Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wątpliwości w kwestii ewolucji.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
25-09-2010 20:01Gites (-25 punktów)Wątpliwości w kwestii ewolucji.
Czy ktoś zna prace Richarda Wolfendena? Specjalista od enzymów, ponoć jego prace stawiają ewolucję pod znakiem zapytania.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Ania... (14138 punktów)
>Czy ktoś zna prace Richarda Wolfendena? Specjalista od enzymów, ponoć jego prace stawiają ewolucję
>pod znakiem zapytania.
Dlaczegóż jego prace miałyby stawiać ewolucję pod znakiem zapytania?

Nie znam ani jednego dowodu stawiającego ewolucję pod znakiem zapytania. Pytania dotyczą jedynie konkretnych rodowodów, przebiegu konkretnego procesu powstawania konkretnego gatunku. Jak np. czas wyjścia przodka ludzkiego z Afryki. Albo stopień pokrewieństwa między bruzdnicami a zielenicami.
Kuba Śruba aka B2BW (3184 punktów)
>Czy ktoś zna prace Richarda Wolfendena? Specjalista od enzymów,
Zaciekawił mnie ten temat i poszperałem trochę w internecie. Prace Wolfendena nie są z mojej dziedziny, ale nie czytało mi się z jakąś ogromną trudnością [Link do artykułu], ideę można złapać.
>ponoć jego prace stawiają ewolucję pod znakiem zapytania.
Zajrzałem na kilka blogów naukowych. Zacytuję artykuł po polsku
Cytat:
Prof. Wolfenden podkreśla, że dekarboksylaza uroporfirynogenu jest enzymem kluczowym dla roślin i zwierząt. Jego zdaniem odkrycie skłania także do refleksji na temat złożoności procesu ewolucji: "to sprawia, że zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób dobór naturalny działał w taki sposób, że doszło do wytworzenia proteiny, która stała się katalizatorem dla tak niezwykle powolnej reakcji."

Wydaje się, że sam autor nie wątpi w ewolucję, zastanawia się jedynie jakim procesem się posłużyła, żeby powstał ten konkretny enzym.
A jak ktoś lubi czytać po angielsku to proszę.

Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
25-09-2010 21:49 
 Ocena 1 na 1
Kuba Śruba aka B2BW (3184 punktów)
PS Należy dodać, że to absolutnie nie jest pierwszy przypadek, gdy biolodzy zastanawiają się "jaki mechanizm doprowadził do powstania...", mając cały czas na myśli przebieg zmian ewolucyjnych w konkretnym przypadku.


Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
Michał (2046 punktów)
>ponoć jego prace stawiają ewolucję pod znakiem zapytania.

   "Refleksja na temat złożoności procesu ewolucji" tak Cię zaniepokoiła? Żadna z jego publikacji nie neguje ewolucji.
25-09-2010 21:52 
 Ocena 2 na 2
Kuba Śruba aka B2BW (3184 punktów)
>>ponoć jego prace stawiają ewolucję pod znakiem zapytania.
>   [url=http://kopalniawiedzy.pl/enzym-dekarboksylaza-uroporfirynogenu-porfirynogen-chlorofil-hemoglobina-katalizator-szybkosc-reakcja-6102.html]"Refleksja na temat złożoności procesu ewolucji"[/url
Hehehe, byłem pierwszy z tym linkiem, ale z sympatii do podobnie myślących daje plusa!


Jak mogę uwierzyć w Boga, gdy właśnie w zeszłym tygodniu mój język wkręcił się w wałek elektrycznej maszyny do pisania? - W. Allen
Jacholek (5699 punktów)
>Czy ktoś zna prace Richarda Wolfendena? Specjalista od enzymów, ponoć jego prace stawiają ewolucję
>pod znakiem zapytania.
Nie znam prac tegoz enzymologa. Podwazanie ewolucji nie jest nowym zjawiskiem. Typowym przedstawicielem zwolennikow koncepcji "Intelligent Design" jest biochemik M. J. Behe, autor ksiazki Black Box. Chodzi z grubsza o interpretacje tzw "nieredukowalnej zlozonosci (complexity)" , przykladem ktorej ongis bylo oko. Od tamtego czasu biolodzy znalezli etapy posrednie ewolucji oka ale debata bynajmniej na tym sie nie skonczyla. Intelligent Design to de facto kreacjonizm ubrany w szaty (pseudo)naukowe, bardziej ukryta wersja "God of the gaps".
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)
>Czy ktoś zna prace Richarda Wolfendena? Specjalista od enzymów, ponoć jego prace stawiają ewolucję
>pod znakiem zapytania.
A Pan zna?
To niech Pan nam zreferuje jego podstawowe tezy stawiające ewolucję pod znakiem zapytania.
Takie tezy byłyby ciekawym tematem na nowy wątek, a nie to, że słyszał Pan, iż ktoś prawdopodobnie zepsuł powietrze i pytanie czy my też ten smród czujemy. Już bardzo wielu starało się podkopać teorię ewolucji i jak dotychczas nikomu się nie udało.
Życzę podkopywaczom sukcesów!
www.racjonalista.pl/forum.php/s,328009#w329054

@@@
.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365