Racjonalista - Strona głównaDo treści
Całun jak Avatar

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
02-04-2010 20:34gama (1062 punktów)Całun jak Avatar
Ocena 5 na 5
Katedra świętego Jana w Turynie szykuje się na przyjęcie niemal 2 milionów pielgrzymów pragnących zobaczyć pokazywany po raz pierwszy od 10 lat Całun Turyński.

Salezjanie sprzedają trójwymiarowe okulary, dzięki którym jak twierdzą lepiej będzie można dostrzec szczegóły Całunu Turyńskiego - informuje "Il Giornale".

Włoski dziennik odnotowuje z sarkazmem, że Całun Turyński, który zostanie wystawiony w dniach od 10 kwietnia do 23 maja, oglądać będzie można jak film "Avatar", w trójwymiarowych okularach.

www.polski(*)mosci/swiat/artykul151105.html

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kowalski K. (26 punktów)
>Katedra świętego Jana w Turynie szykuje się na przyjęcie niemal 2 milionów pielgrzymów

Noooo... powiało optymizmem! Tylko dwa miliony? Podobno chrześcijan jest prawie miliard. Czyli niecałe dwa promile.
oggy85 (-1 punktów)
Jeżeli zafundujesz mi wycieczkę, z chęcią pojadę. Będzie wtedy 2000001 wiernych.
03-04-2010 01:32 
 Ocena 3 na 5
Gosia (9452 punktów)
>Jeżeli zafundujesz mi wycieczkę, z chęcią pojadę. Będzie wtedy 2000001 wiernych.

Znowu wyciąganie łap po cudze...

Panie, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji.
Św. Tomasz z Akwinu
zlomierz (124 punktów)
>>Jeżeli zafundujesz mi wycieczkę, z chęcią pojadę. Będzie wtedy 2000001 wiernych.
>Znowu wyciąganie łap po cudze...

Jednak nie sięganie do kieszeni
skądinąd zapytać o to czy ktoś nie zasponsoruje wycieczki - nie zaszkodzi, a nuż się uda?

a tak przy okazji,... nie chce mi się nigdzie jeżdzić, iśc...
i nie chce mi się pracować... może ktoś bezinteresownie zasponsoruje wygodne życie?
maniek1 (3407 punktów)
>Katedra świętego Jana w Turynie szykuje się na przyjęcie niemal 2 milionów pielgrzymów pragnących
>zobaczyć pokazywany po raz pierwszy od 10 lat Całun Turyński.
A ja jestem pełen podziwu dla Salezjanów za pomysł na "golenie" owieczek!
Alpha Phoenicis (4607 punktów)
A za ile zdrowasiek dadzą mi popcorn? :>
03-04-2010 16:32 
 Ocena 1 na 1
gama (1062 punktów)
>A za ile zdrowasiek dadzą mi popcorn? :>

Jeśli kupisz okulary popcorn dostaniesz bez zdrowasiek
Madman (7811 punktów)
>Katedra świętego Jana w Turynie szykuje się na przyjęcie niemal 2 milionów pielgrzymów pragnących
>zobaczyć pokazywany po raz pierwszy od 10 lat Całun Turyński.
Myślę, że ten piętnastowieczny fałszerz, który zmajstrował Całun, miałby teraz niezły ubaw z tych wszystkich turystów...
gama (1062 punktów)
>Myślę, że ten piętnastowieczny fałszerz, który zmajstrował Całun, miałby teraz niezły ubaw z tych wszystkich turystów...

Obawiam się, że nie tylko z turystów...

Wikipedia szeroko opisuje Całun Turyński podając, że badania określiły datę powstania całunu na lata 1260-1390. Kończąc swą relację dodaje jednak, że wiarygodność datowania całunu metodą C14 została podważona. "W 2009 roku ukazała się praca prof. Giulio Fanatii kwestionująca datowanie C14 z 1988."

pl.wikipedia.org/wiki/Całun_turyński

Już w czerwcu 2008 tak pisały o tym źródła kościelne (zapowiadając równocześnie publiczne wystawienie całunu wiosną 2010)

www.kosciol.pl/article.php/calun_datowanie

W międzyczasie Ray Downing, amerykański specjalista od wizualizacji cyfrowej ze Studia Macbeth, (nie naukowiec lecz artysta) wraz z zespołem innych grafików komputerowych przez ponad rok krok po kroku, milimetr po milimetrze analizowali sławny całun turyński.

Tu strona artysty:
www.raydowning.com/press_release.html

W wyniku ich prac powstał trójwymiarowy model głowy Chrystusa. I stąd już tylko krok do komercyjnego w swym charakterze pomysłu zaopatrzenia wiernych w okulary 3D.

Tymczasem wiarygodność największej relikwii katolicyzmu - Całunu Turyńskiego wydaje się być na nowo podważona odkryciem archeologa Shimona Gibsona, który odkrył grobowiec z czasów ukrzyżowania Jezusa, a w nim typowy dla pochówku całun zupełnie jednak inny niż turyński.

www.wprost(*)leziono-calun-z-czasow-Jezusa/

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365