Racjonalista - Strona głównaDo treści
Swastyka na ramieniu księdza

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
04-09-2010 16:40Roksana Małek (894 punktów)Swastyka na ramieniu księdza
Ocena 3 na 3
Chcę z góry uprzedzić, iż postać, której dotyczy niniejszy wątek, nie jest wcale księdzem-kolaborantem z nie tak znowu odległej dwudziestowiecznej przeszłości (kiedy wręcz normą była szeroko zakrojona współpraca kościoła katolickiego z reżimami faszystowskimi), ale całkowicie współczesnym duszpasterzem z włoskiego miasta Vigevano w północnych Włoszech. Faszystkowski ksiądz - bo tak przez wielu nazywany jest Angelo Idi - to postać wielce kontrowersyjna. Jakiś czas temu pobił gumową pałką złodzieja ofiar kościelnych, teraz pojawił się na mszy z nazistowską opaską na ramieniu. Angelo Idi nie kryje się ze swoimi ultraprawicowymi poglądami, członek Bractwa św. Piusa X otwarcie sympatyzuje z Ligą Północną - partią dążącą do oderwania północnej części Włoch. Ostatnio ksiądz Idi został przyłapany na nieofaszystowskim wiecu, kiedy wykonywał faszystowskie pozdrowienie. Twierdzi, iż miał na celu jedynie pobłogosławienie zgromadzonych wiernych. Zresztą, oceńcie sami.......
www.gadu-g(*)3665651880/faszystowski-ksiadz
www.austriantimes.at/index.php?id=12871
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Mariusz Pracki (436 punktów)
Do gazu go!


www.moherowo.pl
05-09-2010 00:13 
 Ocena 3 na 3
Myflowers (2721 punktów)
Ostatnio prawicowy ksiądz, członek Bractwa Świętego Piusa X, został przyłapany na wykonywaniu faszystowskiego pozdrowienia podczas neofaszystowskiego wiecu. Ksiądz tłumaczy się, że chciał jedynie pobłogosławić wiernych.

Kurcze,a u nas tylko piwo zamawiali W takim ultrakatolickim kraju, wstyd!

Jak widać, ciągoty faszystowskie nadal są żywe.Wszędzie. No cóż, człowiek niekoniecznie dorósł do człowieczeństwa.


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
05-09-2010 00:18 
 Ocena 3 na 3
Myflowers (2721 punktów)
>Do gazu go!
>
www.moherowo.pl


Kiepski żart...


(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
05-09-2010 00:26 
 Ocena 3 na 3
kognitywista (3391 punktów)
>Do gazu go!
Tego też ? Czy wystarczy kulka w łeb ?

05-09-2010 10:31 
 Ocena 1 na 1
Roksana Małek (894 punktów)
>Do gazu go!
Nie ukrywam swojego oburzenia zachowaniem Angelo Idi i milczeniem hierarchów kościelnych, ale uważam, że ta reakcja jest nie na miejscu.................
zachaj (5239 punktów)
Wydaję się , że propagowanie symbolów nazistowskich jest zakazane we wszystkich demokratycznych krajach.

Do więzienia go !

Ps. Zresztą ksiądz to tylko człowiek , tez może być łajzą i ignorantem.
Roksana Małek (894 punktów)
>Wydaję się , że propagowanie symbolów nazistowskich jest zakazane we wszystkich demokratycznych krajach.
Owszem.
>Do więzienia go !
Właśnie. To co mnie najbardziej szokuje w tej całej sprawie to milczenie na temat wyciągnięcia konsekwecji wobec księdza Idi.
Strojny (109 punktów)
>>Wydaję się , że propagowanie symbolów nazistowskich jest zakazane we wszystkich demokratycznych krajach.
>Owszem.

Nie w USA. Tam można.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365