Racjonalista - Strona głównaDo treści
Zmyła

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
06-12-2008 09:56diogenes (42753 punktów)Zmyła
wiadomosci.onet.pl/1875876,11,item.html

"Rodzina Wolińskiej zmyliła osoby postronne i dziennikarzy. Wolińską pochowano w tajemnicy dwa dni wcześniej. W ceremonii w obrządku żydowskim wzięło udział ok. dziesięciu osób, między innymi prof. Kołakowski.

Nic nie zakłóciło pogrzebu komunistycznej prokurator."

A kto miał zakłócić ceremonię, filozof?

Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Osnowa (11779 punktów)
(zablokowany)

>"Rodzina Wolińskiej zmyliła osoby postronne i dziennikarzy. [...] W ceremonii [...] wzięło udział ok. dziesięciu osób, między innymi prof. Kołakowski.
Widać rodzina Wolińskiej ma Kołakowskiego za swego. A on się odwzajemnia.
.
06-12-2008 11:03
 Ocena 10 na 10
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>Nic nie zakłóciło pogrzebu komunistycznej prokurator.

   Bez względu na to czym zajmował się człowiek za życia, jego pogrzeb nie powinien być zakłócany.

>W ceremonii w obrządku żydowskim wzięło udział ok. dziesięciu osób, między innymi prof. Kołakowski.

   Profesor Kołakowski jest wolnym człowiekiem i może chadzać na pogrzeby kogo tylko zechce. I nic nikomu do tego.
   
06-12-2008 16:28 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Bez względu na to czym zajmował się człowiek za życia, jego pogrzeb nie powinien być zakłócany.

Tym niemniej w wypadku Wolińskiej istniała taka obawa. O tym, co sie dzieje na świecie nie decyduje powinność. To dlatego zakłócany jest nawet wieczny odpoczynek: czasem "bogu ducha" winnych ludzi, a czasem kanalii.

>Profesor Kołakowski jest wolnym człowiekiem i może chadzać na pogrzeby kogo tylko zechce. I nic nikomu do tego.

Nie tylko prof. Kołakowski jest wolnym człowiekiem. Każdy jest w pewnym stopniu wolnym człowiekiem i może zwrócić uwagę na pewien fakt. I nic nikomu do tego. W tym wypadku chodzi o udział w pogrzebowej zmyle. Nic więcej.
06-12-2008 16:47 
 Ocena 1 na 1
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>chodzi o udział w pogrzebowej zmyle.

   Oburzyło cię to, że poszedł na pogrzeb, który z powodu obaw odbył się wcześniej?
   
06-12-2008 17:00 
 Ocena 1 na 1
diogenes (42753 punktów)
>Oburzyło cię to, że poszedł na pogrzeb, który z powodu obaw odbył się wcześniej?

Nie, nie oburzyło, ale zdziwiło, a zdziwienie to początek myślenia.
Zdziwiło mnie, że poszedł właśnie na ten pogrzeb.

www.asme.pl/119936844393054.shtml

Zwróć uwagę, że nie zdziwiłem się, ale zdziwiło mnie.
Nic na to nie poradzę.
06-12-2008 17:13 
 Ocena 1 na 1
belvedere (5304 punktów)
(zablokowany)
>poszedł właśnie na ten pogrzeb.

   Masz jakąś klasyfikację pogrzebów?
   
06-12-2008 19:37 
 Ocena 4 na 4
diogenes (42753 punktów)
>Masz jakąś klasyfikację pogrzebów?

Taką, jak każdy: mój i inne.
exeqtor (359 punktów)
>>Masz jakąś klasyfikację pogrzebów?
>Taką, jak każdy: mój i inne.
>

bravo ! Ja w centrum, a reszta resztą, jakie to ludzkie.
06-12-2008 21:12 
 Ocena 2 na 2
diogenes (42753 punktów)
>Ja w centrum, a reszta resztą, jakie to ludzkie.

Ani ludzkie, ani nieludzkie. Po prostu logiczne. Spełnia warunki klasyfikacji (o którą chodziło), i tyle. Możesz przyjąć tyle klasyfikacji pogrzebów, ile chcesz, byle tworzyły zbiory rozłączne. Innym kryterium mógłby być stan skupienia denata. Wyobraź sobie pogrzeby w areozolu (np. Eichmann) i inne. Itd.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365