Racjonalista - Strona głównaDo treści
Katolickie zabawy ze zwłokami.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
09-04-2010 20:55wirr (37 punktów)Katolickie zabawy ze zwłokami.
Ocena 12 na 12
Wczoraj odbyła sie ekshumacja Popiełuszki, aby można było pobrać kilka elementów na "relikwie". Tak jakby przeciętny katolik mógł się modlić jedynie wtedy, gdy mu się da przed oczy kawał mięcha, bo tak "teoretycznie" to nie potrafi. Może i nie potrafi. Nie mój problem
Ja o czym innym : Czy zgodnie z polskim prawem można sobie wykopać kawałek trupa i gdzieś umieścić. Gdzie to jest zapisane? Czy można to zaskarżyć?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Charczewski (4176 punktów)
>Wczoraj odbyła sie ekshumacja Popiełuszki, aby można było pobrać kilka elementów na "relikwie". Tak
>jakby przeciętny katolik mógł się modlić jedynie wtedy, gdy mu się da przed oczy kawał mięcha, bo
>tak "teoretycznie" to nie potrafi. Może i nie potrafi. Nie mój problem
>Ja o czym innym : Czy zgodnie z polskim prawem można sobie wykopać kawałek trupa i gdzieś umieścić.
>Gdzie to jest zapisane? Czy można to zaskarżyć?
Należy zapytać Episkopat czy otrzymał pozwolenie od władz państwowych.A właściwie po co pytać.W Polsce rządzi KR-K a ten z kolei ma "upoważnienie" od boga, nie mając listów uwierzytelniających ku temu.Istotą tego procederu jest robienie forsy bez końca z trupa.Nasz naród jest arcygłupi, prymitywny.Swędzą mnie kułaki.CHOLEWA

CHOLEWA
diogenes (42753 punktów)
>Katolickie zabawy ze zwłokami

Ktoś ma po ojcu fajkę,
ktoś inny ma po dziadku laskę
lub bibliotekę, po babci medalik,
a po dziecku lalkę.

Muzea pękają
w szwach.

Niektórzy lubią zwłoki.

Chodzi chyba o to samo:
rupiecie przeszłości.


Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
09-04-2010 22:38 
 Ocena 1 na 1
nomilk (1013 punktów)
Chodzi o magiczne rupiecie!

three of a perfect pair
maniek1 (3407 punktów)
>Wczoraj odbyła sie ekshumacja Popiełuszki, aby można było pobrać kilka elementów na "relikwie". Tak
>jakby przeciętny katolik mógł się modlić jedynie wtedy, gdy mu się da przed oczy kawał mięcha, bo
>tak "teoretycznie" to nie potrafi. Może i nie potrafi. Nie mój problem
>Ja o czym innym : Czy zgodnie z polskim prawem można sobie wykopać kawałek trupa i gdzieś umieścić.
>Gdzie to jest zapisane? Czy można to zaskarżyć?
fakty.inte(*)ji-ks-popieluszki,1461725,5930
Sam nie wiem co o tym sądzić. Czy mają do tego prawo ,czy nie - nie jest tak ważne, (oni wszystko mogą w Polsce) jeśli mowa o moralności i etyce z punktu widzenia zwykłego człowieczeństwa.
Adamiak (36436 punktów)
>Wczoraj odbyła sie ekshumacja Popiełuszki, aby można było pobrać kilka elementów na "relikwie". Tak jakby przeciętny katolik mógł się modlić jedynie wtedy, gdy mu się da przed oczy kawał mięcha...
   Z tego co słyszałem w tiwipub, to pobrali ino kawałki kości, które za relikwie mają robić.

   Naturalną sprawą i koleją rzeczy jest odpowiednia oprawa dla relikwii, więc ta rąbanka za gnaty węgielne pod budowy nowych kościołów, pod wezwaniem Błogosławionego służyć będzie.

   Pobrane fragmenty już po cudownym rozmnożeniu w ilości 16 tysięcy fragmentów na łączną wagę 325 kg., będą koniecznym pretekstem do budowy świątyń w miejscach, gdzie ich nasycenie jeszcze nie przekroczyło granicy przesytu, czyli jednej kruchty na pluton okolicznej ludzkości moherowej, a natężenie imbecyli dzwonów nie dorównuje poziomem Wysokim Obcasom Gościa Niedzielnego.

>Czy zgodnie z polskim prawem można sobie wykopać kawałek trupa...
   Można, ale lepiej całego...

>... i gdzieś umieścić.
   ... a umieszczać już w kawałkach.

>Gdzie to jest zapisane?
   W Kodeksie Prawa Kanonicznego.

>Czy można to zaskarżyć?
   Można, ale też w kawałach.
   Ze świętą brodą.
Andro (1185 punktów)
W naszym wspaniałym kraju, jeśli nie chcesz dopuścić do zbezczeszczenia swoich zwłok, to masz dwa wyjścia:
  • nie udzielać się w Kk zbyt intensywnie
  • jeśli już się udzielałeś i masz podejrzenia, że na twe ''relikwie'' będzie popyt to musisz się skremować



P.S.
Popiełuszko chyba nie pomyślał o tym za życia i teraz rozwłuczą jego zwłoki cmentarne hieny...


Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
10-04-2010 13:13 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>... teraz rozwłuczą jego zwłoki cmentarne hieny...

   Mogłeś być bardziej konsekwentny i "chijeną" zaakcentować monolityczną głębię myśli.
Andro (1185 punktów)
>>... teraz rozwłuczą jego zwłoki cmentarne hieny...
>   Mogłeś być bardziej konsekwentny i "chijeną" zaakcentować monolityczną głębię myśli.
Hmy. Racja - wymienia się wloką...
Muszę przyznać, że Tobie też się zdarza, np. prezydęt...
Nie zmienia to faktu, że następnym razem będę bardziej uważny.

P.S. Chyba przyda się reforma ortografii polskiej, żeby ułatwić mi życie.

Bądź zimny albo gorący
letniego wypluję z ust moich
10-04-2010 17:52 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
>Hmy. Racja - wymienia się wloką...
   Staniki znów w modzie.

>Muszę przyznać, że Tobie też się zdarza, np. prezydęt...
   Ten błąd akurat zamierzonym jest, jako aluzja do "dęcia" (i nie tylko), zresztą nie przeze mnie wymyślona..
11-04-2010 23:53 
 Ocena 2 na 2
Madman (7811 punktów)
>
  • nie udzielać się w Kk zbyt intensywnie
    >
  • jeśli już się udzielałeś i masz podejrzenia, że na twe ''relikwie'' będzie popyt to musisz się skremować
    Skremować i gdzieś rozsypać, bo inaczej będą Cię bezcześcić, rozsyłając po parafiach w saszetkach z relikwiami instant.
  • 11-04-2010 23:58 
     Ocena 4 na 4
    Adamiak (36436 punktów)
    >... rozsyłając po parafiach w saszetkach z relikwiami instant.

       Będzie św. Tetley na okrągło.
    12-04-2010 01:07 
     Ocena 3 na 3
    Madman (7811 punktów)
    >   Będzie św. Tetley na okrągło.
    Ja protestuję. Co bym nie napisał, to Adamiak i tak napisze śmieszniej i więcej plusów dostanie. Wstydźcie się, Adamiak! Żałobę mamy! Nie można tak nakręcać spirali śmieszności!
    12-04-2010 06:15 
     Ocena 3 na 3
    Adamiak (36436 punktów)
    >Ja protestuję.
       Pomyliłeś "Dni Żałoby" z "Dniem Płonących Opon".

    >Co bym nie napisał, to Adamiak i tak napisze śmieszniej i więcej plusów dostanie.
       W "Bazgrołach" poziomy się wyrównują.

    >Wstydźcie się, Adamiak! Żałobę mamy!
       To nieuczciwe, wyżej żeś inaczej śpiewał.

    >Nie można tak nakręcać spirali śmieszności!
       A można choć spiralkę...?

    Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
    Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

      

    Zaloguj przez OpenID..
    Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

    Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

     


    [ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
    Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
    Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365