Dawkins jest obecnie najbardziej ateistycznym i antyreligijnym biologiem, ale kto jes najbardziej ateistycznym fizykiem i kosmologiem? Ja typuję Stevena Weinberga za jego wypowiedzi o funkcji nauki jaką jest usunięcie religijnej wizji świata, oraz za zakończenie "Pierwszych trzech minut", oraz Lee Smolina za jego próbę stworzenia samowystarczalnego modelu kosmologicznego (multiverse), który ma wykluczać możliwość obecności zewnętrznego obserwatora tzn. boga ,przedstawiona w "Życiu wszechświata" A jakie sa Wasze typu na najateistycznejszego kosmologia?
|