Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale ABC Racjonalisty

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
09-03-2022ArminiusWyciąć wrzód Transdniestrza
W wątku "Złapał Kozak Moskovina..."(www.racjonalista.pl/forum.php/s,870379) napisanym trzy tygodnie przez agresją Rosji na Ukrainę postulowałem jak poniżej:

>"Za plecami Ukrainy", na jej południowo - zachodnich rubieżach znajduje się kolec mocno >uwierający. Jest to Transdniestrze, które oderwało się od Mołdawii w 1990 roku - na terytorium >którego stacjonuje kontyngent wojsk rosyjskich. Jeżeli Rosja zdecyduje się na pełnokrwistą >agresję na Ukrainę - wrzód ó winien być błyskawicznie wycięty połączoną akcją sił ukraińskich, >mołdawskich i rumuńskich."

Wracam do tematu - bo stał się on ogromne aktualny. Rumunia, Mołdawia i Ukraina wsparta przez zielone ludziki natowskie winna rozprawić się z tym wrzodem. Z militarnego punktu widzenia nie jest to przecież problem. Chodzi o to aby przełamać obawę prze aktywnym wchodzeniem w konfrontację z Rosja. Putin wygrywa ten strach. Każde cofnięcie się NATO powoduje tylko jeszcze większą eskalacją jego żądań i poczynań - z czego wniosek, iż nie jest to właściwa metoda prowadzenia z nim rozgrywki. Konfrontacja i pięść - oto przed czym czuje respekt i co mityguje jego poczynania.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
09-03-2022romaroJudzili przez lata

Armi poinformował służby Putina i raczył mnie poinformować:

Uważaj trollu putinowski żeby twoja bezkarność się nie skończyła. Poinformowałem o zdarzeniu odpowiednie służby. Mają cię na oku i jak nadal będziesz trollował zajmą się tobą w należyty sposób.

Konfident esbecji? Miałem swego czasu do czynienia, ale tamci byli prawdziwi, a ty jesteś... co najmniej pajacem. Tu masz wątek i adres do naszych "służb". Nie wiem tylko czy ci zapłacą.

www.racjonalista.pl/forum.php/s,874865

Salvini jest jednym z pierwszych polityków europejskich, którzy w 2014 r. poparli inwazję Rosji na Ukrainę, a jego partia oficjalnie uznała aneksję Krymu. W 2016 r. zapowiadał "dyskusję" na temat sensu obecności Włoch w NATO. Putinowi gratulował "interwencji w Syrii przeciw ISIS", chociaż celem Kremla było wsparcie syryjskiego dyktatora Asada. Salvini jest przykładem byłego komunisty (20 lat temu był członkiem ruchu Comunisti Padani) zauroczonego prezydentem Rosji, który wspiera skrajną prawicę w całej Europie (na podobnej zasadzie poprzednik Salviniego, Umberto Bossi, w 1999 r. odwiedzał Slobodana Miloąevicia, byłego komunistę, potem piewcę nacjonalizmu).
Salvini zmienia koszulkę. Le Pen we Francji niszczy swoje plakaty wyborcze z wizerunkiem Putina . Forumowy nacjonalista pisze:
wiele środowisk narodowych czy kresowych zmienia w świetle tego co się dzieje - swój stosunek do Ukrainy.
Plakaty można zniszczyć; koszulki zmienić na inne; słowa zakryć wzniosłymi bzdetami,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
09-03-2022kobietaPrzesłanie premiera
Jeśli Szwecja miałaby teraz ubiegać się o członkostwo w NATO, to „dalej zdestabilizowałoby tę część Europy”, mówi premier Magdalena Andersson (S).

- Gdyby Szwecja zdecydowała się złożyć wniosek, to jeszcze bardziej zdestabilizowałoby tę część Europy i zwiększyłoby napięcia. Szwecja pomogłaby zdestabilizować sytuację.

Nie chciała też komentować informacji z fińskiej gazety Iltalehtis, że Szwecja i Finlandia chcą uzyskać status „znaczącego sojusznika spoza NATO”.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
08-03-2022romaroDezinformacja lewel hard
Niejaki voland pisze na tym forum:
> Rosja miast nie bombarduje i nie ma ostrzalow, w oblęzonych miastach

pbs.twimg.(*)XoAEP5Wg?format=jpg&name=large
To są twarze dzieci, które już nigdy nie dorosną. Różni je wiele: wiek, gdzie mieszkały... Każde z nich miało swoje marzenia, ale łączy je jedno - Wszystkie zginęły od rosyjskich kul i pocisków. I tak patrząc na pierwsze zdjęcie od lewej - To sześcioletnia Zofia zginęła w drodze. Auto, którym jechała z dziadkami, mamą i 1,5 rocznym bratem zostało ostrzelane. Wszyscy zginęli.
Następna Alisa - zginęła podczas ostrzału wraz z dziadkiem, który próbował ją zasłonić własnym ciałem.
Paulina, uczennica podstawówki, zginęła na ulicach Kijowa w pierwszych dniach inwazji. Auto, którym jechała z rodzicami i bratem, zostało ostrzelane przez dywersantów.
Na zdjęciu poniżej chłopiec z rodziną. Odłamek kuli trafił go w głowę przez ciągły ostrzał rosyjskich żołnierzy. Sanitariusze nie mogli do niego dotrzeć na czas. Wykrwawił się na śmierć.
18 miesięczny Kirył na zdjęcia w ramionach ojca, który wbiega z nim w szpitalne drzwi w poszukiwaniu ratunku. Niestety ciężko rannego w ostrzale rakietowym chłopca nie udało się uratować.
Na następnym zdjęciu załamany ojciec ostatni raz przytula twarz piętnastoletniego syna.. Chłopak z Mariupola grał w piłkę z kolegami, gdy rosyjskie wojska zaczęły strzelać, zmarł w drodze do szpitala.
38 dzieci zabitych i 71 rannych do wczoraj przez Federację Rosyjską na Ukrainie w ciągu ostatnich 12..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
08-03-2022ArminiusWina wojny. Korekta dezinformacji rosyjskiego trolla.
Komentator romaro w wątku "Złotówka leci za rublem" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,874745) napisał jak poniżej:

"Czyżby Pis stracił kontrolę nad kursem złotego? Złotówka osłabia się nawet wobec wenezuelskiego boliwara, który jest walutą śmieciową.
To nie wina wojny. To wina niekompetencji ekonomicznej i pompowania wydatków poza budżetem.
7 lutego za 100 złoty można było dostać 62 364.1625 boliwarów. Dzisiaj (dokładnie po miesiącu) 55 383.4834".


Teza, iż osłabnięcie złotówki nie jest winą wojny jest wierutnym kłamstwem. Jest putinowskim trollingiem obliczonym na sianie zamętu w społeczeństwie polskim i podważanie zaufania obywateli do władz. Złotówka osłabła trochę wskutek polityki PiS i wzrostu cen paliw przed inwazją Rosji na Ukrainę - jednakże obecna skala jej osłabienia jest tylko i wyłącznie konsekwencją agresywnej wojny na Ukrainie wywołanej przez imperialistyczną Rosję. To oczywiste i jest na to multum dowodów i ekspertyz, które mogę przytoczyć. Nie wmawiaj moskiewski trollu polskiemu społeczeństwu że winien jest rząd - gdy jest faktem notoryjnym, iż winien jest Putin.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
08-03-2022romaroSytuacja na Krymie
Krymczycy w Simferopolu masowo wykupują żywność, pracownicy sklepów nie mają czasu na uzupełnianie asortymentu. Informację o tym przekazał korespondent Krym.Realii. Z jego informacji wynika, że w hipermarkecie Metro brakowało kaszy gryczanej, ryżu, mąki i makaronu.
Ceny żywności nadal rosną: niektóre kategorie towarów zdrożały o 50-80%. 5 marca szef rosyjskiej administracji na Krymie, Siergiej Aksjonow, powiedział, że od czasu nowej inwazji Rosji na Ukrainę ceny niektórych produktów na Krymie wzrosły dwukrotnie. Według niego, lokalne władze rosyjskie podają błędne informacje na ten temat.

Dostęp do strony Krym.Realities jest zablokowany przez Roskomnadzor. Krym.Realii można czytać bez przeszkód za pośrednictwem strony lustrzanej: rukrymr.azureedge.net.
ru.krymr.c(*)produkty-deficyt/31741775.html

Rankiem 8 marca Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy opublikował zaktualizowane dane o stratach wojsk rosyjskich od początku inwazji. Według tych danych straty wśród personelu armii rosyjskiej wyniosły około 12 tysięcy osób.
Dla porównania W Afganistanie w latach 79-89 zginęło 14,5 tysiąca sowieckich żołnierzy.

Ponadto wojska rosyjskie w wojnie na Ukrainie straciły:

303 czołgi
1036 opancerzonych wozów bojowych
120 systemów artyleryjskich
56 MLRS
27 systemów obrony powietrznej
48 samolotów
80 śmigłowców
474 sztuki sprzętu motoryzacyjnego
trzy statki/łodzie
60 zbiorników z paliwem i smarami
7 bezzałogowych statków powietrznych na poziomie operacyjno-taktycznym.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
08-03-2022Arminius88 % Polaków dobrze ocenia działania rządu.
Materiał podlinkowany polecam lekturze antypisowskiej frakcji na forum której aktywnymi liderami są komentator romaro i komentator MaxGolonko3. Jesteście w zdecydowanej mniejszości - a wasze jadowite i tendencyjne ataki na rząd w tej krytycznej chwili wpisują się w prorosyjski sabotaż dezinformacyjny mający na celu dzielić, frustrować, kreować niepewność i zamęt.

"88 proc. Polaków dobrze ocenia działania rządu dotyczące pomocy Ukrainie – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster.
Czytaj również: Rząd przyjął projekt ustawy o pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Premier: „Proponuje ona coś w rodzaju namiastki normalnego życia”
"Pomoc udzielana Ukrainie sprzyja rządowi Zjednoczonej Prawicy. Aż 88 proc. Polaków dobrze ocenia jego działania w tej sprawie"
- pisze we wtorek "Super Expressu” powołując się na wyniki sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster. Jak dodano, działania rządu w tej kwestii źle ocenia jedynie 12 proc. badanych.
Gazeta zauważa, że brutalna napaść Rosji na Ukrainę sprawiła, że chętnie pomagamy naszym wschodnim sąsiadom i jesteśmy dumni, widząc transporty z darami zmierzające z Polski do Kijowa. "Wsparcie dla pogrążonego w wojnie kraju pomaga też samemu rządowi Zjednoczonej Prawicy w odbudowywaniu poparcia" - czytamy."

www.msn.co(*)5ce-pomocy-ukrainie/ar-AAULC..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
08-03-2022romaroZłotówka leci za rublem
Czyżby Pis stracił kontrolę nad kursem złotego? Złotówka osłabia się nawet wobec wenezuelskiego boliwara, który jest walutą śmieciową😱
To nie wina wojny. To wina niekompetencji ekonomicznej i pompowania wydatków poza budżetem.
7 lutego za 100 złoty można było dostać 62 364.1625 boliwarów. Dzisiaj (dokładnie po miesiącu) 55 383.4834

Może Pis by jednak wszedł na drogę praworządności.. Pieniądze czekają, więc na co partia czeka? Widać przez te 7 lat rządzenia zapomnieli w jakich szmatach chodzili na swoje miesięcznice. Zęby powstawiali i szczerzą bezmyślnie na konferencjach pieprząc głupoty. Gość, który głosował przeciwko KPO, który z kolegami konferencje zwoływał przeciwko tym środkom, domaga się, by Unia jednak te środki nam wypłaciła.
Normalnie w pensjonacie bez klamek powinien się znaleźć.

pbs.twimg.(*)WUAEmcWG?format=jpg&name=large
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
07-03-2022ArminiusSiostrzane relacje Polski i Ukrainy
2 lutego bieżącego roku jeszcze przed inwazją Rosji na Ukrainę w wątku "Jak Piłsudski z Petlurą" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,870238) - ale już w okresie wzmożonego napięcia pisałem jak niżej:

"Polska, Wielka Brytania i Ukraina mają stworzyć trilateralny pakt bezpieczeństwa wymierzony w Rosję. Co z tego wyjdzie - trudno powiedzieć. Niewykluczone, że jest to wydmuszka od samego początku albo że później mimo dobrych chęci inicjatywa spali na panewce. Znacznie konkretniejsze są dostawy broni na Ukrainę ze strony Wielkiej Brytanii oraz - zapowiedziane przez Polskę. Tak jakby odkurzano i nawiązywano do paktu Piłsudski - Petlura, w nowych - warto to podkreślić - okolicznościach historycznych."


Nic nie spaliło na panewce! Wszystko zaskoczyło jak należy. Dostawy broni idą coraz szerszym strumieniem na Ukrainę a z Ukrainy coraz szerszym strumieniem napływają do na ukraińscy uchodźcy, którym udzielamy ogromnej pomocy. Jest to właściwy strumień przepływów - w zaistniałej sytuacji. Mamy nowy pakt - Piłsudski - Petlura - tylko że diametralnie bardziej skuteczniejszy niż jego pierwowzór.

Pisałem też w tym samym wątku:

"102 lata temu zdecydowana większość Ukraińców była elementem narodowo nieuświadomionym. Obecnie są, co więcej, zdecydowana większość z nich chce przyłączenia Ukrainy do NATO i buduje swoją silną tożsamość narodową w ostrej opozycji do Rosji. Duch Giedroycia najpewniej jest w szampańskim nastroju. Antyrosyjskość Ukraińców była fundamentem jego koncepcji ULB."
..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
07-03-2022romaroDobra zła Unia
Pisowcy teraz największymi piewcami Unii. Unia nie schodzi im z ust. Oczywiście Unia, która nie staje na wysokości zadania. Słyszymy, że Unia za mało pomaga, za słabo, ale na szczęście walczy o to rząd PiS. PiS stosuje od lat bardzo wydajną politycznie metodę - radykalnie obniża oczekiwania wobec siebie. Wówczas każde normalne w danej sytuacji zachowanie jest traktowane z co najmniej trzykrotnie większym uznaniem. Gdyby teraz na miejscu władzy było jakiekolwiek inne ugrupowanie, wszystko to, co robi PiS, byłoby traktowane jako naturalny obowiązek rządzących. Ale kiedy robi to ekipa Kaczyńskiego, wydaje się to wzruszająco wielkie i doniosłe. W cieniu wojny w Ukrainie trwa przyspieszony proces kanonizacji PiS. Partia Kaczyńskiego w zasadzie już stała się święta. Teraz każde przypomnienie dewastacji demokratycznego ustroju, jakiego dokonała przez ostatnie siedem lat, zakrawa na świętokradztwo. Bo jest wojna prawie na granicach, więc wszyscy powinni wspierać swoje państwo, czyli swoją władzę. Zwłaszcza że rząd "zachowuje się akurat przyzwoicie i robi, co do niego należy". Pytanie, co miałby robić innego: nie potępiać Putina, nie wpuszczać Ukraińców i im nie pomagać, nie popierać sankcji wobec Rosji, nie zabiegać o większą obecność sił NATO w Polsce? To wciąż ta sama taryfa ulgowa, na której Kaczyński jedzie właściwie już nie od lat, ale od dekad. Przecież mógłby być gorszy, a jednak czasami nie jest. Czasami...
Widzimy u Rosjan bałagan logistyczny, bałagan w systemie dowodzenia, a..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)