Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wzór pisma na temat rezygnacji z lekcji religii w szkole .

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
06-01-2009 20:40Wolski (9 punktów)Wzór pisma na temat rezygnacji z lekcji religii w szkole .
Ocena 3 na 3
Witam mam prośbę czy ktoś ma wzór pisma o zorganizowanie zajęc etyki w szkole i rezygnacji z lekcji religii . Widziałem kiedyś coś takiego na stronie racjonalista.pl więc prosze o link pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

stilgar (7322 punktów)
>Witam mam prośbę czy ktoś ma wzór pisma o zorganizowanie zajęc etyki w szkole i rezygnacji z lekcji
>religii . Widziałem kiedyś coś takiego na stronie racjonalista.pl więc prosze o link pozdrawiam
Nie musisz składać żadnego pisma. W świetle ustawy, musisz złożyć pismo, jeśli chcesz chodzić na religię.

Tak więc musisz napisać tylko podanie o zajęcia etyki, o religii nie musisz wspominać.
G.K. (1679 punktów)
>Nie musisz składać żadnego pisma. W świetle ustawy, musisz złożyć pismo, jeśli chcesz chodzić na religię.
>Tak więc musisz napisać tylko podanie o zajęcia etyki, o religii nie musisz wspominać.

W świetle ustawy sprzed kilku lat. W tej chwili (odkąd religia liczy się do średniej ocen) takie pismo jest jak najbardziej wymagane.


Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy.
Wojtek (3465 punktów)
To ciekawe, bo obowiązujące prawo o tym nie wspomina. Jakaś podstawa prawna?

Pozdrawiam


ejze kesem lehakic kol boker lecidcha, Jona
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>Witam mam prośbę czy ktoś ma wzór pisma o zorganizowanie zajęc etyki w szkole i >rezygnacji z lekcji religii .

Ciągle to samo! Czy Wy na prawdę nie potraficie korzystać z wyszukiwarki?
Na okrągło robię za suflera! Tu masz wszystko na temat organizacji lekcji religii:

www.racjonalista.pl/forum.php/s,164089#164129

>Widziałem kiedyś coś takiego na stronie racjonalista.pl więc prosze o link pozdrawiam

A samemu wklepać w wyszukiwarkę to nie łaska?
Nie bądźcie... minimalistami!


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
webmaster (moderator)
A mnie się zdaje, że forum właśnie po to jest, aby ludzie szukający pomocy w takich sprawach ją otrzymali. I bez reprymendy, tylko rzeczowo. Może nie każdy wie jak znaleźć - czasem nie wiadomo czego konkretnie szukać.
www.szkola-tymien.pl/wzorypism.htm
ateista.pl/articles.php?id=175
www.racjon(*)wna.dotyczaca.religii.w.szkole
www.racjon(*)na.szkolnego.nauczania.religii
www.racjonalista.pl/kk.php/s,5545
www.racjon(*)igii.w.szkole..podstawy.prawne
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>A mnie się zdaje, że forum właśnie po to jest, aby ludzie szukający pomocy w takich sprawach ją otrzymali.

I dobrze ci się... zdaje!

>I bez reprymendy, tylko rzeczowo.

To nie była... reprymenda!
Link - który podałem w odpowiedzi moim skromnym zdaniem na miano rzeczowego... zasługuje!

>Może nie każdy wie jak znaleźć

Może tak się zdarzyć, wtedy chętnie służę... pomocą!

>czasem nie wiadomo czego konkretnie szukać.

Nie przesadzaj! To ja jestem... komputerowym idiotą!
Ale potrafię wklepać kluczowe słowa w wyszukiwarkę i... zaleźć odpowiedż!
Moim zdaniem usprawiedliwiasz... lenistwo!
Chcesz być pasterzem i hodować... barany?
Podać im wszystkie gotowe odpowiedzi... na tacy?
Moim zdaniem takie podejście jest... niewychowawcze!
Trzeba młodzieżowcom pokazać kierunek, a nie wręczać... gotowe ściągi!

Mam nadzieję, że podzielisz... mój punkt widzenia!


Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
07-01-2009 23:16 
 Ocena 1 na 1
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
   
   MÓJ PUNKT WIDZENIA
   
   zdaje! reprymenda!
   zasługuje! pomocą!
   komputerowym idiotą! lenistwo!
   barany? na tacy?
   niewychowawcze! gotowe ściągi!
   mój punkt widzenia!
   
Pamiętam, że ktoś zganił Sławka Dutkiewicza za stosowane przez niego wytłuszczanie ostatnich wyrazów w zdaniach.
A przecież Sławek dzieli się z nami swoją poezją!

Czyż nie?

   
Sławek Dutkiewicz (1713 punktów)
>      MÓJ PUNKT WIDZENIA      zdaje! reprymenda!   zasługuje! pomocą!   komputerowym idiotą! lenistwo!   barany? na tacy?   niewychowawcze! gotowe ściągi!   mój punkt widzenia!   Pamiętam, że ktoś zganił Sławka Dutkiewicza za stosowane przez niego wytłuszczanie ostatnich wyrazów w zdaniach.
>A przecież Sławek dzieli się z nami swoją poezją!Czyż nie?


Jak nie, jak... TAK!
Słusznie prawi... wódki mu dać!
Jam Wam... poetą!
Co prawda beznadziejnym, ale czego spodziewacie się po... @ludzie?

Nie moja wina, że moja mina niektórym przypomina teorię Darwina
Wolski (9 punktów)
dzięki za odpowiedzi webmaster Tobie najbardziej . Co do pisma u mnie w liceum jest wymagane ojciec kiedy powiedział na zebraniu ustnie o rezygnacji z mojego uczęszczania na religię wychowawcy dostał odpowied że musi dac pismo .

A i wpisując do wyszukiwarki nie było wzorów gorowych pism przynajmniej nie zauważyłem

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365