Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co zabije nasz gatunek szybko

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
19-10-2021 16:52MaxGolonko3 (3459 punktów)Co zabije nasz gatunek szybko
Niedawny raport skonsultowany i podpisany przez 11 tysięcy uczonych na temat zagrożenia klimatu wymienia nadmierną dzietność rodzin (czyli ponad 2+2) jako bardzo niebezpieczny czynnik, który też doprowadzić musi do katastrofy klimatycznej. Katastrofalne zacofanie ideologiczne w wielu krajach świata, które nie przyswoiły jeszcze tak elementarnych odkryć nauki jak teoria ewolucji, powoduje, że tamtejsze rządy nie skłaniają ludności do antykoncepcji bo wpływowe religie zachęcają do płodzenia i rodzenia jak największej liczby dzieci. Nawet niewielki ale stale dodatni, choćby 0.1% przyrost demograficzny prowadzi do sytuacji, że wszędzie będą tłoczyli się ludzie. Nawet w takich miejscach, jak te, jeszcze bezludne.

Grafika (Miradouro da Lua, Angola):

fajnepodro(*)ent/uploads/2018/11/angola.jpg

Wiele zwierząt już znika z planety pod wpływem naszej rozrodczości, a ostatnie egzemplarze bywają już tylko w ZOO.

To już nowa epoka "antropocen"

Siema
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko3 (3459 punktów)
Seks nie jest niczym złym

Grafika:
pbs.twimg.(*)XMAcM07c?format=jpg&name=large

ale religia jak najbardziej bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że religie doprowadzą do zagłady naszego gatunku przez swoje zalecenia. Przegrzane oceany wyemitują siarkowodór co zabije ludzi nawet na Antarktydzie.

Siema
Max (ateista)
DyktaFon (9281 punktów)

Panie premierze, jak żyć? Bo już nie wiem, czy mam się mnożyć, czy wprost przeciwnie...
Arminius (25555 punktów)Sola dosis facit venenum
>Seks nie jest niczym złym

>ale religia jak najbardziej

Wszystko zależy od dawki. Bo to dawka czyni truciznę.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365