Racjonalista - Strona głównaDo treści
Człowiek z dylematem

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
28-06-2012 11:58mrSpock (2845 punktów)Człowiek z dylematem
Ocena 11 na 11
Nie dawno na pocztę otrzymałem taki o to list. A właściwie trzy listy.
List nr 1:
Cytat:
"Nie rozumiem czemu ludzie nie wierzycie - czy musicie coś zobaczyć aby dopiero uwierzyć = nie wierni Tomasze !!!"

List drugi:
Cytat:
"Co ty sobie myślisz ?! Jesteś lepszy/mądrzejszy ? Nic z tych rzeczy ,bo po prostu nie chce ci się modlić i chodzić do Kościoła ! Swoim zachowaniem pokazujesz ,że jesteś nowoczesny ?! Twój światopogląd jest zły i zapewne mylisz dewotów z katolikami ! Zmień się !"

I na koniec, apogeum wypocin:
Cytat:
"To jest właśnie wasze głupie tłumaczenie - nie wierzę ,bo jestem nowoczesny(!), nie mam zasad ,uważam że dewota = katolik. Ogarnij się ! Wcale nie jesteś lepszy od moherowych beretów które są zapatrzone w Radio Maryja (a to jest bład) ,dresów. Po za tym zachowujesz się jak dziecko nie widzę Boga to Go nie ma - żal - postawa Tomasza. I znowu muszę podkreślić ,że niby 32-letni a taki mądry jak puszka po piwie Nie rusza cię cierpienie Jana Pawła 2 ? Mylisz się ,bo katolicy coraz mądrzejsi są i rozkminiają że Rydzyk to wstyd dla nas. Jest także rasistą a to drugie co jest skandaliczne (oprócz waszego ateizmu). Rasiści,ateiści,alkoholicy to najgorsze rzeczy . . . Marsze homoseksualistów i ateistów powinny być zabronione ! Nikt ci nie zabrania być ateistą ,ale wiadomo tak jest komfortowo ! Hulaj dusza piekła nie ma co ? To tak samo jak z policją - jak tobie się nic nie dzieje to zapewne "nawalasz" na nią ale jak potrzebna pomoc to przychodzi koza do woza. Tak samo będzie z Bogiem którego nie szanujecie a kiedy zrozumiecie że jest wam potrzebny tj. szpital, śmierć wtedy trwoga do Boga !

Jeśli kościół chce bronic wiary przy pomocy takich osobników to ja jestem spokojny
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Kamil1838 (521 punktów)
>Jeśli kościół chce bronic wiary przy pomocy takich osobników to ja jestem spokojny
Gorzej, jeżeli znowu powołają inkwizycję i będą palić na stosach lub mordować każdego, kto nie wierzy w tego ich wymyślonego boga, używając najokrutniejszych urządzeń, jakie kiedykolwiek powstały.
28-06-2012 12:46 
 Ocena 4 na 4
mrSpock (2845 punktów)

>Gorzej, jeżeli znowu powołają inkwizycję i będą palić na stosach lub mordować każdego, kto nie wierzy w tego ich wymyślonego boga, używając najokrutniejszych urządzeń, jakie kiedykolwiek powstały.
>
Ale przecież jakiś tam rodzaj Inkwizycji nadal jest, tylko że nazwijmy to bardziej subtelny.
Zwróć uwagę na jedno kościół ludzie religii zawsze pozują na pokrzywdzonych na wiecznie cierpiących. Żerują na najprostszych instynktach
Dariusz Jamrozowicz (2363 punktów)

>Jeśli kościół chce bronic wiary przy pomocy takich osobników to ja jestem spokojny
>
No, nie wiem. Ja nie byłby taki pewny, czy można być spokojnym. To rękami takich właśnie ludzi lub za ich przyzwoleniem Kościół ma wpływ na życie społeczno-polityczne. Religia w szkole, "kompromis" aborcyjny, finansowanie Kościoła z państwowych pieniędzy, kneblowanie wszelkiej debaty na temat eutanazji lub dekryminalizacji narkotyków - to tylko przykłady mocy Kościoła realizowanej przy ochoczej pomocy wspomnianych "osobników".
Zresztą w jednej wypowiedzi pojawia się wspaniałomyślny brak zakazu bycia ateistą, a tuż obok postulat zakazu marszów. Ta niekonsekwencja wypływa tylko z tego, że od niedawna ateiści mogą otwarcie głosić poglądy, ale gdyby tylko system prawny na to pozwalał, to gniliby w więzieniach lub ginęli z wyroku sądu (co ma miejsce nadal w innych kulturach).
Jedyny "zabawny" moment to wspominanie o uciekaniu się w ramiona boga w przypadku choroby lub zbliżającej się śmierci. Kto im pisze te teksty?
_
28-06-2012 14:06 
 Ocena 1 na 1
mrSpock (2845 punktów)
No niestety, ale muszę przyznać Ci rację. Nasz kraj jest, pełen takich "naćpanych Lednicą", którzy to mają ogromny wpływ, na wszystko co dzieje się w koło nas.
Piszę naćpany Lednicą, gdyż podejrzewam, że ten, hm ktoś uczestniczył w tych zjazdach.
Scorp (5381 punktów)
>Jeśli kościół chce bronic wiary przy pomocy takich osobników to ja jestem spokojny
>
Nie musi bronić wiary, to okoliczność mniej ważna, ale majątku. A do tego tacy osobnicy nadają się doskonale, ponieważ żyjemy w społeczeństwie demokratycznym, gdzie dwaj menele razem mają dwa razy więcej głosów niż jeden profesor fizyki.

'Człowiek Kościoła' niejedno ma oblicze, może być filozofem albo zwykłym durniem, albo durniem kwalifikowanym, ale jeden ma cel: obrona majątku, pozycji, znaczenia Kościoła, bez względu na wszystko. W nagrodę dostaje jakiś ochłap, albo niczego nie dostaje, tylko pozwalają mu merdać ogonem i patrzeć w oczy biskupowi.
-
Lodowy (1486 punktów)
> dwaj menele razem mają dwa razy więcej głosów niż jeden profesor fizyki.
A co w tym złego?
>'Człowiek Kościoła' niejedno ma oblicze, może być filozofem albo zwykłym durniem, albo durniem kwalifikowanym, ale jeden ma cel: obrona majątku, pozycji, znaczenia Kościoła, bez względu na wszystko. W nagrodę dostaje jakiś ochłap, albo niczego nie dostaje, tylko pozwalają mu merdać ogonem i patrzeć w oczy biskupowi.
Tak się domyślałem, że "ludzie Kościoła" mają ogony.
29-06-2012 08:02 
 Ocena 8 na 8
Meretseger (61860 punktów)

>Tak się domyślałem, że "ludzie Kościoła" mają ogony.
Każdy ma, tylko nie każdy nim merda.
mrSpock (2845 punktów)
>> dwaj menele razem mają dwa razy więcej głosów niż jeden profesor fizyki.
>A co w tym złego?
Co w tym złego? Pozwólmy menelom decydować o wszystkim zobaczymy co w tym złego.
>>'Człowiek Kościoła' niejedno ma oblicze, może być filozofem albo zwykłym durniem, albo durniem kwalifikowanym, ale jeden ma cel: obrona majątku, pozycji, znaczenia Kościoła, bez względu na wszystko. W nagrodę dostaje jakiś ochłap, albo niczego nie dostaje, tylko pozwalają mu merdać ogonem i patrzeć w oczy biskupowi.
>Tak się domyślałem, że "ludzie Kościoła" mają ogony.
Muszą mieć czym merdać.
Lodowy (1486 punktów)
>>> dwaj menele razem mają dwa razy więcej głosów niż jeden profesor fizyki.
>>A co w tym złego?
>Co w tym złego? Pozwólmy menelom decydować o wszystkim zobaczymy co w tym złego.
Nie o wszystkim, tylko o tym czego dotyczą wybory czy referendum. Masz jakiś lepszy pomysł?
-jad- (18783 punktów)
>Nie dawno na pocztę otrzymałem taki o to list. A właściwie trzy listy.

Od kogo?

Spiel Mit Mir

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365