liberalnie wydajemy pieniądze na resocjalizację młodocianych przestępców, 600 tys zł/rok/1 os. to 50 tys. zł/ m-c. Młodzi wychodzą i są ultra liberałami, liczy się dla nich tylko indywidualizm, wolność i wlasność tak jak kulczyk, tylko są od dr glupsi i zasilaja, juz jako dorośli, normalne wiezienia w Izraelu, odwrotnie, antyliberalnie, mlodych przestępców kieują do kibucu, komuny, pracują, uczą sie życia społecznego i wychodzą na ludzi, tam utrzymanie kosztuje ZERO, malo tego, zarabiaja jak to w kibucu (kieszonkowe  |