spadłem z konia, małego konia, kuca, mocno sie poturbowałem, powiedzenie, że jak spadac to z dużego konia jest słuszne, z dużego spadałem wiele razy i nigdy tak sie nie potłukłem co spadając z konusa. Uzasadnieniem jest, że spadając z dużego konia moje cialo mialo czas sie przygotować, wygiąć w kłębek okragły, spadając z kuca, choć jest 1m niżej, dlatego cialo nie zdążyło się przygotować(nie zdążyłem rozwinąć skrzydeł  powiedzenie; "jak spadać to z dużego konia" jest prawdziwe, sprawdzone w praktyce |