Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
06-01-2007SzczurekEch..
O jeju.. wszyscy są tu tacy mądrzy, elokwentni, oczytani..
Aż mi głupio, że się zalogowałam i pcham się do tego elitarnego grona..
Pozdrawiam!
Może kiedyś dorosnę by tu także przynależeć..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
05-01-2007KornakCzym jest Jezus i wiara?
Witam. Chciałbym dowiedzieć się czym dla was jest Jezus i wiara - jak to pojmujecie.
Wg mnie Jezus był postacią rzeczywistą, był kimś w rodzaju uzdrowiciela. Jednak z niebem miał mało wsólnego.
Chrześcijanie w latach Chrystusa byli biedni (większość) i napiętnowani przez co jeszcze bardziej potrzebowali modlitwy. Modlitwa, czyli rozmowa z własnym sumieniem, dawała im siłe.
W dniu dzisiejszym wiara w Boga występuje tylko w krajach zacofanych i biednych. Coraz mniejsza część społeczeństwa wierzy w Boga i uczęszcza do kościoła.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
03-01-2007bleblePowstanie świata, bóg, czlowiek
Czasami mysle skad ten swiat jest wiele teorii ale zadna nie jest pewna. Wielki wybuch moim zdaniem jest bardzo mozliwy po polaczeniu materii i antymaterii...
cZY BOG ISTNIEJE CZY JEST WYMYSLONY TYLKO PO TO ZEBY WYJASNIC SPRAWY DOTAD NIEZBADANE I DAC LUDZIOM WIARE W NP. WYZDROWIENIE PONIEWAZ JESLI CZLOWIEK WIERZY ZE WYZDROWIEJE TO W JEGO ORGANIZMIE powstaja substancje pomagjace wyzdrowiec.. wiec wierzyc czy nie???? ale znowu dzieja sie na tym swiecie rzeczy ktore filozofom sie nie snily czy to moze byc sprawa boga?? nie wiem powiedzcie mi czy warto wierzyc i jak??
czy czlowiek ma dusze?? jesli tak to czemu nie mozna wyjasnic co to wlasciwie jest? a jesli nie ma dusz (ja tak chyba mysle) to oznacza ze jestesmy tylko zbierem komorek ktore po smierci rozkladaja sie i nic nie znacza?? nie wierze w dusze bo przecież to mozg jest odpowiedzialny za nasze uczucia a mozg czlowieka jest bardziej rozwiniety niz innych organizmow wiec mamy wieksze potrzeby.
szczerze powiedziawszy to wolalabym z kims popisac jesli ktos ma ochote pofilozofowac to moj adres lp.pw@11anhog PISZCIE (adres dostepny tylko dla racjonalistow i empirykow)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
28-12-2006freethinkerWalka o szacunek i zrozumienie
OK, jeśli już zrezygnuję z chodzenia na religię (nareszcie!!), to jak uporać się z histeryczną reakcją rodziny na mój ateizm? W szkole to mnie jeszcze zrozumieją, bo prawie wszyscy podchodzą do religii indyferentnie, gorzej z wychowawcą i właśnie rodziną (groźby, szantaże emocjonalne itp.)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
27-12-2006gglonKreacje szatana
Witam,
Ostatnio dostaliśmy na l.poskiego temat pt. Kreacje szatana na pdstawie 4 źródeł kultury. Niestety nie mam umysłu humanisty i nie zrozumiałem do końca o co chodzi. Co to są kreacje szatana? Ja uważam, że szatan jest "uosobieniem, umaterializowaniem?" zła i pisząc o jego kreacjach, zwracamy uwagę m.in. na to, co ludzie uważają za złe. Czy mam rację?
Bowiem wg mojego nauczyciela w filmie "Cześć Tereska" nie ma kracji szatana, tylko jest zło. A szatan nie równa się zło.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
27-12-2006milaNowa...
witam.Szukając stron o religioznawstwie przez przypadek trafiłam na stronę Racjonalisty.
Przeglądając pierwszy raz zawartość tej strony byłam bardzo pozytywnie zaskoczona iloscią dostepnych materiałów. Bardzo interesujące są artykuły na temat Kośćioła.
Jesteście jedną z nielicznych stron(mi osobiście znanych)która odważnie wypowiada się na tematy Kosciola i jego historii.Akurtat srodowisko w którym żyje jest bardzo negatywnie nastawione do ludzi poszukujących prawdy a w szczególności jeśli ona tyczy się Kościoła. Niestety nie jest to tylko problem osób z którymi żyje na co dzień, ale wiekszości naszego społeczenstwa.
Pozdrawiam i gratuluje świetnej strony
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
23-12-2006kowalskiKonformizm w szkołach
Czy jest jeszcze ktoś, kto tak jak ja nie znosi konformizmu, bo krew mnie zalewa jak widzę takich ludzi w choćby w swojej klasie.
Nigdy nie byłem konformistą i jestem z tego dumny, ale ludzie nie lubią "odmieńców", np. niepijących. Niech mi ktoś powie, jak rozpoznać w szkolnym tłumie ludzi takich jak ja, którzy byliby szczerzy, prawdziwi, naturalni, którzy mogliby być prawdziwymi kuplami, a nie tylko takimi od imprez i picia.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
15-12-2006gzdaczCi, którzy tworzą rządy są ludźmi, a nie bogami?
Co za tym idzie, nie mają oni żadnego (boskiego) prawa do rządzenia kimkolwiek poza sobą samymi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
15-12-2006hiyoshiroPiękna inteligentna blondynka
Witam, ostatnio zastanawiałem się nad pewnym tematem: dlaczego w społeczeństwie funkcjonuje stereotyp, że piękno nie idzie w parze z inteligencją. Czy więcej jest dziewczyn brzydkich które są inteligentne niż ładnych które są intelgentne? Skąd się w ogóle wzieło takie stwierdzenie, iż jeśli kobieta ma być piękna to długo by szukać by przy tym była inteligentna. Nie można powiedzieć, iż takiego uogólnienia nie ma, bo przecież jest, i to powtarzane od bardzo dawna, a więc musiały być tego jakieś przyczyny. Wiadomo, że przecież są inteligentne piękne dziewczymy. Muszą one być jednak przysłonięte przez rzesze głupich ładnych lub brzydkich intelektualistek. Ja jednak nie moge zrozumieć jaki jest związek między inteligencją a wyglądem - według mnie nie ma żadnego, i jest to raczej odpowiedź oczywista i instykntowna niż kontemplacja długich godzin danego wątku.
Zatem skąd taki stereotyp?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
15-12-2006hiyoshiroCan you asure me?
Chciałbym być pewien tego, że myślę. Niestety nie jestem. A wy jesteście?
Jeden powie, że samo to, iż postawiłem to pytanie dowodzi mojego myślenia.
Drugi powie, że jeśli popełniam się mylę w czymś lub wątpię, to myślę, bo tylko myśląc można się mylić lub w coś wątpić..
Ale ja naprawde nie jestem pewien, że myślę, że analizuje rzeczywistość i wyciągam z tego wnioski. Zachowuje sie mechanicznie, wydaje mi się, że mam problem z istotowym pomyśleniem czegoś (jeśli wiecie o co mi chodzi).
help.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)