>...panteizm jest raczej odmianą ateizmu, ...
Doszukiwanie się jakiejkolwiek boskości w naturze to forma teistycznego atawizmu. To opis tego, co jest, w kategoriach tego, co było - przeszłości. To grube nieporozumienie. Seneca uważał, że nie warto zwracać uwagi na zniewagi, ponieważ nie maja one sensu. Podobnie jest z ateizmem: zaprzeczenie teistycznego nonsensu jest tylko formą teistycznej bredni. Brednią jest również to, co w tej chwili napisałem.
|