Ostatnio prawicowy ksiądz, członek Bractwa Świętego Piusa X, został przyłapany na wykonywaniu faszystowskiego pozdrowienia podczas neofaszystowskiego wiecu. Ksiądz tłumaczy się, że chciał jedynie pobłogosławić wiernych.Kurcze,a u nas tylko piwo zamawiali  W takim ultrakatolickim kraju, wstyd! Jak widać, ciągoty faszystowskie nadal są żywe.Wszędzie. No cóż, człowiek niekoniecznie dorósł do człowieczeństwa.
(...) Nie wszyscy mogą być mądrzy, panie oberlejtnant Głupi muszą stanowić wyjątek, bo gdyby wszyscy ludzie byli mądrzy, to na świecie byłoby tyle rozumu, że co drugi człowiek zgłupiałby z tego.../Wojak Szwejk/
|