Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pierwszy Maja - święto Józefa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-05-2008 09:49Koraszewski (82900 punktów)Pierwszy Maja - święto Józefa
Ocena 1 na 1
Zaledwie w dwa lata po śmierci Józefa Stalina papież, Pius XII postanowił, że dzień Pierwszy Maja będzie obchodzony jako Dzień Józefa - radosne święto akcentujące godność pracy i poszanowania godności prawdziwego katolickiego człowieka. W tym roku uroczyście obchodzimy ten dzień uznając go za Dzień Modlitw za Ludzi Bezrobotnych. W Sanktuarium siedleckim będzie to również dzień odpustowy. Cisza na trybunach, czas na refleksję.
Za dwa dni 3 maja, święto, dziwne święto, poświęcone pamięci nieudanych reform. Ponieważ w czasach stanisławowskich Kościół katolicki był główną siłą antyreformatorską, więc to chyba święto antykościelne.
Patrz święty obrazek z okolicznościowym św. Józefem Stalinem: hardkor.files.wordpress.com/2007/06/stalin.jpg.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

LEGION. (3161 punktów)Odp: Pierwszy Maj - święto Józefa
Link nie działa, ale tak to wygląda:



Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
Toma Cruz (390 punktów)
Ale przesada. A może by go tak w jakimś kościele powiesić. Józek może by sie wściekł, ale turystów by na pewno przybyło
chętnie barycka (1132 punktów)
(zablokowany)
>Ale przesada.
Proces o obrazę uczuć religijnych wisi w powietrzu.
Toma Cruz (390 punktów)
>>Ale przesada.
>Proces o obrazę uczuć religijnych wisi w powietrzu.
Jeśli o mnie chodzi, to jestem gotów spierać sie z katolikami na drodze sądowej. Jest ktoś jeszcze chętny?
01-05-2008 18:40 
 Ocena 1 na 1
chętnie barycka (1132 punktów)
(zablokowany)
>Jeśli o mnie chodzi, to jestem gotów spierać sie z katolikami na drodze sądowej.
Po co to Panu? Pożrą Pana żywcem, a z Pańskich resztek zrobią pokazówkę "Tak kończą ci, którzy z nami zaczynają." Pan mi jest potrzebny żywy, jako spadkobierca mojego skazanego na niepowodzenie dzieła wygnania z Polski katolików.
>Jest ktoś jeszcze chętny?
Pozwoli Pan, że się wymówię przygotowaniami do kampanii wyborczej.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Jeśli o mnie chodzi, to jestem gotów spierać sie z katolikami na drodze sądowej. Jest ktoś jeszcze chętny?
Amatorom przypominam, że pieniactwo to kosztowne hobby.
.
Toma Cruz (390 punktów)
>>Jeśli o mnie chodzi, to jestem gotów spierać sie z katolikami na drodze sądowej. Jest ktoś jeszcze chętny?
>Amatorom przypominam, że pieniactwo to kosztowne hobby.
>.
>
Rzeczywistość bywa okrutna...Ale po co od razu oskarżać o amatorstwo i pieniactwo. Czyżby mój styl pisania wyglądał na typowo katolicki?
Ale dziękuję za przypomnienie
placownik (17853 punktów)

>Proces o obrazę uczuć religijnych wisi w powietrzu.

   Jak już spadnie, to nie będzie pierwszy.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
01-05-2008 19:17 
 Ocena 1 na 1
chętnie barycka (1132 punktów)
(zablokowany)
>Proces o obrazę uczuć religijnych wisi w powietrzu.
>Jak już spadnie, to nie będzie pierwszy.
W tym miejscu chcę złożyć oświadczenie, że Pana Legiona nie znam, nigdy Go nie widziałam, tego zdjęcia zresztą też.
Czy portal wynajmie adwokata Panu Legionowi?
01-05-2008 19:29 
 Ocena 1 na 1
placownik (17853 punktów)

>nie widziałam, tego zdjęcia zresztą też.

   Ależ nech Pani choć rzuci okiem. Za to jeszcze nie wsadzają.

>Czy portal wynajmie adwokata Panu Legionowi?

   Nie wątpię, że znalazłoby się wielu, którzy gotowi byliby bronić w takiej sprawie za darmo.

   Pozdrawiam

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
01-05-2008 19:51 
 Ocena 2 na 2
chętnie barycka (1132 punktów)
(zablokowany)

>Ależ niech Pani choć rzuci okiem. Za to jeszcze nie wsadzają.

Nie rzucę. Pan mnie nakłania do przestępstwa.
Nie widziałam, nie było mnie dzisiaj na tym portalu. I tej wersji będę się trzymać.
02-05-2008 18:02 
 Ocena 2 na 2
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>Za to jeszcze nie wsadzają.
>>
Teraz już wsadzają.
Adam Barycki
placownik (17853 punktów)

>>Za to jeszcze nie wsadzają.
>Teraz już wsadzają.

   A kto siedzi?

   Pozdrawiam


Niech strój słów podkreśla urodę myśli
LEGION. (3161 punktów)
Cytat:
W tym miejscu chcę złożyć oświadczenie, że Pana Legiona nie znam, nigdy Go nie widziałam, tego zdjęcia zresztą też.
Czy portal wynajmie adwokata Panu Legionowi?

No patrzcie, patrzcie jak to ludzie są dobrze poinformowani. Już ktoś wie, że lepiej się odciąć, i że adwokata będę potrzebował...
Ciekawe skąd taka wiedza?
Ze swojej strony uprzejmie donoszę, ze jestem uglaniony i jakieś tam pojęcie o samoobronie mam, więc bronić mogę się sam.

Jędrzej, Maciej, Roman - Hmmm... Tak! To ewidentnie obala teorię ewolucji
01-05-2008 19:43 
 Ocena 1 na 1
chętnie barycka (1132 punktów)
(zablokowany)
>No patrzcie, patrzcie jak to ludzie są dobrze poinformowani. Już ktoś wie, że lepiej się odciąć, i że adwokata będę potrzebował...
>Ciekawe skąd taka wiedza?

Proszę Pana - to instynkt. Mogę być oskarżona o udział w przestępstwie. Właściwie to już złamałam prawo, bo tego nie zgłosiłam. Ale dla Pana - nie zrobię tego.

>Ze swojej strony uprzejmie donoszę, ze jestem uglaniony

Jak tylko słyszę, że ktoś jest uglaniony, to rozkosz wypełnia moje serce. I tak będę Pana bronić.
aries (252 punktów)
Jozef S. emituje promienie radioaktywne z Pierwszej Radzieckiej. Wzniesionia dlon pokazuje ze na ten dzien maja juz ich gotowych piec .Rozanielony usmiech to przestroga ze jakby co to ich uzyjemy.... Wiec gdzie tu tzw.obraza tzw.uczuc tzw.religijnych ?
02-05-2008 15:06 
 Ocena 1 na 1
chętnie barycka (1132 punktów)
(zablokowany)
>Jozef S. emituje promienie radioaktywne z Pierwszej Radzieckiej. Wzniesionia dlon pokazuje ze na ten dzien maja juz ich gotowych piec .Rozanielony usmiech to przestroga ze jakby co to ich uzyjemy.... Wiec gdzie tu tzw.obraza tzw.uczuc tzw.religijnych ?

Jest to jakaś linia obrony. Niemniej, jak katolik chce uderzyć, to kij zawsze znajdzie.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)
Odp: Pierwszy Maja - święto Józefa

>Pierwszy Maja
>będzie obchodzony jako Dzień Józefa - radosne święto akcentujące godność pracy i poszanowania
>godności prawdziwego katolickiego człowieka.
Pierwszy Maja racjonaliści mogliby obchodzić jako "Święto Nieczekania na Mannę z Nieba". Albo prościej - "Dzień Antycudu".
.
aries (252 punktów)
Cyt.:"Jest to jakaś linia obrony. Niemniej, jak katolik chce uderzyć, to kij zawsze znajdzie."
- Pani Barycka,wiecej wiary we wlasne przekonania.To nie obrona lecz interpretacja.Katolicy beda sie nadal turlac przez dekady , a zdrowy rozsadek gora.
chętnie barycka (1132 punktów)
(zablokowany)
>- Pani Barycka,wiecej wiary we wlasne przekonania.

Nie nazywam się Barycka. Muszę zmienić nick.
aries (252 punktów)
>
> Nie nazywam się Barycka.
Brzmi ladnie.Nie trzeba.

A wolnosc zaczyna sie i trwa w umysle...- to tak co do obaw.
sagittarius (1132 punktów)
(zablokowany)
>>> Nie nazywam się Barycka.
>Brzmi ladnie.Nie trzeba.
Brzmi ładnie, bo nazwisko ładne, ale nie moje. Nick zmieniony.
03-05-2008 12:01 
 Ocena 1 na 1
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)

>Brzmi ladnie.Nie trzeba.
>
Dziękuję za wsparcie.
Adam Barycki
03-05-2008 11:59 
 Ocena 1 na 1
barycki (7788 punktów)
(zablokowany)
>Muszę zmienić nick.
>
Wyrządzi mi tym Pani ogromna przykrość.
Adam Barycki
02-05-2008 18:44 
 Ocena 3 na 3
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>- Pani Barycka
Ja także nie nazywam się Barycka.
Tutaj nikt nie nazywa się Barycka.
.
wteiwewte (12 punktów)
Bardzo skuteczna polityka adoptowania świąt, które zyskały dużą popularność. Prościej wcielić niż wymazać. Może to samo należy uczynić ze świętami religijnymi, na przykład w Wielkanoc obchodzić Wielki Dzień Rozumu, jako dzień ocknięcia się z fantazji.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365