Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie o książkę (genetyka)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
19-12-2010 20:53Ashaard (130 punktów)Pytanie o książkę (genetyka)
Ocena 1 na 1
Witam.
Szukam książki o genetyce. Przeczytałem Fenotyp Rozszerzony R. Dawkinsa i chciałbym nadal poszerzać swoją wiedzę z tej dziedziny. Zależy mi przede wszystkim na walorach merytorycznych książki oraz na ciekawym ujęciu tematu (podobnie jak w Fenotypie). Czytałem też wszystkie inne książki Dawkinsa, szukam więc innego autora. Poza tym - dobrze, aby była to publikacja "dla zaawansowanych" (przy Najwspanialszym widowisku świata i Rzece genów już się trochę nudziłem). Dobrze, gdyby była to pozycja nowa, może być po angielsku, jeśli nie została jeszcze przetłumaczona.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Głąbiński (3538 punktów)
>Szukam książki o genetyce.
Proponuję www.wiw.pl(*)now/Esej.asp?base=r&cp=1&ce=34
Gdy wpisać do Googla "genetics" - wyskoczy ogromna obfitość propozycji.


Stach M. G.
Piotr Felstau (492 punktów)
DNA. Tajemnica życia - Watson James D., Berry Andrew

Kupiłem ale jeszcze nie przeczytałem.
20-12-2010 18:37 
 Ocena 1 na 1
kognitywista (3391 punktów)
>DNA. Tajemnica życia - Watson James D., Berry Andrew
>Kupiłem ale jeszcze nie przeczytałem.
Ja nie kupiłem, ale przeczytałem
Polecam, świetnie się czyta. No i jest to książka o genetyce, bo pozycje Dawkinsa są jednak głównie o mechanizmach ewolucji. Niby blisko, ale to nie całkiem to samo ...
zachaj (5239 punktów)
Coyne "Why Evolution is True"
VaeSapiens (237 punktów)
"Genomy" Wyd III - trochę kobyła i niby akademicka, ale czyta się przyjemnie.
Mogę polecić jeszcze "Why Evolution is True" Jerry Coyne (nie wiem czy jest tłumaczenie), a dla śmiechu "Nagrody Darwina - Inteligentny Projekt".
02-01-2011 15:16 
 Ocena 2 na 2
Meretseger (61860 punktów)
>"Why Evolution is True" Jerry Coyne (nie wiem czy jest tłumaczenie)
Jest, wyszło w 2009 roku w wydawnictwie Prószyński i S-ka jako "Ewolucja jest faktem" www.proszy(*)jest_faktem-p-30236-2000-.html

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
VaeSapiens (237 punktów)
>Jest, wyszło w 2009 roku w wydawnictwie Prószyński i S-ka jako "Ewolucja jest faktem" >www.proszy(*)jest_faktem-p-30236-2000-.html

O dzięki, nie wiedziałem.
kelenken (1 punktów)
D. Hamer, P. Copeland, "Geny a charakter."

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365