 |
Maria Curie Skłodowska - światopogląd Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 07-08-2010 00:19 | Maximus Decimus Meridius (316 punktów) | Maria Curie Skłodowska - światopogląd | Witam forumowiczów!
W związku z pewnym projektem jakim teraz się zajmuję poszukuję rzetelnych i sprawdzonych informacji na temat światopoglądu religijnego Marii Curie-Skłodowskiej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
pozdrawiam | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
2 na 2 |
 | 1 na 1 | Maximus Decimus Meridius (316 punktów) | |
|
| maruda (5550 punktów) | Podpowiedź są takie książki nazywają się biografie i autobiografie, tam możesz znaleźć odpowiedzi na takie pytania.
|
|
3 na 3 |
| immune.ltd (1783 punktów) | >W związku z pewnym projektem jakim teraz się zajmuję poszukuję rzetelnych i sprawdzonych informacji na temat światopoglądu religijnego Marii Curie-Skłodowskiej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Nie przeczytałem nigdy choćby notki o tym by Pani Skłodowska była osobą wierzącą i w filmie autobiograficznym też te watki się nie pojawiały. Moderator dał link do informacji w Wikipedii i też informacje tam zawarte są jednoznaczne. Można na wstępie założyć, że faktycznie była nie wierząca.
|
|
 | 2 na 2 | Myflowers (2721 punktów) | >>W związku z pewnym projektem jakim teraz się zajmuję poszukuję rzetelnych i sprawdzonych informacji na temat światopoglądu religijnego Marii Curie-Skłodowskiej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc. >Nie przeczytałem nigdy choćby notki o tym by Pani Skłodowska była osobą wierzącą i w filmie autobiograficznym też te watki się nie pojawiały. Moderator dał link do informacji w Wikipedii i też informacje tam zawarte są jednoznaczne. Można na wstępie założyć, że faktycznie była nie wierząca. >
Jakby to było cokolwiek istotne - wierząca, niewierząca... Ja to bym zorganizowała seans spirytystyczny i poczekała co powie sama Marysia. P.S. Z drugiej strony - jakby była wierząca, to można z niej zrobić świętą męczennicę , bo co tam znaczy Nobel w porównaniu z wiara nasza świętą, amen
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
|  | | immune.ltd (1783 punktów) | > Jakby to było cokolwiek istotne - wierząca, niewierząca...Ja to bym zorganizowała seans spirytystyczny i poczekała co powie sama Marysia. P.S. Z drugiej strony - jakby była wierząca, to można z niej zrobić świętą męczennicę , bo co tam znaczy Nobel w porównaniu z wiara nasza świętą, amen W sumie to z Kopernika zrobili Polaka i Chopina, a i Miłosz mi się jeszcze przypomina  też to co tam taką woltę wykonać hahah. Za słuszne rozumowanie plusik
|
|
|  | | immune.ltd (1783 punktów) | > Jakby to było cokolwiek istotne - wierząca, niewierząca...Ja to bym zorganizowała seans spirytystyczny i poczekała co powie sama Marysia. P.S. Z drugiej strony - jakby była wierząca, to można z niej zrobić świętą męczennicę , bo co tam znaczy Nobel w porównaniu z wiara nasza świętą, amenUzupełniając  to tutaj (klecha szaman) egzorcysta mógłby dowoli interpretować i mamy jak w banku kolejną świętą, która za wiarę i dla Boga Ojca prowadziła te badania, a wyniki są dobrem doczesnym. Wyniesienie odbyło by się w Paryżu przy łuku triumfalnym (od preparowane serce przyjechało by z Pielgrzymką pod Wawel, celowo nie na ponieważ rangą jednak mniej stanowi niż Ojciec i chluba Narodu  , a mszę uroczystą poprowadził by sam biskup Rzymu, tak tak tak to widzę oczyma wyobraźni i łkam z rozpaczy...
|
|
|  | | Logik (812 punktów) | a nobel coś w ogóle znaczy ? (zwłaszcza od czasu przyznania go szymborskiej, wałęsie oraz paru bandytom ludobójcom ...)
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
|
|
| |  | 4 na 4 big_zyd (37761 punktów) (zablokowany) | > a nobel coś w ogóle znaczy ? (zwłaszcza od czasu przyznania go szymborskiej, wałęsie...że o małodusznym pominięciu Logika nie wspomnę...
|
|
| rudyment (3233 punktów) | >Witam forumowiczów! >W związku z pewnym projektem jakim teraz się zajmuję poszukuję rzetelnych i sprawdzonych informacji >na temat światopoglądu religijnego Marii Curie-Skłodowskiej. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Ateistką Skłodowska była już do dzieciństwa, od śmierci matki (Maria miała wtedy bodajże lat siedem czy dziewięć, nie pomnę w tej chwili). Ponieważ ateistą był także Piotr Curie, wzięli tylko ślub cywilny i nawet obrączek nie nosili.
Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów
|
|
| BartłomiejTomczak (70 punktów) | Maria Skłodowska - Curie była zdeklarowaną ateistką z dwóch powodów: 1. W 1878 roku zmarła jej matka - Bronisława Skłodowska (Maria miała wtedy 11 lat) 2. Polska nie była wtedy niepodległym krajem, Maria nie mogła znieść że w szkole musiała uczyć się nieprawdziwej historii
|
|
 | | Ania... (14138 punktów) | >Maria Skłodowska - Curie była zdeklarowaną ateistką z dwóch powodów: >1. W 1878 roku zmarła jej matka - Bronisława Skłodowska (Maria miała wtedy 11 lat) >2. Polska nie była wtedy niepodległym krajem, Maria nie mogła znieść że w szkole musiała uczyć się nieprawdziwej historii > Wybacz, ale ...
Czy tylko ja nie widzę związku?!
Gdyby osierocenie i nauka nieprawdziwej historii skutkowały ateizmem, to odsetek ateistów wzrósłby drastycznie.
|
|
| Kowalski (2244 punktów) | Jak będzie jakiś okrągły jubileusz z nią związany, to na pewno znajdą się dowody, że mimo deklarowanego agnostycyzmu przed śmiercią zjednała się z Bogiem. Tak było w przypadku Chopina. Powszechnie wiemy, że bzykał na prawo i lewo i jego życiorys nie daje nam dowodów, by był przykładnym Polakiem-katolikiem. Radio Maryja postawiło sobie jednak za punkt honoru w roku chopinowskim wybielić biografię naszego największego kompozytora i w audycjach mu poświęconych stawano wręcz na głowie, by w oparciu o mity i legendy wykazać, że pojednał się z Bogiem.
|
|
 | 6 na 6 | BartłomiejTomczak (70 punktów) | Jako osoba która współpracuje z Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie mogę zapewnić wszystkich zainteresowanych że w roku 2011 - 100 rocznica otrzymania przez Marię Skłodowską - Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii (1911 rok) - dołożę wszelkich aby nikt publicznie nie próbował negować że nasza Wielka Polska Uczona była ATEISTKĄ.
|
|
|  | 1 na 1 | Myflowers (2721 punktów) | > Jako osoba która współpracuje z Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie mogę zapewnić wszystkich zainteresowanych że w roku 2011 - 100 rocznica otrzymania przez Marię Skłodowską - Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii (1911 rok) - dołożę wszelkich aby nikt publicznie nie próbował negować że nasza Wielka Polska Uczona była ATEISTKĄ.> A Stalin, zanim został Stalinem to popem był. I kogo to obchodzi? Zwłaszcza zainteresowanego, który z "prochu powstał i w proch się obrócił" A Felix Mendelssohn-Bartholdy był Żydem, do tego, o zgrozo, wyznania mojżeszowego. A Karol Dickens protestantem był! I, o zgrozo, Kopernik był księdzem, Giordano Bruno katolikiem - heretykiem, ale wierzącym, wierzącym  Jezus, Maria, Rydzyk, ale RACJONALNE problemy! 
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|
|
| |  | 1 na 1 | apud (4399 punktów) | > >Jako osoba która współpracuje z Muzeum Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie mogę zapewnić wszystkich zainteresowanych że w roku 2011 - 100 rocznica otrzymania przez Marię Skłodowską - Curie Nagrody Nobla w dziedzinie chemii (1911 rok) - dołożę wszelkich aby nikt publicznie nie próbował negować że nasza Wielka Polska Uczona była ATEISTKĄ.> >> A Stalin, zanim został Stalinem to popem był. I kogo to obchodzi? Zwłaszcza zainteresowanego, który z "prochu powstał i w proch się obrócił"> A Felix Mendelssohn-Bartholdy był Żydem, do tego, o zgrozo, wyznania mojżeszowego.> A Karol Dickens protestantem był!> I, o zgrozo, Kopernik był księdzem, Giordano Bruno katolikiem - heretykiem, ale wierzącym, wierzącym>  > Jezus, Maria, Rydzyk, ale RACJONALNE problemy!Wlasnie, a ten arystokrata matematyk co puścił w trąbę Marysie jak jaka Trędowata to pies? magiel mamy panie dzieju magiel racjonalistyczny!!!
|
|
 | 3 na 3 |
|  | 1 na 1 |
| |  | 4 na 4 | apud (4399 punktów) | >>Czy Stalin miał zielone oczy czy nie oto jest pytanie... >Widzę, że nie zrozumiałaś. No cóż, znajomość języka rosyjskiego nie jest w Polsce powszechna... Zatem po polsku:
Uczitsia uczitsia i jeszczo raz uczitsia, kak skazal Lenin na III sjesdie konsomola. Zalko, czto on nie skazal dumat, dumat i jeszczo raz dumat, towariszczi ili konsomlcy.
A wy, gospodin Ocykan kak raz pochoze na takowo raba, toczno Poliaka, czto to uczilsia, uczilsia i ni czorta nie ponial.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|