Racjonalista - Strona głównaDo treści
Palikot - uczciwy czy cyniczny?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
26-05-2012 16:33Jakub Zbądzki (104 punktów)Palikot - uczciwy czy cyniczny?
Często można spotkać się z opinią, że ewolucja światopoglądu Janusza Palikota nie sprzyja pozyskiwaniu przez niego wyborców. Bywają także głosy o prowadzeniu wielowymiarowej gry pełnej wyrachowania. Jeden z nich - byłej żony polityka, Marii Nowińskiej - pojawił się w aktualnym "Wprost". Czytaliście? Jeśli nie, pozwolę sobie na trochę cytatów. (także pytającego, Pawła Reszki)
"wszystkich wodzi za nos", "jest ponad prawem", "[celem jest] obłaskawienie swoich lęków (...) przed nicością, szarością, przeciętnością", "Potem był liberałem, teraz prawie komunistą", "odbieram go jako człowieka bez właściwości", "Ten program to bajka. Pisał go pewnie z jakimś kumplem przy winie i mieli dobrą zabawę", "zabawa do końca, hajowa jazda, zupełny teatr alternatywny", "[zabawa] z ludzi, że można się naigrywać", "Biorąc pod uwagę zamówienie mediów, ekscytację takimi występami, pan Palikot może się mierzyć chyba tylko z mamą Madzi", "Mięsny jeż też się podoba i jest przebojem" etc.
Nie trzeba było długo czekać na odzew. Obrzucony oskarżeniami określił sprawę "podłą" i nazwał rozmówców "hienami roku". Dziennikarze "Wprost" wydali oświadczenie, według którego "Palikot łze z zemsty" oraz "jest polityczną prostytutką".
Wstyd mi za poziom sprawy. Moim zdaniem nierzeczowa argumentacja oraz stronniczość zwyczajnie biją po oczach. Jednocześnie zastanawiam się, czy znacie jakieś rzetelne źródła opisujące lepsze i gorsze strony Janusza Palikota. Byłoby miło usłyszeć głos rozsądku w tym całym szumie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Jan Werbiński (11380 punktów)
(zablokowany)
To oportunista. Wyczuł popyt i dostarczył podaż. Nie działa zgodnie ze swoimi ugruntowanymi poglądami, tak jak to robią niektórzy inni zachowując je nawet w złej dla nich koniunkturze.
Kiedy usłyszałem, że zamierza budować miejsca pracy za państwowe pieniądze, to przypomniało mi się ilu przedsiębiorców widziało w nim kogoś kto zmniejszy podatki i udział państwa w gospodarce. Pewnie do nich dochodzi, że coś tu nie gra.

www.youtube.com/watch?v=0kibTFeeAJA
Sołtysowa (208 punktów)
(zablokowany)
>Palikot - uczciwy czy cyniczny?

A może i uczciwy, i cyniczny?
deili (1140 punktów)
Ja mam dwa możliwe wyjaśnienia dla jego postępowania.
Pierwsze to które się mu szeroko zarzuca, czyli perfidny cynizm.
Drugie to że jest niepoprawnym idealistą.
Mam znajomego właśnie o cechach takiego idealisty, ma z Palikotem wiele wspólnego jeśli chodzi o postępowanie i charakter.
Potrafi dość często zmieniać punkt widzenia, dostosowując go do aktualnych wydarzeń, potrzeb, sytuacji, nie uznaje czegoś takiego jak poprawność polityczna. Robi wszystko by odnaleźć złoty środek, i choć wie że to niemożliwe to przecież nie chodzi o to by złapać króliczka, lecz gonić go.
Osobiście bliższy jestem właśnie tej drugiej opcji.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365