Racjonalista - Strona głównaDo treści
Incydent tonkiński w Zatoce Omańskiej?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
12-08-2021 08:29Arminius (25555 punktów)Incydent tonkiński w Zatoce Omańskiej?
Ocena 1 na 1
Parę dni temu u wybrzeży Omanu zaatakowany został dronami tankowiec będący własnością żydowskiego miliardera. Zginął rumuński marynarz oraz brytyjski ochraniarz. Natychmiast po incydencie GB, USA i Izrael oskarżyły Iran o przeprowadzenie ataku, po czem politycy żydowscy wypuścili serię oświadczeń podżegających do wojny z Iranem. Iran stanowczo zaprzeczył jakoby miał cokolwiek z tym wspólnego.
W świetle okoliczności, a także - przede wszystkim - znając historię tego typu "incydentów" oraz predylekcję Mosadu do łamania prawa międzynarodowego - , nie można wykluczyć, iż zdarzenie jak wyżej zostało zaaranżowane przez Żydów w celu wygenerowania pretekstu do zaatakowania Iranu, najlepiej z zaangażowaniem do tej akcji Stanów Zjednoczonych Ameryki.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału

"A week ago, the MT Mercer Street, a Japanese-owned tanker managed by a U.K.-based company owned by Israeli billionaire Eyal Ofer, sailing in the Arabian Sea off the coast of Oman, was struck by drones.
A British security guard and Romanian crew member were killed.
Britain and the U.S. immediately blamed Iran, and the Israelis began to beat the war drums.
Monday, Israeli Defense Minister Benny Gantz said action against Iran should be taken "right now."
Tuesday, Prime Minister Naftali Bennett warned Israel could "act alone." "They can't sit calmly in Tehran while igniting the entire Middle East — that's over," said Bennett. "We are working to enlist the whole world, but when the time comes, we know how to act alone."
Wednesday, Gantz ratcheted it up, "Now is the time for deeds — words are not enough. ... It is time for diplomatic, economic and even military deeds. Otherwise the attacks will continue."
Thursday, Gantz went further: "Israel is ready to attack Iran, yes. ... We are at a point where we need to take military action against Iran. The world needs to take action against Iran now."
And what do the Americans say?"We are confident that Iran conducted this attack," said Secretary of State Antony Blinken. "We are working with our partners to consider our next steps and consulting with governments inside the region and beyond on an appropriate response, which will be forthcoming."
Iran, however, has repeatedly denied that it ordered the attack."

www.cnsnew(*)tonkin-gulf-incident-gulf-oman
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
> -nie można wykluczyć,
Insynuacje, i rzeczywiście mentalność Dulskiej.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,852604#w852606

Ja nie zaglądam w te krocza. to "one zaglądają" w moje oczy - a ja wtedy od razu z niesmakiem odwracam wzrok.

Te "podlinkowane" teksty podobnie jak te krocza - ich nie szukasz, one cię same znajdują.

Ps
Nim zaczniesz domagać się merytorycznych wypowiedzi, odpowiedz na pytania
www.racjonalista.pl/forum.php/s,852135#w852396
www.racjonalista.pl/forum.php/s,852135#w852419

I choć raz zachowajmy się grzecznie.
Arminius (25555 punktów)lewackie bicie piany
>Insynuacje, i rzeczywiście mentalność Dulskiej.

Napisałem:

"W świetle okoliczności, a także - przede wszystkim - znając historię tego typu "incydentów" oraz predylekcję Mosadu do łamania prawa międzynarodowego - , nie można wykluczyć, iż zdarzenie jak wyżej zostało zaaranżowane przez Żydów..."

Tłustymi literami stoi, że NIE MOZNA WYKLUCZYĆ - po czym zweryfikowałem swój pogląd zdaniem znanego amerykańskiego publicysty.

Komentator haish, do którego pan się odwołujesz napisał:

"Nietrudno się domyślić, że ci tzw misjonarze byli bardzo zgraną parą(wzajemnie się uzupełniali nie tylko w przenośni, ale jeden 'wchodził' w drugiego, to dopiero była 'miłość')."

Nie napisał NIE MOŻNA WYKLUCZYĆ ŻE BYLI, NAPISAŁ ŻE BYLI. I co ważniejsze, nie podał żadnego linku do materiału weeryfikującego jego stanowczy pogląd.

Ergo, jak zazwyczaj, nie zabierasz pan głosu merytorycznego w debacie - tylko zanieczyszczasz forum lewackim trollingiem i hejtem
12-08-2021 09:29 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Odp: lewackie bicie piany
>Ergo, jak zazwyczaj, nie zabierasz pan głosu merytorycznego w debacie - tylko zanieczyszczasz forum lewackim trollingiem i hejtem
Prosiłem grzeczniej!
www.racjonalista.pl/forum.php/s,852688#w852690
Arminius (25555 punktów)riposta uczesana
>>Ergo, jak zazwyczaj, nie zabierasz pan głosu merytorycznego w debacie - tylko zanieczyszczasz forum lewackim trollingiem i hejtem
>Prosiłem grzeczniej!

I grzecznie zaripostowałem.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365