Racjonalista - Strona głównaDo treści
Sentencje, cytaty, myśli nieuczesane - ankieta

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
27-10-2008 11:15glingor (640 punktów)Sentencje, cytaty, myśli nieuczesane - ankieta
Proponuje ankietę na ulubione sentencje lub cytaty.
Każdy spotkał się z tekstami które chętnie cytuje,
ustawia jako podpis na forum, opis gg itp.
Lub na drodze własnych przemyśleń ułożył własną.

Cytaty znanych osób pewnie często się powtarzają,
a sentencje własne nie zawsze wychodzą poza wąskie grono znajomych,
do podzielenia się nimi zachęcam gorąco.

Ankietę poprowadzimy w wątku proszę zgłaszajcie sentencje własne
lub cytaty podając autora, po jednej/ym w wypowiedzi,
a pozostali ocenią ten tekst za pomocą plusów i minusów.

Tematyka dowolna.

Zapraszam do zamieszczania tekstów i głosowania.

pozdrawiam
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

glingor (640 punktów)
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway

prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
glingor (640 punktów)
"prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta"
glingor


prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
Adamiak (36436 punktów)
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"
Prawo Vique'a
glingor (640 punktów)
"One pope to rule them all,
One religion to bring them all and in the darkness bind them."

R.R.Tolkien + glingor


prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
G.K. (1679 punktów)
"Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy."
G.K.


Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy.
27-10-2008 14:23 
 Ocena 2 na 2
TyDraniu (6569 punktów)
>"Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy."
>G.K.

Chyba jednak nie G.K. Podobne wymyślił już Saint-Exupery, a może nawet i ktoś wcześniej.
TyDraniu (6569 punktów)
Nie mówiąc o Pratchetcie.
G.K. (1679 punktów)
>>"Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy."
>>G.K.
>Chyba jednak nie G.K. Podobne wymyślił już Saint-Exupery, a może nawet i ktoś wcześniej.


Nie przeczytałem tego nigdzie wcześniej. Ta sentencja wpadła mi do głowy niecałe 2 lata temu w trakcie dyskusji z moim znajomym świadkiem jehowy.



Każdy bóg umiera wraz ze śmiercią jego ostatniego wyznawcy.
27-10-2008 17:33 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)

"Człowiek jest zdumiewający, ale arcydziełem nie jest."
J. Conrad
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

Miałem objawienie, że Boga nie ma. Osnowa
.
glingor (640 punktów)
"Ateista to człowiek nie posiadający niewidzialnego wsparcia."
James Buchan

prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
glingor (640 punktów)
"Wszyscy bogowie byli nieśmiertelni."
Stanisław Lem


prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
glingor (640 punktów)
"Rzeczywistość to ta rzecz, która się nie rozwiewa, kiedy przestaje się w nią wierzyć"
Philip. K. Dick


prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
Adamiak (36436 punktów)
>...pozostali ocenią ten tekst za pomocą plusów i minusów.>

I słusznie, bo:

"Miarą mówcy nie jest ten kto mówi, lecz ten co słucha."
Platon
rudyment (3233 punktów)
"Mądry myśli, co mówi, głupi mówi, co myśli" (nn)

"To, że masz paranoję, wcale nie znaczy, że naprawdę nie chcą ci zaszkodzić" (Ph. K. Dick)

"Rozum to umiejętność naginania poglądów do faktów" (własne)

"Najbardziej tym, kim są, są ci, którzy najbardziej nie są tym, kim są" (własne)

"Słuchaj, dzieweczko!
Ona nie słucha.
Żar z rozgrzanego jej brzucha bucha" (Mickiewicz & Tuwim)

Vivere, ergo philosophari
28-10-2008 07:19 
 Ocena 1 na 1
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

Żeby można było oceniać sentencje, a nie ich zapodającego miało być "po jednej/ym w wypowiedzi,".
.
Władek Lichacz (2050 punktów)
Niewykluczone, że Bóg już niedługo będzie mógł liczyć wyłącznie na ateistów.
Autor nieznany.
jad11 (18783 punktów)
>Proponuje ankietę na ulubione sentencje lub cytaty.

Świetny pomysł.

Z pamięci:

- Biednemu to zawsze jak nie wiatr w oczy to chuj w dupę.
nie znam autora

-Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć. A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie. Czy możesz ich nim obdarzyć? Nie bądź wiec tak pochopny w ferowaniu wyroków śmierci. Nawet bowiem najmądrzejszy z mędrców nie wszystko wie.
Tolkien
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>- Biednemu to zawsze jak nie wiatr w oczy to chuj w dupę.
Albo minus.
.
jad11 (18783 punktów)
>>- Biednemu to zawsze jak nie wiatr w oczy to chuj w dupę.
>Albo minus.


Że postawiłeś minus mnie nie dziwi ,bo o to chodziło ,żeby oceniać ale czemu uznałeś za stosowne o tym wspomnieć pozostaje dla mnie tajemnicą.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

> >>- Biednemu to zawsze jak nie wiatr w oczy to chuj w dupę.
>>Albo minus.

>czemu uznałeś za stosowne o tym wspomnieć
Żebyś wiedział za którą myśl.

Należy Ci się drugi minus - za nieprzestrzeganie określonej przez autora wątku zasady "jedna myśl na jedną wypowiedź", ale nie można dwa razy ocenić jednego postu.
.
28-10-2008 12:44 
 Ocena 1 na 1
jad11 (18783 punktów)

>Należy Ci się drugi minus - za nieprzestrzeganie określonej przez autora wątku zasady "jedna myśl na jedną wypowiedź", ale nie można dwa razy ocenić jednego postu.


Powtarzasz to z uporem ,który byłby może godny pochwały w lepszej sprawie. Niezależnie od tego ,jak chciałby autor, punkty przyznane bądź odebrane w tym wątku mają wpływ na ogólny rachunek uczestników forum. Nie każdy sypie samymi złotymi myślami a nawet jeśli ktoś sypie to ktoś inny ,minimalnie głupszy może nie zrozumieć i nietrafnie ,niesprawiedliwie ocenić. Gdyby każdy oceniał na minus nienajlepsze cytaty to w krótkim czasie nikt by nie chciał tu nic pisać. Jeśli na cztery różne myśli podoba mi się jedna to z naturalnej życzliwości oceniam na plus. A jeśli żadna się nie podoba to nie oceniam wcale. Umiesz tak?
Pozdrawiam
28-10-2008 14:42 
 Ocena 1 na 1
glingor (640 punktów)
A nie wiesz w jaki sposób ustalić najpopularniejsza, skoro w jednym wątku zamieszczasz cztery ?

Wiesz ze próbujesz do zawodów bokserskich wystawić drużynę rugby jako pojedynczego zawodnika, i nie twierdze że oni nie umieją się bić tylko że to nie fair.

Niestety jeśli nie podzielisz na pojedyncze nie mogą być brane pod uwagę i obiektywnie ocenione.


prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
28-10-2008 17:53 
 Ocena 1 na 1
jad11 (18783 punktów)
Ok. Od teraz będzie po jednym. Sądziłem ,że chodzi bardziej o wymianę mądrości ale to twój wątek a twoja argumentacja mnie przekonuje.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Jeśli na cztery różne myśli podoba mi się jedna to z naturalnej życzliwości oceniam na plus. A jeśli żadna się nie podoba to nie oceniam wcale. Umiesz tak?
Umiem, ale nie chcę.

Wolę rozwiązanie zaproponowane przez założyciela wątku "zgłaszajcie sentencje własne lub cytaty podając autora, po jednej/ym w wypowiedzi, a pozostali ocenią ten tekst za pomocą plusów i minusów". Ale skoro żal Ci osobistego salda punktowego dodam plus za ten reklamacyjny post. (Szkoda, że akurat też nie najlepszej jakości.)
.
jad11 (18783 punktów)

> Ale skoro żal Ci osobistego salda punktowego dodam plus za ten reklamacyjny post. (Szkoda, że akurat też nie najlepszej jakości.)
>.
Nie żal. Mówiłem ogólnie a nie tylko o sobie. Nie krępuj się więc z minusami. Tym bardziej będzie to sprawiedliwe ,że też wlepiłem ci minusa. Nie z głupiej zemsty ale nie mogłem się powstrzymać. Jest po prostu marnej jakości.
Adamiak (36436 punktów)
Przebiśniegi z nieba lecą, pewnie wiosna blisko.
Odys chce do Penelopy, ale...strasznie ślisko!

Adamiak
hastatus (4 punktów)
Strach jest tym co Cię niszczy, zapomnij o nim a zwyciężysz

niestety nie znam autora
aenigma (455 punktów)
"Jeżeli chcesz wychować zagorzałego ateistę, musisz mu udzielać surowych lekcji religii"
(N. H. Kleinbaum)
czego i wiele przykładów widzimy.

A tak z innej beczki:

"Gdyby każdy pomyślał o sobie, to wreszcie byłoby pomyślane o wszystkich."
(czy ktoś to już wymyślił? jak nie, to może być moje )

"Every day is a gift. That's why we call it the present."
(autora nie znam)

"To co dla jednych jest sufitem, dla innych jest tylko podłogą"
(Z. Nałkowska)

I wiele innych.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

Żeby można było oceniać sentencje, a nie ich zapodającego miało być "po jednej/ym w wypowiedzi,".
.
aenigma (455 punktów)
>Żeby można było oceniać sentencje, a nie ich zapodającego miało być "po jednej/ym w wypowiedzi,".
I w taki oto sposób można łatwo i szybko nabić sobie punktów

Nie będę tego przepisywać na osobne wypowiedzi, bo nie ma to sensu, zwłaszcza w tej chwili. Do czego Twoja uwaga miała prowadzić, nie mam pojęcia.
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>Do czego Twoja uwaga miała prowadzić
Do opamiętania.

A ocenie poddaję myśl Schopenhauera zaczerpniętą ze stopki usera klucznika: "Człowiek może robić co chce, nie może jednak chcieć tak, jak by chciał."
.
28-10-2008 07:58 
 Ocena 1 na 1
jad11 (18783 punktów)

>"Gdyby każdy pomyślał o sobie, to wreszcie byłoby pomyślane o wszystkich."
>(czy ktoś to już wymyślił? jak nie, to może być moje )


Słyszałem to już wiele razy. Autor niestety nieznany.
rudyment (3233 punktów)
"Egoista to człowiek, który nie myśli o mnie" (nn)

Vivere, ergo philosophari
jad11 (18783 punktów)
To jeszcze dwa.

- Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubańczykom
autor nn

-A jednak się kręci słońce dookoła ziemi. Zaświadczą o tym księża palcami swemi.
Kazik Staszewski
Duda (25557 punktów)
Od dawna mówię sobie i innym:

"Pan Bóg i krasnoludki pomagają pracowitym"

Skąd mi to się przyplątało nie mam pojęcia.
krutki (1550 punktów)

Rzeczywistość na każdym kroku weryfikuje nasze mniemanie o niej.

(Niewykluczone, że padła już gdzieś wcześniej taka sentencja.)


"Atheism is a non-prophet organisation" - George Carlin
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
"Z przymrużeniem oka patrz na świat"

Z jakiejś piosenki z czasów sowieckich.

doku
dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
"Z przymrużeniem oka na mnie patrz"

Z tej samej piosenki


doku
Toma Cruz (390 punktów)
"Ludzie wierzą w yeti, krasnoludki i Pana Jezusa"

"Pukajcie, a będzie wam otworzone...na długość łańcuszka u drzwi"

"Miłość to nieuświadomione pragnienie seksu z drugą osobą"

"Kobieta jest jak koszula. Dopiero gdy masz ją na szyi widzisz co to za numer"
jad11 (18783 punktów)
-Kto się nie rozwija ten się cofa.
Nie znam autora
Celecrin (11895 punktów)
Cześć
Znam powiedzenie żydowskie, które powinni docenić wszyscy lubiący święty spokój:

"Jedz jabłka to lekarze będą się trzymać od Ciebie z daleka, jedz czosnek to wszyscy będą się trzymać z daleka."
28-10-2008 18:50 
 Ocena 4 na 4
Adamiak (36436 punktów)
Kochać samego siebie, to początek romansu na całe życie.
O. Wilde
28-10-2008 18:51 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
Nie czyń bliźniemu tego, co chciałbyś, aby on uczynił tobie. Możliwe, że macie zupełnie różne gusty.
George Bernard Shaw
jad11 (18783 punktów)
-Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień
Jezus Chrystus
28-10-2008 21:31 
 Ocena 2 na 2
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>-Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień
A może być minus?
.
28-10-2008 22:39 
 Ocena 3 na 3
Adamiak (36436 punktów)
>-Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamień>
>Jezus Chrystus>...

...trach!!!

- Matko...czy musiałaś...???
jad11 (18783 punktów)
Jeden z moich ulubionych. Z reklamy telewizyjnej:

- O czym będziesz rozmawiać jeśli nie oglądasz Jerrego Springera
Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

Do moich ulubionych należy też aforyzm Leca, ale obecnie ma go w swojej stopce użytkownik Almanzor, więc ewentualne punkty raczej do niego... A w ogóle tak teraz myślę - jak można przyjmować punkty za nie swoje dzieło?
.
29-10-2008 07:30 
 Ocena 1 na 1
jad11 (18783 punktów)
A w ogóle tak teraz myślę - jak można przyjmować punkty za nie swoje dzieło?

A ja se tak w ogóle myślę, że na te punkty trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Każda dobra wypowiedź powinna obronić się sama. To po prostu miłe uczucie ,gdy ktoś ci daje plusa, bo czujesz się w jakiś sposób doceniony a każdy człowiek jest głodny poklasku.
29-10-2008 07:37 
 Ocena 6 na 6
Adamiak (36436 punktów)
> A w ogóle tak teraz myślę - jak można przyjmować punkty za nie swoje dzieło?
>A ja se tak w ogóle myślę, że na te punkty trzeba patrzeć z przymrużeniem oka. Każda dobra wypowiedź powinna obronić się sama. To po prostu miłe uczucie ,gdy ktoś ci daje plusa, bo czujesz się w jakiś sposób doceniony a każdy człowiek jest głodny poklasku.>...

..."Jak przyjemnie jest powiedzieć człowiekowi coś miłego."
F. Dostojewski
Adamiak (36436 punktów)
"Usunąć iluzję, to znaczy zepsuć cały teatr. "
Erazm z Rotterdamu
Toma Cruz (390 punktów)
"Chwal mnie gębo moja"
Erazm z Rotterdamu
Toma Cruz (390 punktów)
21 powodów, dla których PIWO jest lepsze od kobiety....

1.PIWA nie trzeba zapraszać do restauracji.

2.PIWO nie jest zazdrosne, gdy sięgasz po drugie.

3.Otwierając PIWO masz pewność, że jesteś pierwszy.

4.Żeby mieszkać z PIWEM nie trzeba się zaraz żenić.

5.PIWO dobrze prezentuje się w każdym opakowaniu.

6.PIWA zabranego na imprezę nie trzeba się wstydzić.

7.Możesz zaliczyć wiele PIW w ciągu jednej nocy.

8.PIWO nie robi sobie żartów, że jest w ciąży.

9.Zmieniając PIWO nie musisz płacić alimentów.

10.PIWO zawsze jest wilgotne i łatwo wchodzi.

11.PIWO nie ma włosów tam gdzie nie trzeba.

12.PIWO nigdy nie mówi, że boli go głowa.

13.PIWEM możesz się podzielić z kolegami.

14.PIWO o wiele szybciej stawia na nogi.

15.PIWO może jeździć w bagażniku.

16.PIWA nie obchodzi, ile zarabiasz.

17.Od PIWA niczym się nie zarazisz.

18.PIWO możesz pić przy ludziach.

19.PIWO lubi mecze piłki nożnej.

20.PIWA nie musisz okłamywać.

21.PIWO wymaga jednego-wyjścia do ubikacji.

Z całym szacunkiem dla Pań. To tylko taki dowcip
Toma Cruz (390 punktów)

"Bóg chrześcijański jest bytem sam w sobie sprzecznym. Zakładając, że jest w każdym człowieku i uwzględniając fakt antagonizmów zachodzących między ludźmi , tak i jego elementy są ze sobą skłócone"

"Od czasów pontyfikatu Piusa IX mamy kolejnych Synów Człowieczych na ziemi!!! Papieże, którzy są nieomylni, są też chyba wolni od grzechu"

"Obok faszyzmu i nazizmu, religie monoteistyczne są kolejnymi przykładami systemów totalitarnych. Dlaczego? Bo propagują kult jednostki"

"Chrześcijaństwo propaguje utopijny model państwa, przepowiadając nadejście jednego, wielkiego królestwa dobobytu i pokoju"

"Bóg jest rzeczywiście dobry! Obdarza głupiego szczęściem losu, bo głupi jest na tyle głupi, że sam sobie nie poradzi. A dobrych obdarza nieszczęście i trudnościami, bo wie, że sobie poradzą. O ironio!"

""Wiara zacieśnia horyzonty i tłumi indywidualizm"

"Niektórzy ludzie Kościoła są tak prymitywni w swoim myśleniu i działaniu, że dzikus z epoki kamienia ma o grosz więcej talentu i rozumu niż oni"

"Chodzenie do kościoła nie jest pewnikiem wiary"

"Samostanowienie to priorytet dla ludzkich działań"

"Nie kończ życia na urodzeniu się"

"Życie bez życia jest codziennym umieraniem"

"Gdyby wiara katolicka była świeta, to nie potrzebowała by walki w jej obronie, bo sama by się obroniła swoją świętością."

"Religia to tylko pozorne wytłumaczenie absurdu życia"

"Tylko kłamcy uciekają przed swoimi poglądami."

"To prawda, że kiedyś byłem wierny KK, a dziś jestem prawie jego wrogiem. Cieszę się, że taki byłem, bo KK nauczył mnie nie ufać ludziom, nie wierzyć w Boga takiego, jaki jest prezentowany, rozpoznawać uzurpatorów. Tylko nie nauczył mnie, jak zdobyć monopol na prawdę i jak go zamienić w rzeczywisty obraz i fakt."

Tak sobie kiedyś myślałem i proszę oto do czego doszedłem...Mam nadzieję, że nic nie splagiatowałem...jeśli tak to nieświadomie
glingor (640 punktów)
Nie lubię się powtarzać przeczytaj pierwszy post w tym wątku oraz
www.racjonalista.pl/forum.php/s,163086#w163344


prawdziwy tradycjonalista modli się do słońca i z ognia nie korzysta
webmaster (moderator)
Skoro sentencje cieszą się takim zainteresowaniem, dodałem do profilu pole na własne motto. Dzięki temu, poza stopką, będzie można wpisać coś jeszcze do profilu.
Toma Cruz (390 punktów)
Oj cieszą się popularnością, cieszą. Bardzo dobry pomysł...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365