 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-11-2008 13:56 | Poszukiwacz (324 punktów) | Ziemianie
2 na 2 | | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 | Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów) | Odp: ziemianie | >polecam film
Obejrzałem.
fides ex necessitate esse non debet
|
|
| sceptymucha (moderator, 11470 punktów) | > video.goog(*)lay?docid=-7105458742770657802> polecam filmDlaczego na filmie nie ma, jak zwierzęta masakrują się nawzajem i zjadają żywcem? My przynajmniej próbujemy wprowadzać jakieś normy w zabijaniu. Z drugiej strony wpierw hodujemy, później zabijamy. Pozdrawiam
|
|
 | 2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | >Dlaczego na filmie nie ma, jak zwierzęta masakrują się nawzajem i zjadają żywcem? Może dlatego, że film jest o masakrowaniu i zabijaniu zwierząt przez ludzi?
>My przynajmniej próbujemy wprowadzać jakieś normy w zabijaniu. Jakie to są normy?
>Z drugiej strony wpierw hodujemy, później zabijamy. Po to hodujemy, żeby zabić.
Wiesz co? Jebnij się w ten pusty łeb debilu.
|
|
|  | 1 na 1 | diogenes (42753 punktów) | >Jakie to są normy?
Np. Artykuł 8 z załącznika do konwencji haskiej o prowadzeniu wojny lądowej:
Jeńcy wojenni podlegają ustawom, przepisom i rozkazom, obowiązującym w armii państwa, w którego mocy pozostają. Wszelkie nieposłuszeństwo upoważnia do stosowania względem ich niezbędnych zarządzeń przymusowych. Jeńcy zbiegli, którzy byliby ujęci, zanim zdołali połączyć się ze swą armią, albo zanim zdołali opuścić terytorium, zajęte przez armię, która ich wzięła do niewoli, podlegają karom dyscyplinarnym.
Jeńcy wojenni, którzy po udanej ucieczce znowu dostaną się do niewoli, nie podlegają żadnej karze za poprzednią ucieczkę."
|
|
| |  | kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | Występujesz na tym forum pod dwoma nickami?
|
|
 | 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | > >video.goog(*)lay?docid=-7105458742770657802> >polecam film> Dlaczego na filmie nie ma, jak zwierzęta masakrują się nawzajem i zjadają żywcem?> My przynajmniej próbujemy wprowadzać jakieś normy w zabijaniu. Z drugiej strony wpierw hodujemy, później zabijamy.> PozdrawiamA co to ma do rzeczy? Równie dobrze po obejrzeniu filmu o rasizmie mógłbyś zauważyć że nie pokazali Auschwitz a w domyśle dodać: skoro było takie coś jak Auschwitz to jest w porzo pomordować sobie żydków, pedałów czy złodziejskich polaczków, wszak inni tak robią. To że świat jest okrutnym miejscem przepełnionym po brzegi cierpieniem, w którym jedne istoty zadają cierpienia innym nie zmienia w żaden sposób tego, że my jeśli chcemy być etyczni musimy wyłamać się z prawidłowości. Trzeba sprawiedliwie oddać że w tym wypadku szczególnie dobrze ujęła to pewna religia mianowicie buddyzm: istoty pogrążone są w złudzeniu, przez owo złudzenie nie potrafią dostrzec, że ich zachowanie sprowadza to całe cierpienie, które także je dotyka. Ludzie tym się jednak różnią od innych stworzeń iż maja potencjał wyzwolenia z owego kręgu udręki. Niestety te światłe idee ja wszystko uległy wulgaryzacji, pauperyzacji i klerykalizacji i zamieniły się w czczy rytuał, niezdolny, jak w na przykład w znacznej mierze buddyjskiej Japonii powstrzymywać przyrodzonego nam, zwierzętom, barbarzyństwa. Uważałem się za cynika, dosyć już niewzruszonego, ale zwyczajnie ryczałem na tym filmie. Do tej pory mimo intelektualnej zgody na rzecz teorii etycznych zaprezentowanych w tym obrazie nie byłem w stanie tego urzeczywistnić, ale dzisiaj poczułem do siebie odrazę z taką siłą iż mam nadzieję że wreszcie skończę z tymi potwornymi praktykami o jakże niewinnej nazwie tradycyjnych obiadków domowych.
|
|
 | | Poszukiwacz (324 punktów) | Bo zwierzęta nie robią tego dla zabawy, tylko po to by przeżyć. Tak nawiasem to link do filmu dostałem od brata- kreacjonisty.
|
|
1 na 1 | Sławek Dutkiewicz (1713 punktów) | Odp: Ziemianie | |
|
| Poszukiwacz (324 punktów) | Jestem ciekaw czy M. Agnosiewicz jako zwolennik GMO oglądał ten film, jest tu sporo osób o takim poglądzie na grzebanie w genetyce. Tylko czy ktoś wie jak takie badania wyglądają i czy ktoś z naukowców bada w ogóle możliwe do wystąpienia skutki uboczne u ludzi. A może raczej liczą się tylko widoczne (policzalne) efekty u upraw i hodowli...
|
|
 | 1 na 1 | Sylwek (15472 punktów) | >Jestem ciekaw czy M. Agnosiewicz jako zwolennik GMO oglądał ten film, jest tu sporo osób o takim poglądzie na grzebanie w genetyce. Tylko czy ktoś wie jak takie badania wyglądają i czy ktoś z naukowców bada w ogóle możliwe do wystąpienia skutki uboczne u ludzi. A może raczej liczą się tylko widoczne (policzalne) efekty u upraw i hodowli... >
Kształcę się na biotechnologa roślin i wiem kilka rzeczy: -do badania nad modyfikacjami roślin nie trzeba kroić zwierząt. -obawy tzw. przeciwników GMO negują elementarną wiedzę biologiczną - czy do prawdy pseudoekolodzy nie są już zmęczeni własnym bezmózgim jazgotem nie biorącym pod uwagę że DNA to DNA i że transgeny nie różnią się od zwykłych genów pod względem funkcjonalnym? Czy wreszcie są tak niedostępni poznaniu tego jak się rzeczy mają, iż nieświadomi są ruchomości genów i ich zdolności do NATURALNYCH wędrówek miedzy nader odległymi taksonami? -prawda wydaje się być taka, że gdyby pod uwagę brano nie histeryczne reakcje niezbyt wyedukowanej większości społeczeństwa a fakty, to nikomu do głowy by nie przyszło badania potencjalnej szkodliwości GMO wynikającej z samego faktu modyfikacji -niemniej histeria istnieje i pewnie rozdyma do monstrualnych rozmiarów nieustannie ponawiane badania w których jak zwykle jakieś nieszczęsne zwierzęta karmione są na siłę kukurydzą albo czymś, po to tylko by wciąż na nowo dostarczać "dowodów" nieszkodliwości tychże roślin dla człowieka.
|
|
1 na 1 | plodzien (7378 punktów) | > video.goog(*)lay?docid=-7105458742770657802 >> polecam film >Z dawna nadzieja się we mnie budzi, Że człek konstrukcją jest stworzoną Na podobieństwo po prostu ludzi. Bóg zaś - istotą nieodgadnioną. Gdy na film patrzę to bardzo chciałbym, By - gdy dni tutaj nam przeminą Mogło okazać się w życie tamtym, Że bóg jest wołem albo świnią.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|