 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-04-2009 18:12 | pompa (524 punktów) | Ateizacja Polski
-10 na 20 | Witam wszystkich mądralów. Forum racjonalisty przeglądam od dłuższego czasu, nie wiem dokładnie jak długo, ale będzie to już ze 2 lata, a ściślej mówiąc bardziej skupiam się na czytaniu artykułów na głównej stronie i czytaniu komentarzy do nich. Wiele z nich to dość przemyślane teksty, ale pojawia się też wiele pseudoateistycznego zacietrzewienia. Chodzi mi tutaj o ludzi którzy uważają sie za ateistów, a z ich postów wynika że są tylko młodymi ludźmi którzy przychodzą właśnie okres buntu. Stąd teksty typu: nie wierzę w kościół ,,nie wierzę czarnym" i inne tego typu infantyle próby dowartościowania swojej osoby. Wielu z was się cieszy że sporo osób odchodzi od wiary i wkracza na ateistyczną ścieżkę swojego życia. Z samego faktu odstępowania od wiary macie prawo się cieszyć, ale niestety konsekwencje takiej postępującej ateizacji mogą być bardzo przykre. Wielu z was tego nie rozumie, jesteście w czasie młodzieńczego buntu, kiedy wydaje wam się że świat kręci się wokół was a ateizm jest cool, bo jesteście niezależni od żadnej religii i narzucanego przez społeczeństwo światopoglądu. Jeżeli Polska będzie ateizować się tak samo jak inne kraje Europy Zachodniej to możemy już niedługo poczuć skutki tego procesu. Ludzie nie będą już oglądać się na moralność religii katolickiej, nie będą się z nią liczyć i przestrzegać. A to spowoduje że`łatwiej będzie wprowadzić w życie przepisy o aborci, eutanacji( te dwa popieram w niektórych przypadkach), ale też prawo do małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie małżeństwa. Przykładem może być tu Szwecja, gdzie niedawno wprowadzono prawo do małżeństw homo www.rp.pl/(*)a_homoseksualne_w_Szwecji.htmlSzwecja jest krajem gdzie jest wielu ateistów pl.wikipedia.org/wiki/SzwecjaTo tyle | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
6 na 8 | Tomek Bogusiak (170 punktów) | Odp: ateizacja Polski | > Jeżeli Polska będzie ateizować się tak samo jak inne kraje Europy Zachodniej to> możemy już niedługo poczuć skutki tego procesu. Ludzie nie będą już oglądać się na moralność religii> katolickiej, nie będą się z nią liczyć i przestrzegać. A to spowoduje że`łatwiej będzie wprowadzić w> życie przepisy o aborci, eutanacji( te dwa popieram w niektórych przypadkach), ale też prawo do> małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie małżeństwa.> Przykładem może być tu Szwecja, gdzie niedawno wprowadzono prawo do małżeństw homo> www.rp.pl/(*)a_homoseksualne_w_Szwecji.html> Szwecja jest krajem gdzie jest wielu ateistów pl.wikipedia.org/wiki/Szwecja> To tyleMoralność katolicka... Jak dla mnie, to nie do końca ta moralność moralna w pewnych aspektach. Te 4 "przykre" konsekwencje - co w nich złego?
|
|
6 na 8 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | Odp: Ateizacja Polski | Tak, jeśli dwoje ludzi się bardzo lubi to dlaczego zabronić im bycia ze sobą? Bez względu na to, czy to jest 2 facetów czy 2 panie...
|
|
 | 28 na 28 | Adamiak (36436 punktów) | >Tak, jeśli dwoje ludzi się bardzo lubi to dlaczego zabronić im bycia ze sobą? Bez względu na to, czy to jest 2 facetów czy 2 panie...
Jasne. Jak jest dwoje ludzi, to jest państwo Kowalscy, jak troje to może być trójkącik, państwo Kowalscy + przyjaciel/ółka, jak 2 facetów to może być państwo Kowalski-Nowak, jak 3 facetów, to państwo Kowalski-Nowak + przyjaciel, a jak 400 facetów, to jest państwo Watykan.
|
|
 | -1 na 1 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | >Tak, jeśli dwoje ludzi się bardzo lubi to dlaczego zabronić im bycia ze sobą? Bez względu na to, czy to jest 2 facetów czy 2 panie... > Bardzo to niedojrzałe. Tu można mieć pretensje do nauki, bo wyraźnie wskazuje, iż homoseksualizm jest dziedziczny. Jednym słowem teoria o przeznaczeniu jest jak znalazł, mimo, że występuje przeciw ludziom i Bogu. Bo trzymając się jej ginie człowiek. Ewolucjonista by powiedział: cechy atawistyczne biorą górę. A wszyscy sie cieszą. Z czego? Te wersety odpowiadają: " Albowiem srogi gniew Boży objawia się z nieba przeciw wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy w sposób nieprawy tłumią prawdę, ponieważ to, co można wiedzieć o Bogu, jest wśród nich jawne, gdyż Bóg im to ujawnił.
Albowiem jego niewidzialne przymioty są wyraźnie widoczne już od stworzenia świata, gdyż są dostrzegane dzięki temu, co zostało uczynione - nawet jego wiekuista moc i Boskość - tak iż oni są bez wymówki; chociaż bowiem znali Boga, nie wychwalali go jako Boga ani mu nie dziękowali, lecz stali się pustogłowi w swych rozumowaniach, a ich bezrozumne serce ogarnęła ciemność.
Mimo zapewniania, iż są mądrzy, stali się głupi i zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na coś podobnego do wizerunku zniszczalnego człowieka, a także ptaków oraz stworzeń czworonożnych i pełzających.
Dlatego też Bóg, stosownie do pragnień ich serc, wydał ich na pastwę nieczystości, żeby między sobą hańbili swe ciała, właśnie tych, którzy prawdę Bożą zamienili na kłamstwo oraz wielbili stworzenie i dla niego pełnili świętą służbę zamiast dla Tego, który stworzył i który jest błogosławiony na wieki. Amen.
Dlatego też Bóg wydał ich haniebnym żądzom seksualnym, bo zarówno ich kobiety zamieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze, jak i mężczyźni podobnie porzucili zgodne z naturą pożycie z kobietą i gwałtownie zapłonęli w swej pożądliwości jedni ku drugim, mężczyźni z mężczyznami czyniąc to, co sprośne, i na samych sobie otrzymując pełną odpłatę należną za ich błąd.
A ponieważ nie podobało im się zważać na Boga według dokładnego poznania, Bóg wydał ich w stan umysłu niegodny upodobania, aby czynili to, co niestosowne, napełnieni wszelką nieprawością, niegodziwością, zachłannością, złem, pełni zawiści, morderstwa, waśni, podstępu, złośliwości, rozsiewający pogłoski, 30 obmówcy, nienawidzący Boga, zuchwali, wyniośli, zarozumiali, wynajdujący to, co szkodliwe, nieposłuszni rodzicom, nie mający zrozumienia, łamiący ugody, wyzuci z naturalnego uczucia, niemiłosierni. Chociaż zupełnie dobrze znają prawe postanowienie Boże, iż trwający w czymś takim zasługują na śmierć, oni nie tylko dalej to czynią, lecz także zgadzają się z tymi, którzy w tym trwają"(Rzymian 1:18-32).
Cała prawda o ludziach i ich skłonnościach do niemoralności i do obrzydliwości. Do obrażania Boga. Pozdrawiam
|
|
11 na 13 | MociumPan (744 punktów) | Odp: ateizacja Polski | Cytat: Wiele z nich to dość przemyślane teksty, ale pojawia się też wiele pseudoateistycznego zacietrzewienia. Chodzi mi tutaj o ludzi którzy uważają sie za ateistów, a z ich postów wynika że są tylko młodymi ludźmi którzy przychodzą właśnie okres buntu. Akurat młodych ludzi tzn. w przedziale wiekowym 16-20lat aktywnie udzielających się na forum jest raczej garstka... przeważają ludzie dojrzali, z wyrobionym światopoglądem... Więc nie wiem gdzie ty na forum dostrzegasz te "pseudoateistyczne zacietrzewienie" ? Cytat:Stąd teksty typu: nie wierzę w kościół ,,nie wierzę czarnym" i inne tego typu infantyle próby dowartościowania swojej osoby. ...mogę prosić dokładne linki do tego typu wypowiedzi ? Cytat:...niestety konsekwencje takiej postępującej ateizacji mogą być bardzo przykre. Tysiące lat ludzie zyli z "jakąś religią" i co mamy ? wojny, wojny, wojny - niewinne dzieci które umierają poprzez konflikty zbrojne... a co jest jednym z powodów tych wojen ? - RELIGIE - smutne ale prawdziwe... Cytat:Wielu z was tego nie rozumie, jesteście w czasie młodzieńczego buntu, kiedy wydaje wam się że świat kręci się wokół was a ateizm jest cool, bo jesteście niezależni od żadnej religii i narzucanego przez społeczeństwo światopoglądu. Ty chyba drogi kolego pomyliłeś ten portal z serwisem "wykop.pl" ... Cytat: Jeżeli Polska będzie ateizować się tak samo jak inne kraje Europy Zachodniej to możemy już niedługo poczuć skutki tego procesu.
Ooj chciałbym dożyć momentu w którym naszym państwem nie będzie rządził kler... no ale jak to mówią "nadzieja matką głupich" ... Cytat: Ludzie nie będą już oglądać się na moralność religii katolickiej, nie będą się z nią liczyć i przestrzegać.
Ahh ten katolicki monopol na moralność... Cytat: A to spowoduje że`łatwiej będzie wprowadzić w życie przepisy o aborci, eutanacji( te dwa popieram w niektórych przypadkach)
Ja też w skrajnych przypadkach popieram... Cytat: ale też prawo do małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie małżeństwa.
Temu akurat jestem przeciwny z jednego powodu.. nasze społeczeństwo nie jest na tyle "dojrzałe" aby taką sytuację zaakceptować, co za tym idzie takie dziecko było by prześladowane przez nasz jakże "tolerancyjny" naród... Jak byle czarnoskóry czy Azjata pojawi się na Polskich ulicach to jest obiektem "wlepiania w niego gał" a co tu mówić o dwóch tatusiach czy mamusiach wychowywujących dziecko... Cytat: Przykładem może być tu Szwecja, gdzie niedawno wprowadzono prawo do małżeństw homo
U nich jest inna mentalność ludzka.. więc to co Ciebie dziwi, jest normalne dla przeciętnego szweda i nie wzbudza u niego to takich kontrowersyjnych odczuć jak u Ciebie... Pozdrawiam.
|
|
 | 5 na 7 | Tomek Bogusiak (170 punktów) | > Akurat młodych ludzi tzn. w przedziale wiekowym 16-20lat aktywnie udzielających się na forum jest raczej garstka... przeważają ludzie dojrzali, z wyrobionym światopoglądem...A młodzi poniżej 16 roku życia to pies?  Znam przynajmniej jednego piętnastolatka, który się tutaj udziela i nie powiedziałbym, że jest bardzo niedojrzały, raczej nadzwyczaj dojrzały, jak na swój wiek, a i światopogląd ma nieźle wyrobiony, choć nadal go udoskonala.
|
|
|  | 5 na 5 | MociumPan (744 punktów) | > >Akurat młodych ludzi tzn. w przedziale wiekowym 16-20lat aktywnie udzielających się na forum jest raczej garstka... przeważają ludzie dojrzali, z wyrobionym światopoglądem...Cytat:A młodzi poniżej 16 roku życia to pies? Nie... to jeszcze mniejsza garstka, rzekłbym; garsteczka populacji naszych forumowiczów, młodych "myślących" której nie uwzględniłem w swojej wypowiedzi za co szczerze przepraszam... Obiecuje że w ramach pokuty odbębnie 5 zdrowasiek dzisiaj przed snem
|
|
9 na 9 | Pabloss (4221 punktów) | Odp: Ateizacja Polski | A to spowoduje że`łatwiej będzie wprowadzić w >życie przepisy o aborci, eutanacji( te dwa popieram w niektórych przypadkach), ale też prawo do >małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie małżeństwa.
Jeśli aborcja, eutanazja, zalegalizowanie związków homoseksualnych oraz mozliwość adopcji przez nie dzieci wejdą w życie w Polsce wówczas daję słowo, że wyjdę na ulice i bedę krzyczeć z radości w niebogłosy słowa dziękczynne ku czci Adonai, że jednak był tak miłosierny i spojrzał swym łaskawym okiem na "braci mniejszych". Alleluja
|
|
 | 3 na 3 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Jeśli aborcja, eutanazja, zalegalizowanie związków homoseksualnych oraz mozliwość adopcji przez nie dzieci wejdą w życie w Polsce wówczas daję słowo, że wyjdę na ulice i bedę krzyczeć z radości w niebogłosy słowa dziękczynne ku czci Adonai, że jednak był tak miłosierny i spojrzał swym łaskawym okiem na "braci mniejszych". AllelujaWcale tego nie wykluczam. Krk, który może mieć głos decydujący, zręcznie dostosowuje się do nowej sytuacji, by nie wypaść z obiegu. Słyszałem już wypowiedzi hierarchów w stylu "trzeba o tym rozmawiać". Wszelkiego rodzaju ortodoksyjni kreacjoniści, protestanci czy Świadkowie Jehowy, to przy nim prawdziwy ciemnogród. Można się o tym przekonać również na naszym forum. Cytat: Wielcy przywódcy religijni rzadko bywają ludźmi wolnymi. Zwykle bywają niewolnikami tłumów, bo mówią to, czego tłum od nich oczekuje. Gdyby nie mówili tego, czego tłum od nich oczekuje, nie mieliby wiernych, to znaczy ich świątynie byłyby puste. /Stefan Chwin/ Polecam przy okazji: tygodnik.onet.pl/33,0,24938,1,artykul.html Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Cieszmy się tym, co mamy - mogliśmy trafić gorzej.
Prawda jest jedna.
|
|
14 na 14 | Adamiak (36436 punktów) | > Witam wszystkich mądralów. Witaj mądralo. > Ludzie nie będą już oglądać się na moralność religii katolickiej, nie będą się z nią liczyć i przestrzegać. Też się z tego cieszę. > To tyle Maleńko, ale dobre i to.
|
|
12 na 14 | Grzegorz (5685 punktów) | > Jeżeli Polska będzie ateizować się tak samo jak inne kraje Europy Zachodniej to możemy już niedługo poczuć skutki tego procesu. Ludzie nie będą już oglądać się na moralność religii katolickiej, nie będą się z nią liczyć i przestrzegać. A to spowoduje że`łatwiej będzie wprowadzić w życie przepisy o aborci, eutanacji( te dwa popieram w niektórych przypadkach), ale też prawo do małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie małżeństwa.Mówiąc najprościej: no i co z tego? Jeśli ktoś chce ożenić się z osobą tej samej płci to ja mu tego nie będę żałował. Nie za bardzo też widzę w jaki sposób ewentualna legalizacja tego typu związków miałaby negatywnie wpłynąć na moje życie. Jeśli możesz mi to jakoś wyjaśnić to byłbym ciekawy. Swoją drogą wybrałeś parę negatywnych (wg Ciebie) skutków ateizacji, nie pokusiłeś się nawet o rozwinięcie czemu uważasz je za negatywne, a jakoś nie zauważasz ewentualnych pozytywów. Kłania się przypowieść o niedostrzeganiu belki we własnym oku podczas wypatrywania źdźbła u drugiego
|
|
8 na 8 | liliac (147340 punktów) | > Witam wszystkich mądralów.Wyczuwam sarkazm? Czy to znaczy, że też mogę być złośliwa?  > niestety konsekwencje takiej postępującej ateizacji mogą być bardzo przykre. Wielu z was tego nie rozumie, jesteście w czasie młodzieńczego buntu, kiedy wydaje wam się że świat kręci się wokół was a ateizm jest cool, bo jesteście niezależni od żadnej religii i narzucanego przez społeczeństwo światopoglądu. Jeżeli Polska będzie ateizować się tak samo jak inne kraje Europy Zachodniej to możemy już niedługo poczuć skutki tego procesu. Ludzie nie będą już oglądać się na moralność religii> katolickiej, nie będą się z nią liczyć i przestrzegać. A to spowoduje że`łatwiej będzie wprowadzić w >życie przepisy o aborcji, eutanazji( te dwa popieram w niektórych przypadkach), ale też prawo do małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie małżeństwa.> Przykładem może być tu Szwecja, gdzie niedawno wprowadzono prawo do małżeństw homoJa już jakoś szczególnie młodzieńcza ani buntownicza nie jestem, ale i tak nie rozumiem, w czym problem. Z niecierpliwością oczekuję momentu nadejścia wymienionych przez ciebie klęsk. Cóż szkodliwego miałyby przynieść np. te straszliwe małżeństwa homoseksualne?
|
|
 | 6 na 6 | Canon (433 punktów) | > Z niecierpliwością oczekuję momentu nadejścia wymienionych przez ciebie klęsk. Cóż szkodliwego miałyby przynieść np. te straszliwe małżeństwa homoseksualne?Ziemia kręcić się przestanie, żydzi będą urządzać polowania na dzieci i sprzedawać ich jako niewolników, wzrośnie przestępczość, potop nadejdzie, szarańcza zaatakuje, krew się poleje.... A szczerze? Pewnie, nawet różnicy nie zauważymy, ale pewnie znawcy tematu wiedzą lepiej
|
|
27 na 27 | (Alicja)Duda (25557 punktów) |
Ot jak mały Kazio(katolik) wyobraża sobie ateistów: młodzi , głupi i nie wiedzą co czynią. Co chciałeś uzyskać rozpoczynając tą dyskusję?
Czy ludziom w Europie żyje się źle, czy w Szwecji żyje się ludziom źle? Według sondaży 85% ludności w Polsce chce zliberalizowania prawa do aborcji, 65% jest za prawem do dobrej śmierci( eutanazji) więc o co chodzi? Tyle jest w Polsce ateistów? Polski kler pozostał daleko w tyle za społeczeństwem.
Kościół Katolicki kosztuje Skarb Państwa ponad 5 miliardów złotych rocznie. To olbrzymia suma starczyłaby na nakarmienie wszystkich głodnych dzieci w Polsce.
A czym jest moralność katolicka? Co to takiego? Czy jest to prawo do bezkarnego seksualnego wykorzystywania dzieci? Czy jest to prawo do okradania państwa przy pomocy z fałszowanych operatów i zawłaszczenia nienależnych nieruchomości? Czy jest to prawo do popełniania różnego rodzaju przestępstw i unikania odpowiedzialności. Czy jest to prawo wymuszania najpierw bezpłatnej nauki religii w szkołach, potem płatnej potem obowiązkowej wbrew konstytucji? Czy jest to prawo do lekceważenia obowiązującego w Polsce prawa? Czy to jest prawo do szczucia jednych Polaków na drugich, Polaków na Żydów jak robi to Rydzyk? Czy to jest prawo do wyciągania od biednych starych kobiet ostatnich pieniędzy by móc je potem wydawać na luksusowe auta?
To jest moralność katolicka? Kto chce takiej moralności?
Gdy dwoje ludzi się kocha i chce być ze sobą to kto ma prawo im tego bronić? Małżeństwo jest tylko formą rejestracji oświadczenia woli o byciu razem. Dlaczego tego zabraniać? Dlaczego dzielić ludzi na lepszych i gorszych? Wszyscy powinniśmy mieć te same prawa obywatelskie , płacimy przecież takie same podatki. Dlaczego znęcać się nad chorymi dla których medycyna nie ma ratunku i zmuszać ich wbrew ich woli do bezsensownego cierpienia? Z powodu katolickiej moralności? Dziękuję wolę moralność bez katolickiego przymiotnika. Moralność, która szanuje prawo jednostki do decyzji o swoim losie. Moralność taką jaka jest w innych krajach Europy w tym i w Szwecji.
Cała twoja wypowiedź świadczy, że to właśnie Ty jesteś bardzo młody i nikt cię jeszcze samodzielnie myśleć nie nauczył a życie też cię nie doświadczyło. Poszukaj na forum była dyskusja o aborcji, eutanazji, małżeństwach homoseksualistów... i było wiele innych poruszanych było tematów. Poczytaj i zacznij samodzielnie myśleć.
|
|
11 na 11 | keymak (3379 punktów) | >Jeżeli Polska będzie ateizować się tak samo jak inne kraje Europy Zachodniej to możemy już niedługo poczuć skutki tego procesu. Nie rozumiem w czym problem. Przecież sam głęboko wierzący Wałęsa obiecywał kiedyś że zrobi z Polski drugą Japonię i ludziska się z wtedy cieszyli. No a przecież wiadomo że Japonia nie uchodzi za kraj ludzi religijnych. Wałęsie chodziło tylko o dobrobyt, z zachowaniem religijności? Możliwe, ale trudno nie dostrzec że kraje które uchodzą za bogate nie traktują religijności za priorytet. Niestety, ale religijność nie sprzyja rozwojowi.
>Ludzie nie będą już oglądać się na moralność religii katolickiej, nie będą się z nią liczyć i przestrzegać. A teraz się liczą? Jakoś tego nie widać. Aby sprawdzić jak się sprawy mają proponuję zrobić eksperyment. Niech ktoś zostawi swój samochód pod powiedzmy holenderską kliniką gdzie można bez problemu wykonać aborcję, oraz pod polskim kościołem. W którym miejscu samochód szybciej zmieni właściciela? Pod źródłem wszelkiego dobra i moralności czyli przed polskim kościołem, czy może przed obrzydliwą kliniką w Holandii?
Swoją drogą zawsze mnie dziwi jak katolicy zabezpieczają własne samochody, gdy zostawiają je pod kościołem. Czy nie wierzą w modlitwę i wstawiennictwo tego w którego wierzą? A może to zwykła fasadowość? No cóż hipokryzja jest wpisana we wszelkie religie.
>jesteście w czasie młodzieńczego buntu, Chyba faktycznie wiesz o czym mówisz wspominając o buncie. Wydaje mi się jednak że zdecydowana większość udzielających się na tym forum ma już dawno za sobą coś takiego jak "młodzieńczy bunt". Raczej źle trafiłeś.
Pozdrawiam.
|
|
7 na 7 | Canon (433 punktów) | > Chodzi mi tutaj o ludzi którzy uważają sie za >ateistów, a z ich postów wynika że są tylko młodymi ludźmi którzy przychodzą właśnie okres buntu. Nawet jeśli znajdzie się tu choćby jedna osoba, która przechodzi przez okres buntu i dzięki niemu trafiła w te progi to chwała jej za to! Przynajmniej ściągnie te okulary fałszu i hipokryzji, a zacznie samodzielnie myśleć. Bo chyba właśnie o to tu chodzi? O promocje samodzielnego myślenia, a nie podążania za motłochem. Postawa nonkonformistyczna jest w cenie, lecz niestety ludzie nas otaczający przeważnie nie wiedzą nawet na czym ona polega.
|
|
3 na 5 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Ludzie! Czy to naprawdę tak ciężko olać trolla? Dajecie się podpuszczać jak dzieciaki - po kiego odpowiadacie na takie prowokacje?
Jakie potrzeby zaspokajacie odpisując na posty takich "pomp", "bozenek" itp.?
Dajecie się robić w bambuko jednemu trollowi, pojawia się następny, a wy znowu zbiegacie się z wypiętymi tyłkami gotowymi do wyciupciania przez n-tego prowokatora.
Nie potraficie wyciągać wniosków z poprzedniego bólu w d...pie?
|
|
 | 10 na 10 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> Nie potraficie wyciągać wniosków z poprzedniego bólu w d...pie?No tak, po takim minusowym powitaniu nie pozostaje już nic innego, jak zamilknąć. Jeśli spróbuje jeszcze coś napisać, to zostanie wyekspediowany z forum. Pozostaną racjonaliści z racjonalistami antyklerykałami i garstka wierzących, nie obnoszących się zbytnio ze swoją wiarą(bo można wylecieć). Zwróć uwagę na to: Cytat:A to spowoduje że`łatwiej będzie wprowadzić w życie przepisy o aborci, eutanacji( te dwa popieram w niektórych przypadkach)... i na to: Cytat:nie widzę w tym zdjeciu nic niezwykłego, zostało zrobione w takim momencie w którym wyraz twarzy papieża nie był najlepszy. Czy to na pewno troll? Jeszcze trochę a każdy wierzący zostanie uznany za trolla. Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Pewnie nie podoba Ci się moja miłość do bliźniego, ale cóż - taki byłem, jestem i będę.
Prawda jest jedna.
|
|
|  | 3 na 3 | lotrek (14275 punktów) |
> Jeszcze trochę a każdy wierzący zostanie uznany za trolla.Normalny wierzący tu nie zagląda, bo i po co, zamiast pisać posty, woli odmówić różaniec, lub jakiś paciorek, czyli pożytecznie czas zagospodarować. Wpada taki, któremu już nic nie jest straszne, całkowity desperat, jakiś odratowany samobójca, któremu już na niczym nie zależy.  Pozdrawiam - Adam
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
| |  | 3 na 3 | diogenes (42753 punktów) | >Wpada taki, któremu już nic nie jest straszne, całkowity desperat, jakiś odratowany samobójca...
Czy jakiemuś ateiście przyszedł do głowy pomysł pójścia w niedzielę do kościoła, by podczas mszy pogadać z celebrantem? Mama mojego kolegi, nota bene dewotka, w przypływie ateistycznego oświecenia spróbowała kiedyś, i wylądowała w psychiatryku.
|
|
| | |  | 3 na 3 | Adamiak (36436 punktów) | >>>Wpada taki, któremu już nic nie jest straszne, całkowity desperat, jakiś odratowany samobójca...
>Czy jakiemuś ateiście przyszedł do głowy pomysł pójścia w niedzielę do kościoła, by podczas mszy pogadać z celebrantem?
Aż mnie ciarki przeszły... skąd wiesz, że do pisania na Tym forum zakładam komżę na lewą stronę...?
|
|
| | | |  | 4 na 4 | diogenes (42753 punktów) | > Aż mnie ciarki przeszły... skąd wiesz, że do pisania na Tym forum zakładam komżę na lewą stronę...?
Ciarki pod przenicowaną komżą...Cóż za doznania!
|
|
| | |  | | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | >>Wpada taki, któremu już nic nie jest straszne, całkowity desperat, jakiś odratowany samobójca... >Czy jakiemuś ateiście przyszedł do głowy pomysł pójścia w niedzielę do kościoła, by podczas mszy pogadać z celebrantem? Mama mojego kolegi, nota bene dewotka, w przypływie ateistycznego oświecenia spróbowała kiedyś, i wylądowała w psychiatryku.
Jak to pogadać, o czym? Możesz coś więcej mi napisać, bo jestem strasznie ciekawy.
Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
 | 1 na 1 | lotrek (14275 punktów) | > [color=#660000]Ludzie! Czy to naprawdę tak ciężko olać trolla?Trolle podnoszą nam adrenalinę....i przypominają, że "bozia ma różnych lokatorów". Ich bozia......cokolwiek to dla nich znaczy. Trolle, szczególnie te katolickie, to osobniki pozbawiane instynktu samozachowawczego, albo też są nasłane do nas za karę, przez swoich spowiedników celem nawracania. Jako kara za grzechy...ich grzechy. I wiją się jak "wesz na grzebieniu", zbierając "kujawiaczki" ze wszystkich stron. A trwa to dopóki nie wpadnie leśniczy i nie pogoni z lasu, zarówno Niemców, jak i partyzantów. To chyba nie ta bajka  , w każdym razie dopóki moderator nie zabanuje trolli, jak i naszych. Ot, samo życie....ale zawsze jest nadzieja, że troll zacznie myśleć i wtedy na rozgrzeszenie od swojego spowiednika nie może liczyć. Na co mu zresztą takie rozgrzeszenie, Wojtek, albo Placownik go rozgrzeszą. 
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
9 na 9 | diogenes (42753 punktów) | >Ludzie nie będą już oglądać się na moralność religii katolickiej,...
Zez moralny jest moralności zaprzeczeniem.
|
|
6 na 6 | Agnostyk (3006 punktów) | Ludzie nie będą już oglądać się na moralność religii > katolickiejGdybym był wierzący wykrzyknąłbym: CHWAŁA BOGU!!! Przecież niemoralność w religii katolickiej jest tak ogromna, że ho ho! Toż to dulszczyzna i tylko same korzyści jakby się to wreszcie zmieniło i naród by odszedł od tej "moralności". Nieskromnie powiem, że jestem bardziej moralny niż większość katolików 
"Nie należy mylić prawdy z opinią większości"
|
|
10 na 10 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | Brzydkie Szwedy  A to Częstochowę napadły, teraz znów gejów rozmnażają...
|
|
 | | Przemysław Biegański (845 punktów) | > Brzydkie Szwedy  > A to Częstochowę napadły, teraz znów gejów rozmnażają...> Powiedz ty mi dlaczego nie zostali!? Dlaczego?? Ten cholerny Kmicic powinien dostać dożywocie za zmarnowanie takiej okazji na lepszy byt dla przyszłych pokoleń... :P
|
|
|  | J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > >Brzydkie Szwedy  > >A to Częstochowę napadły, teraz znów gejów rozmnażają...> >> Powiedz ty mi dlaczego nie zostali!? Dlaczego?? Ten cholerny Kmicic powinien dostać dożywocie za zmarnowanie takiej okazji na lepszy byt dla przyszłych pokoleń...Uwielbienie kiełbaski go zgubiło
|
|
5 na 5 | NdwZ (265 punktów) | Kurcze omskną mi się kursor (mysz optyczna czasem tak ma :/ ) i przypadkowo dałem plusa :/ Pompa to co piszesz o "moralności katolickiej" to jej zanik byłby jak najbardziej dobry i "moralny". Uogólniając można by to przedstawić wzorem: Moralność katolicka - Moralność "naturalna * " = nietolerancja, uprzywilejowanie darmozjadów, skrzywienie moralne, itp. itp. ogólnie nic dobrego  *znaczy po prostu "moralność" bez podpinania jakiegoś światpoglądu konkretnego, to co jak mniemam natura wykształciła u homo sapiens, bez religii wiemy ze zabijanie, kradzież, krzywdzenie innych itp. jest "be" Moralność katolicka nie zawiera w sobie nic dobrego oprócz przekopiowanych wartości z moralności "naturalnej" i to zresztą nie wszystkich. Więc gdy moralnośc katolicka upadnie najprawdopodobniej dzień w którym się to zdarzy będzie ogłoszony świętem narodowym (a może i międzynarodowym). Szkoda tylko że wygląda na to że jeszcze długo przyjdzie nam czekać.
|
|
10 na 10 | jad11 (18783 punktów) | > Chodzi mi tutaj o ludzi którzy uważają sie za >ateistów, a z ich postów wynika że są tylko młodymi ludźmi którzy przychodzą właśnie okres buntu. >Stąd teksty typu: nie wierzę w kościół ,,nie wierzę czarnym" i inne tego typu infantyle próby >dowartościowania swojej osoby.
Młodzi na tym forum to np. Alpha Phoenicis, Śledziu, Kelly . Przeczytaj kilka ich postów i odpowiedz szczerze: Czy ich wypowiedzi to "infantylne próby dowartościowania własnej osoby"? Czy, ogólnie rzecz biorąc, ustępują w czymś starszym użytkownikom forum? Czy wierzysz, że niedługo minie ich młodzieńczy bunt i grzecznie wrócą w objęcia kościoła?
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
 | -3 na 7 | pompa (524 punktów) | Witam ponownie wszystkich ateistów. Widzę że zostałem uznany przez niektórych za trolla. Nie wiem dlaczego te osoby tak napisały i co rozumieją przez określenie troll. Czy każdego kto ma inne poglądy nazywacie tutaj trollem. Zarzucacie bardzo często że katolicy uważają się za nieomylnych, a sami postępujecie w ten sam sposób.
Znam wiele przypadków osób które odstąpiły od wiary, albo całkowicie z niej rezygnując albo przechodząc na ateizm. Znam też takie przypadki gdzie odstępstwo od wiary skończyło się dołączeniem do jakiejś sekty. I przeważnie w sektach lądowały osoby dość inteligentne. Takie osoby dają się bardzo łatwo zmanipulować, łykają każdą bajeczkę, wystarczy żeby to było niezgodne z katolickim obrazem świata.
A co do małżeństw homoseksualnych. Wielu z was nie ma nic przeciwko temu, ale ja nie mogę sobie wyobrazić świata w którym takie małżeństwa będą stanowić większość. Nie mogę zrozumieć jak facet może się ożenić z facetem i do tego adoptować dziecko. Jak taki dziecko będzie wychowywane, dlaczego inne dzieci mają normalną rodzinę a ttylko ten jest wychowywany przez dwóch ojców. Czy ojcowie mogą sobie okazywać czułości przy dziecku, np. łapać się za ręce, całować i przytulać? Nie wyobrażam też sobie mieszkania w sąsiedztwie małżeństw homo, dziwnie bym się czuł.
Ale dzięki wam niedługo tego doczekamy, świat stanie na głowie, klasyczny model rodziny będzie już nieklasyczny, bo małżeństwa homo będą miały te same prawa. Coś co jest sprzeczne nie tylko z naturą i prawem będzie już zapewne wkrótce dozwolone.
No ale niestety taki świat sobie wymarzyliście, bez zasad, bez kompletnie żadnych norm. Małżeństwa homo? A no pewnie, przecież boga nie ma i nie on ustanawia prawo tylko ludzie.
|
|
|  | 12 na 12 | jad11 (18783 punktów) | > Znam też takie przypadki gdzie odstępstwo od wiary skończyło się dołączeniem do jakiejś sekty.Nie było to więc odstępstwo od wiary tylko odejście od jedynie słusznej wiary do innej niesłusznej wiary. Z ateizmem nie ma to nic wspólnego. > A co do małżeństw homoseksualnych. Wielu z was nie ma nic przeciwko temu, ale ja nie mogę sobie wyobrazić świata w którym takie małżeństwa będą stanowić większość.A dlaczego większość?? Myślisz, że to jakieś (a fuj!) pedalskie forum?? Nie, kolego. Większość z nas po prostu nie widzi nic złego w tym, żeby homoseksualiści mogli brać śluby. Bo i co w tym złego? > Nie mogę zrozumieć jak facet może się ożenić z facetem i do tego adoptować dziecko.A inny facet nie rozumie jak można się ożenić z kobietą. Czy daje mu to prawo do zabraniania tego Tobie? Adopcja dzieci przez pary homoseksualne to bardziej kontrowersyjna sprawa i niedawno toczyła się tu na ten temat dyskusja: www.racjonalista.pl/forum.php/s,192753Może znajdziesz tu odpowiedź na swoje pytania. > Ale dzięki wam niedługo tego doczekamy, świat stanie na głowie, klasyczny model rodziny będzie już nieklasyczny, bo małżeństwa homo będą miały te same prawa. Coś co jest sprzeczne nie tylko z naturą i prawem będzie już zapewne wkrótce dozwolone.Internet jest sprzeczny z naturą na przykład. Medycyna też. A homoseksualizm- nie. Nie oglądasz kanałów przyrodniczych? > No ale niestety taki świat sobie wymarzyliście, bez zasad, bez kompletnie żadnych norm. Małżeństwa homo?Przecież małżeństwa homo to też zasady. Że są dopuszczone to stanowią normę i nawet trochę zasadę  > A no pewnie, przecież boga nie ma i nie on ustanawia prawo tylko ludzie.Właśnie.
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
| |  | -2 na 2 | lodowy (1486 punktów) | >Nie, kolego. Większość z nas po prostu nie widzi nic złego w tym, żeby homoseksualiści mogli brać śluby. Bo i co w tym złego? A np. trzech mężczyzn? Albo mężczyzna i pies?
|
|
| | |  | 6 na 6 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | >>Nie, kolego. Większość z nas po prostu nie widzi nic złego w tym, żeby homoseksualiści mogli brać śluby. Bo i co w tym złego? > A np. trzech mężczyzn? Albo mężczyzna i pies? Wklej zdjęcie swojego pieska to się wypowiemy.
|
|
| | |  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | > >Nie, kolego. Większość z nas po prostu nie widzi nic złego w tym, żeby homoseksualiści mogli brać śluby. Bo i co w tym złego?> A np. trzech mężczyzn? Albo mężczyzna i pies?Złotko, mówimy o parze ludzi
|
|
| | | |  | 1 na 3 | lodowy (1486 punktów) | > > A np. trzech mężczyzn? Albo mężczyzna i pies?> Złotko, mówimy o parze ludzi  Dobrze sreberko, ale ja stawiam pytanie czy związek małżeński może liczyć troje? Masz jakiś racjonalny argument na nie?
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | Adam Wojtkiewicz (3958 punktów) | > >> A np. trzech mężczyzn? Albo mężczyzna i pies?> >Złotko, mówimy o parze ludzi  > Dobrze sreberko, ale ja stawiam pytanie czy związek małżeński może liczyć troje? Masz jakiś racjonalny argument na nie?> W niektórych krajach jest poligamia a nawet poliandria, więc widocznie jest tam takie zapotrzebowanie. No i co? Uprzedzając ewentualne nieporozumienia, rozmawiamy o ludziach dorosłych, osobach które wszystkie mogą wyrazić świadomie swoją wolę. Adam
Rzeczy nie są takie, jakimi wydają się być. Nie są też inne.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) | > >> A np. trzech mężczyzn? Albo mężczyzna i pies?> >Złotko, mówimy o parze ludzi  > Dobrze sreberko, ale ja stawiam pytanie czy związek małżeński może liczyć troje? Masz jakiś racjonalny argument na nie?> Zgadza się, nie mam. Może. Na przykład w krajach islamskich, gdzie panuje szariat. Ale my chyba rozmawiamy o cywilizowanym świecie?  PS. To była pomyłka, nie ciesz się
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | placownik (17853 punktów) |
>Dobrze sreberko, ale ja stawiam pytanie czy związek małżeński może liczyć troje?
Papcio biblijnego Noego, niejaki Lamek, mał dwie żony. Nikomu to nie przeszkadzało, a zwłaszcza Lamekowi, gdyż zmarł przeżywszy 777 lat! Cóż z tego skoro nie podobało się to Bogu. Zesłał Potop i potem było już po bożemu.
Pozdrawiam
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
| | |  | 3 na 3 | jad11 (18783 punktów) |
> A np. trzech mężczyzn? Albo mężczyzna i pies?
Dowolna liczba mężczyzn bez psa.
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
|  | 13 na 13 | Meretseger (61860 punktów) |
>A co do małżeństw homoseksualnych. Wielu z was nie ma nic przeciwko temu, ale ja nie mogę sobie wyobrazić świata w którym takie małżeństwa będą stanowić większość. Nigdy nie będą stanowić większości. Homoseksualiści to tylko kilka % całej populacji ludzkiej. >Nie mogę zrozumieć jak facet może się ożenić z facetem i do tego adoptować dziecko. Aaaa, to tak mów od razu. Nie możesz zrozumieć - i wszystko jasne. >Jak taki dziecko będzie wychowywane, dlaczego inne dzieci mają normalną rodzinę a tylko ten jest wychowywany przez dwóch ojców. Czy ojcowie mogą sobie okazywać czułości przy dziecku, np. łapać się za ręce, całować i przytulać? A co za różnica, czy okazuje sobie czułość para heteroseksualna, czy homoseksualna? Problem tkwi w Tobie, nie w nich. >Nie wyobrażam też sobie mieszkania w sąsiedztwie małżeństw homo, dziwnie bym się czuł. No właśnie. To potwierdzenie tego, co napisałam powyżej. >Ale dzięki wam niedługo tego doczekamy, świat stanie na głowie, klasyczny model rodziny będzie już nieklasyczny, bo małżeństwa homo będą miały te same prawa. Coś co jest sprzeczne nie tylko z naturą i prawem będzie już zapewne wkrótce dozwolone. W cywilizowanym świecie już jest dozwolone i świat się nie zawalił. To nie jest sprzeczne z naturą, bo gdyby było sprzeczne z naturą, natura by tego nie stworzyła. A prawa ustanawiają ludzie. >No ale niestety taki świat sobie wymarzyliście, bez zasad, bez kompletnie żadnych norm. Nie wydaje Ci się, młody człowieku, że przeginasz? >Małżeństwa homo? A no pewnie, przecież boga nie ma i nie on ustanawia prawo tylko ludzie. Oczywiście, że ludzie, a jak to sobie wyobrażasz?
|
|
|  | 5 na 5 | MociumPan (744 punktów) | >Witam ponownie wszystkich ateistów. Widzę że zostałem uznany przez niektórych za trolla. Nie wiem dlaczego te osoby tak napisały i co rozumieją przez określenie troll. Czy każdego kto ma inne poglądy nazywacie tutaj trollem. Zarzucacie bardzo często że katolicy uważają się za nieomylnych, a sami postępujecie w ten sam sposób. >Znam wiele przypadków osób które odstąpiły od wiary, albo całkowicie z niej rezygnując albo przechodząc na ateizm. Znam też takie przypadki gdzie odstępstwo od wiary skończyło się dołączeniem do jakiejś sekty. I przeważnie w sektach lądowały osoby dość inteligentne. Takie osoby dają się bardzo łatwo zmanipulować, łykają każdą bajeczkę, wystarczy żeby to było niezgodne z katolickim obrazem świata. >A co do małżeństw homoseksualnych. Wielu z was nie ma nic przeciwko temu, ale ja nie mogę sobie wyobrazić świata w którym takie małżeństwa będą stanowić większość. Nie mogę zrozumieć jak facet może się ożenić z facetem i do tego adoptować dziecko. Jak taki dziecko będzie wychowywane, dlaczego inne dzieci mają normalną rodzinę a ttylko ten jest wychowywany przez dwóch ojców. Czy ojcowie mogą sobie okazywać czułości przy dziecku, np. łapać się za ręce, całować i przytulać? Nie wyobrażam też sobie mieszkania w sąsiedztwie małżeństw homo, dziwnie bym się czuł. >Ale dzięki wam niedługo tego doczekamy, świat stanie na głowie, klasyczny model rodziny będzie już nieklasyczny, bo małżeństwa homo będą miały te same prawa. Coś co jest sprzeczne nie tylko z naturą i prawem będzie już zapewne wkrótce dozwolone. >No ale niestety taki świat sobie wymarzyliście, bez zasad, bez kompletnie żadnych norm. Małżeństwa homo? A no pewnie, przecież boga nie ma i nie on ustanawia prawo tylko ludzie.
Jakby wszyscy myśleli tak jak Ty, a światem rządził kler katolicki to w sklepach na półkach zamiast serków homogenizowanych byśmy mieli heterogenizowane...
|
|
| |  | 6 na 6 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | >Jakby wszyscy myśleli tak jak Ty, a światem rządził kler katolicki to w sklepach na półkach zamiast >serków homogenizowanych byśmy mieli heterogenizowane... I małe dzieci zamiast diabłami straszyło by się gejami...
|
|
|  | 9 na 9 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | > Znam wiele przypadków osób które odstąpiły od wiary, albo całkowicie z niej rezygnując albo przechodząc na ateizm. Znam też takie przypadki gdzie odstępstwo od wiary skończyło się dołączeniem do jakiejś sekty. I przeważnie w sektach lądowały osoby dość inteligentne. Takie osoby dają się bardzo łatwo zmanipulować, łykają każdą bajeczkę, wystarczy żeby to było niezgodne z katolickim obrazem świata.Osoby inteligentne zazwyczaj myślą, no chyba, że masz na myśli "inteligencję katolicką"  W takim przypadku na sektach się kończy, ale czym takie coś różni się od religii? I tu dajesz składki, i tu dajesz na tacę. I w jednym przypadku jest modlitwa do bożka, i w drugim przypadku też, tylko że do jakiegoś innego. Taki człowieczek uczy się, że "trzeba wierzyć" (jak już parę razy słyszałam) no i potem biedaczysko nie może sobie poradzić... A czy sekta to nie wiara? Chrześcijaństwo kiedyś też było sektą - wstrętnych odstających od innych ludzi, którzy nie chcieli uszanować panowania cesarza w Rzymie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia  > A co do małżeństw homoseksualnych. Wielu z was nie ma nic przeciwko temu, ale ja nie mogę sobie wyobrazić świata w którym takie małżeństwa będą stanowić większość. Nie mogę zrozumieć jak facet może się ożenić z facetem i do tego adoptować dziecko.To może posłuchaj jak podobny tekst brzmiałby w wykonaniu... no dobra, lesbijki: "A co do heterowców. wielu z was nie ma nic przeciwko nim, ale ja nie mogę sobie wyobrazić normalnego i funkcjonującego świata w którym takie parki rządziły by światem i stanowiły większość, przecież to ohyda. Nie mogę zrozumieć jak kobieta, prawdziwa istota ludzka mogłaby się zadawać ze śmierdzącym i spoconym owłosionym szympansem, który nawet nie wie do czego służy podpaska. I jak takie małe dziecko może potem patrzeć na takiego prymitywnego "tatusia", przecież mu się w głowie pomiesza" I jak, nadal fajnie?  Niby czego takiej parce panów/pań miałoby brakować w porównaniu do par hetero? Może by nawet byli lepsi: pokazali by dziecku, że miłość to nie jest tylko patrzenie się na wielkie cyce koleżanki z ławki, tylko zaufanie i darzenie sympatią drugiej osoby. > Jak taki dziecko będzie wychowywane, dlaczego inne dzieci mają normalną rodzinę a tylko ten jest wychowywany przez dwóch ojców.To znaczy tylko porządna katolicka wierząca rodzina jest normalna, tak? Taka gdzie mamusia haruje przy garach a tatuś pracuje gdzieśtam. > Czy ojcowie mogą sobie okazywać czułości przy dziecku, np. łapać się za ręce, całować i przytulać?A czy taka mamusia i tatuś mogą całować się i przytulać przy małym dziecku? Taki maluch przecież i tak nie wie o co chodzi, więc w czym problem? Przyjaciele/ciółki też się czasem poklepują, łaskotają... > Nie wyobrażam też sobie mieszkania w sąsiedztwie małżeństw homo, dziwnie bym się czuł.To może tak: Wyobraź sobie swojego dobrego sąsiada, z którym jeździło się na ryby/robiło grilla/chodziło na piwo. Ale takiego, którego znasz od jakiegoś czasu i lubisz. I pewnego pięknego dnia on mówi do ciebie "Ej, słuchaj stary, jakoś nie mogłem się zebrać by ci to powiedzieć, ale... jestem gejem." I tylko dlatego zmieniły by się wasze relacje? > Ale dzięki wam niedługo tego doczekamy, świat stanie na głowie, klasyczny model rodziny będzie już nieklasyczny, bo małżeństwa homo będą miały te same prawa. Coś co jest sprzeczne nie tylko z naturą i prawem będzie już zapewne wkrótce dozwolone.Czy miłość do drugiego człowieka jest sprzeczna z naturą? Czy pragnienie posiadania dziecka jest sprzeczne z naturą? Homo też mogą przecież taki "klasyczny" model stworzyć: Franio pracuje w biurze, a Henio zawozi dzieci do szkoły i czasem sprząta i gotuje (bo powiedzmy jest kucharzem w restauracji i to lubi). Co w tym złego? A dziecko i tak by wiedziało jak wygląda kobieta: albo samo by nią było, albo za przykład posłużyłaby ciocia czy sąsiadka. > No ale niestety taki świat sobie wymarzyliście, bez zasad, bez kompletnie żadnych norm. Małżeństwa homo? A no pewnie, przecież boga nie ma i nie on ustanawia prawo tylko ludzie.No brawo, przyznaj sobie medal  W świecie ludzi prawa ustalają ludzie, w świecie szympansów szympansy, surykatki ustalają kto dzisiaj będzie stał na straży a pszczoły mają zasadę "chronić królową i zbierać nektar". A taką normą w świecie ludzi byłoby "jeśli kogoś naprawdę mocno kochasz to masz prawo z nim być". Czy to takie złe?
|
|
| |  | -1 na 1 | lodowy (1486 punktów) |
> Czy miłość do drugiego człowieka jest sprzeczna z naturą? Czy pragnienie posiadania dziecka jest sprzeczne z naturą? Homo też mogą przecież taki "klasyczny" model stworzyć: Franio pracuje w biurze, a Henio zawozi dzieci do szkoły i czasem sprząta i gotuje (bo powiedzmy jest kucharzem w restauracji i to lubi). Co w tym złego?A co to jest zło? Zło nie istnieje. Co do małżeństwa to ma ono taka formułę, jaką życzy sobie społeczeństwo. Polskie społeczeństwo nie chce małżeństw homo. Gdyby chciało, wybrałoby w wolnych wyborach przedstawicieli władzy, którzy zmieniliby prawo i pozwolili na takie zwiazki.
|
|
| | |  | 6 na 6 | liliac (147340 punktów) | > Co do małżeństwa to ma ono taka formułę, jaką życzy sobie społeczeństwo. Polskie społeczeństwo nie chce małżeństw homo. Gdyby chciało, wybrałoby w wolnych wyborach przedstawicieli władzy, którzy zmieniliby prawo i pozwolili na takie zwiazki.  > Dlaczego nie odniesiesz się do reszty wypowiedzi Alphy? Niewygodna jest? A co do społeczeństwa, to- jak widzisz- zmienia się i jego opinia w tej kwestii zaczyna powoli odbiegać od twojej.
|
|
| | |  | 11 na 11 | Alpha Phoenicis (4607 punktów) | > A co to jest zło? Zło nie istnieje.Zło to pewne zachowanie lub zbiór zachowań, które w jakiś sposób krzywdzą, sprawiają ból fizyczny lub psychiczny bądź nie pozwalają na poczucie bezpieczeństwa pewnego człowieka bądź też grupy ludzi. O tą definicje chodziło mi akurat w tym przypadku. Jeśli ktoś ma kynofobię to jest to powodem by przerobić wszystkie psy na bigos?  Natomiast nie ma czegoś takiego jak "absolutne zło", czyli zachowanie z góry wyznaczone jako złe i złe w każdym z przypadków. Zabójstwo do takich nie należy, bo trzeba brać pod uwagę różne okoliczności. Można zabić starą babcię jak i złodzieja, który chce nas okraść. W drugim przypadku "zło" jest "dobre"  > Co do małżeństwa to ma ono taka formułę, jaką życzy sobie społeczeństwo.Tak, a formuła małżeństwa polega na tym, że X kocha Y i Y kocha X, i żeby Z nie dobierał się do X jak i W nie gapił na walory Y oboje postanawiają oficjalnie ogłosić, że zakończyli poszukiwania drugiej połówki. Takie oficjalne ogłoszenie nazwano ślubem, który z niewiadomych względów odbywa się w barbarzyńskiej świątyni najeźdźców, którzy około 1000 roku najechali nasze słowiańskie ziemie  I barbarzyńcy ci z niewiadomo jakich względów jedne kochające się pary dopuszczają, a inne nie. Bez względu na to jak bardzo się kochają "nie i już", jak dzieci w piaskownicy  > Polskie społeczeństwo nie chce małżeństw homo.Bo ty tak mówisz?  "Polskie społeczeństwo żąda dofinansowania fistaszków."  > Gdyby chciało, wybrałoby w wolnych wyborach przedstawicieli władzy, którzy zmieniliby prawo i pozwolili na takie zwiazki.  Którzy z przedstawicieli władzy startujących w wyborach popierają takie związki i są gotowi zmienić prawo?  Albo czy któryś z polityków OFICJALNIE takie związki popiera?
|
|
| | | |  | | lodowy (1486 punktów) | > >Co do małżeństwa to ma ono taka formułę, jaką życzy sobie społeczeństwo.> Tak, a formuła małżeństwa polega na tym, że X kocha Y i Y kocha X, i żeby Z nie dobierał się do X jak i W nie gapił na walory Y oboje postanawiają oficjalnie ogłosić, że zakończyli poszukiwania drugiej połówki. Takie oficjalne ogłoszenie nazwano ślubem, który z niewiadomych względów odbywa się w barbarzyńskiej świątyni najeźdźców, którzy około 1000 roku najechali nasze słowiańskie ziemie I barbarzyńcy ci z niewiadomo jakich względów jedne kochające się pary dopuszczają, a inne nie. Bez względu na to jak bardzo się kochają "nie i już", jak dzieci w piaskownicy To jest właśnie Twoja definicja. Kto nas najechał w 1000 roku? Możesz podać jakieś źródła? > >Polskie społeczeństwo nie chce małżeństw homo.> Bo ty tak mówisz? Tak jest w polskim prawie, a nie dlatego, że ja tak napisałem, sprawdź ("dwie osoby przeciwnej płci i stanu wolnego"). Jeśli takich zapisów nie chcemy to je zmieńmy. > Którzy z przedstawicieli władzy startujących w wyborach popierają takie związki i są gotowi zmienić prawo? Albo czy któryś z polityków OFICJALNIE takie związki popiera?Jeśli Polacy tak chcą to powinni wyłonić takich przedstawicieli. Na tym polega demokracja.
|
|
|  | 6 na 6 | lotrek (14275 punktów) | > Witam ponownie wszystkich ateistów. Widzę że zostałem uznany przez niektórych za trolla. Nie wiem dlaczego te osoby tak napisały i co rozumieją przez określenie troll.Spójrz w lustro...i co widzisz?  > Czy każdego kto ma inne poglądy nazywacie tutaj trollem.Nie inne, tylko takie jak Twoje. > Nie mogę zrozumieć jak facet może się ożenić z facetem i do tego adoptować dziecko. >Czy ojcowie mogą sobie okazywać czułości przy dziecku, np. łapać się za ręce, >całować i przytulać?Jak czegoś nie możesz zrozumieć , to znaczy, że jest to złe i ma być zabronione? I wszyscy mają podzielać twoje poglądy.....bo ty nie możesz zrozumieć!!!
> Nie wyobrażam też sobie mieszkania w sąsiedztwie małżeństw homo,A ja muszę mieszkać w sąsiedztwie katolików...tym się różnimy, że wiem co znaczy słowo tolerancja. I nie robię im wstrętów z tego powodu. > No ale niestety taki świat sobie wymarzyliście , bez zasad,Raczej bez kościelnych nakazów, > bez kompletnie żadnych norm.Normą ma być świeckie prawo. > przecież boga nie ma i nie on ustanawia prawo tylko ludzie.Co do tego,...... pełna zgoda .
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
| |  | | checkmate (1197 punktów) |
> Spójrz w lustro...i co widzisz?> >lotrek, dlaczego wkleiłeś mojego awatara? I jeszcze sugerujesz "żem troll".  Ale do rzeczy: "Nie mogę zrozumieć" i "Nie wyobrażam sobie" wyraźnie sugerują gdzie tkwi błąd. Niestety nie w otaczajacej Cię rzeczywistości - jest ona przecież doskonała. A jeśli nie na zewnątrz, to gdzie jeszcze mógłbyś znaleźć ów błąd?
|
|
| | |  | | lotrek (14275 punktów) | > lotrek, dlaczego wkleiłeś mojego awatara? I jeszcze sugerujesz "żem troll".O rany....faktycznie, nie wiedziałem, że tak wygląda Twój awatar. Tego trolla przystojniachę znalazłem pewnie tam gdzie i Ty: alesrarus.funkydung.com/archives/1682Przyjmij moje przeprosiny i oczywiście nie Ciebie nazwałem trollem
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
|  | 8 na 8 | liliac (147340 punktów) | > Witam ponownie wszystkich ateistów. Widzę że zostałem uznany przez niektórych za trolla. Nie wiem dlaczego te osoby tak napisały i co rozumieją przez określenie troll. Czy każdego nazywacie tutaj trollem.Nie każdego, kto ma inne poglądy, kolego. Tylko takiego, który wyraża te poglądy niegrzecznie. Zatem, byś się nie poczuł zaszczuty za poglądy- w mojej skromnej opinii te minusy mogą być związane z wyrażeniami typu "witam wszystkich mądralów", "infantylne próby dowartościowania się", z posądzaniem rozmawiających tu osób o li i jedynie szczeniacki bunt i brak umiejętności samodzielnego myślenia. > I przeważnie w sektach lądowały osoby dość inteligentne. Takie osoby dają się bardzo łatwo zmanipulować, łykają każdą bajeczkę, wystarczy żeby to było niezgodne z katolickim obrazem świata.No popatrz  Znaczy- sugerujesz, że osoby bardzo inteligentne są szczególnie podatne na manipulacje i łykną każdą bajeczkę, bo po prostu nie lubią katolików? Ale nie widzisz absurdalności tego, co napisałeś?
|
|
| |  | -9 na 9 | pompa (524 punktów) | potem wam odpiszę, bo widzę że sporo żeście napisali i w dodatku prawie same farmazony że aż ściska gardło.
|
|
| | |  | 5 na 5 | liliac (147340 punktów) | >potem wam odpiszę, bo widzę że sporo żeście napisali i w dodatku prawie same farmazony że aż ściska gardło. >
Ale ty celowo taki niegrzeczny jesteś? Bo za te "farmazony" to aż mnie korci, żeby minusa strzelić.
Zbyszku, czy wciąż twierdzisz, że to nie troll? Ja wiem, że może nieobyty, nieokrzesany, etc., ale czy nie zaczyna przesadzać?
|
|
| | |  | 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | >potem wam odpiszę, bo widzę że sporo żeście napisali i w dodatku prawie same farmazony że aż ściska gardło. > Uzasadnij "farmazony", bo może przez to słowo rozumiemy co innego, a nie chciałabym pochopnie uhonorować Cię minusem.
|
|
| | | |  | -4 na 4 | pompa (524 punktów) | witam moi drodzy, niecały tydzień temu Chrystus po raz kolejny zwyciężył śmierć... dobra żartowałem.
Moje dzieci, natura nas tak stworzyła że mężczyźni mają siusiaki a kobiety nie, dlatego homoseksualizm a tym bardziej seks homoseksualny jest sprzeczny z naturą. Gdyby ewolucja potoczyła się inaczej to wyposażyłaby nas w odpowiednie narządy płciowe pozwalające na kopulowanie z osobnikami tej samej płci. Już rozumiecie o co mi chodzi. A to że np. słoń w zoo zaczepia inne słoniki to wcale nie znaczy że jest to coś naturalnego i normalnego. Przykład zwierząt jest słabym argumentem którym posiłkują się głównie homoseksualiści. Kto z was ma albo miał małego pieska to wie że taki piesek obsadza często nogę człowieka albo meble, w ten sposób odreagowuje swoje napięcie.
Dobra to tyle
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | Meretseger (61860 punktów) | >witam moi drodzy, niecały tydzień temu Chrystus po raz kolejny zwyciężył śmierć... dobra żartowałem. >Moje dzieci, natura nas tak stworzyła że mężczyźni mają siusiaki a kobiety nie, dlatego homoseksualizm a tym bardziej seks homoseksualny jest sprzeczny z naturą. Gdyby ewolucja potoczyła się inaczej to wyposażyłaby nas w odpowiednie narządy płciowe pozwalające na kopulowanie z osobnikami tej samej płci. Już rozumiecie o co mi chodzi. >A to że np. słoń w zoo zaczepia inne słoniki to wcale nie znaczy że jest to coś naturalnego i normalnego. Przykład zwierząt jest słabym argumentem którym posiłkują się głównie homoseksualiści. Kto z was ma albo miał małego pieska to wie że taki piesek obsadza często nogę człowieka albo meble, w ten sposób odreagowuje swoje napięcie. >Dobra to tyle Moje dziecko, natura tak nas stworzyła, że kilka procent z nas, ludzi, to homoseksualiści. Zachowania homoseksualne u zwierząt to też fakt naturalny. Jak Ci się nie podoba, to miej pretensje do natury. Doskonale rozumiemy, o co chodzi. Po prostu jesteś średniowiecznym rycerzem.
|
|
| | | | | |  | 9 na 9 | liliac (147340 punktów) | > >Moje dzieci, natura nas tak stworzyła że mężczyźni mają siusiaki a kobiety nie, dlatego homoseksualizm a tym bardziej seks homoseksualny jest sprzeczny z naturą. Gdyby ewolucja potoczyła się inaczej to wyposażyłaby nas w odpowiednie narządy płciowe pozwalające na kopulowanie z osobnikami tej samej płci. Już rozumiecie o co mi chodzi.> >A to że np. słoń w zoo zaczepia inne słoniki to wcale nie znaczy że jest to coś naturalnego i normalnego. Przykład zwierząt jest słabym argumentem którym posiłkują się głównie homoseksualiści. Kto z was ma albo miał małego pieska to wie że taki piesek obsadza często nogę człowieka albo meble, w ten sposób odreagowuje swoje napięcie.> >Dobra to tyle> Moje dziecko, natura tak nas stworzyła, że kilka procent z nas, ludzi, to homoseksualiści. Zachowania homoseksualne u zwierząt to też fakt naturalny. Jak Ci się nie podoba, to miej pretensje do natury.> Doskonale rozumiemy, o co chodzi. Po prostu jesteś średniowiecznym rycerzem.> Ja się bardzo przepraszam, Meretseger- to, że ktoś ma zakuty łeb, nie oznacza jeszcze, że jest rycerzem
|
|
| | | | | | |  | 6 na 6 | Meretseger (61860 punktów) | > >>Moje dzieci, natura nas tak stworzyła że mężczyźni mają siusiaki a kobiety nie, dlatego homoseksualizm a tym bardziej seks homoseksualny jest sprzeczny z naturą. Gdyby ewolucja potoczyła się inaczej to wyposażyłaby nas w odpowiednie narządy płciowe pozwalające na kopulowanie z osobnikami tej samej płci. Już rozumiecie o co mi chodzi.> >>A to że np. słoń w zoo zaczepia inne słoniki to wcale nie znaczy że jest to coś naturalnego i normalnego. Przykład zwierząt jest słabym argumentem którym posiłkują się głównie homoseksualiści. Kto z was ma albo miał małego pieska to wie że taki piesek obsadza często nogę człowieka albo meble, w ten sposób odreagowuje swoje napięcie.> >>Dobra to tyle> >Moje dziecko, natura tak nas stworzyła, że kilka procent z nas, ludzi, to homoseksualiści. Zachowania homoseksualne u zwierząt to też fakt naturalny. Jak Ci się nie podoba, to miej pretensje do natury.> >Doskonale rozumiemy, o co chodzi. Po prostu jesteś średniowiecznym rycerzem.> >> Ja się bardzo przepraszam, Meretseger- to, że ktoś ma zakuty łeb, nie oznacza jeszcze, że jest rycerzem  No nie chciałam tak literalnie i po oczach, bo jeszcze się któryś Moderator obruszy...    
|
|
| | | | |  | 9 na 9 | lotrek (14275 punktów) | > witam moi drodzy, niecały tydzień temu Chrystus po raz kolejny zwyciężył śmierć...Duży kozak z niego, ale chyba nie o tym chciałeś????? > dobra żartowałem.Nie wierzę.....jak na ateistę przystało. > Moje dzieci,"Mówił raz stary opat, na polu było chłodno i miesiąc był listopad" (I.Gałczyński). Mamy kwiecień, wiec do rzeczy.... > natura nas tak stworzyła że mężczyźni mają siusiaki a kobiety nie,Mylisz się, kobiety też mają....w końcu również siusiają. Nie rób tu za specjalistę od "damskiej kanalizacji", chodziło ci o penisa? To napisz a nie kombinuj!!! > dlatego homoseksualizm a tym bardziej seks homoseksualny jest sprzeczny z naturą.Natura ci to powiedziała ? A co to takiego ta natura? Cytat:Natura, przyroda - w najszerszym znaczeniu to świat, wszechświat. Termin ten obejmuje zjawiska świata fizycznego - zarówno nieożywionego, jak życia - w ogóle, bez szczególnego uwzględniania lub z wyłączeniem produktów działalności ludzkiej i ludzkiego oddziaływania na przyrodę.
> Gdyby ewolucja potoczyła się inaczej to wyposażyłaby nas w odpowiednie narządy płciowe pozwalające na kopulowanie z osobnikami tej samej płci. Już rozumiecie o co mi chodzi.Nie....przynajmniej ja nie rozumiem. Gaye i lesbijki doskonale sobie radzą, mają satysfakcje z seksu, lubią seks, więc to nie jest twój problem. > A to że np. słoń w zoo zaczepia inne słoniki to wcale nie znaczy że jest to coś naturalnego i normalnego. Przykład zwierząt jest słabym argumentem którym posiłkują się głównie homoseksualiści. Kto z was ma albo miał małego pieska to wie że taki piesek obsadza często nogę człowieka albo meble, w ten sposób odreagowuje swoje napięcie.Masz jakąś obcesie na punkcie seksu? Porozmawiaj z seksuologiem, na pewno ci pomoże i sprecyzuję twoją orientacje seksualną. Nie ma się czego wstydzić....nieważna jest płeć, ważne jest uczucie. Dobra to tyle  Jeszcze jedno...polecam też psychoanalizę, wiesz kozetka i opowieści o swoim dzieciństwie. Już terapeuta z zakamarków twojej pamięci wydobędzie przyczynę twoich fobii.
Religia jest westchnieniem uciśnionego stworzenia, sercem nieczułego świata, jest duszą bezdusznych stosunków. Religia jest opium ludu (K. Marks)
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | qF3r (0 punktów) |
>Moje dzieci, natura nas tak stworzyła że mężczyźni mają siusiaki a kobiety nie, dlatego homoseksualizm a tym bardziej seks homoseksualny jest sprzeczny z naturą.
Nie bardziej niż na przykład jazda samochodem czy latanie samolotem. Transplantacje, transfuzje i od groma innych medycznych procedur, większość działań człowieka jest "nienaturalna" w tym samym stopniu co seks homoseksualny. Takie dziwne z nas stworzenia po prostu, można albo przyjąć, że dla człowieka wszystko jest naturalne albo, że wszytko poza czynnościami fizjologicznymi jest nienaturalne.
|
|
| | | | |  | 4 na 4 | jad11 (18783 punktów) |
>Moje dzieci, natura nas tak stworzyła że mężczyźni mają siusiaki a kobiety nie, dlatego homoseksualizm a tym bardziej seks homoseksualny jest sprzeczny z naturą. Gdyby ewolucja potoczyła się inaczej to wyposażyłaby nas w odpowiednie narządy płciowe pozwalające na kopulowanie z osobnikami tej samej płci. Już rozumiecie o co mi chodzi.
Nie ma rzeczy sprzecznych z naturą. Myślałem, że pomogę Ci dojść do tego wniosku samodzielnie (bo samodzielność w wyciąganiu wniosków sprzyja tych wniosków akceptowaniu) w poprzednim poście ale widzę, że moja wskazówka była niewystarczająca. To rodzi we mnie podejrzenie, że w ogóle nie zastanawiałeś się nad tym, co napisałem a to z kolei prowadzi do wniosku, że jesteś właśnie trollem. Pojawiłeś się tu tylko po to by siać zamęt i sam nie wierzysz, w to, co mówisz. Nie pytam tylko stwierdzam fakt.
Miłej zabawy, ja spadam.
"Fakty to mają do siebie, że racja jest zawsze po ich stronie." Wuch.
|
|
| | |  | 2 na 2 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) |
> potem wam odpiszę, bo widzę że sporo żeście napisali i w dodatku prawie same farmazony że aż ściska gardło.Nie schodź poniżej pewnego poziomu, proszę. Weź pod uwagę to, że wystawiasz świadectwo nie tylko sobie. Po raz kolejny zaufałem osobie wierzącej na tym forum, i po raz kolejny zawiodłem się. No cóż - pretensje możesz mieć wyłącznie do siebie. Sam jesteś kowalem własnego losu. Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Przychodzi mi skonstatować(zgodnie z przypuszczeniami zresztą), że Świadkowie Jehowy to niedościgniony wzór dla większości katolików. Polecam posty Miłującego prawdę. Może się czegoś nauczysz... 
Prawda jest jedna.
|
|
1 na 1 | Nazwisko (8 punktów) | Ok. I uważasz że homoseksualiści to problem dużo poważniejszy od tego czy zabijac czy nie zabijac plodów i ludzi-roslin? Aha, "cool ateizm dla zbuntowanych nastolatków". A "aborci" się nie pisze "aborcji"? Co dostałes z ostatniego dykatnda?
|
|
 | -3 na 3 | pompa (524 punktów) | A "aborci" się nie pisze "aborcji"? Co dostałes z ostatniego dykatnda?
wiem że się pisze aborcji. Nie widzisz że to literówka jest bystrzaku? a z ostatniej klasówy miałem kapę
|
|
6 na 6 | (Alicja)Duda (25557 punktów) | |
|
 | -2 na 2 | pompa (524 punktów) | jak chcesz to możesz nawet wierzyć w naplute na ziemi, nikt ci nie broni.
|
|
|  | | TyDraniu (6569 punktów) | >jak chcesz to możesz nawet wierzyć w naplute na ziemi, nikt ci nie broni.
Jezus splunął na ziemię, uczynił błoto ze śliny i nałożył je na oczy niewidomego, i rzekł do niego: «Idź, obmyj się w sadzawce Siloam» ‑ co się tłumaczy: Posłany. On więc odszedł, obmył się i wrócił widząc. (J 9,6-7)
|
|
| Nazwisko (8 punktów) | Muzułmanizm nie jest lepszy od polskiego katolicyzmu.
|
|
 | 1 na 1 | pompa (524 punktów) | Widzę że temat umarł, a szkoda, bo ciekawy Dokładam ciekawsze rzeczy 7dni.wordp(*)ja-dla-malych-dzieci-zalecana/kryzys kościoła w niemczech Kościół katolicki w Niemczech liczy ok. 26,5 miliona wiernych, czyli ok. 32 proc. mieszkańców. Od czasu zjednoczenia kraju w 1989 roku stracił on już ponad półtora miliona członków. Każdego roku ponad 100 tysięcy Niemców decyduje się wystąpić z Kościoła katolickiego. Wiąże się to z zaprzestaniem płacenia tzw. podatku kościelnego, który wynosi od 8 do 10 proc. osobistego podatku dochodowego i jest ściągany przez państwo. Wpływy do kasy Kościoła zmniejszają się również na skutek stale malejącej od lat liczby narodzin wśród katolików (podobny proces, nawet w większej skali, dotyczy też protestantów). Coraz więcej dzieci pojawia się za to w rodzinach muzułmańskich, które jednak na Kościół nie łożą. www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZD/kryzys_de_kk.html
|
|
|  | 4 na 4 | (Alicja)Duda (25557 punktów) |
>Kościół katolicki w Niemczech liczy ok. 26,5 miliona wiernych, czyli ok. 32 proc. mieszkańców. Od czasu zjednoczenia kraju w 1989 roku stracił on już ponad półtora miliona członków. Każdego roku ponad 100 tysięcy Niemców decyduje się wystąpić z Kościoła katolickiego.
Z Bloga Politycznego prof. Joanny Senyszyn
Joanna Senyszyn, posłanka SLD. A NIE MÓWIŁAM prof. Joanna Senyszyn - senyszyn.blog.onet.pl - 2009-04-30 00:25:00
Runął mit, że Kościół (jako instytucja) jest cacy. 800 praktykujących, ideowych katolików, nieopatrznie poddanych badaniu przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego, uznało, że Kościół jest be, księża "są chciwi i lekceważą wiernych".
Pamiętam, ile złych emocji i krytyki wzbudziła moja diagnoza, że Kościół jest 5 razy B. Bezduszny, bezkarny, bezideowy, bezczelny i bogaty. A tu nawet jego najwierniejsi synowie uznali, że jest jeszcze gorzej. Bp Pieronek radzi zachować do tych badań dystans. Prezes Katolickiej Agencji Informacyjnej bagatelizuje: "nawet wśród bardzo zaangażowanych katolików niechęć do duchowieństwa jest głęboko zakodowana". Nikt się nie zastanawia się, skąd się ta niechęć bierze ani czy jest uzasadniona.
Kościelna hierarchia lekceważy opinie najwierniejszych owieczek zamiast zastanowić się, dlaczego wierni mają złe zdanie o swoich pasterzach. Rozbestwieni bezkarnością hierarchowie stracili rewolucyjną czujność, która ich dotychczas cechowała. Uważają, że nic nie jest w stanie zachwiać ich pozycji. Obudzą się z ręką w... A wystarczyło analizować moje teksty i wyciągać wnioski.
Mam nadzieję, że pomału coś się zmieni. Taka informacja powinna pozwolić przestać się bać kościoła. To że polskie społeczeństwo nie jest wcale takie głupie świadczy klęska takich partii jak ZCHN czy LPR
|
|
|  | 1 na 1 | Meretseger (61860 punktów) | |
|
| Vytautas (4394 punktów) | >Wielu z was tego nie >rozumie, jesteście w czasie młodzieńczego buntu, kiedy wydaje wam się że świat kręci się wokół was a >ateizm jest cool, bo jesteście niezależni od żadnej religii i narzucanego przez społeczeństwo >światopoglądu. Jeżeli Polska będzie ateizować się tak samo jak inne kraje Europy Zachodniej to >możemy już niedługo poczuć skutki tego procesu. Ludzie nie będą już oglądać się na moralność religii >katolickiej, nie będą się z nią liczyć i przestrzegać. A to spowoduje że`łatwiej będzie wprowadzić w >życie przepisy o aborci, eutanacji( te dwa popieram w niektórych przypadkach), ale też prawo do >małżeństw homoseksualnych i adopcji dzieci przez takie małżeństwa. > Chciałbym Cie, pompo drogi zrozumieć, ale nie udaje mi się. Gdyby nie Twoje w niektórych przypadkach przyzwolenie dla 'aborci i eutanacji', rozumiałbym, że uważasz etykę katolicką za jedynie słuszną wykładnię życia godziwego. Czyżbyś uważał, że po to, aby zasługiwać na miano porządnego człowieka mam spełniać przykazanie zabraniające używania imienia bożego nadaremno, czy nakazujące święcenie dnia świętego? Pewnie zgodzisz się ze mną, że nie tylko zbuntowany młodzieniec, lecz każdy myślący człowiek nie może przyjąć za słuszne spełnianie wszystkiego, co nakazuje kościół. Młodzieniaszkiem już dawno temu przestałem być, a uważam, że człowiek powinien spełniać trzy przykazania, aby mógł uważać się za porządnego: nie zabijaj, nie kradnij, nie kłam. Nie potrzebne mi są ani Dekalog, ani przykazania kościelne, ani wymysły z Watykanu rodem. Seks jest radością życia i ludzie mają prawo tej radości szukać zarówno w związkach homoseksualnych jak też np. poza małżeństwami, jeśli to nie przynosi nikomu krzywdy. Krzywdy prawdziwej, a nie na przykład złamania obyczaju, czy przeciwstawieniu się zazdrości.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|