Ale dlaczego w "Bazgrołach", a nie w dziale "Kultura"? To jest Kultura przez baaaaardzo wielkie K. I co z tego, że tekst kiepski, kiedy wykonanie mistrzowskie. To tak jak z muzyką. Wirtuoz nawet "Wlazł kotek na płotek" zagrałby tak, że słuchacze popłakaliby się ze wzruszenia. To było w Teatrze Telewizji. Teraz mamy, owszem, wartościowe pozycje w programie 1 i 2 TVP, ale przykładowo: dziś, niedziela, Kolekcja kinomana, "Lot nad kukułczym gniazdem" godz. 00.05. jutro, poniedziałek, Kino nocnych marków, "Czarny narcyz", godz. 01.45. pojutrze, wtorek, j.w., "Afrykańska królowa", godz. 01.00. itd., a w godzinach dostępnych osobom pracującym mamy Modę na sukces, M jak miłość, Dom nad rozlewiskiem i Barwy szczęścia. I telewizja jeszcze coś szemrze o "misji"...
|