Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wspieram żołnierzy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
01-07-2008 18:40ra-serafin (2786 punktów)Wspieram żołnierzy
www.wspieramzolnierzy.pl/

Podpisujcie apel i wspomóżcie naszych żołnierzy ponieważ sprawa na pewno jeszcze będzie się ciągnąć bo sąd raz zwalnia z aresztu a za kilka dni znowu wezwania do sądu. Nie bądźmy jedynym państwem które sądzi własnych żołnierzy za to że wykonali rozkaz!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

@ffe? (3233 punktów)
A ja jeszcze pamiętam My Lai, Katyń, Oświęcim, Guantanamo i inne miejsca, gdzie zabijano na rozkaz...

A sueno de la razon produce automatica secretaria
piątek (1035 punktów)
To tak jak z tym idiotycznym protestem "solidarni z Tybetem" a potem jeden z drugim idzie do sklepu i kupuje sobie buty, które zrobili gdzie "made in China", powodzenia...

"Ja jeden na milion, Ty jeden z miliona"
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
Witam.

>Nie bądźmy jedynym państwem które sądzi własnych żołnierzy za to że wykonali rozkaz!
A ja wspieram prawo i prawdę.
Radzę zapoznać się z dotychczasowymi ustaleniami i nie ulegać emocjom.

Brzydzę się kombinowaniem i mataczeniem. Brzydzę się manipulacją w mediach.
Moim zdaniem winny powinien odpowiedzieć za tę zbrodnię.
Zwalanie winy na moździerz i robienie z żołnierzy osób o ograniczonej poczytalności, byle tylko wywinęli się od odpowiedzialności, uważam za haniebne.
Jeżeli mścili się za śmierć kolegi - powinni dostać dożywocie.
Jeżeli winny jest wydający rozkaz - powinien dostać dożywocie.

Ciekawe, co powiedziałbyś, gdyby to Twoi rodzice i rodzeństwo zginęli?
Czy wielkodusznie wybaczyłbyś najeźdźcom i mordercom?
Doradzam głębszą refleksję...

Życie ludzkie jest tak samo cenne, niezależnie od narodowości, wyznania i rasy.

Pozdrawiam - Zbyszek

P.S: Nie może być "moralności Kalego" na tym forum.
Inne mnie nie interesują.


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
02-07-2008 00:48 
 Ocena 2 na 2
DKnoto (982 punktów)
>Jeżeli mścili się za śmierć kolegi - powinni dostać dożywocie.
>Jeżeli winny jest wydający rozkaz - powinien dostać dożywocie.
Tu bym nie przesadzał, walka tworzy silne więzi i odwet na
wojnie to rzecz całkowicie normalna ale oczywiście nie należy
go pochwalać. Należy wziąć poprawkę na typ osobowości ludzi, którzy
tam pojechali, bezsens tej wojny nie przeszkadzał im w podjęciu decyzji
o uczestnictwie w tej wyprawie. Traktowali to jak kolejną zabawę, za
którą dostaną trochę więcej grosza. W sumie na wojnie potrzeba
takich ludzi, w pierwszej chwili muszą skutecznie walczyć a potem
dokonywać głębszych refleksji.

>Ciekawe, co powiedziałbyś, gdyby to Twoi rodzice i rodzeństwo zginęli?
>Czy wielkodusznie wybaczyłbyś najeźdźcom i mordercom?
>Doradzam głębszą refleksję...
Jak najbardziej popieram ale proszę się cofnąć pamięcią do okresu tuż po drugiej wojnie światowej, czy w procesach za zbrodnie wojenne skazywano
wszystkich walczących w polu, czy tych którzy podejmowali decyzje polityczne?
Błędem Polski jako państwa jest zaślepienie i bałwochwalczy stosunek do nowego pana zza oceanu. Nic nie usprawiedliwia naszych polityków i to oni, i
TYLKO ONI powinni zasiąść na ławie oskarżonych.
Zbyszek Bryłowski (7257 punktów)
Witam.

>... odwet na wojnie to rzecz całkowicie normalna ale oczywiście nie należy go pochwalać.
Zgoda - odwet, to rzecz normalna, ale na miłość boską - nie na cywilach!!!

>Jak najbardziej popieram ale proszę się cofnąć pamięcią do okresu tuż po drugiej wojnie światowej, czy w procesach za zbrodnie wojenne skazywano wszystkich walczących w polu, czy tych którzy podejmowali decyzje polityczne?
Kiedy jest konkretna zbrodnia, to odpowiadają za nią konkretne osoby.

>Błędem Polski jako państwa jest zaślepienie i bałwochwalczy stosunek do nowego pana zza oceanu.
Z tym zgadzam się całkowicie i bezwarunkowo. No cóż, taka ułomność rządzących.
Temat na duuuży wątek.

>TYLKO ONI powinni zasiąść na ławie oskarżonych.
Tylko, oni dobrze dbają o siebie i krzywdy sobie nie zrobią. Takie porozumienie ponad podziałami...

Pozdrawiam - Zbyszek


Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
02-07-2008 23:56 
 Ocena 1 na 1
J.S. (4752 punktów)
(zablokowany)
Mam odmienne zadanie.
Żołnierze mieli "misje" pokojowe w PRLu.
Każdy żołnierz (bezpośrednio lub pośrednio) jest szkolony w jednym celu - zabijaniu.
Nie dajmy się zwariować! Czy na misję pokojową wysyła się żołnierzy????

Jak słyszę o ataku na obiekt cywilny to dostaję wzdęcia! Partyzanci tamtejsi mają siedzieć w oznakowanych koszarach????

>P.S: Nie może być "moralności Kalego" na tym forum.
Oczywiście, nasi żołnierze mogą ginąć i powinni.

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365