Racjonalista - Strona głównaDo treści
Następne oszołomy wkraczają do akcji...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
19-06-2008 19:39darlove (2804 punktów)Następne oszołomy wkraczają do akcji...
Ocena 1 na 1
Po Robercie Nowaku i jego inicjatywie... następne rodzą się w głowach zapewne nie mniejszych oszołomów.

Na prawicy może powstać partia związana z Radiem Maryja. Jak dowiedział się serwis internetowy tvp.info, rozmowy w tej sprawie prowadzą eurodeputowani sympatyzujący z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, poseł PiS Bogusław Kowalski i ekslider Samoobrony Krzysztof Filipek.
Zdaniem pomysłodawców, nowa partia będzie mieć ludowo-narodowy charakter, a jej znakiem rozpoznawczym ma być „walka o Europę Ojczyzn i zachowanie dystansu wobec Brukseli”. - PiS dąży do zamknięcia swoich szeregów, tworząc coś w rodzaju zakonu PC. Jeżeli nie otworzy na inne środowiska, to powstanie nowej partii jest nieuniknione – mówi europoseł Bogdan Pęk. Twierdzi, że w tworzenie nowego ugrupowania może zaangażować się nawet dziesięciu prawicowych eurodeputowanych.

Z informacji serwisu internetowego tvp.info wynika, że w rozmowach dotyczących budowy nowego ugrupowania uczestniczy także poseł PiS Bogusław Kowalski, polityk blisko związany ze środowiskiem Radiem Maryja. - Mogę tylko potwierdzić, że rozmowy się toczą – ucina Kowalski. Budową nowej prawicowej formacji zainteresowany jest także Krzysztof Filipek, jeden z byłych liderów Samoobrony. - Jesteśmy w stałym kontakcie z posłem Bogusławem Kowalskim. Chcemy stworzyć blok o charakterze patriotyczno-ludowym – zapowiada.

Pierwszym testem dla nowego bloku mają być przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego. Czy oznacza to, że nowa partia będzie konkurencją dla PiS? Niekoniecznie. – Jeśli takie ugrupowanie powstanie, to mogłoby się stać wręcz ważnym partnerem – twierdzi Kowalski. Jego zdaniem, obie partie mogłyby nas przykład wystawić wspólną listę w przyszłorocznych wyborach. Problem jednak w tym, że ten pomysł nie do końca podoba się politykom PiS. Powstanie nowej partii może utrudnić jeszcze jedno: animozje panujące pomiędzy prawicowymi politykami. - Ja nie wyobrażam sobie kooperacji z Bogusławem Kowalskim czy Krzysztofem Filipkiem. Zdecydowanie bliżej mi do polityków, którzy właśnie opuszczają LPR, Janusza Dobrosza i Sylwestra Chruszcza. Zależy mi również na współpracy z Markiem Jurkiem, którego popieram w wyborach uzupełniających na Podkarpaciu – mówi Pęk. Z informacji serwisu internetowego tvp.info wynika jednak, że były Marszałek Sejmu nie jest na razie zainteresowany uczestnictwem w tej inicjatywie.

Lewica w Polsce prawie nie istnieje, za to widać wielki urodzaj na sługusów watykańskich. Żałosne.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Mi to wygląda wyłącznie na troskę wspomnianych eurodeputowanych o swój los.
Do magicznych 8 m-cy przedwyborczych jeszcze trochę czasu zostało - może i lewica coś pokaże.
darlove (2804 punktów)
A ja tylko czekam, kiedy wreszcie ta cywilizowana cześć Narodu się obudzi i pokaże żebrakom umysłowym miejsce w szeregu...

Wiem, ze nic nie wiem. - Najmadrzejsze wypowiedziane zdanie w historii swiata.
20-06-2008 01:10 
 Ocena 1 na 1
Janus (236 punktów)
Niestety bedziemy jeszcze dlugo czekac, bo co z tego ze my to wiemy..
Atlantis (1733 punktów)
(zablokowany)
>A ja tylko czekam, kiedy wreszcie ta cywilizowana cześć Narodu się obudzi i pokaże żebrakom umysłowym miejsce w szeregu...

Przypomniał mi się "Rok 1984", fragment w którym Smith idąc dzielnicą Proli i słysząc jakiś zgiełk miał nadzieję, że wybuchła rewolucja, że "naród się obudził"... Kto czytał, wie o co chodziło...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365