Racjonalista - Strona głównaDo treści
Obłuda w czystej postaci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
14-03-2011 14:12romaro (25211 punktów)Obłuda w czystej postaci
Ocena 3 na 7
Cytat:
W Wyrzysku urodził się Wernher von Braun, dzięki któremu człowiek mógł polecieć w kosmos. Prawie nikt o tym nie wie, bo ma on też niechlubną kartę w swoim życiorysie. Należał do NSDAP.


To przykład jak niektórzy poprzez religię traktują naukę i ludzi.
Ratzinger, który jakby nie patrzeć, pracował na rzecz zwycięstwa nazistowskich Niemiec, podobnie jak Wernher von Braun należący do NSDAP i SS.
Pierwszego choć naukowcem nie jest, próbują uhonorować "doktoratami", drugiego naukowca najchętniej wymazaliby z pamięci, bo nie jest papieżem.
Stary może zgłupieć a co dopiero dzieci w szkole w Wyrzysku.

www.gloswi(*)l-nazista,id,t.html#material_1
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

14-03-2011 15:05
 Ocena 10 na 10
neurosurgery (2484 punktów)
Układy, polityka i interesy...

Albert Einstein:

"Jeżeli moja teoria względności okaże się słuszna, Niemcy powiedzą, że jestem Niemcem, a Francuzi, że obywatelem świata. Jeśliby miała się okazać błędna, Francja oświadczyłaby, że jestem Niemcem, a Niemcy, że jestem Żydem."
Rigoletto (3891 punktów)
>To przykład jak niektórzy poprzez religię traktują naukę i ludzi.
>Ratzinger, który jakby nie patrzeć, pracował na rzecz zwycięstwa nazistowskich Niemiec, podobnie
>jak Wernher von Braun należący do NSDAP i SS.
>Pierwszego choć naukowcem nie jest, próbują uhonorować "doktoratami", drugiego naukowca najchętniej
>wymazaliby z pamięci, bo nie jest papieżem.

Nie zapominaj o Donaldzie Tusku i jego dziadku z Wermachtu! Że też takie kreatury ziemia nosi!
romaro (25211 punktów)
>Nie zapominaj o Donaldzie Tusku i jego dziadku z Wermachtu! Że też takie kreatury ziemia nosi!

Chyba się nie rozumiemy, nie piętnuję narodowości, ani w tym wypadku przynależności partyjnej. Nie ja dzielę na lepszych i gorszych.
14-03-2011 15:46 
 Ocena 4 na 4
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>Nie zapominaj o Donaldzie Tusku i jego dziadku z Wermachtu! Że też takie kreatury ziemia nosi!
>Chyba się nie rozumiemy, nie piętnuję narodowości, ani w tym wypadku przynależności partyjnej. Nie ja dzielę na lepszych i gorszych.

Ale natura dzieli ludzi na tych, którzy dostrzegają sarkazmy i tych, którzy są co i rusz powodem złośliwego chichotu u bliźnich.
Natura zawsze była wredną ciotką...


"Każde wczoraj było jutrem przedwczoraj"
romaro (25211 punktów)
>Ale natura dzieli ludzi na tych, którzy dostrzegają sarkazmy i tych, którzy są co i rusz powodem złośliwego chichotu u bliźnich.

Tu religia jest tą "naturą". W tym wypadku jest analogia do Jezusa i Żydów.
Jednego się pod niebiosa chwali, stosunek do pozostałych mroczny.
15-03-2011 08:04 
 Ocena 1 na 1
Maddy (12885 punktów)
(zablokowany)
>>Ale natura dzieli ludzi na tych, którzy dostrzegają sarkazmy i tych, którzy są co i rusz powodem złośliwego chichotu u bliźnich.
>Tu religia jest tą "naturą". W tym wypadku jest analogia do Jezusa i Żydów.
>Jednego się pod niebiosa chwali, stosunek do pozostałych mroczny.

Jezu (nomen omen), Ty chyba musisz mieć już siny tyłek, tyle razy Cię sarkazm kopnął. I dalej nie czujesz?
Tyłek ze spiżu, mawiało się kiedyś o takich...


"Każde wczoraj było jutrem przedwczoraj"
zachaj (5239 punktów)
Dzięki nazistowskim naukowcom Amerykanie polecieli w kosmos, to rzeczywiście jest fakt. Ich rola w projektowaniu rakiet była bardzo duża.

Jednak aby wszelkiego rodzaju neonazistowskie mendy nie miały zbyt wiele radości, ten fakt nigdy nie będzie specjalnie eksponowany.

I bardzo dobrze!
14-03-2011 21:12 
 Ocena 2 na 2
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
Wener von Braun udzielił wywiadu w mediach amerykańskich tuż po sukcesie misji Apollo 11: "Moim marzeniem zawsze było wysłać człowieka na Księżyc.".

Prasa brytyjska skomentowała złośliwie: "Owszem, tylko całkiem przypadkiem trafiał czasem w toku badań w Londyn".


Fabricati Diem, Pvnc!
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Ratzinger, który jakby nie patrzeć, pracował
Tutaj bym się jednak nie zgodziła. Ratzinger był wtedy gówniarzem i nie wiemy czy jakieś zło komuś wyrządził. A von Braun skonstruował jednak pociski V1 i V2, które na Londyn padały i zabijały. A gdyby dr Mengele po wojnie wynalazł lekarstwo na raka, to co?

Polaku wzywam Cię jak do apelu - walcz z szatańskimi ufonautami! dr Jan Pająk
14-03-2011 21:12 
 Ocena 2 na 2
Bill Kilgore (3086 punktów)
(zablokowany)
Gdyby babcia miała wąsy, toby była wojewodą.

Fabricati Diem, Pvnc!
kulka_na_mole (20109 punktów)
(zablokowany)
>Cytat:
W Wyrzysku urodził się Wernher von Braun, dzięki któremu człowiek mógł polecieć w kosmos. Prawie nikt o tym nie wie, bo ma on też niechlubną kartę w swoim życiorysie. Należał do NSDAP.

>To przykład jak niektórzy poprzez religię traktują naukę i ludzi.
A gdzie w powyższym jakikolwiek związek z religią?
Tobie przyszło do głowy porównać Brauna z Ratzingerem i napisać, że "Ratzinger [...] pracował na rzecz zwycięstwa nazistowskich Niemiec.", co jest kompletną bzdurą.

Jakie to porównanie między członkiem NSDAP i SS, czołowym konstruktorem broni, która miała służyć hitlerowcom do podboju świata a kilkunastoletnim gówniarzem, który tak służył III Rzeszy?

I dlaczego nie cytujesz poniższego?


- Jeszcze o tym nie myśleliśmy, ale sądzę, że w szkole pojawi się gazetka o Braunie. Na pewno nie będziemy go gloryfikować, gazetka będzie miała charakter informacyjny i pokażemy go jako inteligentnego człowieka. Nie zapomnimy o nim, bo to część naszej historii. Z tego co wiem, to nasi nauczyciele historii podczas lekcji o regionie wspominają o von Braunie - tłumaczy Małgorzata Charczun, dyrektor Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyrzysku.
W podobnym tonie wypowiada się nauczycielka historii z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika.
- Zwykle brakuje czasu na poruszanie historii regionu, bo chcemy zrealizować jak najwięcej materiału potrzebnego do matury. Ale przy okazji rocznicy zorganizujemy lekcje o von Braunie - zapewnia.

[EDYCJA]
A co mamy myśleć o naukowcach wszelakich narodowości i poglądów (w tym Polakach), którzy skonstruowali bombę atomową? Jak ocenić np. Fermi'ego, Feyman'a czy Ulama?

Każdą kanapkę z masłem i żółtym serem można przeciąć nożem (czyli podzielić płaszczyzną) tak, by każda z dwóch części miała tyle samo chleba, masła i sera co druga.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365