Racjonalista - Strona głównaDo treści
Orwell ponownie na lewackim cenzurowanym

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
27-01-2022 09:19Arminius (25555 punktów)Orwell ponownie na lewackim cenzurowanym
0 na 4
Władze Uniwersytetu w Northampton (GB) opatrzyły ikoniczną książkę Orwella "Rok 1984" ostrzeżeniem, iż może ona wywoływać u czytelników odczucia "obrazy i zdenerwowania". Ostrzeżenie jak wyżej pojawiło się w kontekście lektury owej książki na seminarium zajmującym się konstruowaniem tożsamości wokół takich wartości jak "rasa, klasa, płeć i seksualność".
Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.


"A British university slapped George Orwell's novel 1984 with a trigger warning following concerned some students might find it "offensive and upsetting." The novel examine the how the role of truth and facts in a society can be manipulated under a dictatorship. The school decided the materials in the book could be upsetting to some students and labeled it as "explicit materials" on the cover of the book.According to Breitbart News, the English department at the University of Northampton warned students taking the class, "Identity Under Construction" they might find the subject matter upsetting or offensive. The school decided the fragile generation might have a problem with the novel's anti-totalitarianism ideals."


"The module for the class stated the course will examine the study of literature and poetry through the lens of feminism, postmodernism, and post-colonialism. The primary focus of the class was examining the "constructions of identity, around issues such as race, class, gender and sexuality.”“1984 was supposed to be a piece of fiction, but in current times it reads more like an instruction manual. There’s no wonder the upper echelons of society are trying to censor it," a former British college professor stated. “Universities have lost their collective minds. One’s time as a student is supposed to be a time of exploration and open debate–these days, it seems, they want to wrap everyone up in cotton wool and ‘protect’ them from different/offensive opinions. It’s absurd."

original.n(*)deems-it-potentially-offensive
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
".
>Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału.
>"A
>original.n(*)deems-it-potentially-offensive

Znalezione w sieci. Do tego służy inne miejsce na portalu.
27-01-2022 09:31 
 Ocena-1 na 3
Arminius (25555 punktów)jak w 1984 roku
>Znalezione w sieci. Do tego służy inne miejsce na portalu.

Forum służy do wymiany poglądów. Wątek o sekowaniu Orwella w GB jest (prócz waloru informacyjnego) doskonałym zaczynem do debaty na ważki temat. Pan zaś usiłujesz kneblować wolne słowo w lewackiej manierze opisanej w książce Orwella.
farmer (22440 punktów)Odp: jak w 1984 roku
>>Znalezione w sieci. Do tego służy inne miejsce na portalu.
>Forum służy do wymiany poglądów. Wątek o sekowaniu Orwella w GB jest (prócz waloru informacyjnego) doskonałym zaczynem do debaty na ważki temat. Pan zaś usiłujesz kneblować wolne słowo w lewackiej manierze opisanej w książce Orwella.
>

Bzdury piszesz. Znalezione w sieci inny dział.

Twoje myśli tu nie występują . Linki zamieszca się gdzie indziej.
27-01-2022 09:51 
 Ocena 1 na 1
Arminius (25555 punktów)debatować albo milczeć
>>>Znalezione w sieci. Do tego służy inne miejsce na portalu.
>>Forum służy do wymiany poglądów. Wątek o sekowaniu Orwella w GB jest (prócz waloru informacyjnego) doskonałym zaczynem do debaty na ważki temat. Pan zaś usiłujesz kneblować wolne słowo w lewackiej manierze opisanej w książce Orwella.
>>
>Bzdury piszesz. Znalezione w sieci inny dział.
>Twoje myśli tu nie występują . Linki zamieszca się gdzie indziej.

Linki odsyłają do materiału, który jest dowodem na to, iż postawiona teza nie jest wzięta z powietrza. Przestań pan uprawiać lewacką obstrukcję - zabierz merytoryczny głos w debacie. Albo zamilcz.

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365