ofensywnej (czołgi, samoloty, pociski dalekiego zasięgu, tak żeby Ukraina mogła uderzyć w miasta rosyjskie), quatro, rozpoczęcie na dużą skale prucia Rosji po szwach narodowościowych. Na początku na Kaukazie, z możliwa ofertą przejęcia sporych obszarów na Dalekim Wschodzie przez....Chiny ( w wielu miejscach już tam mieszka więcej Chińczyków niż Rosjan). W sytuacji groźby użycia przez Moskali borni atomowej, odpowiedzieć tym samym, z zastrzeżeniem, iż jeżeli dojdzie do wymiany ciosów atomowych, Chiny, jako nie chcące zdystansować się od Rosji, także staną się celem uderzenia NATO. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 26-03-2022 | romaro | Święte słowa |
Widok Kaczyńskiego sprzed kilku dni, który przez całe swoje życie polityczne od 1989 roku kontestował europejski porządek demokratyczny przemawiającego w imieniu zachodniej demokracji był surrealistyczny, zwłaszcza w związku z dzisiejszymi przemówieniami: Biden: Najważniejszą rzeczą, jaka nas łączy są wartości - wolność prasy i wolność mediów. Powiedział to zaraz po tym jak przytoczył sakramentalne słowa: za waszą wolność i naszą. I przed tym jak powtórzył słowa o świętości art 5. NATO. Było to oczywiste odniesienie do sytuacji jaką jeszcze doniedawna mieliśmy w Polsce. Widać teraz jak kluczowa była decyzja PAD o zawetowaniu planu Kaczyńskiego w sprawie TVN. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 25-03-2022 | Arminius | Powstanie w Kengirze - czyli organizacja UPA w łagrach |
Upowcy schwytani przez bolszewię i zesłani do łagrów sowieckich odegrali - przy wsparciu więźniów z państwa nadbałtyckich - kluczową rolę w wywołaniu powstania w Kengirze (Kazachstan) w maju 1954 roku. Na faktach tych oparty jest film "Czerwony", do którego ścieżkę dźwiękową stanowi piosenka Czerwona Kalina (hymn Strzelców Siczowych i UPA) wykonany w formule turbofolkowej przez zespół "Hajdamacy" - do którego wysłuchania zapraszam. www.youtub(*)st=RD2KFmijE0Ikw&start_radio=1"Powstanie więźniów łagru w Kengirze – powstanie więźniów łagru koło Kengiru (obecnego Żezkazganu) w Kazachstanie w maju i czerwcu 1954 roku. W powstaniu uczestniczyło ponad 8 tysięcy więźniów. Aktywną rolę odegrali Ukraińcy, w tym wielu członków UPA, którzy stanowili ponad połowę powstańców oraz powstańcy zesłani z państw nadbałtyckich. Za przywódców powstania uważa się byłych partyzantów UPA – Hersza Kellera lub Mychajła Sorokę. 25 czerwca oddziały uzbrojone w czołgi rozbiły powstanie. Liczba ofiar wynosiła do 700 osób. Nieuzbrojeni powstańcy w tym kobiety byli zmiażdżeni gąsienicami czołgów T-34, inni zostali zastrzeleni". pl.wikiped(*)4źniów_w_Kengirze | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 24-03-2022 | Arminius | IPN rozgramia sowieckie pomniki - i chwała mu za to |
> "CHARKÓW / Rosjanie bombami kasetowymi ostrzelali Cmentarz Ofiar Totalitaryzmu w Charkowie, na >którym spoczywają oficerowie Wojska Polskiego i polscy cywile zamordowani w 1940 roku przez >NKWD.> Cmentarz Ofiar Totalitaryzmu w Charkowie-Piatichatkach wzniesiono w latach 1999-2000. Jest to miejsce pochówku ofiar stalinowskiej czystki z lat 1937-38, a także oficerów Wojska Polskiego rozstrzelanych podczas zbrodni katyńskiej w 1940 r.Bomby kasetowe, które spadły na cmentarz miały uszkodzić zarówno krzyże, jak i tabliczki na polskich nagrobkach." Zdarzenie jak wyżej jest wyśmienitą okazją do rozprawienia się ze wszelakiego rodzaju sowieckimi pomnikami i symboliką znajdującą się jeszcze na terenie naszego kraju. Wszystko wskazuje na to, iż rozumie to także szef IPN - który niedawno dokonał demontażu sowieckiego badziewia w miejscowości Chrzowice "Nie ma miejsca w przestrzeni publicznej wolnej, niepodległej i demokratycznej Polski na pomniki z czerwoną gwiazdą. Za tym symbolem kryją się zbrodnie systemu komunistycznego – mówił prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Karol Nawrocki podczas demontażu pomnika poświęconego Armii Czerwonej w Chrzowicach." ipn.gov.pl(*)i-Czerwonej-23-marca-2022.htmlzwrot.cz/2(*)ablice-upamietniajace-polakow/ | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |