Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nie uczta Baltazara

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
05-01-2011 17:47ancykryst przegrzeszony (526 punktów)
(zablokowany)
Nie uczta Baltazara
Ocena -2 na 2
Witam.
Mamy oto kolejne święto Trzech Króli i jak co roku skłania ono do pewnych refleksji. Jak wiemy, wedle ikonograficznej, ludowej tradycji jeden z nich to aryjski blondas, drugi - krzywonosy Semita o chytrym spojrzeniu, a trzeci - tytułowy Baltazar - to czarny jak smoła ,,Etiop'', jak kiedyś zwano Afrykanów. Oczywiście, bardzo wielu lewicowatych (Krwawa Liliac surowo karze za znane powszechnie ,,L-word'') racjonalistów podważa prawdziwość tego wydarzenia, co - ostrzegam - jest działaniem rasistowskim!!

Bo przecież mamy tu antycypację współczesnego raju na ziemi - wielokulturowości, połączonej z filosemityzmem i afrolubstwem. Oto białas, śniady i czarny brat wędrują sobie pospołu (zapewne uprawiając po drodze ,,interracial''), prowadzi ich iście kremlowska gwiazda; dotarłszy na miejsce składają bogate dary... - ślicznie, słodko i urokliwie, jak z wytwórni ,,Dreamworks'' Jerry'ego Katzenberga.

Nazi-rasiści twardo obstają przy swoim - to wszystko jest, niestety, legendą. Bo czyż możliwe jest, by starozakonny przynosił dary i nie żądał odszkodowania za Holocaust? Czy możliwe jest, by black brotha dysponował walorami w postaci mirry, kadzidła i złota? I nie handlował drugami, nie należał do ,,street gangu'', nie pisał na ścianie ,,mothafucka''? I, co najważniejsze, nie rapował?

Tak więc, Drodzy Racjonaliści, aby sprzeciwić się faszyzmowi, szanujcie multikulturowe i wielorasowe święto Trzech Króli oraz coś, co nazwałbym współczesnym ,,kacpro-melchioro-baltazaryzmem''. Czyli np. jak ktoś pobije Murzyna, jest to złowrogi rasizm, ale jak czarne gangi mordują białych w USA, jest to duma z afrykańskiego pochodzenia. Mordowanie białych farmerów w Zimbabwe też jest sprawiedliwością dziejową, do momentu, gdy się okaże, że ,,autochtoni'' nie potrafią uprawiać ziemi i do ,,natywnej'' d..y zajrzał głód.

Przykładów jest, oczywiście, więcej. Jak ktoś krzywo spojrzy na Żyda, jest ludobójcą, a jeśli ktoś nie wie, jak się oni sami zachowują, to zapraszam na przechadzkę po nowojorskim Brooklynie. W Polsce też przecież rychło doczekamy się drugiej Ameryki - Harlem, Brooklyn i Queens w jednym! No, ale niekoniecznie na zawsze...

Na koniec pragnąłbym jeszcze raz podkreślić, że miałem na myśli chłopsko-ludowe postrzeganie święta Trzech Króli - kim oni naprawdę byli, nie ma znaczenia (jeśli w ogóle byli). Wiele osób na naszym kochanym forum to chyba nudni belfrzy, którzy serce i duszę potrafią wlać w przekonywanie, iż nie ,,golone'', a ,,strzyżone'', choć efekt jest ten sam - broda była i zniknęła.

Niech żyją socjalistyczno-proletariaccy-multikulturowi Towarzysze-Królowie!!

Yo, sistas and brothas!!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Chlodwig (10939 punktów)
Dowcip wyjątkowo ciężki.
Na zapadłowioskowej dyskotece zrobiłbyś furorę.

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365