Racjonalista - Strona głównaDo treści
wypowiedzi (poglądy) okrągłego sa kasowane

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
21-09-2022 12:43okragly (21676 punktów)wypowiedzi (poglądy) okrągłego sa kasowane
Ocena 1 na 1
po raz 4 z rzędu moje wypowiedzi sa kasowane, moderacja jak i autorzy wątku mają do tego prawo. Cieszy wycinanie mojej aktywności, znaczy wierni balcerowicza, tuska (też wycinał swoich oponętów) libki niedorozwojki nie sa libkami, nie uznają wolności, indywidualności, własności,jak mają na sztandarach, są jak PiS czy kk, znaczy nie ma wolności, indywidualności, jeszcze tylko skasujmy własnośc i będzie raj

dzisiaj ogrom Polaków wygonionych przez balcerowicza umiera w kanałach Berlina, Londynu, Paryża, Madrytu, Rzymu. Balcerowicz, wróc, prosimy boga libkow niedorozwojkow, wróć, bez ciebie zginiemy

W 1 rp libki niedorozwojki umierali, jak w wierszu szlachcianki

WOLNY NAJMITA

Wąską ścieżyną, co wije się wstęgą
Między pólkami jęczmienia i żyta,
Szedł blady, nędzną odziany siermięgą,
Wolny najmita.

I nigdy wyraz nie był dalszym treści,
Jak w zestawieniu takim urągliwym!
Nigdy nie było tak głuchej boleści
W jestestwie żywym.

Rok ten był ciężki: ulewa smagała
Srebrnym swym biczem wiosenne zasiewy
I ziemia we łzach zaledwie wydała
Słomę a plewy.

Z chaty, za którą zaległy podatki,
Wygnany nędzarz nie żegnał nikogo...
Tylko garść ziemi zawiązał do szmatki
I poszedł drogą.

W powietrzu ciche zawisły błękity,
Echo fujarki spod lasu wschód wita...
Stanął i otarł łzę połą swej świty,
Wolny najmita.

Wolny, bo z więzów, jakimi go przykuł
Rodzinny zagon, gdzie pot ronił krwawy,
Już go rozwiązał bezduszny artykuł
Twardej ustawy...

Wolny, bo nie miał dać już dzisiaj komu
Świeżego siana pokosu u żłoba;
Wolny, bo rzucić mógł dach swego domu,
Gdy się podoba...

Wolny, bo nic mu nie cięży na świecie -
Kosa ta chyba, co zwisła z ramienia,
I nędzny łachman sukmany na grzbiecie,
I ból istnienia...

Wolny, bo jego ostatni sierota,
Co z głodu opuchł na wiosnę, nie żyje...
Pies nawet stary pozostał u płota
I z cicha wyje...

Wolny! - Wszak może iść albo spoczywać,
Albo kląć z zgrzytem tłumionej rozpaczy,
Może oszaleć i płakać, i śpiewać -
Bóg mu przebaczy...

Może zastygnąć, jak szrony, od chłodu,
Bić głową w ziemię, jak czynią szaleni...
Od wschodu słońca do słońca zachodu
Nic się nie zmieni.

Ubogi zagon u nędznej twej chatki
I mokrą łączkę, i mszary, i wrzosy
Obsadzi urząd... podatki! podatki!
Ty idź do kosy!

Idź, idź! Opłatę do kasy wnieść trzeba,
Choć jedno ziarno wydadzą trzy kłosy
I choć nie zaznasz przez rok cały chleba...
Idź, idź do kosy!

Czegóż on stoi? Wszak wolny jak ptacy?
Chce - niechaj żyje, a chce - niech umiera!
Czy się utopi, czy chwyci się pracy,
Nikt się nie spiera...

I choćby garścią rwał włosy na głowie,
Nikt się, co robi, jak żyje, nie spyta...
Choćby padł trupem, nikt słówka nie powie...

- Wolny najmita!

wolnego najmity, libka niedorozwojka, powinniśmy wnieść na ołtarze naszego boga, liberalizmu, on dobrze odźwierciedla panowanie balcerowicza, tuska, umowy śmieciowe, 3 zł/godz, gdzie kulczyk 1 000 000 zł/godz, wielu bezdomnych, bezrobotnych, gnijących pod mostem czy miliony wygonionych za granicę.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>po raz 4 z rzędu moje wypowiedzi sa kasowane, moderacja jak i autorzy wątku mają do tego prawo. Cieszy wycinanie mojej aktywności

Z czego się cieszysz?
Jesteś zwykłym niechlujem, który za nic ma zasady pisowni.
Już za te permanentne i złośliwe kaleczenie zasad pisowni języka polskiego powinieneś zostać wyrzucony. Nad wartością merytoryczną twoich wątków spuszczę zasłonę milczenia.
Mam watpliwości czy dopuszczanie ich na główna stronę tylko dlatego, bo "na bezrybiu i rak ryba", jest słusznym marketingowo posunięciem ze strony administracji.
21-09-2022 19:33 
 Ocena 2 na 2
okragly (21676 punktów)
>>po raz 4 z rzędu moje wypowiedzi sa kasowane, moderacja jak i autorzy wątku mają do tego prawo. Cieszy wycinanie mojej aktywności
>Z czego się cieszysz?
ciesze sie bo nie to co głosicie sie liczy a czyny, po prostu wycinacie ignorując wszystkich waszych bożków indywidualizm, wolność, własność
to byla moja wlasność, wolność, indywidualizm, jak bez pozwolenia można ją wyrzucić do szamba?
twój buk w którego wierzysz cie pokaże, nie bedziesz w niebie

>Jesteś zwykłym niechlujem, który za nic ma zasady pisowni.
forma czy treść? poza tym zasady pisowni to pod dyktando patoelit np pan to ham a jest odwrotnie

>Nad wartością merytoryczną twoich wątków spuszczę zasłonę milczenia.
nawet nie próbowales przekonać

Duch Prawdy (14788 punktów)
>twój buk w którego wierzysz cie pokaże, nie bedziesz w niebie
Jesteś jego rzecznikiem?
>>Jesteś zwykłym niechlujem, który za nic ma zasady pisowni.
>forma czy treść?
Jedno i drugie!


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
23-09-2022 18:30 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>twój buk w którego wierzysz cie pokaże, nie bedziesz w niebie
>Jesteś jego rzecznikiem?
wystarczy umieć czytać, na sztandarach mają wypisane 3 bogów: INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ
w raju to śmierć a i dzisiaj jest antyludzkie, dlatego wymieramy

>>>Jesteś zwykłym niechlujem, który za nic ma zasady pisowni.
>>forma czy treść?
>Jedno i drugie!
jezyk narzuciły nam patoelity celem zniewolenia, przykladowo pan i ham, powinny miec odwrotne znaczenie
przez setki lat, pan mógł zabić hama bez zadnej konsekwencji, ham był jego wlasnościa, jak bydło, tak i mógł zgwałcić każdą swoją chłopkę, była jego, jak krowa, (innego pana chłopki nie mogł zgwałcić)

komuniści w katyniu kazali pokazać dłonie, tak segregowali, pan- ham
taki pan oficer zarabial 40 x wiecej niż ham, tak i dzisiaj, kulczyk 1 000 000 zł/godz a hamy za tuska 3 zł/h na umowach śmieciowych a i tak sie cieszyl że ma prace, wielu bezrobotnych, bezdomnych,
tusk to ham
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś jego rzecznikiem?

Przydałby się jakiś dobry Bóg na tym świecie, który uspokoilby ludzkie nastroje, w tym mój.

Pożartować, pośmiać się, z chęcią popracować, poczuć, że wszystko jest w porządku, to byłoby coś ale jak to osiągnąć? Nie mam pojęcia.

Najgorzej jak człowiek się zradykalizuje i zobaczy świat biało-czarny. Ciężko potem ten stan opuścić, stać się pozytywnym i radosnym człowiekiem. Sam mam z tym potężny problem. Jak polubić ludzi, których nie lubię?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Jesteś jego rzecznikiem?
>Przydałby się jakiś dobry Bóg na tym świecie, który uspokoilby ludzkie nastroje, w tym mój.

W Berlinie są dobrzy psychiatrzy

>Najgorzej jak człowiek się zradykalizuje i zobaczy świat biało-czarny.
Jak skończy ćpać, to zobaczy więcej

>Ciężko potem ten stan opuścić,
W Berlinie są dobrzy psychiatrzy

>Sam mam z tym potężny problem.
W Berlinie są dobrzy psychiatrzy

>Jak polubić ludzi, których nie lubię?
Skończyć chlać i ćpać, otworzyć okno i zobaczyć tych ludzi, których zazwyczaj sam wymyślasz.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-09-2022 21:21 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W Berlinie są dobrzy psychiatrzy
>Skończyć chlać i ćpać,

No i polubiłem Cię na nowo
Nigdy mnie nie zawodzisz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>W Berlinie są dobrzy psychiatrzy
>>Skończyć chlać i ćpać,
>No i polubiłem Cię na nowo
>Nigdy mnie nie zawodzisz.

Co to znaczy uznawanie/nieuznawanie własności?
Jakie korzyści czerpię z uległości innych ludzi?
Jakie mam dotacje do mojego domu?
Kogo oszukałem na budowie?
jakie dochody czerpię z lichwy?
do jakich zahranicznych szkół posyłam swoje dzieci?
Jakimi liniami latam na Syberię?

Przykład oponiarza
Przykład krów
Przykład piekarza
Przykład włamywacza
Przykład wyborów wójta

Pytanie o wybór pracy
Pytanie o wybór mieszkania

Zrzekłeś się rejentalnie emerytury?
Nie, bo nie uznajesz rejentów, ale upoważnienie do BIKu podpiszesz rejentalnie
Leczysz się, idioto?

"Robola bez mienia" nie stać na podróż do sąsiedniego miasta, Sonia jeździ po czterech kontynentach
Ma akcje wonowi czy się kurwi?
Kurwi się, bo nie wiem z czego się utrzymuje. Twoja logika

Udowodnisz w końcu, że masz choć trochę honoru?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Co to znaczy nieuznawanie własności?

Niepodporządkowanie się temu, który wg waszego "prawa" utajnionej i nieopodakowanej właśnosci ma uprawnienie do rządzenia innymi ludźmi w granicy swojej "posiadłości".

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Co to znaczy nieuznawanie własności?
> Niepodporządkowanie się temu, który wg waszego "prawa" utajnionej
> i nieopodakowanej właśnosci ma uprawnienie do rządzenia innymi
> ludźmi w granicy swojej "posiadłości".

Hej! Przecież ty to co jakiś czas wszystko robi... yy.... grozisz, że zrobisz.
Dowodem bęcki


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
szarley (54913 punktów)
>>Co to znaczy nieuznawanie własności?
>Niepodporządkowanie się temu, który wg waszego "prawa" utajnionej i nieopodakowanej właśnosci ma uprawnienie do rządzenia innymi ludźmi w granicy swojej "posiadłości".
>
youtu.be/5VCiU1osa3w


CO TO ZNACZY UZNAWANIE/NIEUZNAWANIE WŁASNOŚCI???????

Jestem właścicielem sadu. Co oznacza nieuznawanie własności sadu?

Czy "niezgodnej moralnie" jednostce wolno wejść do sadu, ściąć jabłoń i zabrać drewno na opał?

Na czym polega moje "rządzenie innymi ludźmi" w moim sadzie, w moim domu?
Zabraniam srać na podłogę?
Częstuję gości herbatą?

Nie dogadamy się, dopóki twój język będzie mętny zawiły i służący manipulacji a nie komunikacji



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Pożartować, pośmiać się, z chęcią popracować, poczuć, że wszystko
> jest w porządku, to byłoby coś ale jak to osiągnąć? Nie mam pojęcia.

Tja...
"Panie Bucku! Spraw, żeby wszystko było w porządku, żebym nie czuł się winny i w końcu zaczęło mi się wokół układać jak chcę (bez wysiłku), bym polubił ludzi, których nie lubię (i cudownie oni mnie) a alimenty, grusze, domy, smartfony należałyby się mnie, a nie innym"

Mowa tutaj była wiele razy o spotkaniu oko w oko z tym, komu realnie wyrządziłeś krzywdę.
Także o próbie znalezienia tego, kto tobie ją wyrządził + wyrażenie oczekiwań.
O spłacie alimentów itd.
Często cierpimy nie dlatego że nie mamy o czymś pojęcia. Czasem jest odtwrotnie: przeczuwamy a nawet wiemy, tylko boimy się z tym pojęciem zmierzyć jak Hamerlik z BIK.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Pożartować, pośmiać się, z chęcią popracować, poczuć, że wszystko
>> jest w porządku, to byłoby coś ale jak to osiągnąć? Nie mam pojęcia.
>Tja...
>"Panie Bucku! Spraw, żeby wszystko było w porządku, żebym nie czuł się winny i w końcu zaczęło mi się wokół układać jak chcę (bez wysiłku), bym polubił ludzi, których nie lubię (i cudownie oni mnie) a alimenty, grusze, domy, smartfony należałyby się mnie, a nie innym"

Pewnie sądzisz, że dla Ciebie byłoby dobrze gdybym ja i inni czulibysmy się wobec Ciebie winni, bo, być może, masz nadzieję na takim poczuciu winy u innych zrobić kupę hajsu.

Sądzę jednak, że to tylko złudzenie.

Więcej skorzystalbys na otoczeniu równorzędnych, ludzi, przekonanych o własnej wartości niż na podporządkowaniu sobie ludzi zredukowanych poczuciem winy.

Przemyśl sobie jeszcze czy takie ciągle poniżanie innych w ogóle Ci się opłaca, bo wg mnie grasz na stratę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Pewnie sądzisz, że dla Ciebie byłoby dobrze gdybym ja
> i inni czulibysmy się wobec Ciebie winni

Nie muszę "pragnąc istnienia księżyca", by go obserwować. Wystarczy dobry teleskop.

>bo, być może, masz nadzieję na takim poczuciu winy u innych zrobić kupę hajsu

J.w.

>Sądzę jednak, że to tylko złudzenie.

Ach te twoje złudzenia.

> Więcej skorzystalbys na otoczeniu równorzędnych, ludzi, przekonanych
> o własnej wartości niż na podporządkowaniu sobie ludzi zredukowanych poczuciem winy.

Ale przecież nie czujesz się winny, prawda?
Mowa tutaj była wiele razy o spotkaniu oko w oko z tym, komu realnie wyrządziłeś krzywdę i poniesieniu konsekwencji.
Także o próbie znalezienia tego, kto tobie ją wyrządził + wyrażenie oczekiwań, pociągnięcie do odpowiedzialności. O spłacie alimentów itd.
Często cierpimy nie dlatego że nie mamy o czymś pojęcia. Czasem jest odtwrotnie: przeczuwamy a nawet wiemy, tylko boimy się z tym pojęciem i jego konsekwencjami zmierzyć. Jak Hamerlik z BIK.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-09-2022 11:14 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ale przecież nie czujesz się winny, prawda?

Prawda. Czułem się winny przez brak osiągnięć w waszym świecie ale gdy cokolwiek zrozumiałem jak działa wasz świat, moje poczucie winy prysło jak bańka mydlana. Plum i nie ma. Jestem niewinny!

>Mowa tutaj była wiele razy o spotkaniu oko w oko z tym, komu realnie wyrządziłeś krzywdę

Nie wiem jak mógłbym spotkać się z projekcjami twojego umysłu, jak?

Pewnie wierzysz, że gdy odpowiednio zaprojektujesz świat i zainstalujesz własną jego projekcję w umysłach innych osób, to zgarniesz dzięki temu kupę hajsu i posiadłości.

Masz rację, manipulacja ludzkimi umysłami przynosi spore korzyści, o ile ktoś to potrafi, stąd też taka istotność mediów w społecznym życiu, ale zrobiłem się odporny na twoje manipulacje, choć zdaję sobie sprawę, że nie próbujesz ich już na mnie, tylko próbujesz manipulować emocjami naszych czytelników. Polecam wszystkim zachowanie odpowiedniego dystansu do wypowiedzi Jacka, on załatwia tu swoje strategiczne biznesy i nie odkrywa wcale żadnej uniwersalnej prawdy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Mowa tutaj była wiele razy o spotkaniu oko w oko z tym, komu realnie wyrządziłeś krzywdę
> Nie wiem jak mógłbym

Mieliście chyba w tej windykacji jakieś bazy danych ludzi, z którymi "nie bawiłeś się w tańcu".
Ach racja, zapomniałem: wszystko zamieść pod dywan, okryć tajemnicą, załatwić amnezją to twoja dewiza. Cytat:
Pożartować, pośmiać się, z chęcią popracować, poczuć, że wszystko jest w porządku, to byłoby coś ale jak to osiągnąć? Nie mam pojęcia.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Mieliście chyba w tej windykacji jakieś bazy danych ludzi, z którymi "nie bawiłeś się w tańcu".

Co to?
Pytanie bez znaku zapytania?
Interesujesz się tym, czy tylko pukasz i nasłuchujesz czy będzie odgłos?

Masz coś przeciw windykacji?
Co?

Tylko nie zaczynaj znowu o nieetycznej windykacji z twojej projekcji umysłowej.
Nic nie wiem o twoich projekcjach, one są tylko twoje a nie moje.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
Wszystko zamieść pod dywan, okryć tajemnicą, załatwić amnezją to twoja dewiza.

> Masz coś przeciw windykacji?

Osobiście z tego co mi wiadomo, nie byłem przez ciebie windykowany.
Przypuszczam jednak, że zważywszy na twoje metody i "morlaność" Kalego - ludzie wciąż co-nieco do ciebie żywią.. Hamerlik-Konopka 22-05-2020, 12:24 Cytat:
Wywierałem presję psychiczną na dłużnikach, powodowałem u nich dyskonfort, wpędzałem w poczucie winy, wykorzystywałem ich niewiedzę, zaskoczenie nową sytuacją i wkroczeniem w ich sprawy obcych ludzi. Generalnie chodziło o to, żeby sprowokować dłużnika do spłaty w chwili jego podniesionych emocji, kiedy przestaje myśleć racjonalnie, wtedy staje się gotowy nie płacić innym ale zapłaci Tobie, żeby ogniżyć chwilowy poziom własnego stresu.
To oczywiście działało tylko przez chwilę i tylko na dłużników bez doświadczenia z długami.
(..) Ten wykaz zasad etycznych, który mi pokazałeś, to koncert życzeń mający niewiele wspólnego z rzeczywistością. Teraz zapewne wiele się zmieniło, skutkiem wielu nowych społecznych doświadczeń, ale lata temu nikt się nie bawił w tańcu.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-09-2022 15:32 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przypuszczam jednak, że zważywszy na twoje metody i "morlaność" Kalego

To nie są żadne moje metody tylko powszechne i nie udawaj zaskoczenia.
Ze świadomością jak to wygląda nadal to popierasz, bo zapewnia Ci hajs.
Śmieszne są te wasze zasady "etyczne", w tym sensie, że żadnej moralności nie ma w nich.
Te wasze "wielkie instytucje" i "wielkie słowa" - czysta farsa.
Całe wasze społeczeństwo opiera się na kłamstwach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>>Przypuszczam jednak, że zważywszy na twoje metody i "morlaność" Kalego
>To nie są żadne moje metody tylko powszechne

Rosyjscy żołnierze również wierzą, że stosują "powszechne" metody walki.
Wszystko zamieść pod dywan, okryć tajemnicą, załatwić amnezją - to ich i twoja dewiza.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-09-2022 16:33 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Rosyjscy żołnierze również wierzą, że stosują "powszechne" metody walki.
>Wszystko zamieść pod dywan, okryć tajemnicą, załatwić amnezją - to ich i twoja dewiza.

To teraz jesteś już również ekspertem w windykacji.
Praktycznie w każdej sprawie masz "wyższą" rację.

Daj sobie spokój z takimi porównaniami, chyba na nikim nie zrobisz już nimi wrażenia, nie tylko na mnie. Porównaj mnie jak szarley od razu do Ruskich z Buczy, zrobi Ci się od tego na pewno lepiej.

Na nic mi amnezja skoro Ty i tak wszystko pamiętasz.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Rosyjscy żołnierze również wierzą, że stosują "powszechne" metody walki.
>> Wszystko zamieść pod dywan, okryć tajemnicą, załatwić amnezją - to ich i twoja dewiza.
> To teraz jesteś już również ekspertem w windykacji.

Mając w Polsce takich windykatorów jak ty, trzeba chyba na poważnie zastanowić się nad upublicznieniem własności (ale wcześniej nakazać im zwrot zarobków w ramach repatriacji)

>Praktycznie w każdej sprawie masz "wyższą" rację

Jeśli coś z tego mam, to rozrywkę w chwilowym przywracaniu ci pamięci i wierceniu dziurek w twoich licznych tabu

>Daj sobie spokój z takimi porównaniami

A czemu, skoro one trafne?

> Porównaj mnie jak szarley od razu do Ruskich z Buczy,
> zrobi Ci się od tego na pewno lepiej.

Widać coś jest na rzeczy, skoro już dwie osoby widzą to samo.
Ale uspokoję cię: i to możesz okryć swoim prywatnym tabu, próbując się po raz n-ty przebrać się w skórę owcy.

> Na nic mi amnezja skoro Ty i tak wszystko pamiętasz

Na nic to klepanie mantr na tym forum. Już parę lat temu życzliwi sugerowali ci, byś się przeniósł np. na Frondę. Nie skorzystałeś - cierp.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-09-2022 08:10 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
.
>Najgorzej jak człowiek się zradykalizuje i zobaczy świat biało-czarny. Ciężko potem ten stan >opuścić, stać się pozytywnym i radosnym człowiekiem. Sam mam z tym potężny problem. Jak polubić >ludzi, których nie lubię?

Świat biało czarny na razie odszedł do lamusa. Zarabianie "cywilizowanych" białych Europejczyków na handlu czarnoskórymi mieszkańcami Afryki jakoś dobiegło końca. "Cywilizowany" biały człowiek nie zrezygnował jednak z zysków, jakie można wyciągnąć ze słabszych, i to z całego świata.
"Cywilizowany" biały człowiek, dorobił sobie piękną ideologię do kolonizowania słabszych.
Dzisiejszy świat to okradanie i mordowanie słabszych za parawanem niesienia "wolności" i "demorkacji". Już biały człowiek nie morduje czarnoskórych. Biały człowiek wymyślił DEMOKRACJĘ i dla tej swojej "demokracji" stworzył listę wrogów. Na tej liście może się znaleźć każdy. NA razie na pierwszym miejscu jest "komunizm" i "autokracja".
Właściciel "demokracji" w chwale morduje i okrada świat. Tam gdzie zaprowadzi swoją "demokrację", morduje wybitne jednostki a z reszty tworzy kanalie, które nie wiedzą kogo lubić. Kanalie wiedzą kogo nie lubić. Mają problem z kierowaniem się SWOIM INTERESEM. Są kierowane demokratyczną nienawiścią. Demokratyczne istoty potrafiące jedynie połączyć swoją głupotę z wstawioną nienawiścią dostały kartki do głosowania. Żeby idioci nie głosowali przez aklamację, podzielono ich na dwie grupy. Los ich zawsze będzie taki sam, bez względu na to, przez kogo sterowana grupa "wygra wybory". Los ludzkości będzie zależał od tego, co będzie potrafił z "demokratycznych" kanalii zrobić nawóz i na nim, na nowo stworzyć CZŁOWIEKA.
15-10-2022 11:16 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14788 punktów)
>Przydałby się jakiś dobry Bóg na tym świecie, który uspokoilby ludzkie nastroje, w tym mój.
Wszyscy jesteśmy Bogiem. Boga (Ducha) jest tyle na Ziemi, ile jest go w naszych Umysłach. Mózg jest urządzeniem łączącym Ducha z człowiekiem, ludzie uduchowieni mają boskie umysły, "zbydlęceni" diabelskie. Sam możesz uspokoić swój nastrój, Bóg jest w tobie.
>Pożartować, pośmiać się, z chęcią popracować, poczuć, że wszystko jest w porządku, to byłoby coś ale jak to osiągnąć? Nie mam pojęcia.
Świat to połączenie Ducha z materią, porządek nie został dany raz na zawsze, trzeba go pilnować, dbać o niego nieustannie.
>Najgorzej jak człowiek się zradykalizuje i zobaczy świat biało-czarny. Ciężko potem ten stan opuścić, stać się pozytywnym i radosnym człowiekiem. Sam mam z tym potężny problem. Jak polubić ludzi, których nie lubię?
Świat nie jest biało-czarny, ma nieskończoną gamę barw i odcieni, uwierz mi, jestem malarzem. Bóg jest malarzem świata.
Nie musisz lubić wszystkich, wystarczy, że wszystkich będziesz kochał.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś zwykłym niechlujem, który za nic ma zasady pisowni.
>Już za te permanentne i złośliwe kaleczenie zasad pisowni języka polskiego powinieneś zostać wyrzucony. Nad wartością merytoryczną twoich wątków spuszczę zasłonę milczenia.
>Mam watpliwości czy dopuszczanie ich na główna stronę tylko dlatego, bo "na bezrybiu i rak ryba", jest słusznym marketingowo posunięciem ze strony administracji.

Nieudacznikom nie tylko należy kasować posty ale też płacić nie więcej niż 5zl/h, choć najlepiej wcale.

Oczywiście nieudacznik musi uznać cudze posiadłości pod groźbą straszliwej kary, za frajer.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Oczywiście nieudacznik musi uznać cudze posiadłości pod groźbą straszliwej kary, za frajer.

CO TO ZNACZY UZNAWANIE/NIEUZNAWANIE WŁASNOŚCI???????
10 lat zadaję to pytanie.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>po raz 4 z rzędu moje wypowiedzi sa kasowane, moderacja jak i autorzy wątku mają do tego prawo.

Piszesz brednie, nie na temat, w pol-szczynie
Założyłem wątek i chcę dbać o jego merytoryczny poziom

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
21-09-2022 19:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>po raz 4 z rzędu moje wypowiedzi sa kasowane, moderacja jak i autorzy wątku mają do tego prawo.
>Piszesz brednie, nie na temat, w pol-szczynie
>Założyłem wątek i chcę dbać o jego merytoryczny poziom
na każde zjawisko czy obiekt należy patrzeć z miliona stron, i to nie jest zaśmiecanie, np gówno może być dla jednych tylko do utylizacji, ktora kosztuje, dla drugich doskonałym kompostem, inni widzą w nim bezcenny material na ulepienie lepianki czy paleniem w piecu by się ogrzać czy ugotowac zupę.

liberałowie są jak konie z klapkami na oczach, widzą tylko swoich bożków, by sie nie kapneli że prowadza ich do pracy, do dojenia, do strzyżenia czy do rzeźni. Mając klapki na oczach czy w kk wierząc w boga i lepszy swiat po śmierci te życie staje sie znośniejsze, rozumiem to i juz wiecej nie bedę odbierał libkom niedorozwojkom wiary w balcerowicza czy tuska, inaczej wasze życie straci sens
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>- Wolny najmita!

Okrągły, wszystkie twoje wątki mają charakter serdeczniej prośby.

Wiesz chyba już, co w tym świecie można osiągnąć prosząc?

Można z niego zejść jak wolny najmita wpisując się tym zejściem w selekcję naturalną.

Odwoływanie się do czyjegokolwiek sumienia nie ma żadnego sensu!!!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Odwoływanie się do czyjegokolwiek sumienia nie ma żadnego sensu!!!

Żałosny idioto, TY , nikt inny głosisz, że kiedy własność będzie jawna, to właścicielom będzie wstyd, że nie płacą za chleb więcej.

Tylko TY , nikt inny, debilu, głosi, że złodziej odda kradzione mienie, bo będzie ujawnione, że ukradł i to wystarczy zamiast policji

Hamerlik pisze co innego, Knopke co innego
Leczysz się?

Przy okazji, fanatyczny miłośniku tajemnic, podasz swoje zadłużenie, lub dane do BIKu?
Ojeeeeeej, tajemnice są dobre, kiedy tai Knopke?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Żałosny idioto, TY , nikt inny głosisz, że kiedy własność będzie jawna, to właścicielom będzie wstyd, że nie płacą za chleb więcej.

Och na właścicieli nie liczę, liczę raczej na frajerów, na to, że system oparty na publicznie jawnej księdze kapitału pod rozproszona kontrolą zmusi frajerów, wbrew ich woli, do opanowania własnego frajerstwa.

Poczucie sprawiedliwości może obudzić u ludzi wiele imperatywów ale wpierw musi się objawić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Och na właścicieli nie liczę, liczę raczej na frajerów, na to, że system oparty na publicznie jawnej księdze kapitału

Ujawnij, fanatyczny miłośniku tajemnic

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
27-09-2022 22:39 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> system oparty na publicznie jawnej księdze kapitału
> pod rozproszona kontrolą zmusi frajerów, wbrew ich woli
> do opanowania własnego frajerstwa.

Hm.
A ja cudze tajemnice szanuję, w tym alimentacyjne odsetki zatajane przez Hamerlika przed jego własną córką.
05-10-2021, 10:30 Cytat:
Hamerlik:
- Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.
Jacek:
- Skoro potrafisz policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie masz zamiaru tego robić - wychodzi na to, że musisz spłacać na ślepo bez kontroli ile jeszcze, bez wiedzy czy już spłaciłeś etc. Albo duże dziecko musi pytać o swoje powinności kogoś dorosłego.
Hamerlik:
- Albo, co najwyraźniej nie mieści Ci się w głowie, mogę się w tej sprawie ze swoim dzieckiem umówić (..) no i umówiłem się, że będę ją wspierał zawsze gdy tylko będę mógł i tak długo jak będzie tego potrzebowała. O żadnych odsetkach nie było mowy, ani o wyliczaniu ich, ani o umarzaniu
Z natury nie zmuszam ludzi wbrew ich woli do wyjawienia.
W opanowaniu własnego frajerstwa pod cudzą groźbą czy przymusem, nie ma grama cnoty.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przy okazji, fanatyczny miłośniku tajemnic, podasz swoje zadłużenie, lub dane do BIKu?

Nie wiem, gdyby to liczyć wg zapisów o karach umownych to pewnie miliony. Kto to ogarnie, ja nie potrafię. O co Ci chodzi z tymi danymi do biku? Nie mam żadnych danych. Chcesz, to dowiaduj się, możesz tu wszystko opublikować, masz moje bogoslawienstwo.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Przy okazji, fanatyczny miłośniku tajemnic, podasz swoje zadłużenie, lub dane do BIKu?
> Nie wiem, gdyby to liczyć wg zapisów o karach umownych to pewnie
> miliony. Kto to ogarnie, ja nie potrafię

Wejść na stronkę BIK tez nie

> O co Ci chodzi z tymi danymi do biku? Nie mam żadnych danych.
> Chcesz, to dowiaduj się, możesz tu wszystko opublikować, masz moje bogoslawienstwo.

Błogosławieństwo może tak, ale nie dane typu PESEL itd



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Błogosławieństwo może tak, ale nie dane typu PESEL itd

76031516810



youtu.be/5VCiU1osa3w
27-09-2022 22:50 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
To teflon do przyjaciela, tylko z przestawionymi cyferkami?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
27-09-2022 23:02 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To teflon do przyjaciela, tylko z przestawionymi cyferkami?

Raczej wyraz tego, że nie jestem z waszej kultury. Nie mam w sobie tych samych emocji, wierzeń, myśli, wizji świata co Ty i tobie podobni. Dlatego swobodnie i bez lęku mogę łamać wasze tabu.

Nie jesteśmy Jacku z tej samej gliny.
Nie mieliśmy wspólnego przodka, bo zawsze było ich dwóch i zawsze różnili się od siebie. Ty pochodzisz od jednego a ja od drugiego. To się ciągnie już od wielkiego wybuchu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Nie mam w sobie (..) Dlatego swobodnie i bez lęku mogę łamać wasze tabu.

No coś tam próbujesz. Ale czy bez konsekwencji?
Cytat:
Pożartować, pośmiać się, z chęcią popracować, poczuć, że wszystko jest w porządku, to byłoby coś ale jak to osiągnąć? Nie mam pojęcia.


Widzisz, a ja twoich tabu nie łamię. Sam zrobisz z nimi porządek kiedy chcesz i jeśli zechcesz.

Cenię swój wysiłek i przeznaczam na coś bardziej pożytecznego.
Ale pokazywać - owszem, lubię twoje liczne tabu ujawniać, by stały jak wół na widoku. Cóż, ten typ tak ma.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
28-09-2022 11:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>- Wolny najmita!
>Okrągły, wszystkie twoje wątki mają charakter serdeczniej prośby.
to tylko moje zdanie, przekonania

>Wiesz chyba już, co w tym świecie można osiągnąć prosząc?
walka w przyrodzie to niejest stan normalny. Normą w przyrodzie jest wspolpraca, ja mam w swoim ciele więcej drobnoustrojów niż swoich komórek, gdybym ich zniszczył to śmierć, moja śmierć

>Można z niego zejść jak wolny najmita wpisując się tym zejściem w selekcję naturalną.
mamy selekcje negatywną, nie wygrywaja najsilniejsi, najpracowitsi, najinteligentniejsi, najmądrzejsi, naj empatyczni tylko psychopaci

>Odwoływanie się do czyjegokolwiek sumienia nie ma żadnego sensu!!!
odwołuje sie do ich bogów a obcych mi wartości libków niedorozwojków (indywidualizm, wolność, własność)
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>(indywidualizm, wolność, własność)

Weź pod uwagę taki scenariusz, że ktoś nie pozwoliłby Ci napisać tego dziś na tym forum, bo miałby dla Ciebie inne zadania, ani dziś, ani jutro, ani nigdy. W ogóle nie miałbyś dostępu do tego forum, bo zniewolony miałbyś dostęp do tego tylko, do czego Cię przydzielono.

Już za godzinę tęskniłbyś za możliwością wyboru czy teraz sobie coś przeczytasz na tym forum albo nie, a może coś zechciałbyś napisać.

Twój atak na indywidualizm, wolność, własność z mojej perspektywy jest absurdalny, nie potrafię siebie nawet wyobrazić do czego zmierzasz.

I ta twoje przywiązanie do Rosji, której włodarze drą się do kamer, że użyją bomb atomowych, jeśli ktoś im stanie na drodze do zajęcia i rozbioru Ukrainy.

Nic z tego nie kapuje.
No może tyle, że nie chce żyć w twoim świecie.
Co to będzie za świat?
Człowiek bez żadnej możliwości wyboru, jednakowy z innymi i pod panowaniem rosyjskiego cara - koszmar!

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Co to będzie za świat?
>Człowiek bez żadnej możliwości wyboru, jednakowy z innymi i pod panowaniem rosyjskiego cara - koszmar!

Twój dziadek i ojciec byli na pewno kanaliami ziejącymi nienawiścią do: Niemców, Zydów, komunistów i nie wiadomo jeszcze do kogo i do czego.
Masz genetyczne upośledzenie i totalny BRAK KULTURY.
Gdyby do mnie przyszli opłaceni Żydzi z polskojęzycznymi kanaliami, bym im udostępnił teren do napaści na sąsiada i brał w tym udział, to bym ich pogonił i od razu powiadomił o tym sąsiada.
Dzisiaj polskojęzyczne kanalie wiedzą co mówi propaganda a nie wiedzą co mówi sąsiad.
Inteligencja daje ludziom możliwość analizowania sytuacji i własnej oceny sytuacji.
Czym się różnisz od polskojezycznych kanalii, które od pokoleń zioną nienawiścią i tylko to potrafią. Jesteś jednakowy i niczym się nie różnisz od tych prymitywów używanych do napaści na sąsiada. Twoje możliwości kończą się na cytowaniu propagandy. Co możesz cytować jak w życiu żadnej książki w ręce nie miałeś. Klasyczne popisywanie się "demokratyczną" nowomową wśród identycznych kanalii.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Masz genetyczne upośledzenie i totalny BRAK KULTURY.

Miedwiediew, Cyryl, Putin i Ławrow, Ci to mają kulturę wydzierania mord do kamer o bombach atomowych, którymi wysadzą wszystkich, którzy przeszkodzą im w zajęciu i rozbiorach Ukrainy.

Dziwię się, że Zachód im na to pozwala.
Może jednego z nich powinno się prewencyjnie usunąć, żeby reszta Ruskich zrozumiała, że żarty się skończyły?

Jest taka granica wzajemnej agresji, za którą chcąc nie chcąc trzeba iść na wojnę.
Ruskim najwyraźniej pokręciło się w głowie i wydaje im się, że są niezwyciężeni.

Gdyby to ode mnie zależało, to nie cackałbym się tak z Ruskimi jak to teraz robi Zachód.
Myślę, że wkrótce będzie taki moment, żeby z Ruskimi pójść na całość, tak jak tego pragnie Miedwiediew. Nato mogłoby zaatakować Ruskich na terenie Ukrainy, to byłoby słuszne i sprawiedliwe. Myślę, że każdy kto zaatakuje Ruskich na Ukrainie trafi do nieba i będzie w raju z 72 dziewicami.

youtu.be/5VCiU1osa3w
29-09-2022 22:17 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>(indywidualizm, wolność, własność)
>Weź pod uwagę taki scenariusz, że ktoś nie pozwoliłby Ci napisać tego dziś na tym forum, bo miałby dla Ciebie inne zadania.
z jednego forum mnie wywalili, nie mam do nich złości, nie chce słyszeć o raju, to ich strata nie moja

>W ogóle nie miałbyś dostępu do tego forum,
forum nie chce słyszeć o raju to strata forum nie moja

>Już za godzinę tęskniłbyś za możliwością wyboru czy teraz sobie coś przeczytasz na tym forum albo nie, a może coś zechciałbyś napisać.
forum nie chce słyszeć o raju, to strata forum nie moja

>Twój atak na indywidualizm, wolność, własność z mojej perspektywy jest absurdalny, nie potrafię siebie nawet wyobrazić do czego zmierzasz.
doraju, tam nie bylo ani indywidualizmu, ani wolności, ani własności, byliśmy jak konie,
wolny koń podąża za swoim stadem

>I ta twoje przywiązanie do Rosji, której włodarze drą się do kamer, że użyją bomb atomowych, jeśli ktoś im stanie na drodze do zajęcia i rozbioru Ukrainy.
oni nie chcą Ukrainy, chcą swojego "Krakowa" który zawsze był rosyjski

>Człowiek bez żadnej możliwości wyboru, jednakowy z innymi i pod panowaniem rosyjskiego cara - koszmar!
indywidualizm, wolność, własność to nowoczesna forma niewolnictwa
Duch Prawdy (14788 punktów)
>z jednego forum mnie wywalili, nie mam do nich złości, nie chce słyszeć o raju, to ich strata nie moja
Ich zysk, nasza nadzieja.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
30-09-2022 07:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>z jednego forum mnie wywalili, nie mam do nich złości, nie chce słyszeć o raju, to ich strata nie moja
>Ich zysk, nasza nadzieja.
tamte forum zamarło
to ekoosada.pl/ wydawało mi sie, że ekoosada może być nowym rajem, ale wlasciciel forum ma inna wizje i mnie zbanował
jest nawet ekoosada która sie nazywa raj
Duch Prawdy (14788 punktów)
>>>z jednego forum mnie wywalili, nie mam do nich złości, nie chce słyszeć o raju, to ich strata nie moja
>>Ich zysk, nasza nadzieja.
>tamte forum zamarło
Zyskali też czas.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
14-10-2022 00:11 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>wolny koń podąża za swoim stadem

A kto temu stadu nadaje kierunek?
Jest tam jakiś ośrodek decyzyjny czy po prostu wszyscy decydują się na to samo w tej samej chwili?

Żeby nie wyszło na to, że u koni są osobniki alfa tak samo jak u homo sapiens.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-10-2022 09:14 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>>wolny koń podąża za swoim stadem
>A kto temu stadu nadaje kierunek?
>Jest tam jakiś ośrodek decyzyjny czy po prostu wszyscy decydują się na to samo w tej samej >chwili?

Członkowie stada od urodzenia przebywają w nim i dorastając przesiąkają jego tradycją.
NIe potrzebują żadnego ośrodka decyzyjnego, gdyż ich egzystencja polega tylko na zaspakajaniu podstawowych potrzeb. Kierują się zapachem jedzenia i są kierowani instynktem prokreacji.
Takie stado może rozbić ośrodek decyzyjny będący daleko od stada i nie mający z nim nic wspólnego. Stado rozbija się NIENAWIŚCIĄ. Osobnicy rozbitego stada decydują się na to samo, tylko że motorem ich działania jest nienawiść. Ośrodek decyzyjny może zmieniać tą nienawiść, używać strachu i pochwał.
Jak teraz zarządzać i mieć korzyści z rozbitego stada, którego osobnicy kierują się wstawioną nienawiścią ??
farmer (22440 punktów)

>Jak teraz zarządzać i mieć korzyści z rozbitego stada, którego osobnicy kierują się wstawioną nienawiścią ??
>

Polacy dokanali wyboru że niechaca być rządzeni przez pachołków podstawionych z Moskwy.

Dla ciebie ich samodzielny wybór to nienawiść.

Napisz jak Rosjanie dokonują wyborów.
I jak radzili sobie z komunizmem. Polakow określiłeś jako maply

A jak określisz Rosjan?

Też ich oplujesz jak Polaków?
14-10-2022 12:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Jak teraz zarządzać i mieć korzyści z rozbitego stada, którego osobnicy kierują się wstawioną nienawiścią ??
>Polacy dokanali wyboru że niechaca być rządzeni przez pachołków podstawionych z Moskwy.
polacy za namową, przewodnictwem kk wybrali watykan i usa
nasza religia(kk) jest liberalna (jp2 niszczyl komunizm nawet w ameryce lacinskiej, poludniowej)
PRL musial przegrac z zacofaniem, dzieki kk, i ich dziećmi, libkami niedorozwojkami

>Dla ciebie ich samodzielny wybór to nienawiść.
to byl wybór pacholkow watykanu i usazyda a nie Polaków

>Napisz jak Rosjanie dokonują wyborów.
Polska powstała dzieki temu że powstało ZSRR. Car by nigdy do tego nie dopościł
po czym polska napadła na ZSRR. doszliśmy do Kijowa, po czym był cud nad wisłą, dzięki marii
widac że wy libki niedorozwojki jestescie dziećmi kościoła

to jeden wuj, czy rozmawiam z glodziem czy z tuskiem, czy kaczynskim, wszyscy Polakow traktują jak niewolnikow, jak za 1RP, 2RP i dzisiaj, 4RP? czy 3
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Członkowie stada od urodzenia przebywają w nim i dorastając przesiąkają jego tradycją.
>NIe potrzebują żadnego ośrodka decyzyjnego, gdyż ich egzystencja polega tylko na zaspakajaniu podstawowych potrzeb.

Zdolność zaspokojenia potrzeb wynika z podjętych decyzji a te jedni podejmują lepsze od innych.

Nie bez przyczyny grupy ludzkie dawnej napadały na siebie pod przywódctwem największych cwaniaków.

Będziesz bezmyślnie podążał za stadem to skończysz marnie. Są tacy, którzy potrafią wydoić całe stado, zwłaszcza gdy stado jest impulsywne, bezmyślne i przewidywalne.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-10-2022 12:39 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wolny koń podąża za swoim stadem
>A kto temu stadu nadaje kierunek?
samice,
ogiery idą za nimi
>Jest tam jakiś ośrodek decyzyjny czy po prostu wszyscy decydują się na to samo w tej samej chwili?
a kto decyduje w lawicy ryb, w mrowisku?
u ludzu mamy umysł stada, to istota wyższa, efektem jego pracy jest stadomyślenie. Moja jedna szara komórka w mózgu jest tepakiem, ale stadomyślenie szarych komórek genialne, (pojedyncza mrówka tepakiem, mrowisko genialne), pojedynczy człowiek tepakiem, ale zażyłe stado (stadoorganizm, stadomyślenie) jest genialne Powszechnie używany zwrot "myślę więc jestem" jest nieprawdziwy oznacza tyle, że myślę jak elity pozwalają myśleć. Prawdziwy brzmi - myślimy, więc jesteśmy -"rajski" stadoorganizm zyskuje jakąś tajemną nadświadomość, kumulację talentów i światłych myśli. Stadomyślenie stadoorganizmu pozwalało kruchym istotom przeżyć miliony lat w wrogim środowisku. Wszyscy indywidualnie jesteśmy niedojrzali, dziecinni, za slabi by sterować swoim losem, jak pojedyńcza komórka w naszym ciele, dlatego patoelity promuja liberalizm (INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ) aby cie zniewolić. W raju byliśmy organizmem, nie zestawem samodzielnych jednostek.

>Żeby nie wyszło na to, że u koni są osobniki alfa tak samo jak u homo sapiens.
u zwierzat które nie mówią idą za najstarszą samica (tak jest u słoni)

na poczatku 2wś, czołgi nie miały ze soba komunikacji, wiec jechaly za dowódca, jak pojawiły się radiotelefony, jechały za tym który wskazał gdzie jest wróg
tak też jest w zażyłym stadzie ludzkim, podążają za tym który wie a jesli nie jest to wojna to kazda decyzje wypracowuja wspolnie, poprzez stadomyślenie
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>a kto decyduje w lawicy ryb, w mrowisku?

Z całą pewnością są tam osobnicy, którzy inicjują działanie całej grupy w określonym kierunku.

Być może różne działania inicjują różni osobnicy ale ale jest ośrodek impulsu do działania, ten sam co ludzkich grupach.

Z całą pewnością są tam osobnicy, którzy spełniają rolę alfa ale może nie potrafimy ich jeszcze rozpoznać.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)
>>a kto decyduje w lawicy ryb, w mrowisku?
>Z całą pewnością są tam osobnicy, którzy inicjują działanie całej grupy w określonym kierunku.

Młoda załoga na żaglowcu musi otrzymywać komendy, po pewnym czasie nie potrzebuje komend.
Najważniejszy na żaglowcu nie jest kapitan tylko sternik. Doświadczony sternik nie potrzebuje komend i nie prowadzi statku w linii prostej do celu. Mając doświadczenie potrafi walczyć z żywiołem. Wie jak wspiąć się na falę i jak z niej zejść. Wszystko to są lata doświadczeń. Ludzie mogą je sobie przekazać. Na pewno zwierzęta też. Zagrożenie najpierw wyczuwają starzy doświadczeni a po ich zachowaniu młodzi je odbierają. Stado jest jak wibrująca konstrukcja pojedynczych elementów. Trzeba umieć ją odbierać i się do niej dostosować.
Czy doświadczeni są wewnątrz tej konstrukcji czy na zewnątrz ??
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Doświadczony sternik nie potrzebuje komend i nie prowadzi statku w linii prostej do celu.

Doświadczenie ma wartość ale nie większą od innowacyjności w myśleniu.

Problem jest w określeniu celu. Inne cele określają starzy, inne młodzi, inne biedni i inne bogaci. Ludzie mają sprzeczne potrzeby.

Bardzo ciężko ustalić wspólny cel dla grupy rywalizujących ze sobą jednostek o sprzecznych interesach, każdy szarpie w swoją stronę i każdy chce dominować nad pozostałymi.

Bardzo ciężko, szczególnie w panującej nam kulturze, zbudować wniosek, że mi już wystarczy, teraz coś dla innych.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Thoter (6650 punktów)

>Bardzo ciężko, szczególnie w panującej nam kulturze, zbudować wniosek, że mi już wystarczy, >teraz coś dla innych.
>

W panującej podobno u nas kulturze chrześcijańskiej, sprawa równomiernego rozwoju i wzajemnej pomocy powinna być oczywista.
Jak nas nasz papież wprowadził do światowej polityki, to nasze interesy przestały się liczyć, liczą się tylko imperiale interesy metropolii.
Dawniej bogaci i biedacy spotykali się w kościele. Kościół miał pilnować interesów ludzi biednych. Dzisiaj biedacy nie mają trybunów i ich nie potrzebują. Wyalienowali się z "wolnego" społeczeństwa i korzystają z prawdziwej wolności. Żyć na luzie w totalitaryzmie demokratycznym można tylko będąc biedakiem. Demokratyczna władza biedaków też ponumerowała, ale oni się tym nie przejmują. Przyjdzie czas, że znowu ktoś tych biedaków otumani "komunizmem" i skieruje na "swoich" bogaczy lub wyśle na wojnę za granicę.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365