Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Mordowali ludność cywilną i dopuszczali się okrucieństw"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
12-10-2021 08:51Arminius (25555 punktów)"Mordowali ludność cywilną i dopuszczali się okrucieństw"
Ocena 2 na 2
W lewicowo - liberalnych mediach Zachodu w narracji dot. obecności jego sił zbrojnych w Afganistanie dominował/dominuje wątek akcentujący misję cywilizacyjną, zaimplantowanie demokracji, emancypację kobiet... Z punktu widzenie przeciętnego Afgańczyka, szczególnie z prowincji afgańskiej rzeczywistość wyglądała zasadniczo inaczej. Obecność militarną Zachodu na swej ziemi postrzegali jako brutalną okupację, przynoszącą śmierć, zniszczenia, prześladowania.
"Każdy tutaj nienawidził Amerykanów. "Mordowali cywilów i dopuszczali się okrucieństw". Tak mówi Zabiullah Haider z miejscowości Sinzai, którego sklep został zniszczony w wyniku nalotu amerykańskiego w 2019 r. Zginęło wówczas 12 mieszkańców wsi.
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.

"SINZAI, Afghanistan - The white flags flutter in the apple orchards of this serene hamlet ringed by oatmeal-colored mountains. They mark the precise spots where U.S. airstrikes killed Afghans. In the village center lies the destroyed shell of a building that once housed shops; down the road is a mangled, rusted car.
There are white flags there, too.
Together, they're reminders of the legacy the United States has left in many rural areas across Afghanistan.
"Everyone here hated the Americans," said Zabiullah Haideri, 30. His shop was shattered by an airstrike in 2019 that killed 12 villagers. "They murdered civilians and committed atrocities."

archive.vn/tSmFJ#selection-453.0-503.189
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)Odp: "Mordowali ludność cywilną i dopuszczali się okrucieństw&quo
>W lewicowo - liberalnych mediach Zachodu w narracji dot. obecności jego sił zbrojnych w
>Afganistanie dominował/dominuje wątek akcentujący misję cywilizacyjną, zaimplantowanie demokracji, emancypację kobiet... Z punktu widzenie przeciętnego Afgańczyka, szczególnie z prowincji afgańskiej rzeczywistość wyglądała zasadniczo inaczej. Obecność militarną Zachodu na swej ziemi postrzegali

Gdy mowa o emancypacji kobiet... Nasz Armi jak zwykle nie skłamał tylko zmienił parametry prawdy.
To jest prawdziwy obraz obecnego Afganistanu. Może do tego się odnieś poligloto
En Afghanistan, les talibans ont dispersé de nouvelles manifestations à Kaboul ce mardi
youtu.be/-HE9xS85s3Y
12-10-2021 09:50 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)jest lepiej

>To jest prawdziwy obraz obecnego Afganistanu. Może do tego się odnieś poligloto

I jest lepiej niż pod okupacją obcych - nawet jak jest źle.
romaro (25211 punktów)Odp: jest lepiej
Widzę, że łatwiej coś wkleić, trudniej zrozumieć.
>I jest lepiej niż pod okupacją obcych - nawet jak jest źle.
Dużo zrozumiałeś.
Talibowie właśnie strzelali długimi salwami, aby rozproszyć protestujące kobiety.
12-10-2021 10:07 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)mniejsze zło
>Widzę, że łatwiej coś wkleić, trudniej zrozumieć.
>>I jest lepiej niż pod okupacją obcych - nawet jak jest źle.
>Dużo zrozumiałeś.
>Talibowie właśnie strzelali długimi salwami, aby rozproszyć protestujące kobiety.


Nie są święci - ale i tak zabiją mniej cywili niż Amerykanie et consortes
12-10-2021 10:43 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)Odp: mniejsze zło
>>Widzę, że łatwiej coś wkleić, trudniej zrozumieć.
>>>I jest lepiej niż pod okupacją obcych - nawet jak jest źle.
>>Dużo zrozumiałeś.
>>Talibowie właśnie strzelali długimi salwami, aby rozproszyć protestujące kobiety.
>Nie są święci - ale i tak zabiją mniej cywili niż Amerykanie et consortes
>
Dodam - nie tylko Amerykanie tam najechali Afganistan. Inne "cywilizowane" nacje nie były lepsze...
12-10-2021 11:03 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)nie lepsi
>>>Widzę, że łatwiej coś wkleić, trudniej zrozumieć.
>>>>I jest lepiej niż pod okupacją obcych - nawet jak jest źle.
>>>Dużo zrozumiałeś.
>>>Talibowie właśnie strzelali długimi salwami, aby rozproszyć protestujące kobiety.
>>Nie są święci - ale i tak zabiją mniej cywili niż Amerykanie et consortes
>>
>Dodam - nie tylko Amerykanie tam najechali Afganistan. Inne "cywilizowane" nacje nie były lepsze...


Dlatego jest napisane "et consortes". Wśród tych nacji byli - także - Polacy.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: jest lepiej

>Talibowie właśnie strzelali długimi salwami, aby rozproszyć protestujące kobiety.
>

Powinno być:

Talibowie właśnie strzelali długimi salwami, aby rozproszyć otumanione propagandą protestujące kobiety.

W sierpniu przypadkowo słuchałem, kiedyś bardzo aktywnego działacza solidarności, zadałem mu pytania: czy wie ile CIA wpakowała kasy w tzw. solidarność, czy zna naziwska agentów CIA w solidarności i ile do tej pory Ameryka zarobiła na Polakach???
Reakcja tego typa po zawodówce mnie zaskoczyła, krzyknął szalom i uciekł.

W Polsce musi się uczyć młodzież w szkołach: co to jest propaganda, jak się ją wykorzystuje do sterowania młodzieżą i jak się przed nią bronić.
Przez Polskę przechodzą przygotowane fale otumanionych polskich idiotów, po wojnie mieliśmy komunistów mordujących "wrogów ludu" potem następnych idiotów z solidarności a teraz kolejnych "ateistów". Co przejdzie taka fala to mniej jest inteligentnych Polaków.
DyktaFon (9281 punktów)

>Przez Polskę przechodzą przygotowane fale otumanionych polskich idiotów, po wojnie mieliśmy komunistów mordujących "wrogów ludu" potem następnych idiotów z solidarności a teraz kolejnych "ateistów". Co przejdzie taka fala to mniej jest inteligentnych Polaków.
>
Nie żebym się oburzał... ale co "nie-ateista" ma z inteligencją wspólnego? Boga? Czyli nic?

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365