Racjonalista - Strona głównaDo treści
Reakcja kościoła na ewolucję

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
21-03-2010 11:57Kali (195 punktów)
(zablokowany)
Reakcja kościoła na ewolucję
Pytam zupełnie serio. Czy ktos wie i może mnie odesłac do odpowiedniej literatury lub podać linka, gdzie bym się dowiedział, jaka była reakcja kościoła katolickiego na dzieło Darwina? Z góry dziękuję
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

nomilk (1013 punktów)Odp: reakcja kościoła na ewolucję
jaka była reakcja kościoła katolickiego na dzieło Darwina?

Poszukujesz raczej zmieniającego się stanowiska dot. ewolucji.

conclusion will be your epitaph
Kali (195 punktów)
(zablokowany)
> jaka była reakcja kościoła katolickiego na dzieło Darwina?
>Poszukujesz raczej zmieniającego się stanowiska dot. ewolucji.
>
conclusion will be your epitaph


Jakie jest dzisiejsze stanowisko, to ja wiem. Chodzi mi o reakcję "świeżo" po wydaniu dzieła.
21-03-2010 13:48 
 Ocena 2 na 4
Oless (982 punktów)
>Jakie jest dzisiejsze stanowisko, to ja wiem. Chodzi mi o reakcję "świeżo" po wydaniu dzieła.

Tutaj jest kilka zdań, mam nadzieję, że będą pomocne,
Pierwsza katolicka odpowiedź na teorię Darwina.

Ogólnie w środowiskach katolickich zgoda na ewolucję była o wiele większa niż w anglikanizmie, chociaż stanowiska były różne, podobnie jak w reszcie społeczeństwa.
lontri (16088 punktów)

Można na początek zajrzeć tutaj:
Church & evolution


BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
Kali (195 punktów)
(zablokowany)
>Można na początek zajrzeć tutaj:
>Church & evolution
>
BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT

Dziękuję
>
21-03-2010 13:34 
 Ocena 2 na 2
lontri (16088 punktów)

Zajrzyj też na opoka.org.pl
(wyniki wyszukiwania: 176 artykułów do hasła "ewolucja" i 37 do "Darwina")
Poziom merytoryczny artykułów jest różny - od polonijnej gazetki parafialnej do nieco poważniejszych, oficjalnych dokumentów kościelnych.

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT
diogenes (42753 punktów)Odp: Reakcja kościoła na ewolucję
>jaka była reakcja kościoła katolickiego na dzieło Darwina?

Dzieło Darwina nie trafiło na indeks ksiąg zakazanych.

en.wikiped(*)_and_the_Roman_Catholic_Church

Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
21-03-2010 15:09 
 Ocena 1 na 1
Kali (195 punktów)
(zablokowany)
Wielkie dzięki, dam Wam wszystkim po plusie:D
Borczyk (419 punktów)
>Pytam zupełnie serio. Czy ktos wie i może mnie odesłac do odpowiedniej literatury lub podać linka,
>gdzie bym się dowiedział, jaka była reakcja kościoła katolickiego na dzieło Darwina? Z góry dziękuję
>

Witam!
Trochę o historii, ale raczej bardziej o stanie obecnym pisał R. Tyrała w książce: "Dwa bieguny ewolucjonizmu" wydanej przez NOMOS o ile dobrze pamiętam. Nie jest to stricte opracowanie poświęcone historii podejścia, ale może być przydatne. No i lektura jest ciekawa

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365