 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-06-2008 22:48 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Trzęsienie ziemi.
1 na 1 |
www.wicipo(*)ent&task=view&id=707&Itemid=56www.wprost(*)ozyl-Ruch-Przelomu-Narodowego/A więc zaczęło się. Zgodnie z tym, czego należało się spodziewać, w Krakowie zarejestrowano stowarzyszenie RPN- Ruch Przełomu Narodowego. Przewodniczącym został - no zgadnijcie kto? A jakże - odbywający od jakiegoś czasu tournee po Polsce, Jerzy Robert Nowak. A zwierzchnikiem pana Jerzego jest oczywiście wiadomoKTO. Przyszłe kadry urzędnicze już opuszczają toruńską uczelnię. Pisałem kilkukrotnie na forum, że lekceważenie tego zagrożenia jest wielkim błędem. Teraz "słowo ciałem się stało". Szykują się rewolucyjne zmiany na scenie politycznej.Niektórzy już kalkulują i przebierają nóżkami... Moja teściowa i jej koleżanki niebawem złożą deklaracje członkowskie. Czyżby państwo wyznaniowe? Co Wy na to? Jeszcze jest czas, by się nawrócić i przyłączyć do przyszłej "siły przewodniej". | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
4 na 6 | jarcio (1198 punktów) | >Zgodnie z tym, czego należało się spodziewać, w Krakowie zarejestrowano >stowarzyszenie RPN- Ruch Przełomu Narodowego. > Pisałem kilkukrotnie na forum, że lekceważenie tego zagrożenia jest wielkim błędem. >Co Wy na to?
Obawiam się, że mylnie ocenia Pan zagrożenie. Wszelkie partie polityczne jakie cieszą się zaufaniem społecznym są wynikiem mentalności społeczeństwa. Jeśli w społeczeństwie takim jak nasze rośnie zapotrzebowanie na głos radykalny i mocno konserwatywny to oznacza, że przyczyn takiego zjawiska nie należy szukać w RPN czy jakimkolwiek innym ruchu społecznym o podobnym charakterze. Ten ruch nie jest niezpezpieczny. Niebezpieczna jest polska demokracja i trwająca kilkanaście lat apatia polityczna społeczeństwa - to jest groźne. Obecne, pożal się boże elity, zupełnie nie spełniają swojego zadania, a co za tym idzie zniechęcają do siebie społeczeństwo. Ja nie wiem jacy niespełna rozumu ludzie jeszcze wierzą w liberalizm PO czy tam antykomunizm PiSu, ale wiem iż jednak większość ludzi coraz bardziej traci jakąkolwiek wiarę w polityków. Do tego gospodarka wciąż szwankuje, a bieda nadal jest tutaj obecna. Ludzie są zmęczeni tą samą atmosferą jaka panuje w polityce od kilkunastu lat. To wszystko przekłada się na frustracje społeczne - a to pobudza do życia radykalne twory.
To jest jak z chorobą - jak człowiek ma, przykładowo ospę, to na ciele pojawiają się obrzydliwe chrosty. Ale choroby nie usunie się poprzez wycinanie chrost. To nie chrosty są niebezpieczne, a to czego na pierwszy rzut oka nie widać i to co siedzi głęboko wewnątrz organizmu.
Prosze mi wierzyć, RPN to małe piwo w porównaniu z ponurą kondycją polskiego społeczeństwa.
|
|
 | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | > Ja nie wiem jacy niespełna rozumu ludzie jeszcze wierzą w liberalizm PO czy tam antykomunizm PiSu,Widzisz - te partie musiały pogodzić oczekiwania różnych grup wyborców i w efekcie stały się nijakie. > ale wiem iż jednak większość ludzi coraz bardziej traci jakąkolwiek wiarę w polityków.Nie od dzisiaj to wiadomo. Powinny powstawać nie tyle radykalne, ile wyraziste ugrupuowania. Lewica powinna być lewicą, a prawica - prawicą. Idę o zakład, że powstanie RPN doprowadzi do polaryzacji na scenie politycznej. Naturalnym sojusznikiem będzie PIS, ale musi pójść na daleko idący kompromis. Być może J.Kaczyński nie będzie miał wyboru i zostanie zakładnikiem nowej formacji. Przecież będzie to potężna siła skupiająca słuchaczy RM i wszystkich sfrustrowanych dotychczasowym przebiegiem transformacji. Również sieroty po Samoobronie i LPR. Do tego Polonia i jej kasa. Strach się bać. W kwestiach gospodarczych i społecznych będzie to faktycznie lewica. Kto wie, czy nie zrobią nacjonalizacji? Prawdopodobnie wezmą się też za biznesmenów. Co będzie z PO? Co z SLD? Szczerze powiem, że boję się. Boję się, że ci ludzie zniszczą Polskę, sprowadzą naszą Ojczyznę na manowce, na margines Europy. Kto wie, czy nie powstanie Unia dwóch prędkości lub Polska nie wystąpi z Unii? Słuchając, jak za całe zło moja teściowa obwinia UE (a "prawdę" tę czerpie z RM), mam poważne obawy. > Do tego gospodarka wciąż szwankuje,No nie - bez przesady... > a bieda nadal jest tutaj obecna.To prawda - zarabiam 700 PLN... Dziwne, ale zgadzam się z większością tego, co napisałeś. Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Proszę, zwracaj się do mnie po imieniu.
Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
|
|
| Satyr (4285 punktów) | >Czyżby państwo wyznaniowe? >Co Wy na to?
Proponuję, żeby nieco zreflektował się Pan nad używaniem takiej terminologii. Bo jeśli na powstanie kolejnego (powtarzam - kolejnego, bo takich niewiele znaczących instytucji jest wiele w Polsce) radykalnego i marginalnego ugrupowania używa Pan wyrażeń typu "początek państwa wyznaniowego", to gdy faktycznie kiedyś będziemy obywatelami państwa wyznaniowego, to braknie Panu słów aby ów fakt wyrazić.
>Jeszcze jest czas, by się nawrócić i przyłączyć do przyszłej "siły przewodniej".
Ja raczej proponuję żeby ujmować to jako ciekawe zjawisko przyrodnicze, a nie "siłę przewodnią". Po prostu, sądzę, że to będzie działało na marginesie życia publicznego. Może od czasu do czasu zwrócą na siebie uwagę jakąś głupotą - ale nic więcej.
Pozdrawiam.
|
|
 | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | > >Czyżby państwo wyznaniowe?> Proponuję, żeby nieco zreflektował się Pan nad używaniem takiej terminologii.Zadałem nieco prowokacyjne pytanie. Jako osoba wierząca nie musisz się tego przecież obawiać. To my - racjonaliści jesteśmy zagrożeni. Uważam jednak, że takie zagrożenie istnieje. Ci ludzie wierzą, że ich celem jest misja ewangelizacji Europy, że Polska ma do wypełnienia tę misję. Zresztą w tym przekonaniu utwierdzał ich zarówno JPII, jak i obecny papież BXVI. > Ja raczej proponuję żeby ujmować to jako ciekawe zjawisko przyrodnicze, a nie "siłę przewodnią". Po prostu, sądzę, że to będzie działało na marginesie życia publicznego.Obyś miał rację. Sądzę jednak, że jesteś w błędzie, a moja diagnoza słuszna. Przeczytaj moją powyższą wypowiedź do jarcia.Od dawna słucham RM i znam to środowisko z własnego domu. Ci ludzie są ślepi na wszelkie argumenty i bezgranicznie oddani o.Tadeuszowi. Za autorytety uznają tylko biskupów wskazanych przez o. Tadeusza. I nie chodzi mi o straszenie. Mam 51 lat i potrafię realnie ocenić sytuację. Kto wie, czy nie nastąpi rozłam w Krk w Polsce? Słyszałem wypowiedzi absolwentów WSKMiS - kuźni kadr o. Tadeusza. Ci młodzi ludzie nie mają nawet własnego zdania, powtarzają wyuczone formułki lub potakują słowom ojca prowadzącego. Są potulni, jak owieczki. I o to chodzi. Tak wyglądają nasze przyszłe kadry urzędnicze. Tacy ludzie będą reprezentowali Polskę w Parlamencie Europejskim. Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Również proszę o zwracanie się do mnie per Ty...
Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
|
|
|  | 6 na 6 | Satyr (4285 punktów) | > Zadałem nieco prowokacyjne pytanie. Jako osoba wierząca nie musisz się tego przecież obawiać. To my - racjonaliści jesteśmy zagrożeni. Uważam jednak, że takie zagrożenie istnieje. Ci ludzie wierzą, że ich celem jest misja ewangelizacji Europy, że Polska ma do wypełnienia tę misję.Nie muszę się obawiać? Wprost przeciwnie, nie jestem osobą, która chętnie patrzy, jak się innym pierze mózgi. Nawet w szczytnym celu "nawrócenia". Nie mam zamiaru nikogo zmuszać, żeby szedł moją drogą - religia lub jej brak to osobista sprawa, rzecz intymnego wyboru. Wcale nie chcę żyć w kraju, w którym ludzi spędza się na Mszę lub pielgrzymki. Niech każdy wybiera wedle własnej, nieprzymuszonej woli. Tak więc - nie chcę państwa wyznaniowego, bo jest maszyną propagandy i manipulowania, nie rodzi w ludziach autentycznej religijności, lecz ślepą posłuszność. A zapewniam - autentyczna religijność ma w sobie mnóstwo buntu, nawet wobec Boga. > Obyś miał rację. Sądzę jednak, że jesteś w błędzie, a moja diagnoza słuszna.> Przeczytaj moją powyższą wypowiedź do jarcia.Od dawna słucham RM i znam to środowisko z własnego domu. Ci ludzie są ślepi na wszelkie argumenty i bezgranicznie oddani o.Tadeuszowi. Za autorytety uznają tylko biskupów wskazanych przez o. Tadeusza. I nie chodzi mi o straszenie. Mam 51 lat i potrafię realnie ocenić sytuację.To prawda, że owi ludzie są ślepi. Są też ofiarami, niestety. Szczególnie żal mi starszych ludzi, bo o. Rydzyk gra na często dość szczerych uczuciach tych ludzi. Oni naprawdę chcą być dobrymi ludźmi - niestety, ów kapłan podaje im kuriozalną wykładnię tego, co znaczy "być dobrym człowiekiem". > Słyszałem wypowiedzi absolwentów WSKMiS - kuźni kadr o. Tadeusza. Ci młodzi ludzie nie mają nawet własnego zdania, powtarzają wyuczone formułki lub potakują słowom ojca prowadzącego. Są potulni, jak owieczki. I o to chodzi.Prawdopodobnie część z nich zacznie robić karierę polityczną, bądź medialną. Nie potrafię nawet snuć przypuszczeń, jak to się może skończyć, niemniej jednak coś mi mówi, że to nic groźnego. Nie mam jednak argumentów na poparcie tej tezy. To tylko odczucie - wydaje mi się, że oni po prostu nie pasują do współczesnej Europy. P.S. Racjonalistą rzeczywiście nie jestem. Ukrzyżowałem swój rozum  Ale świadomie, wedle własnej woli. Dobranoc.
|
|
| |  | 1 na 1 | Zbyszek Bryłowski (7257 punktów) | Witam. Piękna wypowiedź. Pozostaje mi tylko zgodzić się ze wszystkim, co napisałeś.  > Nie potrafię nawet snuć przypuszczeń, jak to się może skończyć, niemniej jednak coś mi mówi, że to nic groźnego.Obyś miał rację. > P.S. Racjonalistą rzeczywiście nie jestem. Ukrzyżowałem swój rozum Ale świadomie, wedle własnej woli.Twoje prawo. Twój wybór. Pozdrawiam z sympatią - Zbyszek 
Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
|
|
3 na 3 J.S. (4752 punktów) (zablokowany) | > Moja teściowa i jej koleżanki niebawem złożą deklaracje członkowskie.> Co Wy na to?Pozostaje Ci zadbać aby teściowa nie doczekała 'niebawem'
|
|
bozena (120 punktów) (zablokowany) |
No widzi więc Pan, że nie tylko ateiści się organizują. Rośnie więc wam konkurencja w walce o dusze Polaków. Zapowiada się ciekawe starcie. Nie życzę jednak wam powodzenia, choć chętnie będę obserwowała jak się pocicie.
|
|
 | 1 na 1 | darlove (2804 punktów) | >No widzi więc Pan, że nie tylko ateiści się organizują. Rośnie więc wam konkurencja w walce o dusze Polaków.
--- Jakie znowu dusze? Ja tam wole walczyc o cos, co istnieje, tj. rozum. I to mi wystarczy. Dusze zostawiam pasibrzuchom.
Zapowiada się ciekawe starcie. Nie życzę jednak wam powodzenia, choć chętnie będę obserwowała jak się pocicie.
--- Starcie zabobonu i rozumu? Coz, nie mam watpliwosci, co wyjdzie z tego obronna reka. W sredniowieczu bym sie obawial, ale teraz nie ma strachu. Rozum udowadnia swoja potege kazdego dnia na calym swiecie w kazdej sekundzie, a zabobon... coz, ledwie zipie, a wie, ze jego koniec jest blisko, wiec probuje "sie organizowac". Ale to ostatnie podrygi - nawet w Polsce. Jeszcze troche.
Wiem, ze nic nie wiem. - Najmadrzejsze wypowiedziane zdanie w historii swiata.
|
|
 | 2 na 2 | czes (4083 punktów) | >No widzi więc Pan, że nie tylko ateiści się organizują. Rośnie więc wam konkurencja w walce o dusze Polaków. Zapowiada się ciekawe starcie. Nie życzę jednak wam powodzenia, choć chętnie będę obserwowała jak się pocicie.
Ooo, to znowu Ty Bożenko! A już chciałem wyłaczyć komputer, takie to wszystko smutne. Dzięki Tobie znowu mam uśmiech na twarzy.
|
|
1 na 1 | czes (4083 punktów) | > www.wicipo(*)ent&task=view&id=707&Itemid=56Dość często tęsknię za widokiem krakowskiego Rynku i atmosferą kawiarenek starego miasta (szczególnie gdy mijam jakiś tutejszy, tj.torontoński Mc Donald). Jako odtrutkę na moje tęsknoty mogę stosować czytanie wiadomości o powstaniu RPN. Z dwojga złego, wolałbym tęsknić.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|