 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 24-09-2010 01:40 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Katastrofa smoleńska
8 na 8 | Naoglądałem się na Discovery programów pokazujących postępowanie po katastrofach lotniczych. Napatrzyłem się na obrazy ukazujące pieczołowite zbieranie szczątków rozbitego samolotu i umieszczanie ich na trójwymiarowym szkielecie odpowiadającym konstrukcji danego samolotu.
Odnośnie katastrofy z 10.04.2010 - w mediach widzę i czytam o kupie złomu zwalonej pod gołym niebem, o fragmentach samolotu i rzeczach osobistych wynoszonych przez każdego, kto wybrał się na miejsce katastrofy.
Zastanawiam się jakie procedury są stosowane w przypadku tej katastrofy? Moim zdaniem żadne ze stosowanych w takich przypadkach wszędzie poza Rosją.
Dlaczego tak się dzieje? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 4 | coreless (16088 punktów) |
Rosja jest krajem o PKB per capita o kilka tysięcy dolarów niższym niż np. w Polsce, krajem o rozpadającej się infrastrukturze i niedouczonych, skorumpowanych kadrach urzędniczych. Wystarczy spojrzeć na stan smoleńskiego lotniska, w tym wieży kontroli lotów (pokazują czasem na zdjęciach taką rozpadającą się komórkę z jakimiś drutami wystającymi z dachu). Nie liczmy na zbyt wiele ze strony rosyjskiego rządu. Lech Kaczyński niestety się przeliczył, ale on w ogóle był specyficzny, to znaczy - wyjątkowy...
Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
|
|
3 na 3 | Kinia Kinska (825 punktów) | >Naoglądałem się na Discovery programów pokazujących postępowanie po >katastrofach lotniczych. >Napatrzyłem się na obrazy ukazujące pieczołowite zbieranie szczątków rozbitego samolotu i >umieszczanie ich na trójwymiarowym szkielecie odpowiadającym konstrukcji danego samolotu.
Takie postępowanie ma służyć wyjaśnieniu przyczyn katastrofy.
>Odnośnie katastrofy z 10.04.2010 - w mediach widzę i czytam o kupie złomu zwalonej pod gołym >niebem, o fragmentach samolotu i rzeczach osobistych wynoszonych przez każdego, kto wybrał się na >miejsce katastrofy.
A takie nie ma służyć wyjaśnieniu czegokolwiek.
>Dlaczego tak się dzieje?
Dlaczego Rosjanie nie zamierzają niczego wyjaśniać? Wiesz, sama się dziwię. Przecież od początku było wiadomo, że po stronie rosyjskiej wszystko było cacy cacy - samolot sprawny, silniki działały do końca, lotnisko przygotowane jak należy... Wystarczyło zebrać, zabezpieczyć i rzetelnie przebadać zgromadzony materiał dowodowy, aby jednoznacznie wykazać, że zawiniła mgła i piloci-idioci.
Immortality is the only fate which is worse than death
|
|
 | -1 na 1 | Logik (812 punktów) | MOIM zdaniem przyczyn było kilka: - bałagan po stronie rosyjskiej - bałagan po stronie polskiej
Za główną przyczynę uważam próbę podejścia do lądowania podjętą przez pilotów. Na wiele minuty przed katastrofą powiedzieli znamienne zdanie do pilotów Jak-a: "zobaczycie, jak lądują debeściaki" ...
To nie LK ich "straszył". Ludzi, którzy takie teksty wypowiadają nie zastraszy nawet Pan Bóg, a co dopiero LK ...
Jednakże o ile ryzykanctwo LK wynikało z realizacji pewnej misji, to ryzykanctwo pilotów wynikało tylko i wyłącznie z "debeściactwa" ...
Swoją drogą, jeżeli rolą polityka jest działalność na rzecz swojego kraju, to ta katastrofa pozwoliła im ten obowiązek wypełnić. Tylko dzięki tej katastrofie CAŁY ŚWIAT dowiedział się o Katyniu ... i o zbrodniarzach ...
A jeżeli niektórzy z was uważają, że to takie "nieważne", że "nie powinniśmy świata (a może i "ŚWIATA" !) zanudzać swoimi cierpieniami", to odpowiem tak:
- dlaczego Niemcy tak bardzo walczą o zmianę swojego wizerunku ? - dlaczego Żydzi tak pielęgnują (do obłędu) pamięć o Holokauście włącznie z wprowadzeniem go do kodeksów karnych wielu krajów ??? (nota bene: jak myślicie, co by świat powiedział, gdyby Polacy chcieli karać za negowanie udziału Polski w IIWŚ ?) - dlaczego dla Amerykanów Historia i Patriotyzm to nie są puste słowa ? - dlaczego Anglicy, Francuzi, Skandynawowie tak podkreślają swój patriotyzm ? - dlaczego Baskowie, Irlandczycy, Korsykanie, narody byłej Yugo, narody Kaukaskie tak walczą o swoje państwa ?
I czy w tym kontekście nie razi was to, jak zakłamana jest historia IIWŚ ? Że Francuzi uchodzą za czwartą potęgę koalicji, chociaż to Polska miała większy wkład w zwycięstwo ? Czy nie wstyd wam było słuchając piosenki 40-1 Sabatonu, gdy sobie uświadomiliście, że dopiero obcy ludzie potrafią docenić bohaterstwo naszych żołnierzy ?
Oczywiście nie ma obowiązku utożsamiania się z państwem, narodem itp. ... ale nie liczcie "racjonaliści", że w zjednoczonej Europie Niemcy nagle zapomną o sowim narodzie i np. zatrudnią na prezesa swojej firmy Polaka zamiast Niemca, bo "jest lepszy" ... Nie bądźcie naiwni - patriotyzm (czy wręcz nacjonalizm) nie umarł i nie umrze - bo wynika z samej istoty natury człowieka: - JA - MOJE DZIECI - MOJA RODZINA - MOI SĄSIEDZI - MÓJ KRAJ/NARÓD - LUDZKOŚĆ ...
Taka jest KOLEJNOŚĆ ...
I w imię właściwie pojętej KOLEJNOŚCI zginął LK
Tak więc jedni zginęli w imię "debeściactwa", inni lecieli tam z wyrachowania politycznego, a część dla idei i patriotyzmu ...
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ...
|
|
| sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | > >Dlaczego tak się dzieje? Bo jakby wyszło, że potraktowano prezydenta Polski, jak natrętnego gołodupca niewartego zainteresowania, osobę politycznie niepożądaną i całkowicie zignorowano jego status głowy unijnego państwa - nie dość, że Rosja wzbudziłaby zażenowanie, ale także zrodziły by się pytania, czy elity Rosji cokolwiek ogarniają, czy też może następuje ich wewnętrzny rozkład.
Pozdrawiam
No cóż. Wszyscy próbujemy coś wyrazić. Niekoniecznie to, o czym myślimy, że próbujemy to wyrazić.
|
|
2 na 2 | rysiek (4593 punktów) | Cóż, to jest właśnie Rosja. Jakie to jest lotnisko, jak wyposażone, wiedzieli chyba wszyscy: politycy, organizatorzy uroczystości w Katyniu, i przede wszystkim ludzie z tego dywizjonu lotniczego, w tym załogi samolotów, które powinny zachować tam szczególną ostrożność. Przecież już od lat co chwila latają tam i z powrotem różne polskie delegacje. Nie wiem, czy w USA w każdym przypadku wykonuje się przestrzenne rekonstrukcje samolotów. Wg. mnie ma to sens jeśli istnieją przesłanki że przyczyną była awaria któregoś z elementów samolotu, i jednocześnie nie wiadomo którego i dlaczego. W tym przypadku nic na to nie wskazuje, a wiele że przyczyną był tzw. czynnik ludzki w połączeniu z prymitywnym standardem lotniska i złymi warunkami pogodowymi. Jak rozłoży się odpowiedzialność między załogę samolotu, personel lotniska, ważnych pasażerów i organizatorów lotu, może wykażą wyniki śledztwa. Na pewno nie wyjaśni ich wywoływana wokół tego wypadku histeria i kategoryczne opinie dyletantów.
|
|
 | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | A na jakiej podstawie z góry zakładasz, że nie było żadnej awarii sprzętu? Rozpoczynając prace nad wyjaśnieniem przyczyn takiej katastrofy nie odrzuca się od początku żadnej hipotezy.
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
|  | | rysiek (4593 punktów) | Z wypowiedzi ekspertów i osób biorących udział w śledztwie wynika że brano pod uwagę wszystkie możliwości. Dochodzenia zbliżają się do końca, a o awarii sprzętu jako przyczynie katastrofy nikt raczej nie wspominał. Ale poczekajmy na końcowe wnioski z dochodzeń.
|
|
| |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Dochodzenia zbliżają się do końca, a o awarii sprzętu jako przyczynie katastrofy nikt raczej nie wspominał. A jak można wspominać o awarii sprzętu, skoro nikt nie zajmuje się badaniem wraku?
Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
|
|
| drHaust (737 punktów) |  a chociaż !jeden! z punktu widzenia Wielkiej Rosji powód dla którego mieli by się tym przejmować? Tak patrząc na kilkaset lat historii w tył? ktoś ich potępi? zwróci uwagę? pogrozi palcem? kto? a jeżeli by nawet - to co z tego? ...i kto tu może wszystko? demotivation.ru/dk6a6jgvoysopic.html
Dla Ciebie jestem ateistą, dla Boga - konstruktywną opozycją
|
|
 | | adamzwawy (969 punktów) | Teoria spisku. | |
|
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Katastrofa smoleńska | > Dlaczego tak się dzieje? Pewnie dlatego,że był to prywatny lot Pana Kaczyńskiego.
Czasami diabeł mnie kusi, aby uwierzyć w Boga.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|