Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bóg do mnie napisał!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
23-05-2012 16:20hubin (2274 punktów)Bóg do mnie napisał!
Ocena 12 na 12
Grzebiąc w skrzynce praktycznie z miejsca odrzuciłem korespondencję z Rossmanem, Pizzą Hut, Dominium; postanowiłem przyjrzeć się, co też ciekawego napisał mi Aster i Orange.
Lecz wśród tych listów prawdziwa gratka: na niezgorszej jakości papierze, kolorowym drukiem, dostałem list od Boga. List zatytułowany "List Miłosny" rozpoczyna się cytatem z Bibli - dziwaczny zwyczaj ma ten bóg, gdyż cytuje własne książki, ale skoro zaczyna od autoplagiatu, moja złośliwa natura nie pozwoliła mi korespondencji tej szacownej wyrzucić. Po cytacie wreszcie napisał coś świeżego
\"Domniemany bóg\":
Jeśli pomodliłeś się teraz tą modlitwą, to należysz do Jezusa i jesteś na drodze do domu w Niebie, gdzie ja mieszkam.

Perfidna istota: ja w dobrej wierze czytam jego wypociny, a on jak towarzystwo ubezpieczeniowe mnie w jakiś underwriting chce złapać, dodatkowo mógłby wzorem spółki Aster lub Orange zwrócić się do mnie osobiście, a nie per ty.
Że niby bruderszaft z nim piłem, czy jak?
Dalej podobny stek górnolotnych wypocin w stylu "tu twój tata": co za chamstwo - nie dość, że spłodził mnie rzekomo pozamałżeńską miłością, to jeszcze raczył się przyznać do tego po trzydziestu przeszło latach.
Falę mego oburzenia jednak wezbrały, gdy przeczytałem Postscriptum, nie tylko gamoń, ale jeszcze anonimowymi popychadłami się wykręca...
\"Domniemany bóg\":
Napisałem i wysłałem do Ciebie ten list przez moich przyjaciół z Polski i Finlandii, oni są teraz Twoją niebiańską rodziną, możesz ich spotkać tutaj:

Dalej podany adres. Trzeba przyznać, że mój zaprzyjaźniony korektor złapał boga jedynie na podwójnej spacji, co jest drobnym błędem edytorskim - zapewne każdemu się może zdarzyć. Tym bardziej, że sam popełniam błędy często.
Przez ciekawość zawędrowałem na ich stronę internetową, aby sprawdzić jak tam bóg sobie z html'em radzi - okazało się, że nie za specjalnie. Wystarczająco dobrze jednak, by w imieniu "Kościoła Ducha Świętego" domagać się wpłaty od 20 PLN wzwyż...

Tu pojawia się pytanie, czy podszywanie się pod osobę nie jest przestępstwem? Czy tak dziwaczne oszustwo nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Prędzej uwierzę, że Bóg do ciebie napisał niż w to, że dostajesz ulotki od Aster. Wkrótce po tym, gdy UPC przejęło Aster, nazwa Aster zniknęła z ulotek albo pojawiała się obok UPC.


Zera pchają się do władzy, bo mają siebie za wybrane jednostki. (Tomasz Rybak)
hubin (2274 punktów)
>nazwa Aster zniknęła z ulotek albo pojawiała się obok UPC.
Symbol graficzny aster bąbelkami połączony z symbolem UPC to samo na fakturze, adres jest podany już na upc polska, przyzwyczajony klient nadal mówi na nich aster - tym bardziej, że numer konta ten sam który był od lat przypisany do klienta...
W przybliżeniu taki schemat oznakowania www.aster.pl/lepsze_uslugi/ (zwróć uwagę na nazwę domeny).
Brawo jednak za czujność światopoglądową!

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
Bartosz B. (179 punktów)
(zablokowany)
>Tu pojawia się pytanie, czy podszywanie się pod osobę nie jest przestępstwem? Czy tak dziwaczne oszustwo nie wyczerpuje znamion czynu zabronionego?
Zamiast grymasić powiel i rozprowadź to pismo podając w nim własne konto (choć lepiej byłoby założyć jakiś związek wyznaniowy, którego nazwa sugerowałaby wysoko postawionego beneficjenta pozyskiwanych środków płatniczych).
Maciej Stachowski (255 punktów)
Skany, skany! Mam nadzieję, że list nie wylądował w koszu.

Gdyby do mnie ktoś podający się za mojego ojca pisał listy miłosne - cóż... Proponuję wnieść o testy DNA, a jeśli się nie sprawdzą, założyć sprawę o nękanie przeciwko nadawcy.

A jeśli się sprawdzą - przydałoby mi się trochę wina.


I may disapprove of what you say,
But I will defend to the death your right to say it.
hubin (2274 punktów)
>Skany, skany! Mam nadzieję, że list nie wylądował w koszu.
>Gdyby do mnie ktoś podający się za mojego ojca pisał listy miłosne - cóż... Proponuję wnieść o testy DNA, a jeśli się nie sprawdzą, założyć sprawę o nękanie przeciwko nadawcy.
>A jeśli się sprawdzą - przydałoby mi się trochę wina.

Nie chciałem propagować takiego badziewia ale jeżeli uznasz to za pouczające to mogę sfotografować i zamieścić. Oczywiście list, listem jest z nazwy w mojej opinii jest to bardziej ulotka, choć całkiem nieźle wydrukowana (kosztowna jak na ulotkę), o czywiście też jest zatytułowana listem. Podejrzewam że te łotry już mnie osobiście usiłowały nachodzić bo chodziła jakaś dewota chcąca rozmawiać o Biblii i Jezusie w regularnych odstępach czasowych, pojawienie się ulotki wypada akurat w czasie potencjalnego kolejnego nawiedzenia.

Czyli czas na spostrzeżenie pozytywne, może straciła już wiarę w szansę rozmowy ze mną.

Daj znać czy rzeczywiście chcesz skan to zrobię dziś zdjęcie i zamieszczę na jakimś imageshack...

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
balon000 (504 punktów)

>"Kościoła Ducha Świętego"

Dla jaj rzuciłem guglowi na pożarcie. Oto co zwrócił:

www.kosciolduchaswietego.pl/

Zacznijmy od najważniejszego: numery kont.
Cytat:

NAZWA: Kościół Ducha Świętego
ADRES: Księżycowa 70/2
01-934 Warszawa

Citi Bank Handlowy oddz. w Warszawie
numer konta: 74103015080000000816187001



Jezus ma występować w TV

Cytat:
Marzę o tym, aby każdy z 430 milionów mieszkańców Europyusłyszał ewangelię Jezusa i zobaczył Go w swoim domu,na ekranie własnego odbiornika telewizyjnego. Wierzę, że to marzenie zostanie zrealizowane i zrobię wszystko,aby założyć Chrześcjańską Stację Telewizyjną w Europie.


Trądowaci na spotkaniu w Finlandii? Tak to brzmi:
Cytat:

Przebudzeniowe Tourneé w Finlandii, wczorajsze spotkanie w Jyväskylä: Duch Swiety przyszedl ze specjalnym uzdrowienczym namaszceniem ktore zostalo przetransferowane tym ktorzy byli obecni w czasie wieczoru. Chwala Boza zamanifestowala sie w wyjatkowo wielki sposob, kiedy glosilem o Jezusie jako naszym Uzdrowicielu. 10 mezczyzn z tradem zostalo uzdrowionych, kiedy Jezus wypowiedzial do nich slowo uzdrowienia.
24-05-2012 17:16 
 Ocena 1 na 1
hubin (2274 punktów)
>>"Kościoła Ducha Świętego"
Tak to ci nie chciałem wrzucać linków aby nie promować oszołomów w googlach.

>>10 mezczyzn z tradem
Co do traderów to może chodzi o jakichś maklerów, nieuleczalnych kapitalistów którzy po wyczyszczeniu kont nagle zostali uleczeni.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
25-05-2012 06:54 
 Ocena 6 na 6
Meretseger (61860 punktów)
Cytat:
NAZWA: Kościół Ducha Świętego
ADRES: Księżycowa 70/2

No, to wszystko jasne...

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365