Racjonalista - Strona głównaDo treści
obiekty na skymap

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
26-12-2010 12:38pompa (524 punktów)obiekty na skymap
Na niektórych forach jest rozpowszechniany taki oto news techno-int(*)ge-object-flying-to-earth.html
Od razu widać że to jakaś ściema jest.
Takich obiektów na sky-map można znaleźć więcej. Czy ktoś z was wie czym są takie obiekty?
Na pewno nie jest to ufo.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
Przy odpowiedniej rozdzielczości można wiele ciekawych rzeczy zobaczyć. Na przykład kanały na Marsie.

Niezależność jest tą zdobyczą kobiet, dzięki której mogą się już kompromitować same. (Lidia Jasińska)
Matix (5786 punktów)
>Na pewno nie jest to ufo.

U.F.O. - Unidentified Flying Object - Niezidentyfikowany Obiekt Latający

Ergo skoro nie wiesz co to jest, jest to niezidentyfikowany obiekt latający w angielskim skrócie UFO (pomija się kropki).

metsys (1088 punktów)
>Na niektórych forach jest rozpowszechniany taki oto news

>Na pewno nie jest to ufo.

Znudzony ktoś ciepnął swojego penisa na skaner i mamy rewelkę!

jestem jednym z miliardów szczęściarzy pośród bilionów pechowców, któremu udało się zobaczyć świat...
Złotek (867 punktów)
(zablokowany)
>Na pewno nie jest to ufo.
Skąd ta pewność?
TyDraniu (6569 punktów)
>Czy ktoś z was wie czym są takie obiekty?

To prawdopodobnie elementy lustra. Podobnie jak na tych zrzutach:

Wel3s (49 punktów)
>>Czy ktoś z was wie czym są takie obiekty?
>To prawdopodobnie elementy lustra. Podobnie jak na tych zrzutach:
>

Z ciekawości pozwolę sobie zapytać, dlaczego widać tam lustra ? Chyba raczej nie powinno być ich widać ?
pompa (524 punktów)

>To prawdopodobnie elementy lustra. Podobnie jak na tych zrzutach:

Nie jestem biegły w tych tematach, czy mógłbyś napisać więcej o jakie lustra tutaj chodzi?
26-12-2010 21:50 
 Ocena 1 na 1
TyDraniu (6569 punktów)
>>To prawdopodobnie elementy lustra. Podobnie jak na tych zrzutach:
>Nie jestem biegły w tych tematach, czy mógłbyś napisać więcej o jakie lustra tutaj chodzi?

Chodziło mi o to, że to są elementy teleskopu, który robi zdjęcia. Przy czym widać je dopiero przy bardzo dużym powiększeniu.

Domyślam się, że to jest odbicie na jednej z soczewek teleskopu.
Wel3s (49 punktów)
Tak właśnie podejrzewałem że to odbicie od soczewki, ciekawe jak często zdarza się takie zdjęcie.
TyDraniu (6569 punktów)
>Tak właśnie podejrzewałem że to odbicie od soczewki, ciekawe jak często zdarza się takie zdjęcie.

Te zrzuty robiłem już dawno, więc nie pamiętam. Prawdopodobnie w programie takim jak Worldwide Telescope jest jedno na 30°, być może więcej. Przy czym normalnie nie przeszkadzają, na moich zrzutach widać efekt bardzo dużego powiększenia.

Myślę, że na zdjęciu Pompy jest to samo w normalnym powiększeniu, ma ten sam kolor i przejrzystość.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365