 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 14-03-2011 14:12 | romaro (25211 punktów) | Obłuda w czystej postaci
3 na 7 | Cytat:W Wyrzysku urodził się Wernher von Braun, dzięki któremu człowiek mógł polecieć w kosmos. Prawie nikt o tym nie wie, bo ma on też niechlubną kartę w swoim życiorysie. Należał do NSDAP. To przykład jak niektórzy poprzez religię traktują naukę i ludzi. Ratzinger, który jakby nie patrzeć, pracował na rzecz zwycięstwa nazistowskich Niemiec, podobnie jak Wernher von Braun należący do NSDAP i SS. Pierwszego choć naukowcem nie jest, próbują uhonorować "doktoratami", drugiego naukowca najchętniej wymazaliby z pamięci, bo nie jest papieżem. Stary może zgłupieć a co dopiero dzieci w szkole w Wyrzysku. www.gloswi(*)l-nazista,id,t.html#material_1 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
10 na 10 | neurosurgery (2484 punktów) | Układy, polityka i interesy...
Albert Einstein:
"Jeżeli moja teoria względności okaże się słuszna, Niemcy powiedzą, że jestem Niemcem, a Francuzi, że obywatelem świata. Jeśliby miała się okazać błędna, Francja oświadczyłaby, że jestem Niemcem, a Niemcy, że jestem Żydem."
|
|
1 na 1 | Rigoletto (3891 punktów) | > To przykład jak niektórzy poprzez religię traktują naukę i ludzi.> Ratzinger, który jakby nie patrzeć, pracował na rzecz zwycięstwa nazistowskich Niemiec, podobnie> jak Wernher von Braun należący do NSDAP i SS.> Pierwszego choć naukowcem nie jest, próbują uhonorować "doktoratami", drugiego naukowca najchętniej> wymazaliby z pamięci, bo nie jest papieżem.Nie zapominaj o Donaldzie Tusku i jego dziadku z Wermachtu! Że też takie kreatury ziemia nosi!
|
|
 | | romaro (25211 punktów) | > Nie zapominaj o Donaldzie Tusku i jego dziadku z Wermachtu! Że też takie kreatury ziemia nosi!  Chyba się nie rozumiemy, nie piętnuję narodowości, ani w tym wypadku przynależności partyjnej. Nie ja dzielę na lepszych i gorszych.
|
|
|  | 4 na 4 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | > >Nie zapominaj o Donaldzie Tusku i jego dziadku z Wermachtu! Że też takie kreatury ziemia nosi!  > Chyba się nie rozumiemy, nie piętnuję narodowości, ani w tym wypadku przynależności partyjnej. Nie ja dzielę na lepszych i gorszych.Ale natura dzieli ludzi na tych, którzy dostrzegają sarkazmy i tych, którzy są co i rusz powodem złośliwego chichotu u bliźnich. Natura zawsze była wredną ciotką...
"Każde wczoraj było jutrem przedwczoraj"
|
|
| |  | | romaro (25211 punktów) | >Ale natura dzieli ludzi na tych, którzy dostrzegają sarkazmy i tych, którzy są co i rusz powodem złośliwego chichotu u bliźnich.
Tu religia jest tą "naturą". W tym wypadku jest analogia do Jezusa i Żydów. Jednego się pod niebiosa chwali, stosunek do pozostałych mroczny.
|
|
| | |  | 1 na 1 Maddy (12885 punktów) (zablokowany) | >>Ale natura dzieli ludzi na tych, którzy dostrzegają sarkazmy i tych, którzy są co i rusz powodem złośliwego chichotu u bliźnich. >Tu religia jest tą "naturą". W tym wypadku jest analogia do Jezusa i Żydów. >Jednego się pod niebiosa chwali, stosunek do pozostałych mroczny.
Jezu (nomen omen), Ty chyba musisz mieć już siny tyłek, tyle razy Cię sarkazm kopnął. I dalej nie czujesz? Tyłek ze spiżu, mawiało się kiedyś o takich...
"Każde wczoraj było jutrem przedwczoraj"
|
|
| zachaj (5239 punktów) | Dzięki nazistowskim naukowcom Amerykanie polecieli w kosmos, to rzeczywiście jest fakt. Ich rola w projektowaniu rakiet była bardzo duża.
Jednak aby wszelkiego rodzaju neonazistowskie mendy nie miały zbyt wiele radości, ten fakt nigdy nie będzie specjalnie eksponowany.
I bardzo dobrze!
|
|
 | 2 na 2 Bill Kilgore (3086 punktów) (zablokowany) | Wener von Braun udzielił wywiadu w mediach amerykańskich tuż po sukcesie misji Apollo 11: "Moim marzeniem zawsze było wysłać człowieka na Księżyc.". Prasa brytyjska skomentowała złośliwie: "Owszem, tylko całkiem przypadkiem trafiał czasem w toku badań w Londyn". 
Fabricati Diem, Pvnc!
|
|
2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | > Ratzinger, który jakby nie patrzeć, pracował Tutaj bym się jednak nie zgodziła. Ratzinger był wtedy gówniarzem i nie wiemy czy jakieś zło komuś wyrządził. A von Braun skonstruował jednak pociski V1 i V2, które na Londyn padały i zabijały. A gdyby dr Mengele po wojnie wynalazł lekarstwo na raka, to co?
Polaku wzywam Cię jak do apelu - walcz z szatańskimi ufonautami! dr Jan Pająk
|
|
 | 2 na 2 Bill Kilgore (3086 punktów) (zablokowany) | Gdyby babcia miała wąsy, toby była wojewodą.
Fabricati Diem, Pvnc!
|
|
2 na 2 kulka_na_mole (20109 punktów) (zablokowany) | > Cytat:W Wyrzysku urodził się Wernher von Braun, dzięki któremu człowiek mógł polecieć w kosmos. Prawie nikt o tym nie wie, bo ma on też niechlubną kartę w swoim życiorysie. Należał do NSDAP. > To przykład jak niektórzy poprzez religię traktują naukę i ludzi.A gdzie w powyższym jakikolwiek związek z religią? Tobie przyszło do głowy porównać Brauna z Ratzingerem i napisać, że "Ratzinger [...] pracował na rzecz zwycięstwa nazistowskich Niemiec.", co jest kompletną bzdurą.
Jakie to porównanie między członkiem NSDAP i SS, czołowym konstruktorem broni, która miała służyć hitlerowcom do podboju świata a kilkunastoletnim gówniarzem, który tak służył III Rzeszy?
I dlaczego nie cytujesz poniższego?- Jeszcze o tym nie myśleliśmy, ale sądzę, że w szkole pojawi się gazetka o Braunie. Na pewno nie będziemy go gloryfikować, gazetka będzie miała charakter informacyjny i pokażemy go jako inteligentnego człowieka. Nie zapomnimy o nim, bo to część naszej historii. Z tego co wiem, to nasi nauczyciele historii podczas lekcji o regionie wspominają o von Braunie - tłumaczy Małgorzata Charczun, dyrektor Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej - Curie w Wyrzysku. W podobnym tonie wypowiada się nauczycielka historii z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Mikołaja Kopernika. - Zwykle brakuje czasu na poruszanie historii regionu, bo chcemy zrealizować jak najwięcej materiału potrzebnego do matury. Ale przy okazji rocznicy zorganizujemy lekcje o von Braunie - zapewnia. [EDYCJA] A co mamy myśleć o naukowcach wszelakich narodowości i poglądów (w tym Polakach), którzy skonstruowali bombę atomową? Jak ocenić np. Fermi'ego, Feyman'a czy Ulama?
Każdą kanapkę z masłem i żółtym serem można przeciąć nożem (czyli podzielić płaszczyzną) tak, by każda z dwóch części miała tyle samo chleba, masła i sera co druga.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|