Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
13-04-2010Konrad GrzegorczykBłędy społeczeństwa
Witam wszystkich jestem co prawda uczniem ale uwierzcie mi jestem genialny moimi dobrymi stronami są raczej fizyka i biologia chemia i matematyka ale mam pytanie czy my się degradujemy ostatnio jadąc samochodem z rodzicami zobaczyłem bezdomnego człowiek przewrócił się na środku ulicy i nikt mu nie pomógł dlaczego ?! Dlaczego oni są obojętni innym razem idąc do kościoła zobaczyłem kobiete która prosiła o chleb lub o pieniądze a jakiś facet ją przepędzał mówiąc że odstrasza klientów sprzed sklepu ! Dlaczego dlaczego oni to robią .... !
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 52 (przedawniony)
10-04-2010EinigkeitRacjonalizm dla krzykaczy
Witajcie.

Piszę na forum, co nie wyłącza mnie ze znajomości jego zasad, niemniej jednak mogłem mylić się co do doboru działu. Do rzeczy.

Czy według Was problemem dla współczesnego ruchu racjonalistycznego i nauki problemem jest rosnąca ilość "gimnazjalnych ateistów" i krzykaczy pokroju Dawkinsa? Czy tacy ludzie nie ośmieszają wielkich idei?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
04-04-2010gamaCałun jak Avatar
Katedra świętego Jana w Turynie szykuje się na przyjęcie niemal 2 milionów pielgrzymów pragnących zobaczyć pokazywany po raz pierwszy od 10 lat Całun Turyński.

Salezjanie sprzedają trójwymiarowe okulary, dzięki którym jak twierdzą lepiej będzie można dostrzec szczegóły Całunu Turyńskiego - informuje "Il Giornale".

Włoski dziennik odnotowuje z sarkazmem, że Całun Turyński, który zostanie wystawiony w dniach od 10 kwietnia do 23 maja, oglądać będzie można jak film "Avatar", w trójwymiarowych okularach.

www.polski(*)mosci/swiat/artykul151105.html

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
29-03-2010Ojciec LesiotrLink do przemówienia kardynała nt. dogmatu o nieomylności
Czytałem kiedyś, ale zgubiłem linka i nie mogę nigdzie znaleźć. Chodzi o przemówienie wygłoszone przez jakiegoś kardynała podczas debaty przed uchwaleniem dogmatu o nieomylności papieża. Chciałbym wrócić do tego tekstu i odświeżyć sobie parę myśli. Czy ktoś może pomóc, ładnie proszę?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
26-03-2010M_____________Mogę mieć problemy z aktem apostazji.
Witam
W dniu dzisiejszym wykonałem telefon do parafii. Chciałem umówić się na spotkanie z księdzem proboszczem na 25 kwietnia. Ksiądz wyraził zgodę, mówiąc, ze będzie dostępny o godzinie 13. Jednakże kiedy powiedziałem, że spotkanie będzie dotyczyło aktu apostazji, gdyż od długiego czasu nie chodzę do kościoła i nie wierzę, ksiądz powiedział:
"nie skreślamy z ksiąg(...) to jakby kopnąć matkę"
I rozłączył się.
Rozumiem, ze wobec mnie będą stosowane inne standardy niż wobec tysięcy innych apostatów.
Nie było to pierwsze negatywne zachowane księdza wobec mojej osoby.
Proszę o kontakt osoby, które mieszkają w Białymstoku, aby skontaktowały się ze mną:
lp.pw@8791oldaceba
z poważaniem,
p. Piotr
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 95 (przedawniony)
23-03-2010AritaPolacy biorą rozwód z Kościołem?
To tylko Onet, więc z przymrużeniem oka Czy to możliwe, że aż tylu apostatów w Polsce przybyło? Może to już normalny proceder? Przesadzają? wiadomosci.onet.pl/1600880,2677,1,kioskart.html

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 63 (przedawniony)
23-03-2010zachajCiemność widzę , ciemność...
Szymon Hołownia i Wojciech Cejrowski czyli ABC Racjonalisty

www.youtube.com/watch?v=asHYEcqSY5g
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
22-03-2010KaliReakcja kościoła na ewolucję
Pytam zupełnie serio. Czy ktos wie i może mnie odesłac do odpowiedniej literatury lub podać linka, gdzie bym się dowiedział, jaka była reakcja kościoła katolickiego na dzieło Darwina? Z góry dziękuję
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
21-03-2010RafałStarcie rekolekcji ze szkołą
Dostałem niedawno ze szkoły mojego dziecka kartkę z propozycją zadeklarowania czy dziecko będzie uczestniczyć w rekolekcjach i zakreślnie właściwej odopwiedzi: TAK - NIE.

Moja odpowiedź brzmiała mniej więcej tak:
Szkoła nie powinna być pośrednikiem w oferowaniu udziału w obrzędach religijnych.
Jeżeli w tych dniach nie będzie zajęć szkolnych, to F. może, tak jak zwykle, spędzić czas w świetlicy.

Zamieszczam, bo może się komuś przyda, a może ktoś znalazł lepsza formułę do zastosowania w podobnej sytuacji, czym jestem zainteresowany, bo w przyszłym roku pewnie będzie podobnie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 266 (przedawniony)
19-03-2010OsnowaImię własne

Pisanie pod własnym nazwiskiem może zaważyć na swobodzie wypowiedzi, dlatego dla rzetelności prowadzonych dyskusji anonimowość powinna być na forum obowiązkowa.
.

Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)