Witam. > Nie bądźmy jedynym państwem które sądzi własnych żołnierzy za to że wykonali rozkaz!A ja wspieram prawo i prawdę. Radzę zapoznać się z dotychczasowymi ustaleniami i nie ulegać emocjom. Brzydzę się kombinowaniem i mataczeniem. Brzydzę się manipulacją w mediach. Moim zdaniem winny powinien odpowiedzieć za tę zbrodnię. Zwalanie winy na moździerz i robienie z żołnierzy osób o ograniczonej poczytalności, byle tylko wywinęli się od odpowiedzialności, uważam za haniebne. Jeżeli mścili się za śmierć kolegi - powinni dostać dożywocie. Jeżeli winny jest wydający rozkaz - powinien dostać dożywocie. Ciekawe, co powiedziałbyś, gdyby to Twoi rodzice i rodzeństwo zginęli? Czy wielkodusznie wybaczyłbyś najeźdźcom i mordercom? Doradzam głębszą refleksję... Życie ludzkie jest tak samo cenne, niezależnie od narodowości, wyznania i rasy. Pozdrawiam - Zbyszek  P.S: Nie może być "moralności Kalego" na tym forum. Inne mnie nie interesują.
Niebo gwiaździste nade mną, a prawo moralne we mnie...
|