Komentator MaxGolonko3 popełnił ostatnio wątek pt. "kał moralny w mózgu Jarci Kwaczyński" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,862120) Zwróciłem Mu uwagę na niestosowność modyfikowania czyjegoś nazwiska w formule jak wyżej (inny komentator też na to zwrócił uwagę) co przyniosło tylko taki skutek, iż zniekształcone nazwisko jak wyżej zostało celowo powtórzone. W związku z powyższym apeluję do MaxaGolonko3 i wszystkich debatujących na forum - aby powstrzymywali się od "okaleczania" czyichkolwiek nazwisk. Pomijając już aspekt prawny problemu ( nazwisko jako dobro osobiste jest pod sui generis ochroną) pozostaje jeszcze, ważniejszy chyba, aspekt ogólnej kultury i kindersztuby. Osoby dopuszczające się takich praktyk cechuje rodzaj infantylizmu emocjonalnego którego skutkiem jest z jednej strony sponiewieranie danego nazwiska, z drugiej zaś przecież kompromitacja tego, który dopuszcza się owego sponiewierania. Kończąc, nadmienię, iż wielokrotnie na łamach forum krytykowałem politykę Jarosława Kaczyńskiego, nie pozwalając sobie rzecz jasna na gówniarskie znęcanie się nad Jego nazwiskiem. |