Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co sądzicie o wypowiedziach tego Pana?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
14-10-2008 22:13Róża (601 punktów)Co sądzicie o wypowiedziach tego Pana?
Ocena 2 na 2
Ja się pod nimi podpisujęz tym, że dość pikantnie mówi.
www.youtub(*)?v=9aJ8hDiZ0bM&feature=related
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

NdwZ (265 punktów)
>Ja się pod nimi podpisujęz tym, że dość pikantnie mówi.
>www.youtub(*)?v=9aJ8hDiZ0bM&feature=related

Widziałem już dawno większość jego wypowiedzi i trzeba przyznać że mimo trochę agresywnego tomu to mówi dobrze. Szczerze do bólu wręcz. Ogólnie popieram jego poglądy.
Sir Valeq (379 punktów)
>Ja się pod nimi podpisujęz tym, że dość pikantnie mówi.
>www.youtub(*)?v=9aJ8hDiZ0bM&feature=related

Pat to m.in. ulubieniec społeczności z richarddawkins.net. Każda jego nowa wypowiedź jest tam od razu linkowana i komentowana.
Jako ciekawostkę, mogę podać fakt, że jeden z niedawnych jego filmów został przez youtube zbanowany pod naciskiem muzułmanów. Pat krytykował w tym filmie uznanie przez władze brytyjskie prawa muzułmańskiego do rozwiązywania drobnych sporów między wyznawcami tej religii. Na szczęście, pod kolejną presją, tym razem wolnomyślicielską, youtube przywrócił film. Trochę się wszyscy bali, że się zrobi drugie godtube (po przecież po czymś takim posypałaby się lawina kolejnych banów), ale skończyło się szczęśliwie.

Nie karmię.
diogenes (42753 punktów)
Znane sprawy...
Ma facet fajną koszulę.
Scorp (5381 punktów)

- Doskonały angielski. Używać jako materiał pomocniczy do nauki na lekcjach angielskiego.
- Oczywiście na lekcjach religii też, jako wypowiedź adwokata diabła.
-
enfant (64444 punktów)
   Sądzę o nim to, że wkrótce będzie calutki po polsku, na bieżąco, na moim kanale Youtube.

Ateistyczny kanał Youtube - wszystko po polsku - Zapraszam!
avenger (463 punktów)
>Ja się pod nimi podpisujęz tym, że dość pikantnie mówi.
>www.youtub(*)?v=9aJ8hDiZ0bM&feature=related

Co o nim sądzę, to świr fanatyk nienawiści religijnej,ma taką samą obsesje niewiary, jak inni wiary.Ja kieruje się prostą zasadę, prawda leży po środku, a przesada w niczym nie wychodzi na zdrowie.
16-10-2008 09:34 
 Ocena 2 na 2
Władek Lichacz (2050 punktów)
>Co o nim sądzę, to świr fanatyk nienawiści religijnej,ma taką samą obsesje niewiary, jak inni wiary.

Uważam, że jego podejście jest "kabaretowe", a z nienawiścią ma tyle wspólnego co krk z naukami tzw. Jezusa z Nazaretu.
Obejrzałem kilka filmików, ale w żadnym z tych, które widziałem, nie usłyszałem sformułowania typu: krzyż do dobra szubienica - można na nim równocześnie dwóch biskupów powiesić.
Dla Ciebie to fanatyk, pewnie tylko dlatego, że nie mówi o religii z nabożną czcią i do tego jeszcze na kolanach.
16-10-2008 22:38 
 Ocena-1 na 1
avenger (463 punktów)

>Dla Ciebie to fanatyk, pewnie tylko dlatego, że nie mówi o religii z nabożną czcią i do tego jeszcze na kolanach.

Tu się mylisz ,ja również obejrzałem kilka filmików, zobacz facet robi jakieś debilne miny jak by się od czubków urwał, podnieca się tym co wygaduje, jakby się nawdychał farby podczas malowania,mnie nie zaimponował ,ani mnie nie rozbawił.Nawet nie chodzi o to co mówi, ale jak to robi.
18-10-2008 11:28 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>facet robi jakieś debilne miny jak by się od czubków urwał
Jeszcze lepszy ubaw jest z B16 jak występuje w tych swoich pajacowatych kostiumach.
.
16-10-2008 11:33 
 Ocena 7 na 7
Scorp (5381 punktów)

>Ja kieruje się prostą zasadę, prawda leży po środku, ...

A co Ty na to, jeżeli Ci ktoś zarzuci, że ukradłeś mu sto złotych, podczas gdy Ty twierdzisz, że nie? Oddasz mu 50, bo prawda leży pośrodku?

Ludzie kłamią z różnych przyczyn, a w religiach prawdy zmyślonej jest w bród. Zadaj sobie ćwiczenie i udowodnij, choćby na przykładach, że jako zasada, stwierdzenia 'prawda leży pośrodku' jest zwyczajnie głupie.

>a przesada w niczym nie wychodzi na zdrowie.

tu mogę się zgodzić.
-
avenger (463 punktów)
>>Ja kieruje się prostą zasadę, prawda leży po środku, ...
>A co Ty na to, jeżeli Ci ktoś zarzuci, że ukradłeś mu sto złotych, podczas gdy Ty twierdzisz, że nie? Oddasz mu 50, bo prawda leży pośrodku?
>Ludzie kłamią z różnych przyczyn, a w religiach prawdy zmyślonej jest w bród. Zadaj sobie ćwiczenie i udowodnij, choćby na przykładach, że jako zasada, stwierdzenia 'prawda leży pośrodku' jest zwyczajnie głupie.

Jeśli użyjesz głupiej argumentacji, do mądrego stwierdzenia, to wyjdzie głupie to co jest mądre.Wiesz ludzie religijni naprawdę w to wierzą ,więc określenie kłamią zupełnie tu nie pasuje ,pomyśl o intencjach pewnych ludzi związanych z religią.Mimo, że celem wielu ,jest władza i pieniądz ,to nie wszystkich ,jestem przekonany, że wśród osób wierzących ,można spotkać wielu wspaniałych ludzi, o dobrych intencjach.Potępianie wszystkiego i wszystkich w czambuł ,jest taką samą ciemnotą, jak palenie bibliotek, mordowanie pogan, przez zacofanych chrześcijan.Jestem zwolennikiem szacunku dla odmiennych poglądów,ale w obydwie strony te zasady obowiązują.
17-10-2008 17:55 
 Ocena 3 na 3
Władek Lichacz (2050 punktów)
>Wiesz ludzie religijni naprawdę w to wierzą ,więc określenie kłamią zupełnie tu nie pasuje

Z moich obserwacji wynika, że przeciętny polski katolik nie wie w co wierzy. Jeśli dorosły człowiek tak postępuje to trudno oczekiwać, żebym darzył go szacunkiem.

>pomyśl o intencjach pewnych ludzi związanych z religią.Mimo, że celem wielu ,jest władza i pieniądz ,to nie wszystkich ,jestem przekonany, że wśród osób wierzących ,można spotkać wielu wspaniałych ludzi, o dobrych intencjach.

Jesteś tylko przekonany czy znasz takich? Bo ja nie.

>Potępianie wszystkiego i wszystkich w czambuł ,jest taką samą ciemnotą, jak palenie bibliotek, mordowanie pogan, przez zacofanych chrześcijan.Jestem zwolennikiem szacunku dla odmiennych poglądów,ale w obydwie strony te zasady obowiązują.

Zgadza się powinny obowiązywać w obie strony.
Jednakże w naszym kraju, gdzie prawo jest łamane w bezczelny sposób przez ludzi, którzy roszczą sobie "prawo" do nauk moralnych, gdzie nawet najwyższy zwierzchnik tego Kościoła kłamie w telewizji, a "wielu wspaniałych ludzi, o dobrych intencjach" nie reaguje, to nie dziw się, że praktycznie wszystko związane z tą religią jest potępiane w czambuł.
avenger (463 punktów)

>Z moich obserwacji wynika, że przeciętny polski katolik nie wie w co wierzy. Jeśli dorosły człowiek tak postępuje to trudno oczekiwać, żebym darzył go szacunkiem.
Widzisz jednak nie wszyscy ,myślę że gdybyś się spotkał z inteligencją katolicką, a takowa istnieje, ujrzałbyś odwrotna stronę medalu.
>>pomyśl o intencjach pewnych ludzi związanych z religią.Mimo, że celem wielu ,jest władza i pieniądz ,to nie wszystkich ,jestem przekonany, że wśród osób wierzących ,można spotkać wielu wspaniałych ludzi, o dobrych intencjach.
Spotkałem takowych ,choć zgodzę się nie jest ich wielu.

>Zgadza się powinny obowiązywać w obie strony.
>Jednakże w naszym kraju, gdzie prawo jest łamane w bezczelny sposób przez ludzi, którzy roszczą sobie "prawo" do nauk moralnych, gdzie nawet najwyższy zwierzchnik tego Kościoła kłamie w telewizji, a "wielu wspaniałych ludzi, o dobrych intencjach" nie reaguje, to nie dziw się, że praktycznie wszystko związane z tą religią jest potępiane w czambuł.

Wiesz oni mnie nie obchodzą, to ja mam być porządnym człowiekiem, bez względu na to jak postępują oni.Ważne jest dla mnie by trzymać się słusznych zasad,bo jak się ludzie angażują w walkę ,to już potem nie wiadomo kto ma słuszne racje, bo oboje robią to samo ,dochodzi do tego ,że nie wiadomo kto jest lepszy np. Ku Klux Klan ,czy Czarne Pantery.
18-10-2008 10:14 
 Ocena 3 na 3
Władek Lichacz (2050 punktów)
>Widzisz jednak nie wszyscy ,myślę że gdybyś się spotkał z inteligencją katolicką, a takowa istnieje, ujrzał byś odwrotna stronę medalu.

Sam zwrot "inteligencja katolicka" brzmi dla mnie dość dziwnie. Sam nie wiem, cieszyć się czy żałować, że takowej inteligencji nie spotkałem.

>Wiesz oni mnie nie obchodzą, to ja mam być porządnym człowiekiem, bez względu na to jak postępują oni.Ważne jest dla mnie by trzymać się słusznych zasad,bo jak się ludzie angażują w walkę ,to już potem nie wiadomo kto ma słuszne racje, bo oboje robią to samo ,dochodzi do tego ,że nie wiadomo kto jest lepszy np. Ku Klux Klan ,czy Czarne Pantery.

Ciebie oni nie obchodzą, a mnie tak - też mieszkam w tym kraju i nie mam zamiaru wyjeżdżać, dlatego dla mnie ważne jest co mówi się o Polsce nie tylko u nas, ale także i zagranicą.
Powiem o sobie: gdybym był aktywnym członkiem jakiejś organizacji, a ona postępowałaby niezgodnie z celem dla którego została powołana to dążyłbym do tego, aby to zmienić. Natomiast gdyby moje działania nie dały żadnych efektów to po prostu bym się wypisał, żeby nie firmować swoim nazwiskiem obłudy, zakłamania, zwyczajnego złodziejstwa, itp., itd.
avenger (463 punktów)

>Sam zwrot "inteligencja katolicka" brzmi dla mnie dość dziwnie. Sam nie wiem, cieszyć się czy żałować, że takowej inteligencji nie spotkałem.

W taki sposób nie da się prowadzić tej dyskusji, jeśli potępiasz wszystkich w kościele oraz obrażasz, to nie potrafisz szanować odmienności przekonań,skoro uważasz ,że Jan Paweł II nie był inteligentny ,to nie wiem kogo uważasz za inteligenta Stalina?Teraz martwisz się o Polskę, ciekawe co robiłeś w latach gdy Polska gniła w komunie,czy również wtedy wykazywałeś się troską.
19-10-2008 10:31 
 Ocena 4 na 4
Władek Lichacz (2050 punktów)
>W taki sposób nie da się prowadzić tej dyskusji, jeśli potępiasz wszystkich w kościele

Nie wszystkich. Potrafię zrozumieć ludzi, np. którzy ledwo ukończyli szkołę podstawową i wierzą w boga - po takim praniu mózgu, które oni przeszli to mnie nie dziwi.
Nie spotkałem jeszcze żadnego katolickiego księdza, który by powiedział prawdę o biblii, co tam jest faktycznie napisane - np. w Starym Testamencie. Żeby zostać księdzem, trzeba wcześniej zdać maturą, a to już wymaga pewnego poziomu inteligencji. I dlatego dla mnie każdy ksiądz tej religii to kłamca i oszust.
Natomiast co do tzw. wykształconych ludzi, którzy poważnie traktują te bajki to odpowiadam krótko: Twój bóg, Twoja wiara i Twój problem. Jak dla mnie każdy może sobie wierzyć w co tylko zechce, nawet w konia na kaczych łapach, modlić się do niego, budować mu świątynie, itd. Jest tylko jeden, jedyny warunek - niech to robi za swoje pieniążki, a możesz być pewny, że dla takiej osoby będę też wyrozumiały.

>oraz obrażasz

Wystarczy mieć tylko odmienne zdanie, a zaraz to się zaczyna - obrażasz, atak na kościół, itp., niestety tylko tyle potraficie.
Tak się składa, że w naszym kraju najbardziej obrażają chrześcijanie, konkretnie katolicy, chociażby to co dla mnie jest jedną z największych obelg - krzyż w Sejmie, w miejscu w którym jest stanowione prawo, banda oszołomów złamała prawo i jest bezkarna. Co ty zrobiłeś, żeby ten problem rozwiązać? I wiele innych podobnych przegięć, że tak to wyrażę. Podaj przykłady: ile razy urządzałeś głodówki, w jakich marszach brałeś udział, a może choć tylko jakieś petycje podpisałeś?

>nie potrafisz szanować odmienności przekonań,skoro uważasz ,że Jan Paweł II nie był inteligentny ,to nie wiem kogo uważasz za inteligenta Stalina?

Są różne definicje inteligencji, między innymi i taka: "umiejętność niektórych zwierząt szybkiego znajdywania najtrafniejszego postępowania w nowej dla nich sytuacji".
Niedawno dowiedziałem się, że on został biskupem krakowskim z nadania sekretarza - faktycznie powód do dumy dla katolika.

>Teraz martwisz się o Polskę, ciekawe co robiłeś w latach gdy Polska gniła w komunie,czy również wtedy wykazywałeś się troską.

Żadna tajemnica, też nie byłem członkiem PZPR z tego samego powodu, co nie jestem katolikiem, pomimo tego, że urodziłem się w takiej rodzinie - totalna obłuda i zakłamanie.
I tak jak każdy inny, któremu zależało na tym, żeby w tym kraju było lepiej też co nieco zrobiłem, też roznosiłem ulotki, też mnie ciągano po milicji, podobno obywatelskiej, też wiem co to znaczy dostać połą, ale do czasu. Dopóki nie zorientowałem się o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi, kto tym steruje i do czego zmierza.
A co ty zrobiłeś? Przecież podobno największy "punk oporu" był w krk!
jimmy_88gno (1653 punktów)
Trzeba pikantnie mówić, brak jasnego wyrażania się prowadzi do niezrozumienia Bardzo dobrze, że nie obleka się w kulturę. Kultura często niszczy szczerość, fundament relacji.
avenger (463 punktów)
>Trzeba pikantnie mówić, brak jasnego wyrażania się prowadzi do niezrozumienia Bardzo dobrze, że nie obleka się w kulturę. Kultura często niszczy szczerość, fundament relacji.

No nie wiem czy tak jest i czy takie samo zdanie mają moderatorzy,gdyby tak było nie dostał bym tylu ostrzeżeń

avenger (463 punktów)



Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365