Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
28-10-2021ArminiusCytatów czar - CVII. Narodnicy rosyjscy o żydowskich krwiopijcach
W 1881 roku, roku pogromów, Narodnaja Wola, postępowa, rewolucyjna organizacja rosyjska walcząca o wyzwolenie chłopa z jarzma ucisku ekonomicznego i upodlenia - opublikowała manifest następującej treści:

"Lud Ukrainy cierpi najbardziej z powodu Żydów. Kto zabiera ziemie, lasy, gospody z waszych rąk? Żydzi. Kogo mużyk, często ze łzami w oczach, musi błagać o pozwolenie na dostęp do swojej ziemi? Żydów. Gdziekolwiek pójdziesz, gdziekolwiek spojrzysz, wszędzie są Żydzi. Żyd cię przeklina, oszukuje, eksploatuje. Ale skoro tylko chłopi powstali aby uwolnić się od swoich żydowskich prześladowców w Elizatwiegradzie, Kijowie, Smeli - car od razu przyszedł im z pomocą, wysłał przeciwko mużykom żołnierzy i popłynęła krew chłopów, chrześcijańska krew. Zaczęliście się buntować przeciwko Żydom. Dobrze zrobiliście. Wkrótce rewolucja rozszerzy się na całą Rosję przeciwko carowi, panom i Żydom".

Fragment jak wyżej tłumaczony z j. angielskiego pochodzi z książki J. Frankela pt. " Crisis, Revolution, and Russian Jews".

www.amazon(*)Jonathan-Frankel/dp/0521181550
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
22-10-2021ArminiusGargamel niczym archetypiczny Żyd
Przygotowując watek o Ericu Zemmour, żydowskim kandydacie na prezydenta Francji, natknąłem się na Jego karykaturę, porównującą Go do Gargamela. I przyszło olśnienie. Przecież Gargamel smerfowy ma cechy archetypicznego Żyda. Przygarbiony, z wydatnym nosem, "żydłaczący", niechlujnie ubrany, pragnący złapać Smerfy i przerobić je na...złoto! Gdy się okazało ( o czym nie wiedziałem), iż jego kot zwie się Azrael ( bo w polskiej wersji to Klakier), co w j. hebrajskim oznacza "ten któremu pomaga bóg" - kropka nad "i" sama się postawiła.
Z drugiej strony mamy zastęp Smerfów, żyjących w...komunie/kibutzu, na których czele stoi papa starzec/mędrzec z biała brodą niczym...Marks. Słowem Peyo, twórca komiksu zbudował go na koncepcie walki dobrych Żydów ze złymi. Dobrzy to marksiści, źli to ....krwiożerczy kapitaliści uosabiani przez Gargamela.
Przypomnijmy co...Marks mawiał o tych złych Żydach:

"Pieniądz jest tym żarliwym bogiem Izraela, wobec którego żaden inny bóg ostać się nie może. Pieniądz poniża wszystkich bogów człowieka i zamienia ich w towar. Pieniądz jest ogólną, samą w sobie ukonstytuowaną wartością wszystkich rzeczy. Pozbawił on zatem cały świat - świat ludzi jak i przyrodę - jego właściwej wartości. Pieniądz jest wyobcowaną od człowieka istotą jego pracy i jego bytu; ta obca istota ma go w swej mocy, on zaś zanosi do niej modły. Bóg żydowski stał się świeckim bogiem, stał się bogiem świata. Weksel jest rzeczywistym bogiem żydowskim, bóg zaś - tylko iluzorycznym wekslem".
(www.ra..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
18-10-2021kobieta"Obrzydliwe białe społeczeństwo"
"Obrzydliwe białe społeczeństwo" - przywódca niemieckiej Zielonej Młodzieży
Sarah-Lee Heinrich.

Rzeczniczka młodzieżowego związku niemieckiej Partii Zielonych Grüne Jugend, jest ponownie krytykowana. To po wpisach, które napisała o białych ludziach w mediach społecznościowych, zwróciła na siebie uwagę, donosi Junge Freiheit.

Na Twitterze 20-letnia polityk napisała między innymi, że "pewnego dnia" chce wysłać wszystkich białych z Afryki.

Sarah-Lee Heinrich już spotkała się z krytyką, gdy w 2019 roku jako przedstawicielka ruchu klimatycznego Grety Thunberg Fridays for Future mówiła o "obrzydliwym białym społeczeństwie większościowym".

W związku ze starymi postami na Twitterze top Grüne Jugend otrzymał wiele krytyki ze strony innych użytkowników w mediach społecznościowych.

Jednak wielu czołowych przedstawicieli niemieckiej Partii Zielonych broni jej, pisze Junge Freiheit.

"Bądźcie silni i kontynuujcie naszą walkę z podżeganiem do grup etnicznych i próbami zniszczenia tej demokracji. "Wulgarne tweety" nie są skandalem", pisze członek Bundestagu i była minister Renate Künast.

Sawsan Chebli, czołowy polityk Zielonych w Berlinie i sam Arab, również pokazuje swoje poparcie dla swojego partyjnego kolegi. Chebli stwierdził wcześniej, że nie ma rasizmu wobec białych ludzi.

Grüne Jugend forsuje kwestię wprowadzenia prawa do głosowania w wieku 16 lat.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 36 (przedawniony)
11-10-2021okraglypsy na lata się nie gryzą
w raju byliśmy dzicy Dla nastolatka seks z "milfem" to spełnienie marzeń. Dziś mamy życie posegregowane rocznikowo, od urodzenia, poprzez żłobek, przedszkole, szkołe, do cmentarza. W raju seks nastki z 70 latkiem nie budził zgorszenia. (dziewczyny mysla do przodu, co z tego wyrośnie), jakie trzeba było mieć geny (inteligencji, szczęścia, zdrowia, energii, sprytu) żeby tyle w raju dożyć.

W raju nie było szkól, seks jest wielka energia, nastolatek wiecej nauczy się zycia od 60 latki z która się bzyka niż w szkole
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
11-10-2021ArminiusAfgański playboy w Beverly Hills
Syn byłego ministra obrony Afganistanu ( obalonego przez talibów) kupił posiadłość w Kalifornii w Beverly Hills za 20.9 mln USD. Delikwent posiada już condo na Florydzie w luksusowym ośrodku wartym 5.2 mln USD. Gdy się czyta takie "newsy" mimowolnie na myśl przychodzą sceny egzekucji/ ścinania głów przez talibów oraz dzieje sekty Asasynów, którzy potrafili wymierzyć sprawiedliwość w każdym zakątku ówcześnie znanego świata

"Son of Afghanistan’s Former Defense Minister Buys $20.9 Million Beverly Hills Mansion
He already owns a $5.2 million Miami Beach condo at the prestigious St. Regis Bal Harbour resort, but Daoud Wardak apparently also wants a West Coast outpost. To that end, he’s heading for Beverly Hills — records reveal the semi-mysterious businessman, who is a son of former Afghan Minister of Defense Abdul Rahim Wardak, has bought a $20.9 million mansion on a prime Trousdale Estates street."

news.yahoo(*)efense-minister-172358560.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
07-10-2021MaxGolonko3Cierpienia zwierząt
Grafika:
pbs.twimg.(*)XEAIniZy?format=jpg&name=large

Duchowni odmawiają nawet dużym ssakom fundamentalnego prawa do ochrony życia i przed cierpieniami bo nawet takie zwierzęta nie mają rzekomej duszy (mimo, że znany szympans Kanzi jest pod każdym względem bardziej moralny, inteligentny i bogaty w używane słownictwo, niż sporo 7-cioletnich dzieci żyjących w ludzkich rodzinach i posiadających rzekomą duszę).

Matki wszystkich ssaków, nie tylko ludzi, martwią i troszczą się o swoje dzieci.

Jeśli kogoś zastanawia jak bardzo język kosmitów różni się od naszego to warto porozmawiać z naukowcami, którzy nagrywali pod wodą rozmowy orek.

Te badania miały ograniczony budżet. Gdyby dać 100 razy więcej to efekty byłyby spektakularne.

Może nawet opracowano by podwodny translator i ktoś przeprowadził ciekawą rozmowę z orką.

Orki nie mają wrodzonego języka lecz każde stado pielęgnuje i uczy dzieci języka wypracowanego w przeszłości
I ZASKAKUJĄCO BOGATEGO W SŁOWNICTWO.

Stada żyjące blisko siebie mają ten język dość podobny zaś żujące na odległych zakątkach planety bardzo różne.

Badania mózgów orek pokazują, że jest on co najmniej równie skomplikowany jak ludzki.

Siema

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 57 (przedawniony)
05-10-2021kobietaW temacie IDIOTYZM aktywistow trans w WB
Lider pracy: "Nie w porządku" powiedzieć, że tylko kobiety mają szyjkę macicy".

- To jest coś, czego nie powinno się mówić- mówi Starmer w wywiadzie TV.

Posłanka Rosie Duffield została złapana w krzyżowy ogień po tym, jak powiedziała, że tylko kobiety mają szyjkę macicy. Aktywistki trans, które uważają, że ludzie mają prawo identyfikować się z płcią, jakiej chcą, twierdzą, że jej komentarz jest dyskryminujący.

W wywiadzie dla BBC lider partii Keir Starmer mówi, że debata na temat praw osób trans musi być pełna szacunku i tolerancji. Pyta się go, czy stwierdzenie, jak Duffield, że tylko kobiety mają szyjkę macicy, jest transfobiczne.

- To jest coś, czego nie powinno się mówić. To nie w porządku, odpowiada Starmer.

Sajid Javid, konserwatywny minister zdrowia, widział oświadczenie Starmera na Twitterze. Nazywa on komentarz lidera Partii Pracy "całkowitym zaprzeczeniem faktów naukowych". Do tego "On chce kierować (organem opieki zdrowotnej) NHS" - kontynuuje Javid.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
03-10-2021MaxGolonko3Darwinie! Zabiłeś Boga!
Tak powiedział do Karola Darwina jego znajomy poznawszy naukowy fakt ewolucji gatunków opisany przez Darwina.

Tymczasem my jesteśmy sto lat za Islandczykami i wieloma innymi krajami gdzie nauczyciele biologii nie realizują sabotażu tylko solidnie informują o ewolucji.

30% Polaków jest katastrofalnie zaniedbanych edukacyjnie i nie wierzy w teorię ewolucji gatunków na czym żerują cyniczne hieny polityczne czyli PIS i Kościół - obrzydliwie wspierany finansowo przez państwo pisowskie.

Na Wyżynie Tybetańskiej odkryto ślady, pozostawione prawdopodobnie przez bawiące się kiedyś dzieci.
Przypuszczalnie były to dzieci neandertalskie albo denisowiańskie.
Odciski datowane są na okres 169-226 tys. lat temu.
Trawertyn to miękka skała wapienna, która powstała tam z osadów niesionych przez gorące źródła.
Dopóki osady były ogrzewane mogły być miękkie i sprowokować do zabawy.

wyborcza.p(*)tys-lat-czy-to-najstarsza.html

Przy okazji warto przypomnieć:
'W 1979 roku w Laetoli w Tanzanii odkopano najstarsze dotąd znalezione ślady przodków człowieka.
Odkryte odciski należały do dwóch osobników.
W 2015 roku, podczas prac na stanowisku w Laetoli około 150 metrów od wcześniejszego znaleziska,
archeolodzy odsłonili kolejne ślady hominidów - prawdopodobnie Australopithecus afarensis.
Ślady odciśnięte zostały w tufie wulkanicznym, który z czasem stwardniał.' (mniej barwne zdjęcie)

dziennikna(*)arsze-slady-przodkow-czlowie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-09-2021romaroHEVC wkracza do Polski
DVB-T2/HEVC wkracza do Polski już na wiosnę przyszłego roku. Będziemy mogli korzystać z nowych możliwości, jakie daje DVB-T2. Niestety nie wszystkie telewizory nowy standard obsłużą, a może to dotyczyć nawet telewizorów dwuletnich. Oczywiście wymiana sprzętu ominie korzystających z kablówek i TV satelitarnej. Telewizja internetowa czyli tvip może być alternatywą w tej sytuacji. Sam zresztą korzystam z tego typu odbioru i nie zamieniłbym obecnie na żaden inny zwłaszcza, że parę kanałów (w tym Eleveny sport) mogę oglądać w 4K. Co prawda prędkość mojego łącza przekracza 600Mb/s jednak mając już 20Mb/s łącze można cieszyć telewizją internetową na PC, sprzęcie z Androidem na pokładzie albo na TV z łączem internetowym. O ile na Androidzie dobrych programów do oglądania tv jest kilka. (osobiście korzystam z TiviMate, który jest niestety dość drogi - stokilkadziesiąt złotych), o tyle na Windowsa jest darmowy Kodi, ale w którym zaimplementowanie kanałów TV nie jest takie proste, że o EPG, nagrywaniu czy archiwum (cofanie do programów emitowanych nawet 7 dni wcześniej) już nie wspomnę. Dlatego tutaj polecam SimpleTV. Ten darmowy program jest na silniku VLC więc oferuje wszystko to co tego typu programy, plus - daje możliwość nagrywania w czasie rzeczywistym jak i z archiwum, pip, multi pip, instalacja wielu list (w tym TV), ładownie kilku list EPG.
Tak wygląda program.
[Załącznik]
[Załącznik]
Gdy chodzi..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
24-09-2021ArminiusSytuacja "pokrewna apartheidowi"
Prawie dwie trzecie amerykańskich uczonych, których przedmiotem zainteresowania jest Bliski Wschód uważa, że obecna sytuacja w Izraelu i Palestynie jest "pokrewna apartheidowi". W badaniu wzięło udział 1290 uczonych. O tym, że sytuacja w Palestynie i Izraelu jest "pokrewna apartheidowi" sygnalizuję na forum od wielu lat. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"Nearly two-thirds of American scholars and academics, whose work focuses on the Middle East, think that the current reality in Israeli and Palestine is akin to apartheid, a recent survey by the Middle East Scholar Barometer (MESB) has revealed.
The project, as reported by the Middle East Monitor (MEMO), is a joint initiative of the University of Maryland Critical Issues Poll and the Project on Middle East Political Science at George Washington University."

"The survey is said to be the only one of its kind, MEMO added. Among the academics polled were members of the American Political Science Association's Middle East and North Africa Politics Section and the Middle East Studies Association. As many as 1,290 academics were identified to take part.Asked to choose which of the following comes closest to describing the current reality in Israel, the West Bank, and Gaza, 65 percent of the scholars elected to describe the situation as a one-state reality akin to apartheid. Just one percent said that it was a temporary occupation, according to MEMO."

www.palest(*)e.com/us-academics-israel-pr..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)