Wiara polega na tym, że każdą minutę życia dorabia się do swoich potrzeb. Nie ma logiki, jedno "się wie", zaś cała reszta się toczy dla potrzeb wierzącego. W świecie ułudy nie ma kłamstwa, a przecież - jak wierzą wierzący - to życie to tylko poczekalnia, przedpokój. Ewangelie dają przykład przecząc sobie nawzajem, lecz przecież "wiara jest ponad logiką".
|