Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sprawa Julii Tymoszenko

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
22-05-2012 00:48kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Sprawa Julii Tymoszenko
Ocena 10 na 10
Politycy wszelkiej maści ciągle wypowiadają się na temat Ukrainy przez pryzmat sprawy uwięzienia byłej premiery tego państwa, Julii Tymoszenko.
W tych wypowiedziach pojawiają się różne pomysły, od bojkotu meczów Euro 2012 na Ukrainie po zastopowanie procesu wstępowania Ukrainy do UE.

Wszystkie te wypowiedzi opierają się na tej samej tezie, wedle której pani Tymoszenko jest osobą niewinną, którą skazano w dętym procesie z politycznego nadania.

Zastanawiam się dlaczego politycy w ten sposób przedstawiają tę sprawę i dochodzę do wniosku, że robią to po to, aby obywatelom swoich państw wmówić, że polityk, który popełni przestępstwo może co najwyżej ponieść za to polityczne konsekwencje. Innymi słowy politycy stający w obronie pani Tymoszenko starają się chronić swoje tyłki zawczasu, a może już i po czasie? (Po podjęciu przez siebie decyzji zasługujących na konsekwencje karne.)

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że prezydent Janukowycz kazał sądowi skazać Julię Tymoszenko, i że zrobił to z powodów politycznych. Dla mnie ta teoria ma taki sam sen, jak teoria, że Putin zorganizował zamach na prezydenta Kaczyńskiego. Julia Tymoszenko przegrała w wyborach, tak jak przegrałby Kaczyński - jaki sens miałyby takie zemsty na wrogach politycznych? Żadnemu satrapie nie wychodzi na dobre kreowanie męczenników.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

brzezińska43 (1294 punktów)
Doskonałym pretekstem tej krucjaty jest skazanie jej za niekorzystną umowę gazową z Rosją. W UE niewątpliwie co najwyżej stanęłaby przed Trybunałem Stanu, jeśli w ogóle ktokolwiek wpadłby na pomysł jej karania. Piękna Julia doskonale nadaje się na ofiarę. Stereotyp mówi, że osoba urodziwa nie może być przestępcą. W mojej opinii państwa UE wykorzystały pretekst dla zastopowania ewentualnego przyjęcia Ukrainy do Unii.Wielkie i ludne państwo wymagałoby odpowiednich nakładów, na co obecnie nie stać nikogo.Niemcy wolą zbliżenie z Rosją, której zasoby surowcowe są dla europejskiego przemysłu ważniejsze a na domiar Rosja jeszcze przez długie lata nie będzie optować za przyjęciem do unii, a jeśli nawet tak, to w dużej mierze sama sfinansuje swój akces.Powtarzana przez polityków polskich mantra o znaczeniu Ukrainy dla interesów polskich jest bzdetem. Państwo to jest ważne dla globalnych interesów USA. W Polsce taką bzdurę można wygłaszać, bo nadal funkcjonuje w świadomości społecznej mit o potędze Polski "od morza do morza". Niestety nie mam nadziei na zmiany polityki zagranicznej Polski dopóki decyzje podejmuje się z pozycji klienta USA, wbrew oczywistym interesom naszego państwa. Ilustracją tej surrealistycznej polityki jest niechęć do gazociągu przebiegającego po dnie Bałtyku, co gwarantowałoby niezależność od Białorusi czy Ukrainy. Alternatywne w stosunku do rosyjskiego źródło gazu to w obecnej sytuacji mrzonka, z uwagi na jego cenę, za co siedzi Tymoszenko.
Sylwek (15472 punktów)

>Wszystkie te wypowiedzi opierają się na tej samej tezie, wedle której pani Tymoszenko jest osobą
>niewinną, którą skazano w dętym procesie z politycznego nadania.

No ale ją skazano w dętym procesie z politycznego nadania. Przy czym o naturze tego procesu nie świadczą konkretne zarzuty czy przewinienia (domniemane) Pięknej Julii, ale sposób w jaki był prowadzony.

Ponadto, ja rozumiem, że areszt to nie wakacje, ale sposób "przechowywania" Julii także pozostawia wiele do życzenia.
22-05-2012 09:29 
 Ocena 2 na 2
deili (1140 punktów)
>Ponadto, ja rozumiem, że areszt to nie wakacje, ale sposób "przechowywania" Julii także pozostawia wiele do życzenia.

Tutaj mam spore wątpliwości co do słuszności zarzutów, moim zdaniem Tymoszenko i jej rodzina świetnie grają pod publiczkę a jej samej zależy tylko na jednym, wydostać się z kraju.
Zresztą jaki sens miało by jej celowe złe traktowanie czy też używanie nieuzasadnionej siły ?
Przecież to było oczywiste że każdy taki numer wyjdzie na jaw wcześniej lub później.
23-05-2012 06:21 
 Ocena 1 na 1
Socki (213 punktów)
>No ale ją skazano w dętym procesie z politycznego nadania. Przy czym o naturze tego procesu nie świadczą konkretne zarzuty czy przewinienia (domniemane) Pięknej Julii, ale sposób w jaki był prowadzony.<

W rzekomo praworządnej Polsce jest mnóstwo przykładów, gdy kogoś zamknięto bez wyroku na miesiące, a nawet lata, za nic, na skutek zwykłego donosu. Ale przecież nikogo nie interesuje los szarego obywatela Rzeczypospolitej. Za to świat cały użala się nad uwięzieniem Ślicznej Księżniczki, która dorobiła się majątku rządząc ubogim narodem.
Według panującej ideologii, szczególnie godne potępienia jest skazanie kogoś z przyczyn politycznych, a już skazanie osoby ze szczytów władzy woła o pomstę do nieba. Natomiast skazanie kogoś za nic to przypadek bez znaczenia.
Prawo zawsze traktowało pobłażliwie ludzi ze szczytów społeczeństwa, natomiast było bezlitosne dla biedaków. I tak jest w dalszym ciągu, wbrew telewizyjnej paplaninie o równości wobec prawa.
To że, politycy zgodnym chórem potępiają ukaranie Pięknej Julii nie wynika wcale z tego, że jest ona niewinna, tylko z przekonania, że osoba ze szczytów władzy stoi ponad prawem, a działanie na szkodę państwa nie powinno być karane.
23-05-2012 11:28 
 Ocena 1 na 1
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
> >No ale ją skazano w dętym procesie z politycznego nadania. Przy czym o naturze tego procesu nie świadczą konkretne zarzuty czy przewinienia (domniemane) Pięknej Julii, ale sposób w jaki był prowadzony.<W rzekomo praworządnej Polsce jest mnóstwo przykładów, gdy kogoś zamknięto bez wyroku na miesiące, a nawet lata, za nic, na skutek zwykłego donosu. Ale przecież nikogo nie interesuje los szarego obywatela Rzeczypospolitej. Za to świat cały użala się nad uwięzieniem Ślicznej Księżniczki, która dorobiła się majątku rządząc ubogim narodem.

-Jeden błąd nie usprawiedliwia drugiego. Nikogo nie można trzymać niewinnie w więzieniu. Natomiast główną winą Timoszenko jest chyba to, że podpadła gangowi Janukowycza. KAŻDEMU premierowi, szczególnie byłemu, można zarzucić, że się dorobił. Ona ma konkretny wyrok, tylko za to nie powinno pchać się ludzi do kolonii karnej na 7 lat. W Polsce za zabójstwo krewnej, starszej kobiety, która odmówiła pożyczenia pieniędzy, morderczyni dostała 13 lat.
-Czy tu nie mamy przypadku z jakimś kompleksem, że ładnej(jak ktoś tak uważa), kobiecie, która miała władzę i pieniądze to po prostu aż miło dokopać? Szczęście Juszczenki, że jest "brzydkim" facetem? W sumie też chciano go otruć.

>Według panującej ideologii, szczególnie godne potępienia jest skazanie kogoś z przyczyn politycznych, a już skazanie osoby ze szczytów władzy woła o pomstę do nieba. Natomiast skazanie kogoś za nic to przypadek bez znaczenia.
-Każdy przypadek skazania za nic woła o pomstę do nieba, a że nie wszyscy mogą być znani, to nie o wszystkich możemy wiedzieć.

>Prawo zawsze traktowało pobłażliwie ludzi ze szczytów społeczeństwa, natomiast było bezlitosne dla biedaków. I tak jest w dalszym ciągu, wbrew telewizyjnej paplaninie o równości wobec prawa.
-Dopóki ktoś inny ze szczytów władzy nie chce pozbyć się konkurencji. Oj, działo się na tych szczytach w historii ludzkości, odejście ze "stanowiska" rzadko wiązało się z dalszym życiem.
-Najciekawsze jest jak niektórzy potrafią usprawiedliwiać zachowania pospolitych bandziorów, brakiem wolnej woli, perspektyw, złym dzieciństwem, obwiniają społeczeństwo, władze, ustrój, (ostatni przykład złodziei i chuliganów w Londynie-Tottenham), natomiast tak ochoczo przyzwalają na zamykanie sławnych, dowody nagle nie muszą być tak twarde, a kara może być surowsza. Pożyła w luksusie to niech teraz posiedzi.
-Niech siedzi, jeśli jest winna, a kara ma być adekwatna do przestępstwa, które musi zostać udowodnione. To się sprawiedliwość nazywa.


Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
KORIUS (14106 punktów)
(zablokowany)
>Jakoś ciężko mi uwierzyć, że prezydent Janukowycz kazał sądowi skazać Julię Tymoszenko, i że zrobił
>to z powodów politycznych.
-Widzisz, a mi łatwiutko w to uwierzyć. Wystarczy popatrzeć na tego zarozumiałego byka. Wydaje się ze dotąd, dopóki nie stało się głośno o bojkocie, nawet nie słyszał o sprawie i w ogóle nic się nie dzieje. Gdyby takie metody stosować we wszystkich krajach, więzienia byłyby pełne polityków, zamiast podchmielonych rowerzystów. W Polsce też był już niejeden, który podpisał niekorzystną umowę, od ministrów po wszystkich premierów, jakby się bliżej przyjrzeć, po ukraińsku, co podpisywali to wyroki gotowe. No i najważniejsze, kto ocenia "korzystność" danej umowy. Opozycja zawsze stwierdzi że rząd podpisuje nie to co trzeba i niekorzystnie. Na dodatek to jakaś kolonia karna, siedem lat! Parodia wymiaru sprawiedliwości, nikogo nie zabiła przecież. Żeby był chociaż jakiś dowód defraudacji, jej korzyści osobistych, jest taki, ma lewe konto w Szwajcarii jak jakiś afrykański kacyk?

>-a teoria ma taki sam sen, jak teoria, że Putin zorganizował
-Putin "zorganizował" już niejeden "zamach". Paru dziennikarzy do piachu poszło. Wykluczam tylko Kaczyńskiego, bo dosłownie i w przenośni za mały był dla niego, w niczym mu nie zagrażał i sam doskonale się ośmieszał.

>Żadnemu satrapie nie wychodzi na dobre kreowanie męczenników.
-I temu nie wyjdzie na dobre. Zobaczymy jak ktoś przeanalizuje "korzystność" jego rządzenia Ukrainą, ile dostanie lat kolonii karnej.

Religia jest kompletnym nonsensem i ogromną szkodą dla ludzkiej cywilizacji. - Steven Weinberg
22-05-2012 09:03 
 Ocena 1 na 1
brzezińska43 (1294 punktów)
Polscy politycy doskonale wiedzieli, że na Ukrainie nie istnieje coś takiego jak polityczna odpowiedzialność za polityczne decyzje i wcale im to nie przeszkadzało, póki rządziła inna opcja polityczna. Zabrakło wyobraźni, by przewidzieć możność wykorzystania postradzieckich konstrukcji prawnych? Ukraińcy nigdy nie mięli okazji żyć w niepodległym państwie, łatwo jest więc narzucić model totalitarny, bo taki jedynie znają. I taki będą akceptować, bo to wciąż wg. nich niepodległe państwo.Polakom też niepodległość kojarzy się z podejmowaniem decyzji przez polityków polskich a nie obcych, bo nie rozumieją, że niepodległość dotyczy całego narodu, a nie wąskiej grupy polityków. Teraz ekipa Janukowycza połapała się, że posunęła się za daleko, dlatego szykują kolejne procesy Tymoszenko, które z jej decyzjami w trakcie sprawowania władzy nie mają nic wspólnego. Na ile jednak będą zgodne z rzeczywistością?Rządzący ma możność kreowania dowodów. Polska cierpi na tę samą chorobę i jedyne co polityków powstrzymuje to cholerna przynależność do UE. Biernie przyglądamy się tworzeniu w Polsce prawa umożliwiającego pociągnięcie każdego do odpowiedzialności karnej, kto jest dla obecnych polityków niewygodny, lub kogo chcą skazać na wewnętrzną banicję. Akceptuje to upolityczniony Trybunał Konstytucyjny.Gdyby nie Trybunał w Strasburgu czy Hadze niewiele różnilibyśmy się od Ukrainy.
Grzegorz (5685 punktów)
>Jakoś ciężko mi uwierzyć, że prezydent Janukowycz kazał sądowi skazać Julię Tymoszenko, i że zrobił to z powodów politycznych.
Skoro mógł to zrobić to czemu miałby się powstrzymywać?

Myślisz że nie mógł? U nas za PiS-u CBA również zajmowało się szukaniem haków na opozycję. A jak nie znaleźli to np. agent Tomek i koledzy z FBI pomagali tak długo aż się coś w końcu znalazło. Skończyło się na Blidzie i Sawickiej, ale można obstawiać że jeszcze parę osób czekało w kolejce.
michał63 (40 punktów)
>Myślisz że nie mógł? U nas za PiS-u CBA również zajmowało się szukaniem haków na opozycję. A jak nie znaleźli to np. agent Tomek i koledzy z FBI pomagali tak długo aż się coś w końcu znalazło. Skończyło się na Blidzie i Sawickiej, ale można obstawiać że jeszcze parę osób czekało w kolejce.
Tak CBA za PiSu przypominało raczej organ jakiejś Hunty wojskowej lub Inkwizycji a nie biura do ścigania przestępstw antykorupcyjnych ,sprawę B.Blidy uważam za wielka tragedie ale sprawę Sawickiej już nie bo skoro wzięła łapówkę to prawym politykiem nie była i poniosła odpowiednia kare.
30-05-2012 17:26 
 Ocena 3 na 3
Alicja Duda (25557 punktów)
>Tak CBA za PiSu przypominało raczej organ jakiejś Hunty wojskowej lub Inkwizycji a nie biura do ścigania przestępstw antykorupcyjnych ,sprawę B.Blidy uważam za wielka tragedie ale sprawę Sawickiej już nie bo skoro wzięła łapówkę to prawym politykiem nie była i poniosła odpowiednia kare.
Sawicka w cywilizowanym kraju zostałaby uniewinniona. Służby nie mają prawa namawiać nikogo do popełniania przestępstwa. Sawicka nie popełniła żadnego przestępstwa wcześniej. Akcja CBA była więc bezprawna i to uwalnia ją od kary.
Sprawdzanie przez służby stopnia wytrzymałości na różne specjalnie stworzone sytuacje nie może stanowić powodu skazania.
Ktoś powiedział kiedyś, że nie ma człowieka, którego nie dałoby się przekupić, trzeba tylko znaleźć odpowiednią zapłatę.
Teraz to były kwiaty i perły z agentem Tomkiem na deser, a w stosunku do innego na przykład możliwość leczenia dziecka...
Gdyby nie agent Tomek Sawicka byłaby do końca życia uczciwa, bo sama nie stworzyłaby sytuacji do przestępstwa.
Jako polityk była by skończona.

Zmień politykę, głosuj na kobiety.
mariawol (215 punktów)
Od dłuższego już czasu zachowanie J.Tymoszenko wzbudzało we mnie podejrzenie, że jest to jej taktyka i gra polityczna. Nie wierzyłem jej.
W ostatnim numerze ( nr. 20 z 24 maja) otrzymałem potwierdzenie moich przypuszczeń, że coś jest na rzeczy. Przytoczę z artykułu "FiM" ,że rząd zamówił audyt za czas sprawowania jej rządów w amerykańskiej firmie prawniczej "Akin Gump Strauss Hauer&Feld". Przynajmniej w sześciu przypadkach stwierdzono defraudację środków budżetowych. Inne równie ciekawe fakty znajdziecie w nr. 20 "FiM".
Nasze stronnicze media jakoś się nawet nie zająknęły o tym artykule chyba, że przegapiłem.

P.S. Można zakupić e-wydanie znacznie taniej (2,80 zł.) niż wydanie papierowe.
I nie trzeba nawet wychodzić z domu.
I oczywiście czekam na potwierdzenie tych relacji.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365