Racjonalista - Strona głównaDo treści
Smutek i żal

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
14-12-2022 19:01Koraszewski (82900 punktów)Smutek i żal
Ocena 2 na 4
Nie zaglądałem tu od roku. W tym czasie pojawiło się raptem pięć artykułów. Szkoda, że portal, który kiedyś tętnił życiem tak zmarniał. Żal.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

uxbridge (5980 punktów)
>Nie zaglądałem tu od roku. W tym czasie pojawiło się raptem pięć artykułów. Szkoda, że portal,
>który kiedyś tętnił życiem tak zmarniał. Żal.
A Pan panie Andrzeju nie wie co się dzieje z M. Agnosiewiczem? Pytam, bom ciekaw. Nie daje znaku życia ani tutaj ani na FB Racjonalista.pl.
Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wasze drogi dawno się rozeszły, ale może jakiś kontakt Pan jeszcze posiada.
Co do żalu. Wszystko sie kiedyś kończy. Choć w tym wypadku mogłoby z większą klasą. Potencjał był.
14-12-2022 21:08 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Co do żalu. Wszystko sie kiedyś kończy.
I "Dobra Zmiana" również.
15-12-2022 00:04 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Co do żalu. Wszystko sie kiedyś kończy. Choć w tym wypadku mogłoby z większą klasą. Potencjał był.
A jak miałoby to wymarzone (?) "kończenie z klasą" przebiegać?

cr
15-12-2022 13:48 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Co do żalu. Wszystko sie kiedyś kończy. Choć w tym wypadku mogłoby z większą klasą. Potencjał był.
>A jak miałoby to wymarzone (?) "kończenie z klasą" przebiegać?
może jak miłość?
morze jak fala?
może jak życie?
może jak gwiazdy?
romaro (25211 punktów)
>>>Co do żalu. Wszystko się kiedyś kończy. Choć w tym wypadku mogłoby z większą klasą. Potencjał był.
>>A jak miałoby to wymarzone (?) "kończenie z klasą" przebiegać?
>może jak miłość?
>morze jak fala?
Fala morska jest efemeryczna - umiera tak szybko, jak się rodzi. Miłości też w tym za grosz.
Zawsze - odkąd pamiętam - to forum było wszystkim, tylko nie tym. co chciałoby każde z nas z osobna żeby było. Ironia? Tak, ale bardziej wyrazistym jest powiedzieć: iluzja prawdy, do której już przywykliśmy, którą mamy na co dzień."Dobra zmiana" jak zaraza dotknęła wszystkich i wszystko.

O ironio! Ja narzekam również, ale przecież na koniec i tak wypowiadam się jak i autor tego wątku.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>"Dobra zmiana" jak zaraza dotknęła wszystkich i wszystko.

Dobra zmiana okazała się dla wielu ludzi dobra skoro nie przegrywa z kretesem po dwóch kadencjach.
Chciałbyś być może powiedzieć, że to tylko złudzenie, głupota, niezrozumienie prawdziwych konsekwencji.
Ja na to odpowiem, że różni ludzie mają różne pojęcie dobra i zła.
Społeczeństwo nie składa się tylko z ludzi podobnych do Ciebie, powiedziałbym wręcz, że podobni do Ciebie są w mniejszości.

Chciałbyś zapewne ułożyć świat pod siebie podobnie jak ja ale inni ludzie mają inne, sprzeczne cele a także dużo siły i mocy, żeby te swoje cele sprzeczne z twoimi czy moimi realizować.

Czasem a nawet często nie da się z tym co sprzeczne z twoją naturą zwyciężyć a wtedy chcąc nie chcąc musisz się dostosować.

Ludzie baaaardzzo powoli zmienią nurt swojego myślenia bardzo wolno zmieniają przyzwyczajenia więc na żadną szybką rewolucję nie licz.

Nie ma czynników do takiej rewolucji.

Kiedyś różni ludzie dużo tu pisali, bo mieli najwyraźniej dużo do powiedzenia i dużo do zrobienia. Świat nie wyglądał tak jak tego chcieli.

W tej chwili najwyraźniej Ci ludzie osiągnęli już to czego chcieli i nie mają nic więcej już do dodania. W ich sercach i głowach zapadła pustka.

youtu.be/5VCiU1osa3w
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>"Dobra zmiana" jak zaraza dotknęła wszystkich i wszystko.
>Dobra zmiana okazała się dla wielu ludzi dobra skoro nie przegrywa z kretesem po dwóch kadencjach.
Wielu ludzi nie posiadających kompetencji, albo będących religijnymi pasożytami pasie się na "dobrej zmianie", ale za wcześnie by mówić, czy nie przegra z kretesem, chyba, że znasz już wynik przyszłorocznych wyborów.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Thoter (6650 punktów)

>Ja na to odpowiem, że różni ludzie mają różne pojęcie dobra i zła.
>

Jakbyś w lesie natrafił na lochę z warchlakami, to locha zginie by bronić swoich dzieci.
Człowiek widzi swoje dobro w 500+, nie rozumie, że sprzedał siebie i przyszłość swoich dzieci.
Zjadł to co mu dano, jak zwierzęciu w niewoli. Jak nic nie dostanie to będzie ryczał z głodu i wtedy się sprzeda jeszcze taniej. Jego dzieci będą takie same, zdolne żyć tylko w niewoli.
Niewola to dobro, łatwy awans, łatwe życie i śmierć z "honorem".
Napisana nam historia hołduje naszych sprzedawczyków. Koło mnie postawiono pomnik Litwaka Selmana, któremu dorobiono patriotyczną historię. Funkcjonariuszki oświatowe będą prowadzić polskie dzieci by składały kwiaty i recytowały wierszyki, napisane na tą okazję. przez kolejne pokolenie "polskich patriotów".
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jakbyś w lesie natrafił na lochę z warchlakami, to locha zginie by bronić swoich dzieci.
>Człowiek widzi swoje dobro w 500+, nie rozumie, że sprzedał siebie i przyszłość swoich dzieci.

Człowiek, który sprzedaje swój tajny wybór za 500 złotych, może za to nakarmić i ubrać swoje dziecko.

500 złotych, których w żadne inny sposób nie potrafiłby zdobyć, mimo szumnych oświadczeń, że wystarczy nie oglądać głupich seriali i nie pić alkoholu, żeby zarobić fortunę.

Ten człowiek sprzedając swój tajny głos za 500 złotych buduje w ten sposób zmowę słabych przeciw silnym, co z jego perspektywy ma wiele sensu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Człowiek, który sprzedaje swój tajny wybór za 500 złotych, może za to nakarmić i ubrać swoje dziecko.

A skąd wiesz na kogo głosował?
Kolejny argument za tajnością wyborów. Gdyby były jawne można sprawdzić na kogo kto głosował i dopiero byłoby kupowanie głosów

PRZYKŁAD WYBORÓW WÓJTA !!!!!!!!
Nadal nie odpowiedziałeś

Mantra
Kłamstwo
Ucieczka
Mantra
Kłamstwo
Ucieczka
Mantra
Kłamstwo
Ucieczka
Mantra
Kłamstwo
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Człowiek, który sprzedaje swój tajny wybór za 500 złotych, może za to nakarmić i ubrać swoje dziecko.
>A skąd wiesz na kogo głosował?

No to są dość powszechne i nie moje zarzuty wobec PiS, że kupuje głosy.

Dla mnie w obliczu panującego nam kapitalizmu 500+ jest ok.

To byłaby nawet namiastka postulowanego przeze mnie dochodu gwarantowanego dla każdego obywatela bez posiadłości gdyby było finansowe z podatków od własności a nie z podatków od pracy i konsumpcji płaconych przez roboli i jeszcze z wielopokoleniowego długu publicznego roboli wobec kapitalistów.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
PRZYKŁAD WYBORÓW WÓJTA !!!!!!!!
Nadal czekam na odpowiedź, na kogo TY byś zagłosował.

>>>Człowiek, który sprzedaje swój tajny wybór za 500 złotych, może za to nakarmić i ubrać swoje dziecko.
>>A skąd wiesz na kogo głosował?
>No to są dość powszechne i nie moje zarzuty wobec PiS, że kupuje głosy.

Kompletnie nie rozumiesz o co chodzi. Co innego jest populizm, co innego kupowanie głosów za gotówkę.

Przy jawnych wyborach możesz komuś dać 500 złotych i powiedzieć głosuj na mnie, przy tajnych dajesz 1000 i nie masz pewności na kogo zagłosuje.

Kolejny argument za tajnością wyborów - poważne utrudnienie w kupowaniu głosów
A głosy można kupić nie tylko za gotówkę można za perspektywę pracy, podwyżki lub negatywnie - zwolnienia z pracy

>To byłaby nawet namiastka postulowanego przeze mnie dochodu gwarantowanego dla każdego obywatela bez posiadłości gdyby
Kłamiesz, jak zwykle. Nie postulujesz dochodu dla osób bez własności
Skończ z nowomową.

Przy okazji przypomnę twoje postulaty
1 prawo do masowego zabijania ludzi
2 likwidacja praw pracowniczych
3 likwidacja praw lokatorskich
4 likwidacja praw konsumenckich
5 likwidacja ubezpieczeń
6 zakaz dorabiania się domów przez robotników
7 zakaz podróży
8 koncentracja całej własności w rękach grupki cwaniaków
9 praktyczna likwidacja wszelkiej organizacji pracy
10 konfiskata pieniędzy z mojego portfela
11 niejednakowe opodatkowanie dwóch robotników z jednej taśmy
12 niejednakowe opodatkowania dwój jednakowych gospodarstw rolnych
13 likwidacja alimentacyjnych zobowiązań

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
20-12-2022 08:25 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kolejny argument za tajnością wyborów - poważne utrudnienie w kupowaniu głosów

Raczej kolejny przykład na to, że człowiek w tajemnicy staje się zawsze niemoralny.

Tajny wybór jest zawsze niemoralny dlatego nie wybieram tajnie i nie uznaję wyniku tajnego wyboru.

Dla siebie i dla innych wybieram zawsze jawnie patrząc przy tym innym ludziom prosto w oczy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-12-2022 09:16 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Tajny wybór jest zawsze niemoralny

Moralności uczy ścierwo - zwolennik przymusowej eutanazji starych ludzi, niewolnictwa, wyrzucania rodzi z dziećmi na bruk, zakazu karania oszustów?

>Dla siebie i dla innych wybieram zawsze jawnie patrząc przy tym innym ludziom prosto w oczy.
W moim przykładzie wyborów wójta poparłbyś zalanie jeziora ściekami z produkcji, żeby podlizać się swojemu pracodawcy, czy sprzeciwiłbyś mu się wiedząc, że wywali cię z roboty i mieszkania

Oczywiście nie odniesiesz się do tego
Ucieczki to twoja specjalność.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Tajny wybór jest zawsze niemoralny
>Moralności uczy ścierwo

Jeszcze nie umarłem, choć tylko czekać kiedy od zatrucia lakierem UV rozpylanym myjka z gorącą wodą w niewentylowanym dla oszczędności energii pomieszczeniu oprócz astmy obajwi się jakiś rak.

Sądzę, że tkanki płuc nie mają zdolności pozbyć się lakieru UV, więc ten zostaje tam już na zawsze.

I wszystko po to, żeby jakiś pajac mógł pochwalić się przed kolegami złotymi klamkami w domu, zaoszczędzając 100 EUR na masce ochronnej i szkoleniu, tak jak Ty chwalisz się swoim złotym zegarkiem wartym kilka moich wypłat za pracę najemną.

Wciąż żyję i dopóki żyję mam głos, którego mnie nie pozbawisz, nawet wtedy gdy skasujesz wszystkie moje wypowiedzi w twoich wątkach.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>>Tajny wybór jest zawsze niemoralny
>>Moralności uczy ścierwo
>Jeszcze nie umarłem, choć tylko czekać kiedy od zatrucia lakierem UV rozpylanym myjka z gorącą wodą w niewentylowanym dla oszczędności energii pomieszczeniu oprócz astmy obajwi się jakiś rak.

I co mają wspólnego twoje konfabulacje z jawnością wyborów wójta?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I co mają wspólnego twoje konfabulacje z jawnością wyborów wójta?

Tzn., że nie jestem wcale scierwem, jak mnie określasz.

Jak również, że twoja ideologia zapewnia ludziom tak dużą władzę człowieka nad człowiekiem, że zdominowanych ludzi chciałbyś "uratować" prawem do tajemnicy wyboru.

Zatem rozsiewasz groźną chorobę, żeby następnie leczyć chorych z jej objawów.

I czego w tym nie rozumiesz agresywny chamie?!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>I co mają wspólnego twoje konfabulacje z jawnością wyborów wójta?
>Tzn., że nie jestem wcale scierwem, jak mnie określasz.

Jesteś moralnym scierwem, bo postulujesz głodową eutanazję starych ludzi

>Jak również, że twoja ideologia
Czyli zmyślona przez krystjona

>Zatem rozsiewasz groźną chorobę, żeby następnie leczyć chorych z jej objawów.

Przykład wyborow udowadnia że przyznaje aż mi rację

>I czego w tym nie rozumiesz agresywny chamie?!
Patrz początek

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Dla siebie i dla innych wybieram zawsze jawnie
> patrząc przy tym innym ludziom prosto w oczy.

.. zwłaszcza w temacie alimentacyjnych zaległości.
05-10-2021, 10:30 Cytat:
Hamerlik:
- Mnie wasze prawo nie obowiązuje, potrafię policzyć (odsetki od zaległych alimentów) i nie mam zamiaru tego robić, nie potrzebuję tego ani nikt inny na kim mi zależy (..) Nie wypełniam waszych praw, mam je za nic(..) tobie może zdawać się, że wypełniam wasze prawo ale nie, nie kieruję się waszymi zasadami.
Jacek:
- Skoro potrafisz policzyć i nie masz zamiaru tego robić - wychodzi na to, że musisz spłacać na ślepo bez kontroli ile jeszcze, bez wiedzy czy już spłaciłeś etc. Albo duże dziecko musi pytać o swoje powinności kogoś dorosłego.
Hamerlik:
- Albo, co najwyraźniej nie mieści Ci się w głowie, mogę się w tej sprawie ze swoim dzieckiem umówić (..) no i umówiłem się, że będę ją wspierał zawsze gdy tylko będę mógł i tak długo jak będzie tego potrzebowała. O żadnych odsetkach nie było mowy, ani o wyliczaniu ich, ani o umarzaniu.



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
20-12-2022 10:14 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>> Kolejny argument za tajnością wyborów -
>> poważne utrudnienie w kupowaniu głosów
> Raczej kolejny przykład na to, że człowiek
> w tajemnicy staje się zawsze niemoralny.

Hamermowa: "utrudnianie kupowania głosów jest niemoralne, ułatwianie upublicznianiem jest moralne".
No comments


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Hamermowa: "utrudnianie kupowania głosów jest niemoralne, ułatwianie upublicznianiem jest moralne".
>No comments

Tak, tak już to słyszałem dziesiątki razy.
Wszyscy chcą Was okraść dlatego nie możecie im pokazać co macie.

Teraz jeszcze boicie się, że ktoś będzie płacił za głosy przeciw waszej posiadłości, cokolwiek to znaczy.

Panowie dobrodzieje

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Debilu bez honoru

Pytanie o wybór pracy
Pytanie o wybór mieszkania
Przykład oponiarza
Przykład krów.

Ile razy jeszcze będziesz głosił konieczność jawności i udowadniał, że jawność nie ma żadnego znaczenia?

Jedynym "dowodem" twojej tezy są twoje zmyślenia i kłamstwa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Tak, tak już to słyszałem dziesiątki razy.
> Wszyscy chcą Was okraść dlatego nie możecie im pokazać co macie.

Nie wszyscy. Wyłącznie losu wybrańcy
Hamerlik Konopka 16-09-2020 16:57 Cytat:
Na cudzość sadów mogę przystać po wyjawieniu i opodatkowaniu własności. Do tego czasu cudzość będzie tylko rojeniem prymitywnych umysłów. (..) Z ochotą zabiorę się za kolejną gruszkę, proponując Panu wykonawcy władzy (..), żeby się wynosił skąd przyszedł



Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>> Tak, tak już to słyszałem dziesiątki razy.
>> Wszyscy chcą Was okraść dlatego nie możecie im pokazać co macie.
>Nie wszyscy. Wyłącznie losu wybrańcy

No tak ale Ty za kradzież uznajesz demokratyczne opodatkowanie twojej publicznie jawnej własności, na rzecz bezpośredniego dochodu gwarantowanego osób bez posiadłości, bo Ci się w głowie jawi, że twój bóg nakazał wszystkim uznanie twojej władzy nad innymi bez żadnej odpowiedzialności za nich.

Wciąż mówisz o kradzieży pojmowanej wg waszej zgniłej moralności, mającej korzenie w waszej prymitywnej i podłej kulturze.

Dla mnie opodatkowanie jawnej własności na rzecz dochodu osób bez posiadłości to żadna kradzież lecz moralny obowiązek.

Dla mnie kradzieżą są wasze przymusowe podatki od pracy najemnej na cudzym nazywane przez Was fałszywie dla zmyły podatkami dochodowymi i wasze podatki od konsumpcji nazwane oszukańczo podatkiem od wartości dodanej, przeznaczone nie rzadko na dotacje do własności prywatnej a także na "świadczenia" państwa dla roboli bez posiadłości po potrąceniu 50% prowizji od tego, że robole sami dla siebie coś zrobią przez Was jako pośredników.

Dla mnie kradzieżą jest także prywatna lichwa od państwowego pieniądza.

Niemniej wiem, że w żadnej z tych kwestii nie znajdziemy najmniejszego porozumienia, bowiem nie jesteśmy z tej samej gliny i nigdy nie mieliśmy wspólnego przodka. Nasze emocje pochodzą z różnych, bardzo odległych części kosmosu.

Nic nas nie łączy i wszystko nas dzieli.
Będę to wciąż powtarzał jak mantrę, co mi w kółko zarzucasz, niech choć jeden twój zarzut będzie prawdziwy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
20-12-2022 15:44 
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)
> Ty za kradzież uznajesz demokratyczne opodatkowanie
> twojej publicznie jawnej własności

Zwykłe oszczerstwo małego krętacza.

> bo Ci się w głowie jawi, że twój bóg nakazał
> wszystkim uznanie twojej władzy nad innymi bez
> żadnej odpowiedzialności za nich.

Smutne oszczerstwo małego Krystianka.

>Wciąż mówisz o kradzieży pojmowanej wg waszej

Wg powszechnie rozumianego języka. Co do czynności kradzieży - wg powszechnie rozumianej w społeczeństwie definicji (dla Hamerlika obcej).

>Dla mnie kradzieżą są

Niech będą. Widać właścicielowi tego osądu b. są potrzebne.

>Dla mnie kradzieżą jest także prywatna lichwa

Lichwa jest prawnie zakazana (a w przypadku firm pożyczkowych, wysoki procent odradzany) ale wymyślić można dosłownie wszystko, by później nałogowo z tym się żołądkować.
Alleluja i do przodu

> wiem, że w żadnej z tych kwestii nie znajdziemy
> najmniejszego porozumienia, bowiem nie jesteśmy
> z tej samej gliny i nigdy nie mieliśmy wspólnego przodka.
> Nasze emocje pochodzą z różnych, bardzo odległych części kosmosu.

Jak chcesz kogoś (np. mnie) przekonać:
a) pisz z sensem zachowując zasady logiki
b) wystaw głowę choć trochę ze swojego świata wyobrażeń i fantazji
c) zachowuj kulturę, kultura nakazuje doprowadzić rozmowę do końca, odpowiadając m.in. uczciwie na pytania interlokutora. Kultura nie pochwala nieustannego dawania drapaka.

Na razie leżysz na każdym polu (skutek odwrotny od zamierzonego).

> Będę to wciąż powtarzał

Rób se co uważasz.

> jak mantrę, co mi w kółko
> zarzucasz, niech choć jeden twój zarzut będzie prawdziwy

Mantry drugą hamerliczą naturą
C'est la vie..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
farmer (22440 punktów)
>Nie zaglądałem tu od roku. W tym czasie pojawiło się raptem pięć artykułów. Szkoda, że portal,
>który kiedyś tętnił życiem tak zmarniał. Żal.


Ludzie którzy tworzyli tu kontent a przynajmniej
część poszli chyba na swoje. Teraz część tematów na forum tworzy np człowiek który napisał że nie założy nic swojego bo wie że pies z kulawą noga do niego nie przyjdzie nie kliknie. Czyli jest świadom tego co pisze i gdzie pisze.

Ale tu nawet nie chodzi o artykuły ale o miejsce które skupia ludzi podobnych.

Bywało różnie na tym forum. Animozje frakcje przepychanki język taki czy siaki ale jednak ludzie.
Teraz ich brak. Została nazwa. Tak jak radiowa Trójka mając obecnie śladowa słuchalnosc.

Każdy może wybrać sobie towarzystwo lub pracować nad tym by przyciągnąć ludzi do siebie.
Racjonalista z kiedyś to potrafił. Dzis ludzie tu piszący niech sobie odpowiedzą czy to potrafią.







szarley (54913 punktów)
>Nie zaglądałem tu od roku. W tym czasie pojawiło się raptem pięć artykułów. Szkoda, że portal,
>który kiedyś tętnił życiem tak zmarniał. Żal.

To może warto zacząć ciekawy wątek i odpowiadać za niego moderując?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>portal, który kiedyś tętnił życiem tak zmarniał.
Ja mam taką obserwację, że kiedy okazało się, że trzeba tu samodzielnie stawiać czoła niewygodnym na różne sposoby rozmówcom, forumowicze, jeden po drugim, porezygnowali; możliwe, że problemem jest też nieobecność autorytetu lub/i lidera, ale niekoniecznie jest to problem odrębny.

cr
15-12-2022 09:32 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)

>Ja mam taką obserwację, że kiedy okazało się, że trzeba tu samodzielnie stawiać czoła >niewygodnym na różne sposoby rozmówcom, forumowicze, jeden po drugim, porezygnowali; możliwe, że >problemem jest też nieobecność autorytetu lub/i lidera, ale niekoniecznie jest to problem >odrębny.
>

Identycznie jak z Korwina partią, przyłączali się do niego różni odmieńcy szukający wrażeń, nie zdolni cokolwiek wnieś. Potem wszyscy przenoszą się ścieku, licząc na to, że jak wszyscy z niego żyją, to i dla mnie coś tam się znajdzie.
15-12-2022 09:42 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>portal, który kiedyś tętnił życiem tak zmarniał.
>Ja mam taką obserwację, że kiedy okazało się, że trzeba tu samodzielnie stawiać czoła niewygodnym na różne sposoby rozmówcom, forumowicze, jeden po drugim, porezygnowali
Żadna strata, gdy z rozmów rezygnuje forumowicz, który nie potrafi samodzielnie stawić czoła niewygodnym na różne sposoby rozmówcom.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
15-12-2022 13:50 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)
Duch Prawdy (14787 punktów)
www.youtube.com/watch?v=I3IsArGxotw


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
romaro (25211 punktów)
A może twoje klimaty pozwolą ci się uspokoić i zebrać w sobie:
youtu.be/ypeztfe3CyE?
Duch Prawdy (14787 punktów)
To nie moje klimaty, a poza tym dobrze się bawię:
www.youtube.com/watch?v=xL5_fopAHrA


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
15-12-2022 15:49 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>To nie moje klimaty, a poza tym dobrze się bawię:
Melancholia sprzyja bardziej przemyśleniom.
Duch Prawdy (14787 punktów)
www.youtube.com/watch?v=9kksBGtCyc4


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Jacek Głodzik (35558 punktów)
>A może twoje klimaty pozwolą ci się uspokoić i zebrać w sobie:
>youtu.be/ypeztfe3CyE?

Mocne
Skąd ty romaro bierzesz te klipy


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Nie zaglądałem tu od roku. W tym czasie pojawiło się raptem pięć artykułów. Szkoda, że portal, który kiedyś tętnił życiem tak zmarniał. Żal.
Nie ośmieszaj się, raz na 20 miesięcy coś napiszesz na forum i wyrażasz żal, że niewielka aktywność jest. Twój wątek trzeba by w złote ramki oprawić.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
15-12-2022 10:33 
 Ocena 1 na 1
uxbridge (5980 punktów)
>>Nie zaglądałem tu od roku. W tym czasie pojawiło się raptem pięć artykułów. Szkoda, że portal, który kiedyś tętnił życiem tak zmarniał. Żal.
>Nie ośmieszaj się, raz na 20 miesięcy coś napiszesz na forum i wyrażasz żal, że niewielka aktywność jest. Twój wątek trzeba by w złote ramki oprawić.
AK mówi o artykułach na portalu a nie o wpisach na forum. Rola forum miała być pomocnicza. Ulotne dyskusje o wszystkim i niczym nie są rzetelnym źródłem wiedzy i refleksji. Raczej przeciwnie.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Nie zaglądałem tu od roku. W tym czasie pojawiło się raptem pięć artykułów. Szkoda, że portal, który kiedyś tętnił życiem tak zmarniał. Żal.
>>Nie ośmieszaj się, raz na 20 miesięcy coś napiszesz na forum i wyrażasz żal, że niewielka aktywność jest. Twój wątek trzeba by w złote ramki oprawić.
>AK mówi o artykułach na portalu a nie o wpisach na forum.
Oczywistość. Ile artykułów napisał przez ostanie 2 lata?
>Rola forum miała być pomocnicza.
To jakieś odgórne ustalenie?
>Ulotne dyskusje o wszystkim i niczym nie są rzetelnym źródłem wiedzy i refleksji. Raczej przeciwnie.
Bzdury wypisujesz, nie miejsce wpisu decyduje o rzetelności.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
15-12-2022 11:29 
 Ocena 2 na 2
uxbridge (5980 punktów)
>>AK mówi o artykułach na portalu a nie o wpisach na forum.
>Oczywistość. Ile artykułów napisał przez ostanie 2 lata?
Bardzo dużo. Tylko nie zamieszczał ich na Racjonaliście z jednego drobnego powodu. Agnosiewicz nie życzył sobie jego treści i zerwał współpracę. A potem odeszli kolejni. Dobrowolnie lub przymusem. Na ich miejsce nikt sie nie pojawił, a MAG stracił zainteresowanie czymkolwiek.
>>Rola forum miała być pomocnicza.
>To jakieś odgórne ustalenie?
Tak.
A ulotne dyskusje o wszystkim i niczym nie są rzetelnym źródłem wiedzy i refleksji. Raczej przeciwnie.
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>AK mówi o artykułach na portalu a nie o wpisach na forum.
>>Oczywistość. Ile artykułów napisał przez ostanie 2 lata?
>Bardzo dużo. Tylko nie zamieszczał ich na Racjonaliście
Czyli na Racjonaliście ZERO!
>z jednego drobnego powodu. Agnosiewicz nie życzył sobie jego treści i zerwał współpracę. A potem odeszli kolejni. Dobrowolnie lub przymusem. Na ich miejsce nikt sie nie pojawił, a MAG stracił zainteresowanie czymkolwiek.
MAG zablokował AK możliwość zamieszczania artykułów, czy AK nie zamieszcza bo nie?
>>>Rola forum miała być pomocnicza.
>>To jakieś odgórne ustalenie?
>Tak.
Gdzie to napisane?
>A ulotne dyskusje o wszystkim i niczym nie są rzetelnym źródłem wiedzy i refleksji. Raczej przeciwnie.
Jw. - Bzdury wypisujesz, nie miejsce wpisu decyduje o rzetelności.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
15-12-2022 17:00 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>AK mówi o artykułach na portalu a nie o wpisach na forum.
>>Oczywistość. Ile artykułów napisał przez ostanie 2 lata?
>Bardzo dużo. Tylko nie zamieszczał ich na Racjonaliście z jednego drobnego powodu. Agnosiewicz nie życzył sobie jego treści i zerwał współpracę.

"Załóż sobie bloga"...i co..można można.

Okazuje się że wcale nie potrzeba szyldu Racjonalista jak się ma coś do powiedzenia więcej niz wklejki z internetu i jaki to PIS zły.

Być może gdyby ten portal miał inną nazwę sytuacja byłaby inna.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Nie zaglądałem tu od roku. W tym czasie pojawiło się raptem pięć artykułów. Szkoda, że portal,
>który kiedyś tętnił życiem tak zmarniał. Żal.

Tęsknota za tym co było i ocena, że to było lepsze są dość powszechne i dotyczą wszystkiego, nie tylko tego forum.

Zmiana aktywności na forum czy zawartości jest następstwem zmiany kultury.

Zmieniły się u ludzi emocje, potrzeby, rozumowanie stąd też zmiana zachowań.

To co kiedyś wydawało się ważne już takie nie jest.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365