Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 123 (przedawniony)
27-08-2007tomczesławPytanie do...
Pytanie do wszystkich ateistów, agnostyków.
-Co musiałoby się wydarzyć, żebyś Ty ateisto, agnostyku powiedział:
O rany pomyliłem się! Bóg naprawdę istnieje !!!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
25-08-2007Tienti Ego
Wszystkie funkcje ludzkiego organizmu, bez wyjątków mogą zostać wyrażone słowami i terminami materialistycznymi.
Ciało to nic innego jak maszyna.
Jeśli fizyczne ograniczenia ciała, ograniczają ewolucję ludzkości to tak, jakby upadek gatunku zwanego "człowiek" został już z góry zaplanowany przez Boga, który nawet nie istnieje.
Informacja wyryta wewnątrz ludzi nie jest jedyną którą sami posiedli jako jednostki.
Gatunek zwany człowiekiem połączony jest ze swoimi poprzednikami i wewnątrz niego zebrała się informacja.
Jeśli ta informacja nie jest udostępniana, staje się zwykłymi, bezwartościowymi danymi.
Ludzkość może ewoluować.
Ale żeby do tego doszło, muszą , dowiedzieć się, czym naprawdę są.

Jak myślisz, czym ty jesteś ?
Wszystkie odczucia powodowane są przez impulsy w mózgu.
Telefony... Telewizja... Sieć...
Tak. Te rzeczy towarzyszyły ludzkiej ewolucji.
Ludzie, którzy dalej posunęli się w ewolucji niż inni mają prawo do większych zdolności.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli czegoś nie pamiętasz, to się nigdy nie zdarzyło.
Jeśli nikt cię nie pamięta, nigdy nie istniałaś.
Ale gdzie jest prawdziwa ja?
A, tak... Nie ma prawdziwej mnie.
Istnieję tylko w ludziach świadomych mojego istnienia.
Ale ja, która to mówię...
To ja, prawda?
Ja, która mówi...
Ta ja....
Kto to jest?

EGO
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
24-08-2007J.SzulcPolicja internetowa w modzie?
wiadomosci.onet.pl/1593952,12,item.html

Ciekawe, w którą stronę patrzą teraz nasze władze.
Jeszcze trochę, a może zarażą się, jak kiedyś grypą. Ze wschodu.
Na razie ścigają za oprogramowania. Za chwilę za prezentowane poglądy?

Kto nam zażyczył życia w ciekawych czasach?
Może jeszcze da sie to "odszczekać"?

Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
20-08-2007JacoobsJak wytłumaczyć...
Jak racjonalnie tłumaczycie uzdrowienia (te z 'serii fizycznej')? Po prostu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
19-08-2007witamserdecznieRacjonalista to nie ateista
Chcialabym zaznaczyc, ze racjonalista nie musi byc ateista. Osobiscie uwazam, ze najbardziej racjonalne jest mowienie: Nie wiem.

Pragne tez wszystkich zaprosic do przejrzenia mojej strony, o ktorej wiecej w temacie Religie.

hem.passagen.se/baraskriva
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
18-08-2007JackowskiManifestacja ateizmu. ?
Witam!

Przeglądając strony z koszulkami ateistycznymi, propozycje "A" na stronie Racjonalisty, oraz tapety komputerowe, nasunęło mi się pytanie. Czy ten sposób manifestacji nie poszerzy grona ateistów o ludzi, którym podoba się taki buntowniczy nadruk/grafika? Wiedząc mało na dany temat, skupią się na obwieszaniu gadżetami. Może nawet nie czytając żadnego artykułu, ani nawet fragmentu traktującego o racjonalistycznym myśleniu, sprowadzą sobie do domu całą garderobę "prawdziwego racjonalisty".

Oczywistym jest, że nie powinniśmy się z tym kryć. Ale łatwy dostęp do takich "bajerów" może wpłynąć na postrzeganie ateistów, jako niekompetentnej, niedouczonej grupy, czerpiącej satysfakcję z manifestowania pogardy dla wiary. A to przecież nie nasz cel.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
18-08-2007alkoholawiara a
mialam wielki problem kiedy powiedzialam rodzinie ze nie wierze w boga.drwiny.pytania.smiech.jak wy sobie z tym radzicie??wasze rodziny wiedza o tym??rozmawiacie o ateizmie??w mojej rodzinie tylko ja jestem 'inna' wiec wszyscy chca wiedziec w co ja wierze...a ja wierze w SIEBIE...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 70 (przedawniony)
08-08-2007diogenesPytanie
czym sie różni wiara w obiektywność świata
od wiary w boga?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
06-08-2007estetkaAteista i jego życie spirytualne
czy zycie spirytualne jest wylacznie monopolem dla wierzacych? czy ateista prowadzi rowniez "zycie spirytualne"? ...
uwazam osobiscie, ze zycie spirytualne nie polega wylacznie na wierze w Boga i w jego konsekwencje, ze nalezy do specyfiki czlowieka.
czy oczekiwanie na wschod slonca i bedac swiadkiem wstawania dnia nie jest aktem spirytualnym jako hold oddany naturze piekna? czy medytowanie ateisty jako czynnosc uspokojenia umyslu nie jest aspektem zycia spirytualnego? czy ateista przeprowadzajac cykliczne posty aby oczyscic organizm z toksyn nie przeprowadza aktywnosci spirytualnej?

Romain Rolland uzywal okreslenia "uczucie oceaniczne", uczucie bycia jednoscia ze wszystkim co nas otacza, bez mieszania w to boga, po prostu wlasne odczucie wlasnego ciala i wlasnego umyslu zjednocznoe z wszechswiatem...

jestem ciekawa waszych doswiadczen w tej dziedzinie zycia...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
06-08-2007hubekRacjonalista a alkohol
Temat oraz pytanie, ktore chciałym zadac moze wydawać sie Wam dziwaczne. Jednak jest to kwestia, ktora ciekawi mnie. Czy 100% racjonalista ( o ile sa tacy ) zaglada do kieliszka, czy alkohol towarzyszy mu w zyciu? Czy bedac nietrzezwym nadal zachowuje sie racjonalnie?

Z krotkiej obserwacji siebie oraz wielu znajomych, obcych ludzi zauwazylem, ze osoba bedaca w stanie po spozyciu zachowuje sie bardzo czesto wlasnie irracjonalnie.

Przepraszam jesli kogos ten temat i pytania rozsmieszaja. Jednak ciekawi mnie co na ten temat mysla osoby o wiekszym doswiadczeniu niz ja.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)