Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cytatów czar - CIV. O tym że Żydzi muszą robić coś złego

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
30-05-2021 22:09Arminius (25555 punktów)Cytatów czar - CIV. O tym że Żydzi muszą robić coś złego
Ocena 2 na 2
Obchodzący 98 urodziny Henry Kissinger znany był ze swoich weredycznych wypowiedzi.
Kiedyś w przypływie szczerości wymamrotał: "Gdybym przez przypadek nie był Żydem, byłbym antysemitą", dodając pikantne: "każdy naród prześladowany od 2 tysięcy lat musi robić coś złego". Pogratulować tylko wypada Kissingerowi odwagi intelektualnej we skonstatowaniu oczywistego faktu. Co ostatnimi czasy Żydzi "robią złego" - szczególnie Palestyńczycy wiedzą doskonale. Zainteresowanych jubilatem odsyłam do podlinkowanego materiału.

"Walter Isaacson explains that at a contemporaneous meeting of the Washington Special Actions Group, a government crisis task force, Kissinger grumbled, “If it were not for the accident of my birth, I would be antisemitic.” He added: “Any people who has been persecuted for two thousand years must be doing something wrong.”

forward.co(*)cident-of-my-birth-i-would-be/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>Pogratulować tylko wypada Kissingerowi odwagi intelektualnej.
Obślizgły polityk.

Kontrowersyjna polityka Kissingera była tematem licznych publikacji. Niemiecki politolog Bernd Greiner w książce "War Without Fronts" (Wojna bez frontów: USA i Wietnam) przypisuje Kissingerowi istotną rolę w przedłużeniu wojny w Wietnamie. Krytycznie pisał też o nim William Shawcross w głośnej książce "Sideshow: Kissinger, Nixon and the Destruction of Cambodia". Christopher Hitchens oskarża noblistę w "Aktach Kissingera" o szereg hańbiących czynów w Wietnamie, Laosie, na Cyprze, we Wschodnim Timorze, Pakistanie i Chile. Hitchens chętnie widziałby Kissingera przed sądem za tolerowanie przez niego łamania praw człowieka za dyktatury Pinocheta.

Prawdę powiedziawszy nie jestem pewny czy to Banksy więc nie wydaję (na razie) ochów i achów. Nie będę otwierał specjalnie tematu żeby zapytać - Czy to Banksy wykonał tę malaturę?
31-05-2021 08:29 
 Ocena 3 na 3
Arminius (25555 punktów)skaza malatury
> - Czy to Banksy wykonał tę malaturę?

Nie wiem. Ale bez względu na to, kto jest autorem owej malatury, w kontekście tutaj debatowanym - owa swastyka winna się płynnie zazębiać z gwiazdą Dawida. Może ktoś ma pomysł na taką artystyczną kombinację? Bo co do sylwetki z pałką w rękach - jest już zdecydowanie bardziej klarowna i kojarzyć się może z walczącym o swe prawe Palestyńczykiem.
Co do sylwetki Kissingera. Tak, to więcej niż postać kontrowersyjna. To kwalifikowany zbrodniarz wojenny, który powinien odpowiadać przez kilkoma trybunałami sprawiedliwości - co jednakże czyni jego (Żyda) opinie na temat Żydów wielce interesującymi i cennymi.
Na temat związków gwiazdy Dawida ze swastyką - polecam wątek jak niżej, z którego "przeklejam" stosowny fragment.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,682950

"Jednakże bardzo niewiele osób wie o zakrojonej na szeroką skalę współpracy Żydów z Nazistami. Wiedza owa jest starannie ukryta przed oczyma poszukujących prawdy. Zapraszam więc do Archiwum X-The truth is out there.Natychmiast po objęciu przez Hitlera władzy Kurt Tuchler-jeden z czolowych syjonistów w Niemczech przekonał ustosunkowanego funkcjonariusza SS-barona L. von Mildenstein do napisania przychylnego cyklu artykułów na temat syjonizmu, akcentując zbieżność pomiędzy nazizmem oraz syjonizmem. Mildenstein zgodził się - ale pod warunkiem. Otóż przed napisaniem cyklu chciał się udać do Palestyny-aby na własne oczy zobaczyć dokonania syjonistów. Dwa miesiące po dojsciu do władzy Hitlera, Tuchler i Mildenstein w towarzystwie małżonek udali się do Palestyny. Eskapada trwała 6 miesięcy,a w jej trakcie baron stał się zapalonym admiratorem syjonizmu i przekazał po powrocie pełen entuzjazmu i poparcia dla tejże idei raport swoim przełożonym. Mildenstein w kolonizacji Palestyny przez Żydów widział rozwiązanie problemu żydowskiego w Niemczach, przy obopólnych korzyściach tak dla Niemców jak i dla Żydów-syjonistów. Podkreślał on analogie między nazizmem i syjonizmem jak:nacjonalizm,antyliberalizm,idea wodzostwa, walka z asymilacją, idea czystości krwi, zwalczanie mieszanych małżeństw. Przekonał on Goebbelsa do opublikowania w 12 częściach opisu jego pobytu w Palestynie, w czołowym nazistowskim organie propagandowym "Der Angriff". Edycja owego cyklu okazała się dużym sukcesem. Chcąc go uczcić i upamiętnić Goebbels zedecydował o wybiciu specjalnego medalu. Na jego awersie znajdował się napis: "EIN NAZI FÄHRT NACH PALÄSTINA ("Nazista udaje się do Palestyny"),któremu towarzyszył wizerunek Gwiazdy Dawida,na rewersie zaś napis: "UND ERZÄHLT DAVON IM Angriff" ( i opowiada o tym w Der Angriff"),któremu z kolei towarzyszyła swastyka. Do dnia dzisiejszego zachowały się egzemplarze owego medalu i stanowią one numizmatyczne rara avis.
Zbieżność w poglądach nazistów i syjonistów przyniosła także inne owoce. Chęć Niemców pozbycia się Żydów oraz wola syjonistów forsowania za wszelką cenę swojej idei-doprowadziła do zakrojonej na ogromną skalę kooperacji ekonomicznej między nazistami i syjonistami, ze szkodą dla Żydów nie będących syjonistami. W 1933 r. doszło do zawarcia swoistej umowy pomiędzy władzami III Rzeszy a niemieckimi syjonistami, zwaną "Haavara" (po hebrajsku "transfer"). W oparciu o nią niemieccy Żydzi mogli deponować w banku niemieckim swoje pieniądze. Kupowano za nie artykuły i produkty na eksport, które były następnie sprzedawane przez Światową Organizację Syjonistyczną zazwyczaj-ale nie zawsze-w Palestynie. Gdy emigranci przybywali do Palestyny, otrzymywali zapłatę za zakupione dobra-po ich sprzedaniu. Na całej operacji właściciel pieniędzy tracił od 30 do 50 % wartości swoich pieniędzy - jednakże i tak było to 3-5 razy mniejsze straty niż w przypadku operacji finansowych nie korzystających z "protekcji" syjonistycznej.Szacuje się, że ok. 60 % kapitału zainwestowanego w Palestynie pomiędzy sierpniem 1933 r. a wrześniem 1939 r. znalazło się tam dzięki mechanizmowi Havaara. Ale to nie wszystko. Brytyjczycy w pewnym momencie pod presją Palestyńczyków, w obawie przed nabrzmiewającym konfliktem, ustanowili roczne kwoty imigracyjne dla Żydów udajacych sie do Palestyny. Z tych ograniczeń wyłączeni byli bogaci Żydzi, przywożący co najmniej 5000 USD do kraju. Szacuje się,iż w ramach Havaary ok. 16,5 tysięcy "bogaczy" zjawiło się w Palestynie, ogromnie umacniając stan posiadania i pozycję mniejszości żydowskiej.Haavara funkcjonowała-w co trudno uwierzyć-do 1940 r.Korzyści z niej płynące dla syjonistów były tak cenne,iż w 1941 r. byli oni gotowi podjąć walkę z Brytyjczykami na rzecz Niemiec (oferta Irgunu, Grupy Sterna) w zamian za jej utrzymanie. W ramach współpracy nazistowsko-syjonistycznej, agendy Światowej Organizacji Syjonistycznej wynajdowały partnerów handlowych dla nazistowskich Niemiec w Egipcie, Libanie, Syrii i Iraku. Syjoniści eksportowali także do Holandii i Belgi pomarańcze z kibuców korzystając z transportu zapewnianego przez niemiecki statki, a w 1936 r. agendy Światowej Organizacji Syjonistycznej prowadziły na szeroką skalę sprzedaż niemieckich produktów pod fałszywa marką na terenie Wielkiej Brytanii."

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365