hej , To , że Bóg jest najlepszym możliwym bytem jest tak samo prawdopodobne jak inna teza o tym , że Bóg jest najgorszym możliwym bytem . Nie ma żadnej istotnej różnicy w technice czy schemacie wyprowadzania dowodów czy raczej pseudodowodów , teoretycznych spekulacji , w obu przypadkach . Ponieważ owe wywody nie opierają się na żadnych dowodach a tylko na całkowicie niesprawdzalnych założeniach a priori … mogą one być traktowane wyłącznie jako logiczna lub jakaś inna ciekawostka , zresztą wątpliwej urody . Jako ciekawostka nie mogą , nie mają prawa być nawet najmniejszą podstawą najbardziej nieważnych decyzji ! A stanowią kanon wypowiedzi na temat najprawdziwszego sedna rzeczywistości jakiej człowiek może doświadczać ! Czy nie sądzicie , że jest to absurd ? Czyż nie jest absurdem uznawać pozbawione treści i znaczenia wypowiedzi za święte sekrety i tajemnice oraz cudowne objawienia ? Nie !!! – Ponieważ tylko jako „święte” mogą zostać „zrozumiane” … bez rzekomej , domniemanej „świętości” nie ma w religijnych wypowiedziach żadnych treści ani znaczeń !!! One mogą być wyłącznie sekretnie i tajemniczo i cudownie objawione – bez tego byłyby po prostu tylko niewyobrażalnie … głupie !
pozdrawiam makuś
|